שכר המינימום במשק יעלה ל-4,300 שקל בחודש - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שכר המינימום במשק יעלה ל-4,300 שקל בחודש

benor

Recommended Posts

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איני כלכלן. נדמה לי שOMRIJ הוא כן, אז תתקן אותי אם אני טועה.

גם התגובה הראשונית שלי היתה ש"המחירים בשוק פשוט יעלו", אבל גם אם תהיה אינפלציה מסוימת הרי לא צפוי להיות פיחות למטבע ולכן מוצרים מיובאים דווקא לא צריכים לשנות את מחירם כך שכוח הקניה כן יעלה.

(מצד שני יכול להיות שלאנשים שמרוויחים מינימום, הצרכים הם בעיקר לשירותים מקומיים שכן יעלו).

כמו כן, האמנם יכולה להיות אינפלציה אם לא תהיה הדפסה מוגברת של כסף?

הרי אם האבטלה תגבר בעקבות ההעלאה, האם זה לא יתאזן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל גם אם תהיה אינפלציה מסוימת הרי לא צפוי להיות פיחות למטבע

יש כאן סוג של סתירה. אמנם אינפלציה לא מביאה בהכרח לפיחות במטבע (יחסית לשערי מט"ח), זה תלוי באינפלציה במדינות אחרות,

אבל במצב של שיווי משקל מסויים זה מה שייקרה.

העלאת משכורת מינימום (לא שאני אומר שלא צריך, צריל לבדוק בכמה) תעלה כמובן את ההוצאות של יצרן X ולכן יבוא וגם יצוא יושפעו.

אם האבטלה תתגבר ומצד שני תהיה אינפלציה זה יכול לגרום להגדלת הפערים בין מובטלים לשכירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4300 בסוף 2012-זה פשוט בדיחה

כרגע זה יעלה ל4100

בכל מקרה הבעיה לא בשכר המינימום אלה ביוקר המחיה בארץ

מול הרבה מדינות בעולם שכר המינימום טוב מאוד

פשוט יוקר המחייה פה כל כך גבוה והפערים בן עשירים לעניים עצום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה יעלה את האבטלה, השינוי בשכר המינימום הוא קטן , לא בהכרח יחול על כלל המשק (כפוף לצו הרחבה של התמ"ת) וממילא הרוב המוחלט של משתכרי שכר המינימום הם צעירים לא נשואים כך שזה לא ישפיע הרבה על הורים מפרנסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט כל מחירי הסחורות עולים, ובשיעור חד (האנרגייה, המזון, המתכות), הגל החזק של האינפלציה יכה חזק מאוד בחלשים. יוקר המחיה יעלה במיוחד למי שמוציא את רוב הכנסתו על ודיור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומחר יעלו אותו ל8,000... מה זה יעזור? המחירים בשוק נקבעים לפי היכולת של השוק לשלם. להעלות את שכר המינימום זה סתם יוצר אינפלציה + מחוסרי עבודה.

אז בוא נוריד לך 2000 שקל מהמשכורת, אתה סתם יוצר אינפלציה.

יש 2 צדדים למטבע הזה - אנשים מסכנים שמרוויחים יותר יוכלו לבזבז קצת יותר כסף על "מותרות" שאינם הישרדות, חיזוק השכבות החלשות אפילו במעט בריא יותר לחברה הישראלית והכסף שייצא מהכיסים של השמוקים העשירים יימצא את דרכו חזרה אליהם.

מי ייפטר עובד כי הוא צריך לשלם לו 23 ש"ח לשעה במקום 20.7 ש"ח לשעה? אדם שצריך לפשוט רגל זה מי. וכל הקטע של ערבים שעובדים כמו חמורים בחינם ועובדים זרים צריך להיפסק יחד עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם עכשיו מורידים לי 2000 ש"ח מהמשכורת החודשית, אז ערך המטבע לא יורד או עולה, כי זה רק לי.

אבל אם אתה מוריד עכשיו 2,000 ש"ח מהמשכורת החודשית לכלל עובדי - ברור לך שלא קרה כאן כלום, נכון? אז במקום שחלב יעלה 4 ש"ח הוא יעלה 2 ש"ח - כי אחרת אף אחד לא יקנה אותו. ערך המטבע פשוט ישתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זאת הבעיה - המחירים לצרכן עלו מאוד בשנים האחרונות והמשכורות לא השתנו. רק שתבין - מיולי 2008 (הפעם האחרונה שבו עלה שכר המינימום - לפי ויקיפדיה) ועד יולי 2010, המדד עלה ביותר מ-5% בעוד המשכורות לא השתנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...