שכר המינימום במשק יעלה ל-4,300 שקל בחודש - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שכר המינימום במשק יעלה ל-4,300 שקל בחודש

benor

Recommended Posts

התייחסתי יותר למשפט הזה:

מדובר ביום חשוב גם לעובדים וגם למעסיקים, אף אחד מאיתנו לא חושב שאפשר לקיים משפחה מ-3,850 שקל בחודש. מצד שני היינו צריכים לחשוב גם על המעסיקים, אשר גם כלפיהם יש לנו אחריות", הוסיף שרגא ברוש.

איני מבין בנושא, לכן אני נמנע מלהגיד מה טוב ומה לא.

אני חושב ששכר מינימום בסדר גודל של 4500 - 5000 יהיה הוגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

העלאת משכורת מינימום (לא שאני אומר שלא צריך, צריל לבדוק בכמה) תעלה כמובן את ההוצאות של יצרן X ולכן יבוא וגם יצוא יושפעו.

יצוא יושפע.

יבוא- פחות. בייחוד יבוא אישי מאיביי. ככה שחיסכון ועליה בכוח קניה כן יהיה.

יש כאן סוג של סתירה. אמנם אינפלציה לא מביאה בהכרח לפיחות במטבע (יחסית לשערי מט"ח), זה תלוי באינפלציה במדינות אחרות,

אבל במצב של שיווי משקל מסויים זה מה שייקרה.

למה אתה מתכוון? לעליה במחירי סחורות היצוא שלנו?

המממ.... זה יכול לקרות רק אם המעורבות שלנו בכלכלה הזרה היא משמעותית מאוד.

אם נניח נעלה את שכר המינימום ל10K, ומוצרינו יתייקרו (בעולם האמיתי פשוט יפסיקו לקנות מאיתנו ויעברו למתחרים, אז זה לא ישפיע על הכלכלה הזרה), אז אחנו צריכים להיות מעורבים בכל אספקט החיים של המדינות הללו, כדי שרמת החיים שלהם תושפע מחוסר אספקת המוצרים שלנו.

אם האבטלה תתגבר ומצד שני תהיה אינפלציה זה יכול לגרום להגדלת הפערים בין מובטלים לשכירים.

כן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יהיה הוגן, אם לא יקרו כל השינויים האלה שאתה מדבר עליהם. כמובן, שזה לא מה שהולך לקרות...

אם כל העלאה כזו גורפת אחריה שינויים מהפכניים, באמת שאין טעם לעלות את השכר. לפי הטענות הרווחות, התוצאה תשאר זהה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מבין ששכר המינימום משקף בעקיפין גם את רמת המחירים במשק? ושהשניים קשורים? כמו ש-OMRIJ ציין, להעלאת שכר המינימום מעבר ליחס הקיים עם השכר הממוצע אין משמעות, כי זה יגרור אינפלציה. כן, השכר יהיה 5,000 ש"ח - אבל גם המחירים יהיו גבוהים יותר. אז מה עשית בזה? כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יהיה הוגן, אם לא יקרו כל השינויים האלה שאתה מדבר עליהם. כמובן, שזה לא מה שהולך לקרות...

אם כל העלאה כזו גורפת אחריה שינויים מהפכניים, באמת שאין טעם לעלות את השכר. לפי הטענות הרווחות, התוצאה תשאר זהה...

העלאה מתונה בשכר המינימום גם אם היא תגרום לאינפלציה, זה יהיה בשיעור קטן כי זה לא רוחבי לכל המשק

(מי שהרוויח 5,000 ש"ח לפני עדיין ירוויח 5,000 אחרי העדכון של שכר המינימום)

כך שזה יעזור לשכבות החלשות אבל לא יפגע בצורה קשה בשאר השכבות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מבין ששכר המינימום משקף בעקיפין גם את רמת המחירים במשק? ושהשניים קשורים? כמו ש-OMRIJ ציין, להעלאת שכר המינימום מעבר ליחס הקיים עם השכר הממוצע אין משמעות, כי זה יגרור אינפלציה. כן, השכר יהיה 5,000 ש"ח - אבל גם המחירים יהיו גבוהים יותר. אז מה עשית בזה? כלום.

אז מה אתה מציע? להשאיר את שכר המינימום על כנו למרות שמדד המחירים לצרכן מתייקר כל חודש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכר מינימום 5 זה מצויין, ותעמינו לי עדיין עם זה יהיה קשה לחיות פה

אם אתה חי לבד שכר דירה זה 2500 שקל שזה כבר חצי, שלא לדבר על מחיה שהיא לפחות 800-1000 שח

ורכב? בכלל מי מדבר על זה..שלא נדבר על חסכון או מותרות..

אז נגיד ואתם זוג שמשתכר ביחד ב10K

כבר צריכים דירה יותר גדולה זה 3500 שח ומחיה זה לפחות 1000-1500 שח

בקיצור מה שיוצא שהם מצליחים ברווקות לחיות איכשהו טוב.. אבל ילדים זה כבר יותר מידי

קניית דירה - הם צריכים לחיות 8-10 שנים ולחסוך לפחות 3- שח בחודש בשביל להגיע ל30% מערך דירה

רק שלכו תדעו כמה תעלה אז דירה..

בקיצור כל מה שנותר לכם לעשות זה לחפש זוגיות, כי לבד כנראה שלא תשרדו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה אתה מציע? להשאיר את שכר המינימום על כנו למרות שמדד המחירים לצרכן מתייקר כל חודש?

מה הקשר? מה, רק מי שמרוויח שכר מינימום מרגיש את ההתייקרות? שכר המינימום נקבע כאחוז מהשכר הממוצע במשק, אתם לא מבינים את המשמעות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ככה אולי בתאוריה, אבל מאז יולי 2008 שכר המינימום לא זז באגורה אחת

http://www.btl.gov.il/Mediniyut/GeneralData/Pages/%D7%A9%D7%9B%D7%A8%20%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%9D.aspx

בינואר 2008 השכר הממוצע היה 7,583 ש"ח (את החישוב של השכר ההממוצע עושים פעם בשנה בינואר)

כשבינואר 2009 השכר הממוצע היה 7,836 ש"ח

ובינואר 2010 השכר ההממוצע 7,884 ש"ח

http://www.btl.gov.il/MEDINIYUT/GENERALDATA/Pages/%D7%A9%D7%9B%D7%A8%20%D7%9E%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A2.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין , בשביל מה צריך להסתבך בכלל? בואו נקבע כבר עכשיו שכל מרוויחי המינימום יהיו עבדים ללא תשלום! תראו כמה זה קידם את גרמניה וארה"ב במאה הקודמת.

אם כבר הולכים על גישה כלכלית של אדונים ועבדים אז עד הסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו כבר שם. כבר היום, ראש הממשלה שלך וחבר מרעיו דואגים שכל שקל שאתה מרוויח ילך בחזרה למדינה/טייקונים/חברי כנסת. מלפני יומיים הרשיעו את הנשיא שלך באונס, ויום אחרי זה הוא מקבל 2000 שקל העלאה במשכורת במקום ללכת לכלא. זה מצחיק שביבי אומר שהוא מוריד מיסים ישירים, אבל לא מזכיר שהוא שוחט אותך בהעלאת *כל* המיסים העקיפים. חופש כלכלי במדינה הזאת זה אשליה (כמו גם, חופש תנועה, הזכות לפרטיות ודברים אחרים). עייפתי. האמת היא, שפחות מעניין אותי לראות את שכר המינימום עולה, כי אני יודע שעוד 200 שקל לא יעזרו לאף אחד, אני רוצה לראות את שכר הבכירים מרוסק לאדמה. זה לא יתכן כי אדם שהחברה שלו מראה הפסדי עתק ירוויח מיליונים (ראו את קומברס למשל), בעוד אנשים שאשכרה עושים משהו ימשיכו לאכול חצץ. זה יהיה צדק חברתי אמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...