איטיות בהעברת קבצים בתוך רשת הביתית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איטיות בהעברת קבצים בתוך רשת הביתית

Ran B

Recommended Posts

היי חברים, יש לי שאלה קטנה :

יש לי בבית ראוטר(+מודם) אלחוטי של SIEMENS SL2-141 שחילקו אז בבזק.

בסה"כ אני מאוד מרוצה מהראוטר, יש לו ממשק נוח, DNS דינאמי לחיבורי RDP מרחוק, הפניית פורטים פשוטה,

קביעת IPים שמורים לכתובות ספציפיות - ואלה הן האפשרויות שאני משתמש ומגדיר בו.

רציתי להעביר קובץ ששוקל כ10 גיגה בין מחשב א' ל-ב' בבית.

(מחשב א' הוא מחשב חדש עם ווינדוס 7 ומחשב ב' הוא מחשב ישן עם - שניהם מחוברים קווית לראוטר)

את מחשב א' אני לא רוצה לפתוח לשיתוף ברשת, לכן סגרתי לו כל אפשרות שיתופית.

במחשב ב' - אני כן רוצה ואני מאפשר לו.

נכנסתי דרך מחשב א' לתיקיה במחשב ב' ע"י \\ (או מה שנקרא FTP)

והעתקתי את הקובץ ממחשב א' למחשב ב'. (מה שאני מכנה - העברה בדחיפה, כלומר דחפתי למחשב ב' את הקובץ-

יש לי הרשאות לשנות קבצים במחשב ב')

ההעברה התחילה ולצערי הרב היא התחילה ב7MB/S וירדה וירדה וירדה עד שתייצבה על כ 1.5MB/S!!!

מאוד מאוד מתסכל. למה המהירות ברשת כ"כ איטית?

ניסיתי לעדכן דריברים של כרטיסי רשת בשני המחשבים,

לעדכן קושחה(firmware) של הראוטר, עם מה שמפורסם באתר של ,

לחפש הגדרה מסויימת שמגבילה אותה בראוטר..

התסכלתי במאפיינים של הדרייברים של הכרטיס בשני המחשבים, לראות שהדריבר לא נמצא באיזשהו

מצב חסכוני (זה בדר"כ אופיינים לכרטיס אלחוטי), או מצב העברה איטי.

הלכתי רחוק יותר וגם ביטלתי את הAUTO SCAN של האנטי-וירוס בשני המחשבים, בשביל למנוע סריקה שתאט את הכתיבה לדיסק בזמן ההעברת הקובץ.

גם לא עזר..

לא מצאתי שום סיבה לאיטיות.

הסיבות היחידות שהשארתי כאופציה שאין לי איך לבדוק ממש הן :

- כבלים? יכול להיות שהכבלי שלי (שהם אגב קצרים, המחשבים יושבים אחד ליד השני) אולי מסוכך? לא מסוכך? פוגע במהירות?

- תמיכה של הראוטר בLAN100 - העברות מהירות ברשת פנימית? אולי הראוטר לא תומך?

זהו.. אין לי רעיונות..

למישהו כאן יש אולי רעיון מה עוד אפשר לבדוק? לעשות? איזה עוד סיבה יכולה להיות לאיטיות הנוראית הזו בתוך הרשת?

אולי הרשת הביתית לא מוגדרת כמו שצריך? (שזה הגיוני.. כי עם כל החיבה שלי למחשבים, אני לא מתעסק יותר מידי בהגדרות הרשת.

חלק מהמחשבים כן אפשר להיכנס אליהם בFTP וחלק לא.. אף פעם לא התעקשתי עם זה יותר מידי)

אבל יכול להיות שהגדרות ביתית בין מערכות הפעלה משפיעות על מהירות של FTP פשוט בכלל..?

קיצר, אני לגמרי מוכן לשמוע עצות ורעיונות אם מישהו יש לו משהו שיכול לעזור לי.

תודה מראש,

רן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהירות הקווית שאתה צריך לקבל היא סביב 9 עד 10MB/s. מה שאתה מקבל זה באמת לא תקין. כבלי הרשת שלך הם כבלים תקינים ואיכותיים? תבצע בדיקה באמצעות IPERF כפי שמוסבר כאן על מנת להוציא את הדיסקים ומערכת ההפעלה מהעסק.

http://www.netcheif.com/Articles/HomeNetPerf/HomeNetPerf.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה,

לפי מה שמציגים הכרטיסי רשת - אני מחובר ב100Mbps.

זה מה שהLOCAL AREA CONNECTION מציג בשני החיבורים לשני המחשבים.

חיבור הרשת שלי הוא DUPLEX, לדעתי (איך אוכל לברר את זה?)

אני כן יודע שבDEVICE MANAGER הכרטיס רשת מוגדר אוטומטית לבחור FULL DUPLEX / HALF DUPLEX וכו'...

בשני הדריברים של שני כרטיסי הרשת, הבחירה של הDUPLEX היא אוטומטית.

אני מצרף לכאן בדיקה שהרצתי בIPREF, הרצתי בדיקה כמו שיש בדוגמא של האתר שצרפתי לי (תודה על התוכנה)

http://img80.imageshack.us/i/iperfdiag.jpg/

אני מניח שהתוצאות האלה הן במגה BIT ולא BYTE, ולכן יש לחלק ב8.

החלק העליו של התמונה מציג תוצאות נמוכות יותר, כי ניסיתי לעשות SNAPSHOTים של כל שניה, כנראה זה סתם הוריד את הביצועים.

בSNAPSHOT כל 10 שניות (כמו שאפשר לראות למטה) - התוצאות יחסית טובות.

אם נחלק ב8, המהירות ההמוצעת צריכה להיות 79/8 שזה 9 מגה-בייט לשניה....

איפה זה בהעברת קבצים בין המחשבים??

האם בעצם שללנו עכשיו את יכולות הרשת, בכך שעקפנו את מערכת ההפעלה והדיסק וגילנו שהמהירות בסדר גמור?

או שאני קורא לא נכון את תוצאות הדיאגנוזה?

מה לדעתכם?

לגבי הWIFI, הוא מאובטח, אני רואה כל הזמן בידיוק מי מחובר דרך הWIFI.

אף אחד לא מחובר לי לWIFI, ואני לא מתכוון לבטל WIFI בנתב - אני משתמש בו למחשבים אחרים בבית.

תודה על העזרה חבר'ה!

רן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה קורא נכון. IPERF בודק את סביבת הרשת ומנטרל את מרכיבי מערכת ההפעלה והדיסקים. במצב הזה אתה מקבל מהירות טובה מאוד (דרך אגב, אם לא תבצע SNAPSHOT כל 10 שניות, תראה שתגיע אפילו למעט יותר). המשמעות היא שיש בעיה במערכת ההפעלה שלך או באופן האכסון של הקבצים על הדיסק שלך. אם הדיסק שלך איטי וויש עליו הרבה פרגמנטציה זה יכול להסביר חלק מהבעיה. בקיצור הבעיה לא ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה, אני שמח ששללתי את אופציית הרשת.

עכשיו נשאר לי לגלות לגבי הביצועים של המחשב עצמו.

יש לי תחושה שאיפשהו במעבר בין מערכת הפעלה של ווינדוס 7 ומערכת הפעלה של ווינדוס XP יש בעיות עם זה.

אף על פי שמדובר בFTP פשוט, מאוד מסתדר לי בראש שהמערכות השונות הפעלה מורידות את הביצועים של התהליך.

יכול להיות שענייני דחיפה/משיכת קובץ משפיעים??

אני בעיקרון דחפתי את הקובץ ממחשב א' למחשב ב'

ולא משכתי את הקובץ ממחשב ב' (כאשר הקובץ נמצא במחשב א').

אם הייתי נכנס למחשב ב' ומושך את הקובץ, לדעתך הייתי מקבל ביצועים טובים יותר??

(הבעיה שבXP הוא לא רושם את מהירות העברת הקובץ - אז אני לא אוכל לדעת לפי הPROCESS BAR

מה מהירות המשיכה.. אולי אפשר לראות דרך הTASK MANAGER את הפעילות של הרשת בXP...

אם אתה מכיר דרך לעקוב אחרי הMbp/s בXP - תגיד לי, אני אנסה להעביר במשיכה. מעניין מה יהיו התוצאות)

אולי במשיכה מערכת ההפעלה מתכוננת לקבל את הקובץ (הרי יש כמה שניות בתחילת כל העתקת כבדה

שהמערכת מזהה את גודל הקובץ ומכינה את הדיסק) - וכך מכינה את הדיסק לגודל מסויים של קובץ והכתיבה היא הרבה יותר מהירה,

ואילו בדחיפה (כמו שאני עשיתי) אין למערכת ההפעלה דרך לדעת שזה הולך להגיע אליה והיא פשוט מתחילה ישר לקבל קובץ,

מבלי להתכונן לכמות ולגודל. - תיאוריה מעניינת עכשיו שאני חושב עליה.. מה דעתך?

שני המחשבים בעלי ביצועים מעולים.

מחשב א' חדש ביותר, I7 עם 8גיגה ודיסק קשיח חדש BLACK (שהוא אגב די אכזבה...)

מחשב ב' לא כזה נורא פנטיום-D עם 2 גיגה זיכרון ודיסק 160GB - רץ תמיד בביצועים מעולים וללא תוכנות רקע מיותרות, מאיטות

ושני המחשבים נקיים מספיירווארים לפי SPYBOT.

שוב תודה!

רן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...