משהו מתחמם ותוקע את המחשב - מאד מוזר! - עמוד 3 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משהו מתחמם ותוקע את המחשב - מאד מוזר!

psychuil

Recommended Posts

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תבדוק קירור במקומות כמו כרטיס מסך / ציפסט

תעביר / מעבד / כ. מסך ממחשב אחר לבדיקה

תוציא את הכ. מסך ותעבור למובנה

תחפש קבלים מנופחים

תנקה אבק

תנסה ספק אחר (אפשר חלש יותר - תוציא את הכ. מסך ותעבור למובנה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נשארו הרבה אופציות ואם אין לך אחריות או מעבדה שתטפל בזה תאלץ או להזמין טכנאי או לעשות את הבדיקות בעצמך... אם אתה עושה בעצמך תעשה מה שכתוב מעליי ולדעתי תתחיל בספק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד - ffmpeg המרת , קימפול, .. . . .

כרטיס מסך - glxgears (בודק שהוא עובד ושאין ארטיפקטים חמורים, לא עומס משמעותי בשביל כרטיס מסך חדש יחסית)

להראות את הטמפ' וכו אל המסך יש וידג'טים לדסקטופ (ב kde לפחות) או שתקרא את זה מ proc/ או מ sensors

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שיש לך יותר כי אני רואה שאתה מתחבר מדיי פעם מלינוקס

רוב ההמלצות שלי הם לתוכנות קונסול (כי זה מה שאני מכיר לדברים האלה), אבל דיי בטוח שלהרבה דברים יש GUI אם תחפש

המרת סרטים - בדרך כלל מנצל אחת אבל אתה יכול להמיר כמה סרטים במקביל כדיי לנצל את כל הליבות. יש תוכנות GUI לזה (אני לא מכיר אני עושה בקונסול למשל להמיר מ avi ל mp4 זה ffmpeg -i file1.avi file2.mp4 )

קימפול - יכול לנצל אחת או את כולם, תלוי בהגדרות של מערכת ההפעלה. כדיי לקמפל תוריד קוד מקור של תוכנה כלשהיא (תוכנת קוד פתוח פשוטה) ותריץ בתיקיה של הקוד

./configure

make

המעבד / הליבה יתחילו להיות ב 100 % בשלב מסויים של ה make ויישארו ב 100 % קבוע עד הסיום של ה make (תלוי בגודל של התוכנה) (זה לא יתקין אותה במחשב, כדיי להתקין תצתרך לכתוב sudo make install ובכלל רצוי להתקין ממנהל ההתקנות). ב configure אתה מריץ סקריפט שהגיע אם התוכנה במחשב ולכן תקמפל תוכנה שהורדת ממקום אמין

טמפרטורות דרך proc

ב KDE לפחות יש monitors של טמפרטורות / עומסים / וכו שאתה יכול לשים אל הדסקטופ או בפאנל. אם לא, תפתח בעורך טקסט (של GUI) את הקובץ /proc/acpi/thermal_zone/THM0/temperature ויהיה כתוב שם את הטמפ' נכון לרגע שבו פתחת את הקובץ. אם אתה רוצה עדכון קבוע תפתח קונסול ותריץ

while true ; do cat /proc/acpi/thermal_zone/THM0/temperature ; done

במקום THM0 יכולים להיות דברים אחרים. יש לוחות שלא נתמכים ב proc אבל כן ב lm_sensors וההיפך

טמפרטורות ומתחים דרך lm_sensors

תריץ sensors-detect ותענה אל השאלות (אתה יכול לעשות אנטרים שהוא יענה לפי הברירת מחדל, אני עונה ב yes אל כל השאלות גם איפה שהוא מזהיר שמשהוא יכול להידפק, לא קרה שנדפק לי משהוא)

תריץ sensors כדיי לראות טבלה של כל מיניי דברים (בדרך כלל יש שם טמפ' + מהירות מאוררים + מתחים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנבלה הקפיץ לי BSOD כשניסיתי להתקין XP:

img20110103180810.th.jpg\

עריכה:

אחרי שXP הותקן ונתתי לו שעתיים של OCCT, הגעתי למסקנה שמשהו במערכת ההפעלה שלי הוא הבעיה, אז מה זה יכול להיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...