ביקורת: מחשב נייד Dell Vostro 3500 - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת: מחשב נייד Dell Vostro 3500

Apex

Recommended Posts

ביקורת: מחשב נייד Dell Vostro 3500

אפתח ואומר שלפני הרכישה ערכתי סקר שוק מקיף שכלל גם קריאת ביקורות, ההתלבטות היחידה הייתה בין DELL ל-LENOVO והלכתי על דל מפני ששמעתי דעות נורא טובות ממכרים (שלחלקם לנובו) גם על המחשבים וגם על השירות.

כמו כן זהו המחשב הנייד הראשון שלי כך שלא אוכל להשוות לניסיון ארוך טווח על גבי מחשב ניידים אחרים.

המטרות: מחשב מהיר למולטי טאסקינג, תכנות, סרטים, מעט משחקים קריאת מסמכים וגלישה.

רכשתי את הדגם הכולל:מעבד I5 M560, זיכרון 4GB, דיסק קשיח 500GB 7200, כרטיס מסך 310M, מסך מט, תאורת מקלדת, סוללה 6 תאים ו-5 שנות אחריות באתר הלקוח.

המחשב מגיע עטוף בניילון בקופסת קרטון יחד עם המטען, סוללה טעונה, דיסקי דרייברים ודיסק ווינדוס 7 home premium.

לגבי הדיסק ווינדוס: לא שילמתי על הוינדוס מפני שאני מקבל בחינם, כנראה יבואן פשוט מכניס אותן לכל הקרטונים, זהו דיסק התקנה OEM שמצויין עליו שהוינדוס כבר מותקן על המחשב, אין סיריאל (שאמור להיות על מדבקה בסלוט של הסוללה) אך באותו המחשב שקניתי גם לאבא שלי כמתנה ואצלו שילמתי על הוינדוס אך בזמן התקנת הוינדוס לא נדרשתי להקיש סיריאל.

רושם ראשוני:

המוצר נראה אלגנטי, סולידי, כל אזור העבודה עשוי פלסטיק קשיח בגימור שחור מט, אחורי המסך זכו בציפוי אלומיניום, תואם את ציפיותיי.

המחשב מרגיש די קשיח בכללי, שילדת אלומיניום, חוץ מבחלק האחורי בחריץ בין המסך למחשב שקיים שם רווח ולדעתי אם מפעילים לחץ יכול לגרום לעיקום השילדה מאחור.

המסך נפתח עד כ-130 מעלות, מתחת למסך ניתן למצוא את כפתור ההדלקה וכן כפתורי מגע של המולטימדיה ונוריות חיווי של WIFI, בטריה, וLOCK-ים.

חווית שימוש:

דבר מצויין שישר קפץ לי לעין והפתיע אותי לטובה הוא ה- numpad המלא שמתפרש על האותיות עצמן וניתן להשתמש בו בלחיצה על המקש הרצוי +Fn, לוקח מעט זמן להתרגל מפני שהמספרים הולכים באלכסון ולא בטור כמו ב-numpad רגיל.

אבל ברגע שמתרגלים זה הרבה יותר נוח ממקשי המספרים בשורה העליונה.

המקלדת די נוחה, נותנת משוב מספק להקלדה עיוורת מהירה.

משטח המגע מגיע עם שני כפתורי עכבר, שתומך במחוות צביטה, הרחבה וסיבוב, פסי גלילה בצד (למעלה ולמטה) ולמטה (לצדדים), המשטח מגע לא מדהים ולא מזהה בצורה חלקה את המחוות, למשל אם משווים למקבוק של אפל אז משטח המגע די נחות, בכל מקרה אני לרוב משתמש בעכבר.

ניתן לשנות את רגישות המשטח, את רוחב פסי הגלילה ואת התמיכה במחוות דרך התוכנה של ה-Touchpad שמגיע בדיסק הדרייברים.

מצד ימין למשטח המגע יש את קורא טביעות האצבע, גימיק נחמד שלא מעניין אותי במיוחד.

כרטיס המסך הוא היברידי, כך שבמצב חיסכון סוללה התצוגה עוברת לתצוגה של Intel HD graphic וחוסכת בחשמל. (ניתן להגדיר זאת כרצונכם במצבי הסוללה).

[הערה: את הדרייבר של כרטיס המסך 310M חייב להוריד אך ורק מהאתר של DELL!

הדרייברים של נוידיה באתר שלהם משום מה לא תואם את כרטיס המסך.]

המסך הוא מסך 15.6" מט, כשאני רואה אנשים מתפתלים בהרצאה בשביל לראות איזה קטע על המסך המבריק שלהם אז אני די מרוצה מבחירתי במסך מט. רזולוציית המסך הטבעית היא 1366X768, נוח לעבודה, זוויות המסך רגילות לא ציפיתי ליותר מדי, מציג סרטים בצורה יפה מאוד.

סוללה: הסוללה מחזיקה כ-4 שעות על מצב חיסכון, WIFI כבוי, וכשעתיים על ביצועים גבוהים ו-WIFI פתוח, לי אין בעיה עם כך כלל אני לרוב ליד שקע.

זמן טעינת (מ-0% ל-99%): 90 דקות.

טמפרטורה: עד כה ממש מצוינת, לא נתקלתי בשום דבר חריג, יצא לי לעבוד עם המחשב על הברכיים מדי פעם ולא הרגשתי חום כמעט, השלדה מתחממת ממש מעט, לא משהו מורגש יתר על המידה.

תאורת המקלדת מגיעה עם 2 עוצמות שונות של תאורה ונשלטת דרך המקלדת.

מחיר 4800+ ש"ח

לסיכום:

יתרונות:

עיצוב סולידי

מפרט חזק

לא מתחמם

מסך מט

חסרונות:

משטח מגע טעון שיפור.

ובמשפט: בדיוק מה שחיפשתי, מחשב ורסיטילי שמסוגל לעשות כל מה שאני רוצה וכמה שיותר מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לא לצרף שמותחות את גבולות ההודעה - זה נראה רע.

מומלץ להקטין את התמונות או לחילופין, העלות אותן בתור קישור שנפתח בעמוד נפרד ולא בגוף ההודעה.

תודה על הביקורת, הוספתי קישור אליה מסטיקי ביקורות בפורום .

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי רק לציין *שלא* מדובר בשלדת אלומיניום בשום צורה. ישנו אלומניות שמקפים את השלדה שעשויה מפלסטיק. (הוא בעיקר ליופי.)

צודק, נערך בהתאם.

תודה על ההערה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שאלה אחרת - איך עוצמת הסאונד של הרמקולים?

לי יש את ה-Vostro 1220 ואני מרוצה יחסית מהתמורה לכסף שלו.

יש לי בעיה עם זה שיש לו רק אחד והוא מאוד מאוד חלש, ומהעבודה שאין משהו קשיח מאחורי המסך ולכן כשהמחשב בתוך התיק המסך נוגע ממש במקלדת (שמעבירה עליו סימנים).

איך אצלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שאלה אחרת - איך עוצמת הסאונד של הרמקולים?

לי יש את ה-Vostro 1220 ואני מרוצה יחסית מהתמורה לכסף שלו.

יש לי בעיה עם זה שיש לו רק אחד והוא מאוד מאוד חלש, ומהעבודה שאין משהו קשיח מאחורי המסך ולכן כשהמחשב בתוך התיק המסך נוגע ממש במקלדת (שמעבירה עליו סימנים).

איך אצלך?

הרמקולים סבירים ביותר, לא משהו מדהים אבל עושים את העבודה.

לגבי המסך לא נתקלתי בבעיה שאתה מתאר והתיק של המחשב הנייד שלי תופס אותו בצורה חזקה יחסית לתיקים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי גם את ה- Vostro3500 בתצורה שלך עם Win 7 X64 Ult.

לגבי הרמקולים, הם הרמקולים הכי גרועים שיצא לי להתקל בהם במחשבים ניידים מהדורות האחרונים (יש לי גם 5920G, והרמקולים שלו הרבה יותר טובים, יש גם מיני סאב), הם נשמעים כמו רמקולים של טרנזיסטור.

לגבי משטח, האם יש לך את הדרייברים המעודכנים ? האם הפעלת את אפשרות המולטי טאצ' ? אצלי המשטח עובד טוב (יותר טוב מב- למשל).

הנייד הנ"ל אמור לתמוך ב- NVIDIA® Optimus (מעבר בין כרטיס מסך יעודי לכרטיס מסך Onboard לחיסכון בחשמל), עוד לא יצא לי להתעמק בזה, האם הצלחת להפעיל את התכונה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי גם את ה- Vostro3500 בתצורה שלך עם Win 7 X64 Ult.

לגבי הרמקולים, הם הרמקולים הכי גרועים שיצא לי להתקל בהם במחשבים ניידים מהדורות האחרונים (יש לי גם 5920G, והרמקולים שלו הרבה יותר טובים, יש גם מיני סאב), הם נשמעים כמו רמקולים של טרנזיסטור.

לגבי משטח, האם יש לך את הדרייברים המעודכנים ? האם הפעלת את אפשרות המולטי טאצ' ? אצלי המשטח עובד טוב (יותר טוב מב- למשל).

הנייד הנ"ל אמור לתמוך ב- NVIDIA® Optimus (מעבר בין כרטיס מסך יעודי לכרטיס מסך Onboard לחיסכון בחשמל), עוד לא יצא לי להתעמק בזה, האם הצלחת להפעיל את התכונה ?

כמו שאמרתי זהו הנייד הראשון שלי ולא אוכל להשוות כל כך מול ניידים אחרים בעיקר לא לגבי הרמקולים, אבל אני רואה לא מעט סרטים ולא מרגיש שהם כל כך גרועים, לטעמי הם די סבירים.

לגבי המשטח הוא עובד סבבה אבל למשל את הסיבוב הוא לא מזהה חלק, זה לא משהו שאני בכלל משתמש בו אבל התעסקתי עם זה בשביל הביקורת.

התכונה של כרטיס המסך עובדת יופי (לא שמעתי על אופטימוס אבל התכונה נקראת מצב היברידי או switchable), ציינתי זאת גם בביקורת, שאני על high performance אז זה על graphics ושאני שם על חיסכון אז זה עובר לintel graphics ואפשר לשנות את זה מתי שבא לך ולהתאים לאיזה מצב שאתה מעוניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NVIDIA® Optimus זה השם של הטכנולוגיה שמאפשרת החלפה בין הכרטיס המסך היעודי לבין הכרטיס Onboard.

האם יש לך אינדיקציה כשאתה עובד במצד כרטיס מסך יעודי או Onboard איפה היא נמצאת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...