עזרה בבחירת מצלמה לטיול מבין שלושה דגמים - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת מצלמה לטיול מבין שלושה דגמים

akalithium

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני עומד לטוס לטיול בדרום אמריקה ומתכנן לקנות חדשה לטובת העניין.

עד היום הייתה לי ישנה של קנון (A85) שהייתי מרוצה ממנה בטיול הקודם שלי אבל ברור לי שעבר זמנה - מה שכן בהחלט אהבתי את הפריט והממש של קנון ואת הצבעים ואיכות התמונה שקיבלתי.

אחרי סקר מעמיק באינטרנט צמצמתי את ההתלבטות שלי לבין 3 מצלמות :

CANON S95 -

יתרונות: קומפקטית עם איכות תמונה מצויינת ויכולות צילום טובות גם בתנאי תאורה מוגבלים.

חסרונות : זום מוגבל, צילום HD רק ב 24 פריימים ובלי זום תוך כדי, מבנה בעייתי (זום קופץ במקום שבו אני בד"כ מניח את היד)

PANASONIC TZ10/ZS7 -

יתרונות : עדשה רחבה מאד, זום גדול, מאד ורסטילית , תמונה טובה בתנאי תאורה טובים

חסרונות : קצת יותר גדולה, פלאש מוגבל

CANON SX130

יתרונות : זום גדול,פלאש יחסית נורמלי, תמונה טובה בתנאי תאורה טובים, בטריות AA

חסרונות : עוד יותר גדולה, צורכת יחסית הרבה בטריות, מאד איטית

בטיול הקודם היה לי טווח של 35-105 מ"מ שהרגשתי שהוא קצת מגביל אותי, למרות זאת העדפתי לצלם במצלמה שלי ולא של חבר שלי (שהיה לו טווח של 35-350)

כי הרגשתי שהמצלמה שלי נותנת איכות יותר טובה ובגלל זה גם הפעם אני מאד מתלבט האם לקחת שתתן איכות תמונה מקסימלית או מצלמה שהיא יותר ורסטילית.

בתכלס רוב התמונות שאצלם יהיו תמונות שיצולמו בטבע, כלומר באור שמש ולכן רוב הייתרון של ה S95 יורד כי באור שמש שלושת הדגמים אמורים לתת תוצאות טובות

למרות זאת ברגע שאחזור כנראה שרוב התמונות יהיו עם משפחה וחברים במפגשים שרובם יהיו בבתים ככה שחשוב שהמצלמה תוכל לעשות גם את זה בצורה טובה.

עוד משהו הוא שבגלל שאהבתי את הקנון הקודמת שלי אז גם עכשיו יש לי נטיית לב לכיוון הקנון ככה שגם אם אקח מצלמת עם זום גדול יש לי התלבטות מה לקחת מכיוון שעל פי הנתונים היבשים הפנסוניק טובה יותר אבל למדתי שהנתונים היבשים לא תמיד קובעים את הכל...

בסופו של דבר -רוב התמונות ישארו במחשב, חלקם יודפס בגדול רגיל ומעטות בלבד יוגדלו (אבל כנראה שלא מעבר לגודל של A4 נניח)

אז השאלות העיקריות :

1) אם מישהו חזר מטיול לאחרונה - כמה אתם השתמשתםבזום או כמה חסר לכם יכולות זום טובות ?

2) עד כמה ההבדל גדול ביכולת הצילום בתנאי תאורה מוגבלים ?

2) אם מישהו מחזיק במצלמות ויכול לתת לי אינדקציה יותר טובה לגבי משך חיי הבטרייה ?

3) שאלה לכל מביני העניין כאן בפורום - מה אתם הייתם לוקחים איתכם לטיול ?

אם שכחתי משהו - תגידו ואוסיף.

המון תודה,

והנה תשובתי לשאלון:

* מה התקציב הכולל למצלמה, וכרטיס זכרון? 2000 ש"ח למצלמה - השאר זה בתקציב נפרד

* אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? בעיקר תמונות באור יום, אבל גם תמונות בתאורת בית חשובות לי

* האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא , צילום עם ישיר וצילום עם חיצוני (ישיר ומוקפץ). זאת לא המטרה העיקרית שלי- אך כבר ראיתי בעבר שלפעמים מגיעים למצבים שחייבים לצלם כך.

* האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, חצובה הכרחית לצילום נופים ליליים. העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח. לא

* האם יש לך נכונות לצלם עם חיצוני? לידיעתך, פלאש חיצוני מאפשר לצלם בקלות תחת תאורת חדר - ללא מריחות תנועה כתוצאה מרעידות היד או תנועה בנושא, ועם תוצאות הרבה יותר מחמיאות מאשר עם פלאש פנימי. העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש. לא

* האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? זה בהחלט יהיה ערך מוסף

* האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה שם היצרן והדגם, ומה חסר לך בה ? קנון A85 - פשוט ישנה מדי

* האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? הרוב בגודל סטנרדטי, מעט בהגדלה

* מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? שים לב שמכפלת הזום (למשל X10) אינה נתון מועיל בבחירת מצלמה. הנתון החשוב הוא טווח העדשה במ"מ. המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים. טווח של 28-250 היה מספק אותי - אבל זה לא הקריטריון היחיד עבורי

* כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור מצלמה שנכנסת לכיס? האם מצלמה עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך? עדיף כמה שיות קטנה

* האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? לא נעול אבל מעדיף קנון.

מעדיף זמני תגובה נורמליים, לא אשתמש ב RAW

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם TZ7 מאז שיצאה בחו"ל, כל טיול שאני לוקח אותה אני מתפעל ומתלהב ממנה מחדש... פשוט תענוג לצלם עם העדשה שלה.

מבחינת - יכולת צילום שמביישת מצלמת קטנה, איכות מאוד גבוהה (אני עורך , אני יודע מה זה איכות ומה לא).

ממליץ על ה TZ10.

מה שכן- אחת לא צספיק במיוחד עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FUJI F300 !

מצלמת השנה, קניתי אותה בתאילנד ולמרות שאני בדר"כ קונה את הכי טוב וידעתי למהלצפות, הביצועים בשטח (ואני צלם מנוסה) הותירו אותי עם פה פעור.

בנוסף לחיישן האיכותי עם רעש נמוך, יש לה תכונות שאין בשום מצלמה אחרת כגון אוטומטי מורכב עם 3 סוגי סצינה ל (רעש נמוך, נוף או רזולוציה) וצילום פנורמה 360 מעלות. הכל בתוך וע"י מעבד המצלמה.

http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/f/finepix_f300exr

לשם שינוי, כל מה שהם מראים פה עובד במציאות כמובטח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בזה משהו בצילומי לילה. אבל אני קונה וכמצלמה היא הדבר הכי טוב בשוק מבחינת התכונות ולא הבבל"ת שכל העדר עוקב אחריו.

הכל מתחיל בחיישן, אל תשכח שזו הנכדה של הF40 האגדית. רוב התמונות שלי מהטיול בתאילנד ללא על ISO400-1600.

הנה סרט לילה.

http://www.youtube.com/watch?v=7DQ5AzAMRcg&feature=related

אבל באמת סרטים זה לחלוטין לא שוק למצלמות האלה. הייתה לי מצלמת אמיתית בשביל . כל המצלמות הקטנות זה צחוק לעומתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי בשימוש במצלמה. אני מצלם איתה "באופן מקצועי" משמע אוכף הפעלת Forced Flash בכל תמונה באור יום שיהיה Fill Flash לביטול צללי שמש באובייקט.

משמע הפלאש אצלי ב-100% שימוש ואני כל הזמן משתמש במסך לצפייה ועריכת תמונה. הייתה מחזיקה לי יום בהנחה שלא הייתי משתמש בוידאו.

וידאו אוכל כי הוא כל הזמן עושה מדידת חשיפה (עושה פוקוס וחשיפהכמו בצילום לפי פנים שהוא מזהה של אנשים מצולמים, משהו מדהים)ופוקוס וגם אני עושה זום אין וזום אאוט אז זה עוד יותר אוכל כי הוא מזיז פיזית את העדשות.

מי שיוצא לצלם ומצלם את החברה שלו פה ושם על AUTO לדעתי יחזיק לו יומיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי בשימוש במצלמה. אני מצלם איתה "באופן מקצועי" משמע אוכף הפעלת Forced Flash בכל תמונה באור יום שיהיה Fill Flash לביטול צללי שמש באובייקט.

משמע הפלאש אצלי ב-100% שימוש ואני כל הזמן משתמש במסך לצפייה ועריכת תמונה. הייתה מחזיקה לי יום בהנחה שלא הייתי משתמש בוידאו.

וידאו אוכל כי הוא כל הזמן עושה מדידת חשיפה (עושה פוקוס וחשיפהכמו בצילום לפי פנים שהוא מזהה של אנשים מצולמים, משהו מדהים)ופוקוס וגם אני עושה זום אין וזום אאוט אז זה עוד יותר אוכל כי הוא מזיז פיזית את העדשות.

מי שיוצא לצלם ומצלם את החברה שלו פה ושם על AUTO לדעתי יחזיק לו יומיים.

הבנתי... לי יש עוד זמן עד לטיול, עד אז כנראה שכבר יצאו דגמים חדשים בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמתי שאחרי הרבה התלבטויות קניתי את ה TZ10.

ה SX130 נפלה בעיקר בגלל הגודל.

ובתכלס נטיית הלב שלי הייתה ללכת על ה S95 בגלל איכות התמונה שלה וכי הייתה לי העדפה לקנון.

אבל אז החלטתי ללכת לחנות ולשחק קצת עם המצלמות וממש לא התחברתי למבנה של ה S95 - היה לי לא נוח להחזיק איתה ולצלם איתה, המיקום של הפלאש ממש הציק ,להזיז את גלגל מצבי הצילום היה קשה והאחיזה הכללית פשוט לא התיישבה לי טוב ביד.

לעומת זאת ה TZ10 ישבה לי בול ביד, לא גדול מדי ולא קטן מדי ככה שהחלטתי לקחת אותה.

אחרי כמה ימים של משחק עם המצלמה אני בהחלט מרוצה - רוב הצילומים שיצא לי לצלם עד עכשיו היו בתוך הבית ואמנם הנטייה של המצלמה זה לצלם עם אבל גם בלי יצאו שמישות בהחלט (גם אם חלקן לא מושלמות).

אני כבר מחכה לטיול ולהזדמנות לראות איך יצאו הנוף שזה הדבר החשוב מבחינתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

תתחדש ( פעם שניה :lol: ).

1. טוב שיש לך זמן להתאמן / לחקור על המצלמה, כך תדע לא רק את היתרונות שךה אלא גם

את החסרונות ( שים לב לסוללה ).

2. אכן נהגת בחוכמה כשבדקת פיזית איך היא מרגישה ביד.

כל זה מבלי לגרוע ממצלמות אחרות שהוצעו כאן, כל אחת והאפיל שלה.

כשתהיה אחת מושלמת :kopfpatsch:

תנו לי צילצול :)

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד שאלה קטנה - כשקניתי את המצלמה קיבלתי סוללה אחת וקניתי עוד אחת לגיבוי.

לפי דעתך , צריך יותר משתי סוללות ? (כלומר האם כדי לקנות סוללה נוספת)

אני לא מתכנן להשתמש ב באופן רציף - מבחינתי להדליק אותו פעם אחת בכל אזור שאני אהיה בו , לתייג את התמונה הראשונה ואחרי זה לכבות אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...