שאלה - טעינה ראשונית של הסוללה בלפטופ, קריטי? + שימוש בלפטופ דרך שקע החשמל בלבד - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה - טעינה ראשונית של הסוללה בלפטופ, קריטי? + שימוש בלפטופ דרך שקע החשמל בלבד

weissby

Recommended Posts

שלום

על פי דברים שזכור לי שקראתי פה בפורום אם אני לא טועה, הבנתי שאין בלפטופים את החשיבות של הטעינה הראשונה של הסוללה, כמו שקונים סלולרי חדש וצריך בהתחלה להטעין אותו זמן ממושך מהרגיל..

ולכן לפני כמה זמן שקניתי לי לפטופ חדש בביטחון מלא השתמשתי בו ישר בלי דאגות, ועכשיו במקרה שקצת יותר התעניינתי בניירת שמגיעה לה יחד עם האריזה של הלפטופ, אני מגלה להפתעתי דף "מידע חשוב: לפני השימוש במחשב"

ובסעיף הראשון רשום: "טען את הסוללה במשך 12 שעות לפחות לפני השימוש במחשב באמצעות סוללות"

כמו שאפשר להבין ממה שאמרתי, בכלל לא עשיתי את מה שרשמו שם...

פשוט ההשתמשתי במחשב, וכשראיתי שהסוללה כבר חלשה באזור 20% בערך.. אזז פשוט חיברתי למטען עד שהתמלאה ל100%

וכך גם בימים אלה..

השאלה המתבקשת שלי היא כזאת, מה ההשלכות של זה? אם בכלל..? (כי הרי הייתי כל כך בטוח מלכתחילה שאין את הקטע הזה של טעינה ראשונית לפני שימוש)

תודה.

עריכה:

רציתי לנצל את האשכול לשאלה נוספת לגבי הסוללה,

נגיד אני רוצה להשאיר את הלפטופ בלילה דלוק למטרת הורדות, אני חייב שהוא יהיה מחובר לחשמל כדי שהוא ישרוד זמן כה ממושך בעודו עובד, ומצב sleep אולי חוסך באנרגיה אבל אי אפשר להשתמש בתוכנת הורדה בsleep.. אז זה מחייב אותי לחבר את הלפטופ לחשמל..

השאלה אם אפשר במהלך שהלפטופ דלוק ומחובר לחשמל, לנתק לו את הסוללה באותו הזמן? האם זה תקין לעשות את זה?

או שאני חייב לכבות את הלפטופ, ורק אז לנתק את הסוללה ולחבר לאחר מכן לחשמל?..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה:

רציתי לנצל את האשכול לשאלה נוספת לגבי הסוללה,

נגיד אני רוצה להשאיר את הלפטופ בלילה דלוק למטרת הורדות, אני חייב שהוא יהיה מחובר לחשמל כדי שהוא ישרוד זמן כה ממושך בעודו עובד, ומצב sleep אולי חוסך באנרגיה אבל אי אפשר להשתמש בתוכנת הורדה בsleep.. אז זה מחייב אותי לחבר את הלפטופ לחשמל..

השאלה אם אפשר במהלך שהלפטופ דלוק ומחובר לחשמל, לנתק לו את הסוללה באותו הזמן? האם זה תקין לעשות את זה?

או שאני חייב לכבות את הלפטופ, ורק אז לנתק את הסוללה ולחבר לאחר מכן לחשמל?..

אני לא יודע אם זה מזיק, אך בריא זה בטוח לא.

למרות כל זאת אני עשיתי את זה עשרות פעמים על שונים, ולא ראיתי שקורא משהו.

השאלה למה לך להוציא את הבטריה? כדאי לשמור עליה? (היא גם ככה מתיישנת אם הזמן אפילו ללא שימוש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי השאלה הספציפית, אין לי מושג. גם אני עשיתי זאת מספר פעמים ולא נראה שזה יצר בעיות.

באופן תיאורטי אם אתה הולך להשתמש בנייד זמן רב בלי להזיז אותו עדיף לנתק את הסוללה על מנת למנוע חימום שלה (מה שעלול להתבטא בזמן חיים קצר יותר).

אם זה כזה מפריע לך פשוט תכבה, תשלוף ותדליק מחדש לפני שאתה הולך לישון וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שתאורטית הוצאת הסוללה יכולה להעריך את החיים שלה (אם מאכסנים אותה במקום קריר ומוצל ברמת טעינה של כ50%), אני מוצא את ההתעסקות הזו מיותרת. למה לי לזכור כל פעם להוציא את הסוללה כשהמחשב משמש כשולחני לזמן ארוך, ואז להכניס אותה חזרה כשאני רוצה להתנייד, ועל הדרך לאבד את ההגנה המובנית שמספקת הסוללה מנפילת חשמל או מניתוק בשוגג של כבל החשמל (מדובר הרי במחשב שבו הסיכוי שזה יקרה בטעות גדול משמעותית מאשר בנייח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חשבתי לנתק את הסוללה ולהשאיר רק את החיבור החשמלי נגיד כל לילה כשאני רוצה להשאיר את המחשב דלוק להורדות, כי זה נראה לי יותר הגיוני מאשר לחבר את המחשב לטעינה, ושהסוללה תיטען סתם איזה 8 שעות רצוף, כי גם זה אני חושב לא ממש טוב לסוללה לא? טעינת יתר או משהו כזה?..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שקראתי באתר של HP בחוברות המלאות של הסבר על מחשבים ניידים שהם ממליצים להוציא את הסוללה אם מדובר בשימוש ארוך בחשמל.

כמובן יש בעיה אם חשמל נופל - פגיעה במחשב או בתוכנת הפעלה - אז אולי כדאי לקנות אלפסק עם גיבוי של כמה דקות או מינימום מייצב מתח. אולי לסוללה יש רכיב שעוזר לייצב מתח אני לא יודע.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01778758&tmp_track_link=ot_faqs/top_issues/he_il/c01778758/loc:2&lc=he&dlc=he&cc=il〈=he&product=4301117

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש בלפטופ שלי (Acer 5920G) כבר 3 שנים בשימוש מסיבי בחשמל ובסוללה, מעולם לא הוצאתי את הסוללה "כדי לשמור עליה" והיום עדיין הסוללה מחזיקה כמעט כמו חדשה (בנוסף אין אינדיקציה לבלאי בתוכנות הניטור, ושידרגתי מ- HDD@5,400 ל- HDD@7,200 וכן מעבד חזק יותר ו- OC לכרטיס מסך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...