C# בויזואל סטודיו - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

C# בויזואל סטודיו

daniel4300

Recommended Posts

אני עושה פרוייקט מחשבים, ואני צריך למשוך מידע מאקסל (שם אני מנהל את הפרטים של הפרוייקט), לויזואל סטודיו (שם אני מציג את הפרטים ועורך). מישהו יודע איפה אפשר למצוא מדריך או ספר? אני צריך את זה ממש דחוף ולא מוצא בשומקום..!!

יש לי עוד שאלה קטנה מקווה שתוכל לעזור לי,

אני מדבר על form application בשפת c#

איך אני יכול מתוך מחלקה לבצע פעולה שתשנה את הvisible של פריט מסוים למשל של button?

אני יודע לשנות את זה מהמאפיינים של הפריט פשוט בvisible לשנות לtrue\false

אבל אני צריך לשנות את זה מפעולה במחלקה ,צריך פעולה בשפת c#..

מקווה שניסחתי את זה טוב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs:

תודה אחי.. עזרת לי מאד. חיפשתי בגוגל אבל כתבתי ויזואל סטודיו..[br]פורסם בתאריך: 14.12.2010 בשעה 23:14:10

יש לי עוד שאלה קטנה מקווה שתוכל לעזור לי,

אני מדבר על form application בשפת c#

איך אני יכול מתוך מחלקה לבצע פעולה שתשנה את הvisible של פריט מסוים למשל של button?

אני יודע לשנות את זה מהמאפיינים של הפריט פשוט בvisible לשנות לtrue\false

אבל אני צריך לשנות את זה מפעולה במחלקה ,צריך פעולה בשפת c#..

מקווה שניסחתי את זה טוב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאי שיש דרך, אפילו (הרבה) יותר מאחת, ציטוט מהדיון ההוא:

ץץץ

בעקרון, ב-#C אין כזה דבר משתנים גלובליים. אפשר לעשות משהו דומה באמצעות static, אבל זה לא תכנות נכון. הדבר הנכון הוא כמו שאמרת - לדאוג להעביר רפרנס למשתנים האלה בדרך כלשהי (פונקציה כלשהי, קונסטרקטור וכד').

שים לב כמה שניצל עקבי בעצות שלו, ולא לחינם :xyxthumbs:

אתה צריך לתת למחלקה שיצרת דרך לקבל רפרנס למשתנה מסוג Button. דרך נוחה וסטנדרטית לעשות את זה היא להעביר משתנה דרך הקונסטרקטור. המחלקה הזאת תחזיק בתוכה את הרפרנס לכפתור וככה היא תוכל לעבוד איתו.

כשאתה יוצר מופע של המחלקה הזאת בפורם שלך, תעביר לו בקונסטרקטור את ה'כפתור'.

אם כל זה לא ממש ברור לך אז תשים פה את הקוד של המחלקה שבה אתה לא מצליח לפנות לכפתור, וגם את הקוד שבו אתה יוצר מופע של המחלקה הזאת. יהיה יותר קל להסביר לך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קונסטרקטור זאת מתודה 'בנאית', כשאתה יוצר מופעים של המחלקה ע"י New אתה בעצם קורא למתודה הזאת.

השם שלה הוא זהה לשם של המחלקה, וכמו כל מתודה אפשר להחליט איזה פרמטרים היא מקבלת. כשאתה משתמש במחלקה הזאת אתה הרי חייב ליצור מופע שלה - ביצירה אתה מעביר כפרמטר רפרנס לשדה (הכפתור, במקרה הזה) שאותו אתה רוצה שהמחלקה תכיר.

כשאתה יוצר Form חדש אז בפנים נוצר לך אוטומטית הקונסטרטור:

public class myForm: Form
{
public myForm()
{
}
}

אם אתה באמת רוצה לעשות משהו ב-C# כדי שתשב על איזה ספר או שניים, מדובר פה על דברים סופר בסיסיים שאתה לא מכיר, יהיה לך קשה עד בלתי אפשרי להגיע למשהו ככה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...