בעיה עם צירקולציית אוויר.. תמונה בפנים.. - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה עם צירקולציית אוויר.. תמונה בפנים..

ksn1981

Recommended Posts

לפי התמונה המצורפת:

חצים אדומים הם של מאווררים !

חצים ירוקים הם כאלה שחשבתי/רוצה שיהיו !

בפועל, כשמאווררי המארז (עליון ואחורי) על LOW, פתחי האוורור של חריצי ההרחבה מכניסים אוויר, וכשהם על MID (שלא לדבר על HI), אז גם פתחי האוויר של הספק מכניסים אוויר.

מה לעשות?

תודה לעוזרים..

נ.ב: הכבלים מסודרים מאחורי הלוח ואין מה שיפריע לאוויר.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר במארז P183..

בקשר לספק הוא אמור לקחת אוויר מלמטה (האוויר מגיע מקדמת המארז) ולהוציא אותו מאחורה.. אם יכניס אוויר מאחורה, זה סתם נלכד בכלוב התחתון..

ובקשר לחריצי ההרחבה, אם יכניסו אוויר ולא יוציאו, ייכנס לי אבק למארז (שאר הפתחים מוגנים עם פילטרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, כנראה לא הבנתי לגמרי את התמונה בפעם הראשונה. עכשיו אני מבין.

תנסה:

1) לנתק את המאוורר העליון - אם הוא לא מוציא אוויר, האוויר יצטרך לצאת איכשהו דרך הפתחים האחרים

2) לסגור את פתח האוורור של חריצי ההרחבה אם אתה חושש מאבק (שייכנס גם ככה, לא משנה כמה פילטרים יש, אבל כמובן פחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- לא ארצה לנתק את המאוורר העליון שלא אפסיד אוורור ושלא ייכנס אבק מלמעלה (אני מבין אותך שתמיד ייכנס אבל הכל יחסי כמובן).

- חשבתי לסגור את חריצי ההרחבה אבל חשבתי שאולי זה יגביר את הדרישה להכנסת אוויר ממקום אחר.. למשל הספק.. מה אתה אומר?

- אם הבעיה היא הדרישה להכנסת אוויר, אז אפשר להוסיף מאוורר קדמי תחתון ואפשר גם להוריד את הקשיח למטה (לכלוב של הספק) ולהוסיף עוד מאוורר שיישב בין המאוורר הקדמי העליון לבין כרטיס המסך... אבל.. זה נראה לי מפוצץ יחסית למחשב ללא במיוחד שמדובר במארז שאמור להיות טוב.. מה אתה אומר ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר שהסיפור שלך הוא הדוגמה הקלאסית לקונפיגורציה מורכבת מידי עם יותר מידי מאווררים ופיצ'פקעס... בת'כלס, אם המארז טוב והמאווררים טובים, מאוורר אחד לכניסה מקדימה, מאוורר אחד ליציאה מאחורה (והמאוורר של הספק, כמובן) מספיק ל99% מהמערכות שאינן באוברקלוק מטורף.

אז אתה יכול לנסות להילחם בתופעה ע"י זה שתוסיף עוד מאווררים, ואז עוד מאווררים שיאזנו את הבלאגן שיצרו המאווררים החדשים, ואתה יכול כמובן לכוון את כולם אחד-אחד ידנית כדי לשלוט בדיוק על לחץ האוויר בפנים - אתה מבין לאן זה הולך. לא חבל?

והמארזים המפגרים האלה עם הספק למטה - בכלל הורג אותי. :)

סביר להניח, אגב שבעיה בטמפרטורות אין לך - נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמעתי מילה רעה על ה P183 לפני כן..

בינתיים, אין בעיה בטמפרטורות..

אבל אין לי מושג איך המחשב יתנהג בעומסים שונים, הרי שמאווררי המעבד, כ.מסך והספק עובדים אוטומטית לפי הצורך..

בכל אופן, תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תבין אותי לא נכון - זה לא שמדובר במארז רע חס וחלילה.

פשוט הקטע הזה של יצרנים מסוימים ללכת על ספק למטה בלי שתהיה לכך סיבה הגיונית כלשהי זה משהו שאף פעם לא הבנתי. יש תקן מסוים שנצמדים אליו כבר שנים, אז בוא נעשה אחרת? ועל הדרך נשווק את זה כמשהו מאאאגניב למודרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל מזה שהוא לא בדיוק שואב את האוויר שלו מבחוץ, אלא עדיין מתוך המארז, רק שמדובר בתא נפרד. במקרים מסוימים הוא יכול להכיל דיסקים קשיחים, ואז אתה עדיין מקבל מהם אוויר חם (לא כמו מכרטיס מסך / מעבד, אך בכל זאת).

אבל נעזוב לרגע את הדקות הזו ונניח שהספק באמת מקבל אוויר קר יותר כשהוא למטה. אז מה? זה יפריע לו אם האוויר יהיה חם? אני לא שמעתי על אף ספק נורמלי שזה היה בעייתי בשבילו.

מאידך, כשהספק בסידור הסטנדרטי, למעלה, המאווררים שלו עוזרים לסלק את האוויר החם מהמארז. זרימת האוויר בהרבה מערכות מתבססת באופן חלקי על כך שהספק משתתף בסילוק. כשהספק למטה, אתה כמעט מחויב להוסיף מאוורר נוסף שבמצב רגיל הוא מיותר. אז באופן כללי לא הרווחת כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אולי לא משמעותי, וחלק מהנקודות זניחות אבל שווה לציין אותן:

1. כשספק למעלה, הוא שואב את האוויר החם מהמעבד ישירות וזה חימום מיותר.

2. יש גם תופעה שאוויר חם עולה למעלה ונלכד באזור הספק ויש "כיס אוויר" אז אם מורידים אותו יש פחות את התופעה (מאוורר מלמעלה פותר אותה לחלוטין).

3. ספק הוא רכיב יחסית כבד, אם כי היום הקירורים מאוד כבדים, אבל הוא עדיין כבד יותר (בדקתי ברשת, זה סביב 1-2 קילו, 2-4 פאונד ליתר דיוק), לכן עדיף לשים אותו למטה לשיווי משקל יותר טוב, שיווי משקל = פחות ויברציות.

4. אופציות! הורדת הספק למטה שינתה קצת את הסדר ואני אישית מעדיף כאלה.

5. זה נראה טוב יותר :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כשספק למעלה, הוא שואב את האוויר החם מהמעבד ישירות וזה חימום מיותר.

זה לאו דווקא נכון, אם יש מאוורר טוב למעבד, ומאוורר טוב בגב המארז, במיוחד במארזים גדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...