חושבים לקנות Seagate Momentus XT (המשולב - hybrid)? תחשבו פעמיים. - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חושבים לקנות Seagate Momentus XT (המשולב - hybrid)? תחשבו פעמיים.

LazyCat

Recommended Posts

נראה כי Seagate איננה לומדת את הלקח - זוכרים את זה ?

עכשיו יש המון משתמשים המדווחים על מגוון בעיות עם הדיסקים החדשים של מסדרת Momentus XT הכוללת את הדיסקים המשולבים עם זכרון SSD. שוב "מיהרה" להוציא עדכון קשוחה שאינו מתקן את הבעיה (וגורם לעוד יותר בעיה למשתמשים בעלי מחשב נייד), וכרגיל דממת אלחוט מצידם.

ככה נראה SMART של דיסק מסוג זה, בן פחות משבוע -

85072746.th.jpg

פרטי הבעיות של ה- XT לפי המשתמשים -

- הדיסק משמיע ביפים טורדניים.

- הדיסק רועש מאוד בפעולות של Spin up/down.

- הדיסק רוטט באופן מוגזם.

- הדיסק עושה הרבה פעמים Spin up/down באופן רנדומלי וגורם למערכת לקפוא, לעיתים ל- BSOD,

שחייבים לעשות Reset בעקבות זה.

- אחרי ה- Reset ה- אינו מזהה את הדיסק, צריך לכבות ולהדליק מחדש את המחשב ואז הדיסק מזוהה שוב.

- המחשב הופך לאיטי, לוקח המון זמן ל- OS לעלות ופעולות שונות במחשב מקרטעות (למשל לא מנגנים חלק,

לוקח המון זמן לתוכנות לעלות).

- המידע מה- SMART מתאר דיסק לא תקין (לא תקין לדיסק חדש).

- אחרי עדכון הקשוחה לקשוחה החדשה ש- הוציאה לתקן את הבעיות (SD23), הבעיות לא נעלמות כליל,

ומתווספת בעיה חדשה לבעלי - צריכת מואצת (עד כ- 30% פחות זמן מהזמן של לפני העדכון).

יש לציין שלא תמיד רואים בעיה מיד, לפעמים זה בא אחרי שימוש של שבועות או חודשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

וואללה, הוצאת לי רוח מהמפרסים :facepalm:

עד שחשבתי שיש משהו עם טוב משני העולמות,

:nixweiss: לא יודע מה להגיד.

חבלי לידה טכנולוגיים ?

וזה לא טכנולוגי, אבל חוסר תגובה מהחברה ( על פי הקישור )

באמת מעלה תחושת דה ז'ה וו.

מעניין מה יאמר ART TATUM על זה.

בקיצור, זה לא זה, היברידי גם מזיף, אז מה - חוזרים / נשארים תקועים

עם הקשיח הישן ( טכנולוגית ) והלא כל כך טוב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמרגיז עוד יותר, זה שאני התפתתי לרכוש את ה- Momentus XT 500GB לפני שראיתי את זה (לפני שבועיים), והדיסק שלי גם סובל מכל מה שמתואר בפורום (אומנם הוא עובד מהר, אך יש ביפים מעצבנים ו- Spin UP/Down מתי שלא צריך, וכן ה- SMART נראה של דיסק בן כמה שנים שעבר התעללות (הדיסק הישן של הלפטופ - בן 3 שנים, ונראה הרבה יותר טוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהמוצר הזה לא מוצלח (ולדעתי, הרעיון של דיסק היברידי בכלל) לא קשור ל- SMART (תקין).

לגבי Load Cycle Count, תבדוק הגדרות חסכון בחשמל של הנייד, והגדרות APM של הדיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהמוצר הזה לא מוצלח (ולדעתי, הרעיון של דיסק היברידי בכלל) לא קשור ל- SMART (תקין).

לגבי Load Cycle Count, תבדוק הגדרות חסכון בחשמל של הנייד, והגדרות APM של הדיסק.

ל- HDD הזה יש APM שעוקף את ההגדרות של WIN, לא ניתן לשנות כלום שלא דרך עדכון FW מ- .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה התוצאות שלי... אני לא מבין על מה אני אמור להסתכל ולראות, סך הכל אני די מרוצה מהעבודה של הכונן - המחשב רץ מצויין מבחינתי.

אשמח עם מישהו יוכל לייעץ האם יש משהו שעלי להחליף/לשים לב בעתיד?

הכונן לא מחובר למחשב אלא למחשב רגיל ככונן המערכת.

hdtune.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בן שנה~ (כמעט פי 4 שעות עבודה מהסיגייט שלך, וכמעט פי 30 שעות עבודה מהסיגייט שלי).

שים לב ל-

Raw Read Error Rate

Start/Stop Count

Seek Error Rate

Load Cycle Count

*אלו לא ערכים של דיסק חדש (בין כמה חודשים ובכלל).

samsmart.th.jpg

*לחלק מהערכים יש משמעות רק בהשוואה לדיסקים מאותה חברה ודגם (עשה חיפוש בפורומים של וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון...

מסתובבת שמועה בפורמים שונים שקיימת קשוחה SD24 שעדיין לא יצאה באופן רשמי, שאמורה לסדר את הבעיה.

אני בדילמה קשה, האם להחליף את הדיסק או לא...

יש את ה- Hitachi Travelstar 7K500 שנותן ביצועים קרובים לאלו של ה- XT. אך לא ניתן להשיגו בארץ (ניתן להזמין אותו מחו"ל בעלות של פחות מ- 300ש"ח כולל הכל).[br]פורסם בתאריך: 07-12-2010, 23:54:44

עדכון נוסף...

קשוחת SD24 יצאה באופן רשמי, אפשר להוריד אותה בקישור הבא עם הוראות איך לעדכן -

עדכון קשוחה SD24

עוד לא עדכנתי, אחרי שאעדכן אכתוב את התרשמותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה זה לא מפתיע אותי? לדיסקים של סיגייט יש, באופן עקבי, את הציונים הכי נמוכים ב-.com. זה לא נדיר לראות דיסק שלהם עם מעל ל-35% ציון 1/5 (שמשמעותו כמעט תמיד - כשל מוחלט של הדיסק).

אני אוסיף על כך שמניסיוני הדיסקים של סיגייט סובלים יותר מבאגים - ERRATA למינהם ובעיות אמינות יותר מהמתחרה העיקרי שלהם (WD)

זאת נאמר במיוחד על דיסקים ביתיים - בדיסקים של שרתים (SCSI ו-SAS ) התמונה קצת שונה.

אישית - אני הפסקתי להשתמש בדיסקים של סיגייט כבר לפני עשור. הדיסק הזה אמנם עשה לי חשק (טכנולוגית - הרעיון מאוד מצא חן בעיניי) אבל התווית הניאה אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי יומיים של שימוש מסיבי, ההתרשמות שלי עד כה.

הדיסק הרבה יותר שקט, לא שמתי לב לביפים כלשהם.

הפסיקו הויברציות לחלוטין.

ה- AAM וה- APM עובדים כשורה.

אין תקיעות/גימגומים וכו' מהירות העבודה הכללית השתפרה.

הנייד חזר לצריכה נורמלית, אפילו קיים שיפור מעבר לזה.

השידרוג איפס את רוב נתוני ה- SMART.

זהו בנתיים, אם אני אתקל במשהו מעבר לזה, אני אעדכן שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...