תקיעת המחשב כאשר משדרגים ל2 ג'יגה זכרון. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקיעת המחשב כאשר משדרגים ל2 ג'יגה זכרון.

NatiBeks

Recommended Posts

שלום לכולם, שבת שלום.

יש בבעלותי מחשב יחסית ישן בן 5 בערך שרציתי לשדרג לו את המהירות בכך שאני יוסיף זכרון.

בדקתי לפי השם של הלוח אם , איזה זכרון מתאים ויצא ככה:

2 ג'יגה מקסימלי ותמיכה ב (גם הזכרון הישן היה DDR2).

- אני כרגע לא במחשב אבל אני בטוח שבמפרט שלו רשום maximun memmory 2gb 2 blocks of 1

הלכתי לחנות וקניתי 2 סטיקים של 1 ג'יגה (חשבתי על dual).

בכל מקרה פתחתי את המחשב וראיתי שיש לי רק 2 סלוטים לזכרונות (הלך ה dual ), הוצאתי את ה512 מגה שהיה לי ושמתי

סטיק 1 של ג'יגה .

הפעלתי, עבד חלק וטוב מאוד.

הוספתי את הסטיק השני.

הפעלתי, נתקע במסך שמראה את הלוגו של החברה שיצרה את הלוח אם (LOGO SCREEN).

לפעמים נתקע ולפעמים ממשיך בboot אבל בדיוק לפני שהווינדאוס צריך להיכנס למסך של ה"הכנסת סיסמא למשתמש" הוא עושה ריסט לעצמו.

ניסיתי גם להוסיף ל1 ג'יגה הבודד את ה512 שהיה לי ועדיין נתקע.

בבקשה שמישהו יסביר לי מה הולך פה?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל עניין ה-Dual Channel נתמך על-ידי בקר הזיכרון ולא על-ידי הזיכרון. כך שאם בקר הזיכרון שבלוח (או במעבד שלך, לא ציינת מהם רכיבי החומרה) תוכך ב-D תוכל לעבוד בתצורה כזאת. אם לא, אז גם אם היו לך 4 חריצי זיכרון זה לא היה משנה. כך או כך, ל-DC יש תרומה זניחה לביצועים ברוב המקרים.

שנית, תכנס ל- ותוודא שהזכרונות מוגדרים שם בצורה נכונה מבחינת תדר, מתח ותזמונים. בצורה נכונה הכוונה לפי הוראות היצרן (לפי המפרט של הדגם שקנית).

יכול להיות שיש גם התנגשות עם תמיכה בזכרונות Single Side או Double Side וגם את זה צריך לבדוק בחוברת לוח האם כדי לוודא שלא זה מקור הבעיה.

תתחיל מבדיקת הנתונים ב-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חידשת לי בקשר לדיואל צ'אנל תודה.

בכל מקרה, אם סטיק אחד של הזכרון שקניתי עובד אז ההגדרות מותאמות.

ליתר ביטחון, עשיתי התאמה צ'יק צ'ק עכשיו באינטרנט ושני הסטיקים (גם הישן וגם החדש) עובדים על 1.8 וולט, אז ההגדרות הקודמות בעיניין הזה צריכות להתאים.

יש עוד עיניין, עכשיו שבמחשב ישנו רק סטיק אחד של 1 ג'יגה, במאפייני המחשב שלי מופיע רק 800 ומשהו זכרון.

הזכרון שקניתי הוא Team 1024MB 800MHZ CL5.

חשבתי אולי להחליף את שתי הסטיקים לסטיק אחד של 2 ג'יגה אבל אני לא חושב שהלוח אם שלי תומך בזה. לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לדעת ולקבוע שאם זכרון אחד עובד אז ההגדרות בסדר, גם כשהוא לבד ובטח כשהוא בזוג.

תיכנס ל- ותודוא זאת (גם כאשר מחובר מודול אחד) תבדוק שהמתח, תדר ותזמונים מוגדרים כפי שצריך.

בקשר ללוח אם אני לא יודע לענות לך כי לא ציינת מה הדגם שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...