בזק בינלאומי - פינגים - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בזק בינלאומי - פינגים

ChronoDog

Recommended Posts

לא, זהו איננו עוד שרשור התבכיינות עליהם :)

מה שכן, אני די מיציתי את כל האפשרויות שיש בידיי כמשתמש קצה במרדף אחר פינגים נמוכים.

- חבילת Gamer - יש, מלפני כבר יותר משנה.

- "תשתית" NGN - יש, מלפני כמה ימים.

- התקשרתי אינספור פעמים ל-014 וביקשתי פיתרון, בלי לדרוש ולצעוק - פשוט התקשרתי ואמרתי "היי, אני מוכן לשלם יותר, מה יש לכם להציע עם פינגים נמוכים יותר ממה שיש לי כיום?" והדבר היחיד שהציעו לי זה יותר רוחב פס...

- החלפתי את כל הכבלים בבית לכבלי CAT6 בכדי לשלול אפשרות של הפרעות כלשהן ואני יודע עד כמה דפוק זה נשמע לאור העובדה שחוטי הטלפון בקירות עדיין נתונים להשפעה של הפרעות כלשהן, אבל אין הרבה מה לעשות עם החוטים האלו בכל מקרה

- בדקתי כמה וכמה מודמים שונים על הקו שלי בכדי לשלול בעיה במודם.

- התחברתי עם החשבון שלי ממקומות אחרים (ערים שונות בארץ) כדי לשלול אפשרות של בעיה מקומית.

למיטב ידיעתי, חבילת ה-Gamer מחברת בעצם את משתמשיה לשרתים נפרדים עם IP Pool משלהם, המתחילים ב:

79.176-183

109.64-67

אז אפילו ירדתי לרמה של script kiddie וכתבתי לראוטר שלי סקריפט ב-bash שיריץ בעליה, יחייג, יבדוק את הפינג ויחליט על איזה שרת להישאר בהתאם לתוצאה הכי נמוכה.

אולם ב-3-4 החודשים האחרונים, ממוצע הפינגים של 014 עם חבילת ה-Gamer שלי עלה בכ-50%, ובמשחק שפעם שיחקתי עם פינג 89-140ms בשעות העומס, במקרה של השרת הכי מהיר מבין כל אלו שניתן להתחבר אליהם, הפינגים שאני מקבל כיום הם באזור 160-220ms.

סתם לשם השוואה אני לעתים מתחבר בחייגן לספקיות אחרות כגון 012 ו-013, מקבל בערך את אותם הפינגים, ומתחיל לתהות על מה בעצם אני משלם את ה-15 ש"ח הנוספים האלו בחודש, כאשר לדוגמא חיבור ה-012 של מישהו אחר שמוגדר אצלו כ"2.5 מגה" והוא משלם עליו בערך רבע ממני משום מה נותן לי את אותם 10 מגהביט בהורדה ו-800 קילוביט בהעלאה ואת אותם הפינגים...

לפני שזה מידרדר לעוד rant חסר משמעות מצידי, האם יש למישהו המלצה שימושית לנושא של מה אפשר לעשות עם זה?

הדבר היחיד שעולה לי בראש נכון לעכשיו הוא לפרוץ לשרתים שלהם ולהגדיר לעצמי תיעדוף גבוה יותר מכיוון שלא מוכנים לתת לי את זה אפילו בתוספת תשלום, אולם זה כבר נושק בפלילי...

הצילו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז שיצא ה NGN UFI הפינג התחרבש :ם

בזק בנלאומי ללא .. לשרת גרמני.

Pinging 78.159.110.32 with 32 bytes of data:

Reply from 78.159.110.32: bytes=32 time=99ms TTL=50

Reply from 78.159.110.32: bytes=32 time=95ms TTL=50

הקטע שהם מגבילים את התעבורה לכן בתוך המשחק יש 400 פינג...

פעם פינג של 70 יציב היה הסטנדרט לאירופה, לפחות רוב הזמן, היום זה כבר לא נראה מציאותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סרברים/אתרים לדוגמה שנוכל להשוות?

אם הכוונה לאחד השרתים שמולם אני בודק את הפינג, אז לדוגמא בסקריפט שלי אחד השרתים שהראוטר שלי משתמש בהם הוא של pingtest.net, בכתובת 217.18.68.2

זה כנראה השרת הכי קרוב לחוות השרתים בה יושבים שרתי המשחקים הרלוונטיים לי, כיוון שהפינגים שכתובת זו מחזירה פרופורציונליים לפינגים שאקבל במשחקים - אם השרת יחזיר ערך X, אזי הפינג במשחק יהיה בערך 2X.

רוב השרתים של ה-Gamer מחזירים פינג של בערך 110ms בשעות העומס לכתובת זו, כאשר לעתים אחד או שניים מהם יחזירו לי פינג של בסביבות ה-85ms, וזה נחשב "טוב" כיום. לפני כחצי שנה הייתי מקבל מכתובת זו 70-75ms גג בשעות העומס :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה אתה מקבל עכשיו?

אני מקבל ממוצע של 76ms[br]פורסם בתאריך: 24.11.2010 בשעה 22:59:17

מאז שיצא ה NGN UFI הפינג התחרבש :ם

בזק בנלאומי ללא .. לשרת גרמני.

Pinging 78.159.110.32 with 32 bytes of data:

Reply from 78.159.110.32: bytes=32 time=99ms TTL=50

הקטע שהם מגבילים את התעבורה לכן בתוך המשחק יש 400 פינג...

פעם פינג של 70 יציב היה הסטנדרט לאירופה, לפחות רוב הזמן, היום זה כבר לא נראה מציאותי.

ובזה 74

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסקנה: כנראה שלפני שנה, בשעת עומס היה פחות עומס. חשבונות gamer למיניהם של הספקים בד"כ נותנים תיעדוף גבוה ללקוחות, אבל גם לתיעדוף יש גבול. אז גם אם מקפיצים אותך כמה מקומות בתור, כשהתור מאוד ארוך אתה עדיין צריך להמתין.

אם במשחק אתה מקבל פינגים הרבה יותר גבוהים מאשר מחוץ למשחק (ותוודא שאתה בודק את אותן כתובות בדיוק, אם הן "ליד" זה לא מספיק טוב), כנראה שאת הפורטים של המשחק מתעדפים אחרת מאשר את הפינגים. תן להם את הפורט ותראה אם זה ישתפר.

אם שום דבר לא עוזר, יש רק שני דברים שתוכל לעשות: לשמוח שאתה gamer ולא לקוח רגיל, שהיה מקבל פינגים הרבה יותר גרועים ממך, ולחפש שפק אחר, שכרגע פחות עמוס. ואל תשכח לא להתחייב, עומס זה משהו שמשתנה כל הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה אתה מקבל עכשיו?

אני מקבל ממוצע של 76ms[br]פורסם בתאריך: 24.11.2010 בשעה 22:59:17

ובזה 74

Pinging 217.18.68.2 with 32 bytes of data:

Reply from 217.18.68.2: bytes=32 time=363ms TTL=53

Reply from 217.18.68.2: bytes=32 time=120ms TTL=53

Reply from 217.18.68.2: bytes=32 time=120ms TTL=53

Reply from 217.18.68.2: bytes=32 time=121ms TTL=53

שום דבר לא רץ ברקע, והמחשב שלי מחובר ישירות למודם.

שרת 79.179.184.1 של Gamer...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהמסקנות שלך לגבי טווח כתובות ה IP הוא נכון. בדקתי כרגע וגם אני בטווח הזה ואין לי חבילת . הפינגים שלי לאירופה ולשרתים שציינת הם בסביבות 100 וזה בבוקר יום חמישי ב 4 בבוקר (אני מנחש שזאת לא שעה עמוסה). כשהעומס מגיע והוא תמיד מגיע, התוצאות הופכות גבוהות הרבה יותר - 300 ויותר.

אולי אתה בכלל לא בחבילת ואולי זאת סתם חבילה וירטואלית שאי אפשר בכלל לבדוק אם אתה מקבל אותה. כמו איזה private ngn כזה שמספרים לך שאתה במסלול לבד ואז מספרים לחבר שלך אותו הדבר. בסוף כולנו גולשים על אותו צינור ועם אותם פינגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אתה בכלל לא בחבילת ואולי זאת סתם חבילה וירטואלית שאי אפשר בכלל לבדוק אם אתה מקבל אותה. כמו איזה private ngn כזה שמספרים לך שאתה במסלול לבד ואז מספרים לחבר שלך אותו הדבר. בסוף כולנו גולשים על אותו צינור ועם אותם פינגים.

על פניו, ולפחות בכרטסת השירותים, זה נראה כמו שירות לכל דבר...

643z94.jpg

wmmh77.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבילת גיימר היא לא וירטואלית יש שם traffic shaping שאמורי לטפל בעניני העומס. עדיין כמו בחבילה רגילה אין לנו מושג איזה מניפולציות הספק עושה . הדבר היחיד שאנחנו יכולים לראות הם התוצאות. בגדול ידוע ש014 דחפו לשם מורידים כבדים שיכולים להרוס את הגיימר. גם ידוע לי שיש לפעמים השהיה עד שהנתבים של הספק מבינים שאתה רוצה לשחק משחקים ומשפרים לך את העדיפות והפינג.

מה שידוע שאם אתה רוצה לשחק משחקים באירופה אל תתחבר לבזק בינלאומי בחבילה הרגילה. אני מנחש שאין שם הרבה הגבלות וכשיש עומס מי שמשחק משחקים אוכל אותה.

ואגב בקשר לשאלות בהתחלה הפינג מורכב מכמה מרכיבים שהם עומס ,מרחק פיזי, מספר הקפיצות (לא קריטי) ,ומהירות השליחה.

- עומס הוא הדבר שהכי משפיע על הפינג - כשיש עומס הנתבים שמים את החבילות בתור וכדאי להיות בתור VIP . מתי שהתור מתארך יותר מדי הנתב זורק פקטים (לרוב גורם לירידה במהירות במקרה של TCP ) .

- מספר הקפיצות פעם היה בגלל זמן העיבוד של הנתבים אבל היום זה כלום זמן וזה יותר משפיע על הסיכוי להתקל בעומס.

- מהירות האור בכבל אופטי/נחושת היא 200000 ק"מ לשניה וזה אומר שעל כל 1000 ק"מ הפינג עולה ב10 מילי שניות (פינג הוא זמן הלוך חזור) זה החסם הפיזי של הפינג המינימאלי האפשרי(במידה ואין עומס ורוחב הפס אין סופי) .

מהירות השליחה לא כלכך משפיעה כי היא היום מאוד מהירה. המהירות מדברת על כמה זמן לוקח לך לשים את החבילה על הקו וזה תלוי במהירות וגודל החבילה. בגלל שהחבילות הם לרוב 2000 ביט בלחץ אז אם המהירות שליחה שלך היא 0.1mbps ומהירות ההורדה היא 1mbps ההשפעה על הפינג תהיה 22 מילי . בבזק עם חבילה של 10/0.8 ההשפעה היא 2.7 מילי. בקיצור לשדרג מהירות לא תעזור בהרבה וההשפעה של המהירות הגבוהה תהיה קבועה. המהירות משפיעה בעיקר אם היא איטית במודם 9600bps ההשפעה על פקט כזה היא 416 מילי ובמודם 56kbps זה 70 .בשביל להתמודד עם הבעיה משחקי רשת ישנים השתמשו בחבילות מאוד קטנות.2000 ביט שזה 250 בייט זה בטח הגזמה פראית לגודל חבילה במשחקים אבל יכול להיות שעם הזמן החבילות גדלו.

אז מה אפשר לעשות כדי להוריד פינג?

1. להמנע מעומס.

2. לשחק בשרת קרוב יותר - גם בגלל המרחק הפיזי וגם להמנע מקו בינלאומי עמוס

3. לעבור לגור ליד השרת - מרחק פיזי ורשת קרובה

4. שיהיה לך ספק כמו של השרת - לא צריך לעבור בIX זה חוסך לך מרחק ועומס (יותר הגיוני בארהב שם המרחקים ארוכים ורשת מפגרת יכולה לחבר אותך לשרת קרוב בחוף המערבי דרך IX בחוף המזרחי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

79.179.184.1 - זה שרת ה gateway שלך ? ואמרת שאתה ב10מגה NGN ? אני מאמין שמשהו לא מוגדר כמו שצריך בבזב"ל..

שרת ה gateway שמקבלים בחבילת עם NGN הוא 212.179.37.1. גם בכבלים.

אתה בטוח?

כי למען האמת מאז שעשיתי NGN, שום דבר לא השתנה חוץ ממהירות הגלישה - לא השרתים שאליהם אני מחובר ולא איכות השירות.

NGN לא אמור להיות FTTC לפחות?

ואם כן, הפינג אמור (לפחות בתיאוריה) לרדת באיזה 8-9ms שזה העיכוב הממוצע ב-ADSL רגיל לשרתים של הספקית בארץ.

בדקתי את ה-PADR Packet שהמחשב שלי מחזיר ל-Concentrator, וזה אותו PADR בדיוק כמו שהיה לפני ה-NGN, כלומר ה-Concentrator לא השתנה (וחבל...)

נוצרת אצלי תחושה שה-"NGN" שיש באזור שלי זה כנראה שידרוג קטן שעשו לציוד התשתית בכדי לאפשר מהירויות גלישה יותר גבוהות, וזהו :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...