האוצר שם קץ להצפת רכבי ליסינג - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האוצר שם קץ להצפת רכבי ליסינג

lev-27

Recommended Posts

עד לאחרונה רכבי ליסינג היו מקלט מס - מטרת המחוקק לצמצם כל הניתן את מקלטי המס שיוצרים עיוותים ופוגעים בכלל ציבור משלמי המיסים.

הביקוש למכוניות הוא לא קשיח - אנשים יכולים להחליף מכונית כל 6 שנים במקום כל 3 ולהחזיק מכוניות מיושנות יותר על הכביש. אנשים יוותרו על שתי מכוניות למשפחה ויצטמצמו לאחת וכו'.

בנוסף - קיימת תחרות מסוימת בענף (להבדיל מתחום הסלולר והבנקים) - מכוניות שמתומחרות גרוע פשוט לא נמכרות ובשלב מסוים אתה רואה את היבואן חותך את המחיר שלהן או שהן נעלמות מהשוק. לא חסרות דוגמאות - ה-S40 שכמעט נעלמה מהשטח כשהמחיר שלה הרקיע שחקים, דגמי ה-GTI וה-CC של פיז'ו שהיו יחסית פופולריים עד שבשלב מסוים תומחרו באופן חצוף ונמוגו.

אני לא מבין בדיוק איפה מקלט המס, 3500 שקל בחודש + שווי מס, גם ה1800 שקל שווי מס היו מספיקים, 3000 וצפונה זה כבר מוגזם....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא מבין בדיוק איפה מקלט המס' date=' 3500 שקל בחודש + שווי מס, גם ה1800 שקל שווי מס היו מספיקים, 3000 וצפונה זה כבר מוגזם....

[/quote']

עלויות אחזקת פרטי "משפחתי" חדש בישראל -

ביטוח- 3000

עלות הון - לפחות 6000 (ריבית בלבד על ערך הרכב - לא ירידת ערך!)

טסט - 1200

תחזוקה שוטפת (בהנחה של 20000 ק"מ) - 1000 לטיפולים (אוטו חדש - מוסך יבואן) במקרה הטוב ביותר ובלי "הפתעות" - לא כולל חלקים מתבלים - צמיגים, מצבר, מגבים וכו'.

דלק (שוב פעם - 20000 ק"מ) - 12000

סך הכל - כמעט 2000 ש"ח לחודש לפי ההנחה המקילה ביותר - ואני לא מתייחס לירידת ערך של הרכב. שווי מס של 1800 לרכב משפחתי היה בפירוש מקלט מס. 3000-3500 סביר יותר. ומה שהמעסיק מנקה לך - זאת בעיה שלך מולו. אשתי לדוגמא מעדיפה להגיע לעבודה באוטובוס - מקבלת 100% החזר על הנסיעות, בלי ניקויים, שווי מס ושאר ירקות וכמובן שכך הכל מחושב לפנסיה (בדרך היא גם תורמת לאיכות הסביבה ויכולה לעבוד על הנייד או לישון בזמן שהיא תקועה בפקקים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...