מחשב נתקע, S.M.A.R.T מדווח על תקלה בדיסק קשיח - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נתקע, S.M.A.R.T מדווח על תקלה בדיסק קשיח

spike_staff

Recommended Posts

שלום לכולם!

ביומיים אחרונים אני מנסה לפתור את הבעיה שהמחשב נתקע באופן רנדומאלי, אפילו אם הוא סתם דלוק ולא עושים איתו כלום, ולפעמים הוא נתקע בPOST ואז אני עושה RESET ומפעם שניה הוא מצליח לעלות. יכול להיות גם באמצע משחק.

התחלתי לחפש את הסיבה, וגיליתי בדרך שS.M.A.R.T מדווח על תקלה RELOCATED SECTOR COUNT בדיסק שמותקנת עליו .

חוץ מזה ב EVENT VIEWER יש לי את השגיאה הזאת: The driver detected a controller error on \Device\Ide\IdePort2. וזה מופיע 20 פעמים אחד אחרי השני

האם זה אומר שהארד דיסק הולך למות בזמן הקרוב? או שאפשר לתקן את זה איכשהו?

אני רוצה לציין גם שהחלפתי את הכבלים של SATA וזה לא עזר...

המפרט של המחשב מופיע בצד.

דיסקים לא מחוברים ב-RAID.

תודה לכולם!

שבוע טוב.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תגבה נתונים ותתבע אחראיות. אני מניח שמצבו של הדיסק השיני לא טוב בהרבה.

ביומיים אחרונים אני מנסה לפתור את הבעיה שהמחשב נתקע באופן רנדומאלי, אפילו אם הוא סתם דלוק ולא עושים איתו כלום, ולפעמים הוא נתקע בPOST ואז אני עושה RESET ומפעם שניה הוא מצליח לעלות. יכול להיות גם באמצע משחק.

נראה שעשית RESET לא מאט פעמים:

Power-off Retract Count - Data=1025

OC של 50% זה יפה, אבל OC לא יציב מאוד לא בריא, במיוחד לדיסקים קשיחים.

חוץ מזה:

UltraDMA CRC Error Count - Data=7663

בעיה עם כבל או חיבורים או OC

את הבעיות של עם OC תפתור בפורום מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקרוא סמארט רק יצרן של קשיח יודע (וגם זה בערבון מוגבל).

ובטח לא אוורסט.

כמה סקטורים דפוקים זה נורמלי.

תריץ בדיקה של יצרן של קשיח.

לא חושב שבעיות שלך בגלל הקשיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב שלום לכולם! אז עד עכשיו הייתי בלי אוברקלוק למרות שאני בטוח שזה היה יציב( בדקתי אותו עם פריים 95 במשך 15 שעות והרצתי לו IBT חמישים פעמים על MOD) והבעיה נשארה, כך ש את OC לא יציב אפשר לשלול, עכשיו אני אבדוק עם התוכנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוכנות האלה בודקות את היציבות במשולש מעבד - גשר צפוני - , ומתעלמות מהאפיק לגשר הדרומי וכל מה שמחובר דרכו.

אתה מעמיס במקום הלא נכון, וחוץ מזה הדיסקים כבר "תקולים". אני מניח שהאפיק מהגשר הצפוני דרומה לא יציב ובנסיבות מסוימות גורם לשגיאות קריאה/כתיבה של הדיסקים, ובסופו של דבר להאטה ולתקיעות.

אם בשני הדיסקים ישנם Reallocated Sectors יש לך עילה לתבוע אחראיות, ולדעתי, אין סיבה להתעסק איתם (רק אולי מתוך סקרנות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת לא נתתי חשיבות לגשר הדרומי. אני העלתי עכשיו מתח מ-1.5 ל-1.57 ב-ICH I/O ושמתי 1.2 בICH . בדיסק השני אין REALOCATED SECTORS , אבל הערך שם יותר גבוה מזה שבדיסק 1. הרצתי בדיקה של , לקח לו בערך שעתיים לסיים את הבדיקה והכל עבר כמו שצריך

וזה מספיק להראות בחנות שיש REALOCATED SECTORS כדי להחליף אותו?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד תוכנות צד שלישי שיכולות לבדוק את S.M.A.R.T? סתם כדי להשוות עם אוורסט, כי בבדיקה של זה לא מראה את כל המספרים ונתונים, זה מריץ רק בדיקה ובסוף כותב PASS או FAIL.

ד"א השתמשתי ב Data Lifeguard Diagnostic for Windows של . זה מה שהיה צריך, נכון?

ותקיעות עדיין לא קיבלתי מאז שהעלתי מתח ל SB... נירא איך זה ימשיך היום... ואם זה היה בגלל זה אז למה זה קרה רק עכשיו? אני יושב עם הגדרות האלה בערך חודשיים ורק השבוע התחיל כל הבלגן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך מה להשוות תוכנת בדיקה של יצרן עם תוכנת צד שלישי, בטח לא בSMART שיעילותו מפוקפקת גם ככה. בקשר לOC - אין מה לעשות, גם

לי היה מחשב 3 וצי שנים באוברקלוק ואז פתאום התחיל עם בעיות שנעלמו לאחר שהפסקתי את הOC. הרצת את התוכנה הנכונה. רק כדי לוודא -

הרצת את הEXTENDED TEST, כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה היה EXTENDED TEST... אני בכל זאת חושב שזה היה SB כי היום לא היו לי תקיעות בכלל אחרי שהעלתי מתח... כדאי להריץ אולי איזה בנצ'מרק ל דיסקים? מה לגבי ATTO DISK BENCHMARK אפשר לסמוך על התוכנה הזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקרוא סמארט רק יצרן של קשיח יודע (וגם זה בערבון מוגבל).

ובטח לא אוורסט.

כמה סקטורים דפוקים זה נורמלי.

תריץ בדיקה של יצרן של קשיח.

לא חושב שבעיות שלך בגלל הקשיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יומיים בלי בעיות בכלל. ומה שמעניין בכל הסיפור הזה שפתרתי עוד בעיה אחת, עכשיו עובד לי ה-S3. היתה לי בעיה דומה למה שמתואר פה:

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=271227

http://forums.tweaktown.com/gigabyte/36255-gigabyte-ga-ep45-ud3p-cant-sleep-s3-hibernate-crashes.html

אבל לא היה לי אכפת מזה כל כך כי גם כך אני בקושי משתמש באפשרות הזאת, אז שמתי S1. אחרי שהחזרתי את OC שחכתי לשנות את זה ל S1 והמחשב הלך לישון חצי שעה אחרי שעזבתי אותו, הייתי בטוח עכשיו זה יעשה ריסטרטים בלי סוף אבל המחשב הפתיע אותי והציג שולחן עבודה כמו שצריך.

תודה רבה לכל מי שעזר לי, ושיהיה לכולם שבוע טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...