מקצועות "העתיד" - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקצועות "העתיד"

dan79

Recommended Posts

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בעולם של היום זה או ללמוד, או ללכת לעבוד ב"ששון ובניו הובלות בע"מ".

You catch my drift...

אין לך הרבה מה לעשות ללא השכלה אקדמאית, נקודה. אי אפשר כל כך להתווכח על זה... הוכחה: פתח מדור דרושים של ידיעות כל שבוע.

אפשר להתקדם גם אם אין לך תואר, אבל יותר מהקושי שיש בעניין זה - צריך הרבה מזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש תואר ויש תואר... נכון, יש אינפלציה של בוגרי משפטים במדינה הזאת.

אבל כמה מתוכם למדו במכללה שקר כלשהי ועכשיו תקועים בלי עבודה?

ולעומתם, מה עם מי שסיים תואר למשפטים בעברית? כמה מהם תקועים בלי עבודה?

כן, תואר זה חשוב בחיים. אבל הגיע הזמן שאנשים יקלטו שהמוסד שבו למדת חשוב לפחות באותה מידה,

בעיקר במקצועות שיש בהן גם ככה יותר מדי אנשים עם תואר.

אנשים שמצפים שתואר מכל מכללה יסדר אותם בחיים הם טיפשים, וזאת בעיה שלהם שהם הולכים ללמוד במקומות כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעולם של היום זה או ללמוד, או ללכת לעבוד ב"ששון ובניו הובלות בע"מ".

You catch my drift...

זהו שזה לא נכון. מדובר בשטיפת מוח. חילקו את העולם לשחור ולבן ואמרו לאנשים שאם אין להם תואר הם יעבדו בתור פועלים שחורים עד סוף החיים. במציאות אנשים לא חייבים תואר כדי להסתדר בחיים. אנשים חייבים מקצוע ומשם זה כבר תלוי בכישרון, יכולת, קשרים ומזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל פה זה קומבינות, במדינה שלנו הבחור שעובד בששון ובניו בע"מ מרוויח יותר מרופא שלמד 6 שנים ועבר שנים של התמחות. זה למה הכל פה נראה ככה. כי אידיוטים הגיעו לעמדות מפתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בארצות הברית חשמלאי מוסמך מרוויח הרבה יותר מאקדמאי ממוצע וזה לפני שאני לוקח בחשבון הטבות איגוד. אנשים עברו שטיפת מוח שתואר זו תעודת אחריות למשכורת שמנה. קודם כל זה לא נכון. שנית, יש המון גורמים למעט משכורת. רופא זה מקצוע יותר מכובד, מאתגר ומעניין. רופא יכול להתקדם. [br]פורסם בתאריך: 15.11.2010 בשעה 14:23:19

יש תואר ויש תואר... נכון, יש אינפלציה של בוגרי משפטים במדינה הזאת.

אבל כמה מתוכם למדו במכללה שקר כלשהי ועכשיו תקועים בלי עבודה?

ולעומתם, מה עם מי שסיים תואר למשפטים בעברית? כמה מהם תקועים בלי עבודה?

הרבה פחות, אבל גם מי שעובד מרוויח שכר יותר נמוך. בעבר הטובים ביותר המשיכו לאקדמיה והשאר למדו מקצוע. בשנים האחרונות החליטו שמקצוע "זה לא מכובד" והתחילו לדחוף את כולם לתואר. אי אפשר להפוך את הפירמידה. לא כולם יכולים וצריכים להיות אנשי צווארון לבן, אבל זה לא מונע מגורמים שונים למכור לאנשים חלומות. (מערכת החינוך, מכללות, מכונים לפסיכומטרי וכן גם אוניברסיטאות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וממוצע ציונים ניתן לשנות, אם יש לך מספיק כסף.

אולי במזרח אירופה.

אם לערס הפרימיטיבי שאתה כל כך אוהב לשנוא יש ממוצע 90, ולך בתור אדם מתורבת מהאליטה יש ממוצע 70, אז לו יותר מגיע להמשיך ללמוד יותר ממך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי במזרח אירופה.

אם לערס הפרימיטיבי שאתה כל כך אוהב לשנוא יש ממוצע 90, ולך בתור אדם מתורבת מהאליטה יש ממוצע 70, אז לו יותר מגיע להמשיך ללמוד יותר ממך.

זה מעצבן שאנשים לא מבינים...

א: מי דיבר על צורה לא חוקית? אני מדבר על מצב שבו אדם שלא למד והציק במשך כל שנות ההתבגרות שלנו לתלמידים בבית הספר, ואז אחרי צבא ההורים שלו שלחו אותו להשלים בגרויות עם 50 מורות , זה לא הופך אותו לחכם יותר, זה פשוט אומר שהוא בעל אמצעים...

ב: מי אמר שיש לי ממוצע 70, אני לא מבין מאיפה אתה מביא את זה שאני מתלונן שאני לא מצליח וערסים כן, אני מתלונן רק על העובדה שערסים מצליחים, אין קשר למצב שבוא נמצא (גילוי נאות, מלבד בלשון ששם יש לי 80, הממוצע שלי הוא באזור ה95, עם אתה מוסיף לזה בונוסים של יחידות, המצב אפילו טוב יותר...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מעצבן שאנשים לא מבינים...

א: מי דיבר על צורה לא חוקית? אני מדבר על מצב שבו אדם שלא למד והציק במשך כל שנות ההתבגרות שלנו לתלמידים בבית הספר, ואז אחרי צבא ההורים שלו שלחו אותו להשלים בגרויות עם 50 מורות , זה לא הופך אותו לחכם יותר, זה פשוט אומר שהוא בעל אמצעים...

ב: מי אמר שיש לי ממוצע 70, אני לא מבין מאיפה אתה מביא את זה שאני מתלונן שאני לא מצליח וערסים כן, אני מתלונן רק על העובדה שערסים מצליחים, אין קשר למצב שבוא נמצא (גילוי נאות, מלבד בלשון ששם יש לי 80, הממוצע שלי הוא באזור ה95, עם אתה מוסיף לזה בונוסים של יחידות, המצב אפילו טוב יותר...).

בהתחשב ברמה של החומר הנלמד בבית הספר, עם ממוצע של 95 תוך כדי השקעה(היי אתה טוען שאתה "לומד" בשיעורים) לא הייתי תופס תחת, גם הערס הממוצע יכול להוציא את זה... במקצועות הומניים(תנ"ך וספרות) הוצאתי ציון של 96 ו94 ללא הגעה לשום שיעור(מה שהוביל לציון הגשה של 50 אחרי כסח עם המורות) ללא למידה גם לבגרות אלא רק קריאת המיקוד יום לפני הבחינה, במקצועות פשוטים יותר או בשימוש יום יומי כמו אנגלית ומתמטיקה בכלל לא טרחתי לפתוח ספרי לימוד. אז כן אם אתה צריך ללמוד בשביל ציונים היום אין לך שום זכות לתפוס תחת על אנשים אחרים, אף אחד לא מכריח אותך ללמוד באונב', אני מניח שההורים של הערסים האלה עושים מספיק כסף גם לי תואר כזה, ואני מבטיח לך שהכסף שלהם לא מגיע מפרוטקשן. מנסיון הערס הממוצע בבית הספר שלא גומר בכלא, במכון גמילה, או בחלקה ד', הם בד"כ רוב "בעלי הבית" שאתה משלם להם שכר דירה, בעלי מגרשי הרכב, סוכני הביטוח(לא ראיתי סוכן ביטוח אחד עדיין שלא נראה כמו מישהו שלא גובה פרוטקשן בתור משרה שניה), ושאר הירקות. שוב אלא אם אתה עילוי אקדמאי ומתכנן לעשות מחקר באונב', או רוצה עבודה שכן לומדים בתואר משהו שקשור אליהם(הנדסת כימיה, רוקחות, רפואה(לפחות אני מקווה :smile1:) וכו') תואר מעבר להתקדמות בעבודה וקבלה לחברות יוקרתיות לא ייתן לך כלום, אם אתה לא יכול להכנס למשרה של מתכנת מתחיל אחרי בית הספר\צבא תואר ראשון במדעי המחשב, הנדסת תוכנה, הנדסת מחשבים ושקר כלשהו לא יעזור לך בקטע הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שאני גאה בציונים שלי, ולא תפסתי תחת בגלל הציונים שלי, הסיבה היחידה שנושא השיחה עבר לזה בגלל הבחור שאמר שערס מקבל ממוצע 90 ואני מקבל ממוצע 70 ולכן אני מתבכיין.

ואגב, אני מסכים איתך חד משמעית מערכת החינוך בקרשים, ובאמת שמספיק להגיע לשיעורים ולהקשיב בשביל להוציא מעל 90, ולא אמרתי שאני עשיתי הרבה מעבר לזה, אני רק אמרתי שאדם שבמשך כל השהות שלו במערכת החינוך רק פוגע בתלמידים אחרים, הוא אדם שצריך מסגרת אחרת...

ואגב, לא טענתי שאני "לומד" בשיעורים, טענתי שאני לא מפריע לאף אחד אחר לעשות את זה, חוץ מזה אני חושב שלשבת בשיעור בשקט זה כבר נחשב סוג של למידה (אם לא תן לי הגדרה טיפה יותר מקיפה לדבר מה אתה מחשיב כלמידה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בתי ספר פרטיים בארץ אתה מוזמן ללכת לאחד כזה, לערס הממוצע יש זכות ללמוד בדיוק כמו לך, ושוב לפחות מהנסיון שלי בחטיבה התחתונה רוב "הערסים" היו ילדי עשירים שבתיכון הבינו שאבא שלהם ירצח אותם אם הם לא יקבלו 85 ומעלה ב-5 יח"ל. בנוסף לזה בכל בית ספר בארץ(ככה לפחות היה בזמני, שזה לא היה לפני כלכך הרבה זמן) תמיד היו 2 כיתות מצטיינים בשכבה(5 יח"ל בלבד), 2-3(4-5 יח"ל מעורב) כיתות רגילות, והכיתות של הערסים(3 ומטה), אז אני באמת חושב שאו שאתה תקוע בכיתה מפגרת(או רגילה, שאין ממש הבדל), או שאתה אפילו לא בגיל תיכון, או שהערסים שאתה מדבר עליהם הם במקרה הגרוע ביותר האנשים שעושים קצת רעש בשיעור(כמות הפעמים שצרכו עלי לשתוק היא מטורפת, ואני לא ערס) ולא הערסים שמביאים ביד באמצע השיעור(been there, seen that) או זורקים כסאות על המורה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שעברתי את הגיל, האופציה של בית ספר פרטי תמיד קרצה לי, בוודאי שיש לו את הזכות, אבל למה להרוס על הדרך לכל שאר הכיתה את זמן השהות בבית הספר?

לצערי בבית הספר שלי לא היה הפרדה שכזו, רק במקצעות הבחירה היינו נפרדים מכיתת האם, ולעיטים גם לשם השתחל איזה ערס שיושב עם ממוצע 60 כל השנה ומפריע להיות בכיתה.

הערסים שאני מדבר עליהם הם משהו באמצע, הם לא עבריינים אמיתיים שבאמת זורקים על המורה כיסא או משהו בסגנון( עם כי גם היו כאלו אבל הם נפלטו מהמערכת דיי מהר), אבל ללא ספק ילדים עם ביטחון עצמי מופרז שעושים יותר מדיי רעש בשיעור ואחרי חצי שנה המורה כבר פורשת מהמרוץ של לנוסת להשתיק את המניאק הקטן, וברגע שאחד התלמידים אומר משהו זה מתדרדר מהר מאוד למכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...