מקצועות "העתיד" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקצועות "העתיד"

dan79

Recommended Posts

ההערכה שלי שתוך מספר שנים יקרה לתחום ההייטק בארץ מה שקרה לענפים אחרים שכבר ניכחדו או שבדרך לשם כמו ענף היהלומים (עבר להודו),הטקסטיל(עבר לסין ולירדן )ולאחרונה החקלאות.

אגב,הרבה אנשים לא מודעים לזאת ,אבל כבר כיום הרבה מהירקות והפרות שאתם רואים בסופרמרקטים מגיעים באוניות מסין(לדוגמא שום),טורקיה,ארצות הברית(תפוחים,פירות יער) וכיוצא בזאת.

מה לדעתכם יהיו מיקצועות העתיד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ההערכה שלי שתוך מספר שנים יקרה לך מה שקרה להרבה סכיזופרנים פראנוידיים בארץ ותגמור בתוך מחלקה סגורה.

הרבה אנשים לא מודעים לזאת אבל כבר היום הרבה מהתגובות שאתם רואים בפורום נכתבות מתוך מחלקות סגורות, כגון שלוותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההערכה שלי שתוך מספר שנים יקרה לך מה שקרה להרבה סכיזופרנים פראנוידיים בארץ ותגמור בתוך מחלקה סגורה.

הרבה אנשים לא מודעים לזאת אבל כבר היום הרבה מהתגובות שאתם רואים בפורום נכתבות מתוך מחלקות סגורות, כגון שלוותה.

:lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה שאומנם דן מזכיר דברים שאנחנו מייבאים לארץ, אבל שוכח את הדברים שישראל מייצאת לחו"ל, כמו (בין השאר), תפוזים ופירות הדר למיניהם

מתוך הערך http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Israel בויקי:

Export goods: machinery and equipment, software, cut diamonds, agricultural products, chemicals, textiles and apparel, military equipment, food.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייטק זה סתם שם. מרבית האוכלוסיה לא יודעים אפילו מה המשמעות שלו, אלא בטוחים שכל עבודה שקשורה למחשבים זה "הייטק", גם אם אתה כל היום מרכיב הארדיסקים או מתקן בעיות בווינדוס. האמת היא שזה תחום שנוגע להמון תעשיות.

ולדיון - התחום שכנראה יכנס חזק מאוד הוא הננוטכנולוגיה. כל התפיסה בנוגע לחומר תשתנה בכל תחומי התעשיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד ילד כאפות אומלל שחוטף מכות בבית הספר ומוצא את הפורום כאן כמקום לפרוק את התיסכול והמירמור שלו.

חמוד ,לא אני הרבצתי לך בהפסקה \בדרך הביתה אבל אני מבטיח לך שאם אתה תעז להתבטא כך

פנים אל פנים כלפי אנשים ברחוב ,זה רק עניין של זמן עד שתיגמור עם גולגולת מנופצת.

נ.ב

חברה שלי לשעבר עבדה במוסד מרכזי לחולי נפש כאחות ואני יכול להבטיח לך שאין שם שירותי אינטרנט…..

לא במחלקות הפתוחות ובוודאי שלא במחלקות הסגורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כל הצחוקים וההשארות שלכם, תכלס מה שהוא אומר נכון, אנחנו מתחילים להיות חברה שתלויה במדינות מתפתחות ובעובדים זרים, בעוד שהאוכלוסיה שלנו לא עושה דבר...

זה בעצם כל הפרינציפ מאחורי קונספט הגלובליזציה.

תכלס העובד הישראלי נאלץ להתחרות בהודי ,בסיני וכיוצא בזה .

קראתי כתבה בעיתון גלובוס כמדומני שכבר כיום חלק לא קטן מהפרויקטים בהייטק של חברות (כולל

למרבית האבסורד גם של חברות ישראליות )מועברים ב- OUT SOURCING לחברות הודיות

בזכות השכר הנמוך המשולם למתכנתים מקומיים בוגרי אוניברסיטאות.

חלק ניכר מההודים שולטים באנגלית ברמה לא פחותה מהישראלים,כך שלא מתקיים לגביהם

מחסום של שפה.

זה איום מוחשי שבתוך כמה שנים עלול להתממש ולפגוע בצורה אקוטית בשוק

ההייטק הישראלי ,תחילה ברמות הנמוכות שלו ומאוחר יותר גם בתחומים היותר מתקדמים.

להתעלם מאיום זה ,משמעותו לטמון את הראש בחול....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, ההודים שולטים באנגלית ברמה מעולה, ולומדים לדבר אותה בצורה מעולה, כבר היום יש חברות שעושות שרותים של מענה טלפונים, במקום לעשות את השרותים האלו במדינה (למשל באנגליה) הם מעבירים את זה להודו, כי זה זול יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר "כבר היום" כאילו שזאת תופעה חדשה.

הרבה מאוד מהתמיכה הטלפונית בארה"ב (ולא רק) מבוצעת על ידי הודים כבר כמה שנים טובות,

בעיקר בזכות העובדה שניתן לשלם להם הרבה פחות מאשר לאמריקאים.

מה שכן, ככל שהודו תתקדם ותתפתח, ככה העובדים שלה ידרשו יותר כסף, פשוט כי ככה זה עובד בחיים.

בסופו של דבר, יהיה איזון כלשהו (או לפחות שאיפה לאיזון) כשרמת החיים במקומות כמו סין, הודו וכד'

תשתפר ותתקרב יותר ויותר לרמת החיים המקובלת במערב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר "כבר היום" כאילו שזאת תופעה חדשה.

הרבה מאוד מהתמיכה הטלפונית בארה"ב (ולא רק) מבוצעת על ידי הודים כבר כמה שנים טובות,

בעיקר בזכות העובדה שניתן לשלם להם הרבה פחות מאשר לאמריקאים.

מה שכן, ככל שהודו תתקדם ותתפתח, ככה העובדים שלה ידרשו יותר כסף, פשוט כי ככה זה עובד בחיים.

בסופו של דבר, יהיה איזון כלשהו (או לפחות שאיפה לאיזון) כשרמת החיים במקומות כמו סין, הודו וכד'

תשתפר ותתקרב יותר ויותר לרמת החיים המקובלת במערב

זו לא תופעה חדשה ואפילו ישנה, רק שאתם כבר מזמן לא מעודכנים בהתפתחות התופעה הזו...

פעם העבירו להודו (בתור דוגמה) את כל העבודות ה"נחותות" יותר שלא דרשו אנשים מתוחכמים במיוחד כגון שירות תמיכה טלפוני, QA ברמות פשוטות וכו'. היום המצב השתנה והרבה מאוד חברות מעבירות להודו לא רק את מרכזי ה-QA שלהן אלא אפילו את מרכזי הפיתוח שלהן. דברים שפעם היו נשארים בתחומי הפיתוח של הסיליקון ואלי ושל אזורי ההייטק ברעננה והרצליה זולגים לאט לאט גם להודו מסיבות כלכליות לגמרי. לכן לא הייתי כ"כ מזלזל בתופעה הזו.

כמובן שככל שהדברים האלו יתפסו יותר תאוצה כך הפועל ההודי הפשוט ידרוש יותר (בעיקר מכיוון שיהיה יותר ביקוש) אבל עובד הודי עדיין רחוק מלדרוש את הסכומים שאתה תדרוש באותו תפקיד בארץ.

מעבר לכך אתם צריכים להפסיק לרדת על פותח הדיון כי מה לעשות - הוא לא רחוק מהאמת. דיברתם על ייצוא ויבוא של ירקות אז האמת המרה היא שבארץ מגדלים לא מעט תוצרת חקלאית, החל מעגבניות ועד פרחים. לא מזמן היה לנו משבר בשוק העגבניות, היה מחסור גדול ומחיר עגבניה האמיר למספרים מגוחכים. האמת העצובה היא שמדי שבוע היו יוצאות מנמל ישראלי אוניות עמוסות בעגבניות למדינות אירופה. כן ידידיי, לא באמת היה מחסור בעגבניות. באופן כללי אין הרבה מחסור בירקות במדינת , רק שהמדינה הפכה את שיווק העגבניות בארץ ללא רווחי (כמו את כלל התוצרת החקלאית) ולכן רוב התוצרת נמכרת לחו"ל. מה כן נמכר בארץ? מה שקרוי בפי הסוחרים "בררה", שאריות, עגבניות סוג ב' שלא ראויות לממכר בחו"ל מגיעות לשווקים כאן. למעשה מה שאתם קונים בשוק ליד מקום מגוריכם מיובא מחו"ל או עודפים של חקלאי ישראלי שלא היו מתאימים לעלות על האונייה.

לא סוד, לא קונספירציה ולא שום דבר חדש. פשוט צריך להכיר את העובדות הללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...