באיזה פורמט מומלץ לפרמט SSD המיועד למערכת הפעלה? - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

באיזה פורמט מומלץ לפרמט SSD המיועד למערכת הפעלה?

tmpusr

Recommended Posts

נשמע לי יותר הגיוני שמעה"פ תתאים את גודל הקובץ לתצורת הדיסק, אבל לך תדע...

מצד שני ניתן להעתיק (להעביר) את הקובץ לכונן אחר בתצורת NTFS.

כמו כן יש לי גם קובץ hiberfil.sys [מצב שינה] בגודל 3GB ואותו אי אפשר להעתיק לדיסק אחר.

אני כמעט בטוח שגם אותו אפשר להעביר לכונן אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ה pagefile זה הקובץ שאתה הכי רוצה שיהיה על ה ssd!!!! (אפילו יותר ממערכת ההפעלה)

בדר"כ מומלץ שגודלו יהיה פי 1.5-2 מזכרון ה של המחשב

אצלי יש 4 ג'יגה ושמתי pagefile של 8 ג'יגה (קבוע בגודלו ככה שחלונות לא מנסה לשנות אותו בזמן ריצה - זה משפר ביצועים)

הקובץ הזה - זה הקובץ שאליו מתבצע הדפדוף מהזכרון וחזרה. (חפש בוויקיפדיה זכרון ווירטואלי)

פניה לקובץ זה מתבצעת כשיש משהו בזכרון שאין לו מקום בזכרון הפיזי, אז מחליפים חלק אחר (דף) של הזכרון הפיזי עם דף של הזכרון הוירטואלי.

שים לב שהמעבד יודע לבקש מידע רק מ L1 cash שלו, שיודע לבקש מידע רק מ L2 שיודע לבקש מידע רק מ L3 שיודע לבקש מידע רק מהזכרון שיודע לבקש מידע מהדיסק, ולדפדף עם הדיסק, כלומר יושב לך שם מלא מידע!!! שצורך הרבה דפדוף בגלל ריבוי הליבות וריבוי האפליקציות שרצות לך.

ככל שיש לך יותר דפדופים כאלו זה מאט לך את המחשב יותר (בגלל שהדיסק איטי משמעותית מהזכרון שאיטי משמעותית מה cash של המעבד, ולכן יש לך מלא מחזורי שעון שהמעבד לא מנצל את כל רוחב הפס שלו לחישובים).

לכן כן מומלץ להשתמש במערכת קבצים שיודעת לעבוד עם קבצים בגודל של יותר מ 4 ג'יגה, במיוחד בגלל הקובץ הספציפי הזה במערכת הפעלה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שצריך לקחת בערבון מוגבל את כל הדברים פה... לשימושים ביתיים (כמו שנפתח הדיון פה), לא נראה לי שאפשר להגיע בקלות לקצה החיים של בלי להתאמץ (וצריך לזכור שגם לדיסק רגיל יש אורך חיים ממוצע). לי כבר יש המון זמן והוא משמש אותי למערכת הפעלה, PAGEFILE ועוד שטויות, הוא על NTFS, ולא היתה לי עד היום אף תקלה / בעיה איתו.

גם לכל המכשירים החכמים שיש לכם היום יש כרטיסי עם מערכת קבצים דומה וגם הם מחזיקים מעמד ללא בעיה יתרה.

לזה שמעלי, התכוונת מטמון / CACHE ולא כסף / CASH.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה מישהו שיש לו מערכת הפעלה על FAT ויכול לספר לנו מה קורה שהוא מנסה ליצור PAGEFILE בגודל של יותר מהמגבלה ?

https://www.silasparker.co.uk/computerinfo/windows/moveswapfile

The only downside is that if the page file is more than 4GB, as FAT32 only supports 4GB files, then the pagefile will be split into 4GB files, so I don't recommend swap files larger than 4GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...