מכתב איומים - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכתב איומים

fungiman

Recommended Posts

דובי - אתה חי בסרט הוליוודי - רוב אנשי ההיטק היום מרוויחים פחות מ-20, מורה או חשבת שכר זוטרה מגיעה ל-10-15 בחלומות הלילה לאחר צאת הכוכבים. אמא שלי עם וותק של 30 שנה, תואר שני, בתפקיד הוראה בכיר כולל הדרכת מורים ומדריכי-מורים, כתיבת תוכניות הוראה וכו' בקושי מגיעה ל-15 וגם זה מכמה מקומות במקביל.

לגבי אותם פרברים (בארץ זה נראה ישובים-קהילתיים, הרחבות וכו' - למעשה אלו פרברים) עם בתים ב-2 עד 3 מיליון. התושבים המקוריים של אותם פרברים - כמו ההורים שלי רכשו את הבתים שם לפני 20 שנה (ב-120-150 אלף דולר) אכן היו משפרי דיור ממעמד בינוני עד בינוני-גבוה. בחניות היו סובארו ומיצובישי והאוכלוסיה הייתה מורכבת מהרבה שכירים, אנשי , עובדי מדינה וכן רופאים, עורכי דין ומהנדסים שכירים או עצמאים-זעירים. האוכלוסיה הנכנסת היום לשכונות האלו מורכבת מעצמאים עשירים יותר או משכירים בכירים ובחניות תמצא במוו ומרצדסים.

לגבי הערסים - מדובר במכה נוראית, חבורות של צעירים שיכורים ואלימים אתה רואה היום לא רק באשקלון (שמה זה מכה, במיוחד באיזור החופים והמרינה) אלא בכל מקום - גם בשכונות יוקרה ("בני טובים" עלק). לאחרונה אני חושב שצריך כאן מישהו כמו ג'וליאני שיעשה ניקיון יסודי - שיתחיל מעבריני הרחוב "הקטנים". אני דווקא לא בעד להכניס את אותם ערסים לכלא לתקופה ארוכה (גם עולה כסף למשלם המיסים, גם עוברים שם שידרוג לעבריינים כבדים יותר) אלא לשלוח אותם לעבודות שירות קשות וממושכות (לדוגמא לגבי הערסים הדוחים שדחפו את הנכה למים - להיות כוח-עזר במחלקה סיעודית בבית-אבות ציבורי - 45 שעות בשבוע למשך שלוש שנים - מבחינתי שאפילו יקבלו שכר מינימום על עבודתם זאת) - שיחזירו את חובם לחברה וילמדו מה זה להיות אזרחים מועילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לגבי הערסים - מדובר במכה נוראית, חבורות של צעירים שיכורים ואלימים אתה רואה היום לא רק באשקלון (שמה זה מכה, במיוחד באיזור החופים והמרינה) אלא בכל מקום - גם בשכונות יוקרה ("בני טובים" עלק). לאחרונה אני חושב שצריך כאן מישהו כמו ג'וליאני שיעשה ניקיון יסודי - שיתחיל מעבריני הרחוב "הקטנים". אני דווקא לא בעד להכניס את אותם ערסים לכלא לתקופה ארוכה (גם עולה כסף למשלם המיסים, גם עוברים שם שידרוג לעבריינים כבדים יותר) אלא לשלוח אותם לעבודות שירות קשות וממושכות (לדוגמא לגבי הערסים הדוחים שדחפו את הנכה למים - להיות כוח-עזר במחלקה סיעודית בבית-אבות ציבורי - 45 שעות בשבוע למשך שלוש שנים - מבחינתי שאפילו יקבלו שכר מינימום על עבודתם זאת) - שיחזירו את חובם לחברה וילמדו מה זה להיות אזרחים מועילים.

גם אני חשבתי על זה לא פעם ואני מתקשה להבין למה זה לא קורה בבימ"ש. למה שופט שכבר גזר שעות תרומה לקהילה על נאשם לא מכריח אדם שהתעלל בנכה לעבוד בשיקום נכים, או אדם שהתעלל בבע"ח לעבוד בבי"ח וטרינריים וכו'. נראה לי פיתרון מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא לא בעד להכניס את אותם ערסים לכלא לתקופה ארוכה (גם עולה כסף למשלם המיסים, גם עוברים שם שידרוג לעבריינים כבדים יותר) אלא לשלוח אותם לעבודות שירות קשות וממושכות (לדוגמא לגבי הערסים הדוחים שדחפו את הנכה למים - להיות כוח-עזר במחלקה סיעודית בבית-אבות ציבורי - 45 שעות בשבוע למשך שלוש שנים - מבחינתי שאפילו יקבלו שכר מינימום על עבודתם זאת) - שיחזירו את חובם לחברה וילמדו מה זה להיות אזרחים מועילים.

יצא לי למשך תקופה מאוד קצרה להדריך נערים "ערסים" שנפלטו מ-1001 מסגרות בגילאי 14 - 18. לנסות לדבר איתם בצורה הגיונית, זה כמו לדבר עם קיר-אטום...

אתה חושב שבבתי האבות הם לא היו "מתעללים" בקשישים?

פרוייקט חיילי המק"ם אוליי עושה חלק מהעבודה אבל לא מספיק.

למישהו יש מושג איך תופעת הערסים/עבריינות נמדדת בחו"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את הסרטון הזה של נערים בארה"ב שדוקרים ילד סתם, שלא נדבר על EURABIA ששמה בטוח ידחפו יהודים זקנים לים.

לא אומר שזה לא גרוע מה שקרה-אבל להכליל את זה כאילו זה קורה רק פה. זה קורה כי יש נוער שגודל במשפחות בעייתיות שהולך לפשע, אין לו שום מסגרת וכל מה שבא לו לעשות זה לפגוע באנשים כי זה הדבר היחיד שהוא נהנה ממנו-תלכו ללוד פעם, תנסו ללמד שם, נראה אותכם גברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם הם היו מתעללים בקשישים. במיוחד אם היה מופעלת נגדם סנקציה קשה (כליאה - ולא בתנאי בית המלון הנהוגים היום וזאת בנוסף לקנס כספי כבד) אם לא יעמדו בתנאי עבודות השירות.

ברור שחלק מאותם טיפוסים סובלים מהפרעה אנטי-סוציאלית עמוקה ביותר ולעיתים אין פתרון אחר מאשר הרחקתם מהחברה (הווה אומר - כלא), אולם הרוב יגיבו לענישה חינוכית (כמו שתארתי - בהיקף משמעותי).

ריקוס - מה יש לך מהמשפט "נראה אותך גבר"?

מלבד זאת, אין ספק שיש קשר בין הגדלת הפערים בחברה לבין פשיעה - אבל זה לא פוטר את העבריינים מעונש.

זאת ועוד - ענישה חינוכית כמו שתארתי יכולה ללמד את אותו עבריין לפעול במסגרת ולהתפרנס מעבודה. במקביל חייבים לפעול לכך שאדם בעל עבודה מהוגנת - גם אם בשכר נמוך - יוכל להתקיים בכבוד בישראל (מזון, קורת גג מינימילית, חינוך סביר לילדיו, אפילו מותרות מדי פעם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי - אתה חי בסרט הוליוודי - רוב אנשי ההיטק היום מרוויחים פחות מ-20, מורה או חשבת שכר זוטרה מגיעה ל-10-15 בחלומות הלילה לאחר צאת הכוכבים.

חשבת שכר יכולה להגיע למשכורת 9-10 עם מספר שנות ניסיון. כמובן המון תלוי במקום העבודה, ניסיון, כישורים וקשרים.

http://www.alljobs.co.il/salarysurvey.aspx

אני לא יודע עד כמה הנתונים מדוייקים, אבל מנהלת חשבונות עם 0-2 שנות ניסיון בהחלט מרוויחה בין 5-7 בחודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי - אתה חי בסרט הוליוודי - רוב אנשי ההיטק היום מרוויחים פחות מ-20, מורה או חשבת שכר זוטרה מגיעה ל-10-15 בחלומות הלילה לאחר צאת הכוכבים.

מנהל רשת זה לא הייטק, תוכניתנים עם 5-6 שנות נסיון ומעלה מרוויחים כ20+ בממוצע(שוב לא מתכנת WEB שעובד בדיאדורה).

מהנדסי מערכות, ומהנדסי טכנ' שונות עם 5-6 שנות נסיון בתחום שלהם(בד"כ +3-4 שנות נסיון בתחום אחר), ואנשי סיסטם בכירים בארגון גדול מרוויחים גם הם משכורות דומות.

חשב כספים ללא נסיון מתחיל ב7 וחצי עד 10 אלף שקל, חשב כספים עם 5-6 שנות נסיון מרוויח כ15-16 אלף לחודש(ברוטו כן?).. חשב שכר מרוויח כ1000 שקל פחות בממוצע.

מורה קצת פחות, מורה מתחיל עם חלקיות משרה גרועה מרוויח כ4000 שקל בשנה הראשונה(5% העלאה כל שנה למשך 7 השנים הראשונות)

אז כן מורה עם 5-6 שנות נסיון עם חלקיות משרה טובה(כמה שיותר קרוב ל-180 שעות בחודש) מרוויח כ13-10 אלף שקל ברוטו, אמא שלי כמורה עם 45 שנות(כן כן 45 שנה, בת 69 ועדיין מלמדת) בבתי ספר תיכוניים וחטיבות כאשר היא עבדה ב3 בתי ספר קיבלה יותר מ12 אלף נטו בחודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבת שכר יכולה להגיע למשכורת 9-10 עם מספר שנות ניסיון. כמובן המון תלוי במקום העבודה, ניסיון, כישורים וקשרים.

http://www.alljobs.co.il/salarysurvey.aspx

אני לא יודע עד כמה הנתונים מדוייקים, אבל מנהלת חשבונות עם 0-2 שנות ניסיון בהחלט מרוויחה בין 5-7 בחודש.

גבר, 5-7 אחרי הכשרה? אני עושה את השכר הזה בתור ברמן פשוט בבית קפה כמובן שאני קורע את התחת אבל עדיין...

ואתם מתדברים כאילו המשכורות הגבוהות האלה הן סטנדרט.. להיות איש הייטק עם משכורת כזאת גבוהה דורש הרבה זמן כסף ואורח חיים שלהרבה אנשים אין ולא יכולים להרשות לעצמם..

וגם אם כן זה ממש לא מתאים לכולם..

בכל מקרה, האזרח הפשוט שלא עובד בהייטק ורק רוצה להביא פרנסה הביתה נורא מתקשה עם המצב הנוכחי בשוק.. לחיות מהיד לפה זה לא משהו נעים וזה לא מותרות לרצות קצת יותר מזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב-יחסית למה? יחסית בכלל-לחיים? או יחסית לארה"ב אירופה? כי שם המצב יותר גרוע אפילו בתחום הזה-יש שם(באחוזים) יותר מובטלים מכאן.

אשתי מורה כבר 11 שנה היא עובדת מלאה ומגיעה ל-7 נטו אני לא יודע אם החישוב של דובי נכון, כמובן שזה תלוי כמה שעות בשבוע כי היא פעם הרוויחה גם 8 ו-9 נטו שהיא עבדה קשה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתוני האבטלה בארץ הם די מוטים ולא הייתי מסתמך עליהם יותר מדי. מין מיצג שווא סטטיסטי שמציג מספרים אך לא משקף את המציאות, וכמו כל נתון סטטיסטי צריך לקרוא אותם בהקשר המתאים ולא במנותק (בדיו כמו Benchmarks).

כמות האנשים שקשה להם להתפרנס ועובדים גדולה מאוד. גם אנשים עובדים בארץ מתקשים לעיתים לא כל כך רחוקות לחיות בצורה סבירה.

כמות גדולה מאוד של אנשים נמצאת ממש שקלים עד עשרות שקלים מעל מה שמכונה קו העוני, אז הם לא נכנסים למצבת המובטלים ולא נכנסים למצבת העניים, אך הכמה עשרות שקלים הנוספים האלה גם לא באמת מאפשרים להם לחיות ברווחה גדולה יותר ממשפחה דומה שבגלל כמה עשרות שקלים מדורגת מתחת לקו העוני.

אחת הבעיות הגדולות פה היא שחיקת השכר. יוקר המחיה עולה כל הזמן אך השכר לא עולה בהתאם. רק לפני כמה שנים אני זוכר שאמרו שמשפחה ממוצעת יכולה לחיות ברווחה מספקת (לא בפאר ולא במותרות מופרזות, אך ברווחה -- כלומר משכנתא (או שכר דירה), אוכל, אחזקת משנתון סביר) ממשכורת של 7-8 נטו. היום סכום דומה כבר מאפשר להם לחיות ברווחה פחותה.

היום מי שהכנסתו נטו היא 10-15 יכול לחיות ברווחה (וכמובן שהכל גם תלוי בהרגלי ואורח החיים), אפילו ברווחה די גדולה. מי יודע אם בקצב הזה בעוד 5-6 שנים הסכום הזה לא יהפוך להיות ה-7-8 של ימינו, ואותו אדם יצטרך להדק את החגורה, וחוזר חלילה.

לא יודע. לא מפתחים פה תעשייה, לא מפתחים פה חקלאות, לא מפתחים אזורים שלמים בארץ (צפון ודרום). גם ההייטק מתחיל לעבור לאט לאט (או לא כל כך לאט, תלוי את מי שואלים) לכיוון הודו (מה לעשות, לפני חמש עשרה - עשרים אנחנו היינו "הודו" בשביל המערב) ואמנם התעשייה עצמה לא תיכחד בארץ, אך כנראה שההיקף שלה יהיה נמוך יותר. אולי במקומה תגיע התעשייה "החדשה" שתהיה משאת נפשם של האנשים בעשרים-שלושים שנה הקרובות, ואולי לא.

אין פה חזון, אין יד מכוונת, אין הנהגה וכנראה שמעולם לא באמת הייתה, גם האוכלוסיה טיפשה ושטחית להחריד, שחיתות נוכלות ורמאות פושות בכל מקום. המצב בהחלט לא מזהיר, אבל חלק מהבעיות האלה משותפות גם למדינות מערביות אחרות בעולם הזה. שום דבר לא קל, החיים עצמם לא פשוטים בשום מקום, גם החיים בחו"ל קשים באופנים דומים ושונים לאלו שפה, אבל יש אנשים שזה הפתרון עבורם. עניין של אופי, שאיפות ותרבות.

אני לא מציע לאף אחד לשפוט אף אחד אחר. מילים כמו פטריוטיות וכו' הן ריקות מתוכן ורק מעודדות לאומנות (במקרים רבים מעושה ומגמתית תוך ניצול בורות ושירות אינטרסים צרים). אני לא אומר שירידה מהארץ היא בהכרח פתרון, אך מי שמהגר לחו"ל (ולא כי פשע בארץ ובורח) הוא ממש לא בוגד או משהו כזה.

חוץ מזה, אם 100 אלף משפחות ישראליות יהגרו בבת אחת לחו"ל, מי ירצה כבר לגור בחו"ל? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבר, 5-7 אחרי הכשרה? אני עושה את השכר הזה בתור ברמן פשוט בבית קפה כמובן שאני קורע את התחת אבל עדיין...

ואתם מתדברים כאילו המשכורות הגבוהות האלה הן סטנדרט.. להיות איש הייטק עם משכורת כזאת גבוהה דורש הרבה זמן כסף ואורח חיים שלהרבה אנשים אין ולא יכולים להרשות לעצמם..

וגם אם כן זה ממש לא מתאים לכולם..

בכל מקרה, האזרח הפשוט שלא עובד בהייטק ורק רוצה להביא פרנסה הביתה נורא מתקשה עם המצב הנוכחי בשוק.. לחיות מהיד לפה זה לא משהו נעים וזה לא מותרות לרצות קצת יותר מזה..

אתה עובד מסביב לשעון בשירות לקוחות בערבים וסופי שבוע בלי שום תנאים סוציאלים מעבר למינימום האפשרי הקבוע בחוק (בנחה שאתה עובד במקום מסודר עם תלוש), אפשרויות קידום, וביטחון תעסוקתי. השכר תלוי בכמות המשמרות וגובה הטיפים. מנהלת חשבונות עובדת 8 שעות קבועות מיום א' עד ה' במשרד נוח עם מזגן, ופינת קפה, מתפתחת מבחינה מקצועית, יכולה להתקדם ומקבלת תנאים סוציאלים משודרגים. לא הכל בחיים מסתכם בגובה הברוטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתוני האבטלה בארץ הם די מוטים ולא הייתי מסתמך עליהם יותר מדי. מין מיצג שווא סטטיסטי שמציג מספרים אך לא משקף את המציאות, וכמו כל נתון סטטיסטי צריך לקרוא אותם בהקשר המתאים ולא במנותק (בדיו כמו Benchmarks).

כמות האנשים שקשה להם להתפרנס ועובדים גדולה מאוד. גם אנשים עובדים בארץ מתקשים לעיתים לא כל כך רחוקות לחיות בצורה סבירה.

כמות גדולה מאוד של אנשים נמצאת ממש שקלים עד עשרות שקלים מעל מה שמכונה קו העוני, אז הם לא נכנסים למצבת המובטלים ולא נכנסים למצבת העניים, אך הכמה עשרות שקלים הנוספים האלה גם לא באמת מאפשרים להם לחיות ברווחה גדולה יותר ממשפחה דומה שבגלל כמה עשרות שקלים מדורגת מתחת לקו העוני.

אחת הבעיות הגדולות פה היא שחיקת השכר. יוקר המחיה עולה כל הזמן אך השכר לא עולה בהתאם. רק לפני כמה שנים אני זוכר שאמרו שמשפחה ממוצעת יכולה לחיות ברווחה מספקת (לא בפאר ולא במותרות מופרזות, אך ברווחה -- כלומר משכנתא (או שכר דירה), אוכל, אחזקת משנתון סביר) ממשכורת של 7-8 נטו. היום סכום דומה כבר מאפשר להם לחיות ברווחה פחותה.

היום מי שהכנסתו נטו היא 10-15 יכול לחיות ברווחה (וכמובן שהכל גם תלוי בהרגלי ואורח החיים), אפילו ברווחה די גדולה. מי יודע אם בקצב הזה בעוד 5-6 שנים הסכום הזה לא יהפוך להיות ה-7-8 של ימינו, ואותו אדם יצטרך להדק את החגורה, וחוזר חלילה.

לא יודע. לא מפתחים פה תעשייה, לא מפתחים פה חקלאות, לא מפתחים אזורים שלמים בארץ (צפון ודרום). גם ההייטק מתחיל לעבור לאט לאט (או לא כל כך לאט, תלוי את מי שואלים) לכיוון הודו (מה לעשות, לפני חמש עשרה - עשרים אנחנו היינו "הודו" בשביל המערב) ואמנם התעשייה עצמה לא תיכחד בארץ, אך כנראה שההיקף שלה יהיה נמוך יותר. אולי במקומה תגיע התעשייה "החדשה" שתהיה משאת נפשם של האנשים בעשרים-שלושים שנה הקרובות, ואולי לא.

אין פה חזון, אין יד מכוונת, אין הנהגה וכנראה שמעולם לא באמת הייתה, גם האוכלוסיה טיפשה ושטחית להחריד, שחיתות נוכלות ורמאות פושות בכל מקום. המצב בהחלט לא מזהיר, אבל חלק מהבעיות האלה משותפות גם למדינות מערביות אחרות בעולם הזה. שום דבר לא קל, החיים עצמם לא פשוטים בשום מקום, גם החיים בחו"ל קשים באופנים דומים ושונים לאלו שפה, אבל יש אנשים שזה הפתרון עבורם. עניין של אופי, שאיפות ותרבות.

אני לא מציע לאף אחד לשפוט אף אחד אחר. מילים כמו פטריוטיות וכו' הן ריקות מתוכן ורק מעודדות לאומנות (במקרים רבים מעושה ומגמתית תוך ניצול בורות ושירות אינטרסים צרים). אני לא אומר שירידה מהארץ היא בהכרח פתרון, אך מי שמהגר לחו"ל (ולא כי פשע בארץ ובורח) הוא ממש לא בוגד או משהו כזה.

חוץ מזה, אם 100 אלף משפחות ישראליות יהגרו בבת אחת לחו"ל, מי ירצה כבר לגור בחו"ל? :)

לא מסכים איתך בכלל שלא מנסים לפתח, ברוורמן הקים את פארק ההייטק בעומר אבל אנשים עדיין מעדיפים לעבוד במרכז, כי שם יש יותר אקשן. בצפון יש את איזור יקנעם וחיפה שדווקא יחסית הרבה יותר טוב מהדרום עם חברות סטראט-אפ. באר שבע גדלה המון-יש בניה מתמדת כל הזמן בארץ, הכבישים משתפרים. ויש עוד מלא דברים אחרים.

לגבי עניין המשכורות אני מסכים איתך לחלוטין-פתחתי על זה דיון שאף אחד לא ענה לו. זה מגוחך שאי אפשר לדעת חתכי גיל ושכר לפי אחוזים באוכלוסיה. זה באמת צביעות של הממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה הבאת את זה? ובחו"ל כל האנשים מושלמים, עם ראש על הכפתיים ובעלי IQ גבוה?

‎כמה משפטים אחרי זה אמרת לא לשפוט אף אחד. זה נשמע כמו משפט מאוד יהיר ומתנשא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

rikus, בפיתוח אני מתכוון ברמה הכללית, מתווה ארוך טווח מסודר וענייני ולא הקמת פארק תעשייה כזה או אחר ביוזמה פרטית.

חוץ מזה, למה רק הייטק? אי אפשר שכולם יהיו אנשי הייטק, מדינה בריאה צריכה לפתח מכלול של תעשיות, זה גם יספק לאנשים יכולת להתפרנס בכבוד, ללמוד מקצוע ובמקביל יאפשר למדינה לכלכל את עצמה בצורה טובה יותר מבלי להיות תלויה, לפעמים תלות מוחלטת, בייבוא.

אור, קודם כל אני לא מתנשא מעל אף אחד. לא טענתי ואני לא טוען שאני טוב יותר ממישהו אחר. במשפט שהדגשת אני מציין "עובדות" כפי שאני רואה אותן ולא בא לשפוט אף אחד על כך שהוא טיפש יותר או פחות (לא ברמה האינטלקטואלית דווקא, אלא ברמה ההתנהגותית-תרבותית-מוסרית) אלא רק מציין שבעיני הוא טיפש (דעה, לא שיפוט). בקשר לנוכלים ושחיתות -- יש בתי משפט וגופים שקבעו זאת בהרבה מאוד מקרים ולא אני, ובמקרים אחרים ברור לכולם שגוף מסוים או אדם מסוים מושחת גם אם אין "פסק דין" רשמי בנושא.

שנית, לא אמרתי שכולם כאלה, אמרתי שעושה רושם שזאת מגמה שהשיעור שלה גבוה פה מאוד. אולי אפילו ניתן לקרוא לה המגמה הרווחת.

בחו"ל לא הכל ורוד, ואף ציינתי זאת, גם שם יש טיפשות, רדידות ושחיתות, ברור שהתופעה לא אופיינת אך ורק לישראל.

מאיפה הבאתי את זה? לא יודע, אולי מחיי היום יום. תראה מה הולך פה במדינה בכל מיני תחומים.

וכן, יש אנשים טובים במדינה, יש גם דברים טובים (או לא רעים), אבל אורח החיים פה לא מתאים לכולם, בדיוק כמו שאורח החיים בחו"ל לא מתאים לכולם. ולכן מי שמעדיף לחיות בחו"ל מסיבותיו שלו (ושוב כל עוד הן לגטימיות ולא מאינטרסים מפוקפקים) הוא אינו בוגד במדינה או באזרחיה. כל עניין שטיפת המוח הזה בנושא פטריוטיות הוא פשוט מאוס בעיניי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עניין שטיפת המוח הזה בנושא פטריוטיות הוא פשוט מאוס בעיניי.

פטריוטיות זה לא לכולם, במיוחד לאלה שלא מאמינים בלגיטמציה שלנו. זה שיש פשע ורוע לא מבטל את הלגיטמציה. כמו שאריק שרון אמר- יותר חשובה מכל אחד מאיתנו. והוא התכוון למה שישראל מייצגת בעצם קיומה.

יש לי גם חברים שבכלל לא מתחברים לעניין הזה ו"ביתם, מחוץ חפצם, זה לאן שהרגליים שלהם לוקחות אותם". אבל אני בטוח שזה בגלל חוסר העניין שלהם ולא בגלל שהם לא יתחברו לזה(לא נעים להגיד אבל כן, מרוכזים בעקרון האינדיבידואל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...