מכתב איומים - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכתב איומים

fungiman

Recommended Posts

ברור' date=' לא רק שהם עוברים לאנרגיה גרעינית, יש להם את כור ההיתוך הגרעיני הפעיל היחידי בעולם.

[/quote']

ממתי לסינים יש כור היתוך פעיל? יש מספר כורי היתוך ניסיוניים בעולם - אולם אף אחד מהם עדיין לא הגיע למצב שהוא יעייל אנרגתית (כולם צורכים יותר אנרגיה מאשר מייצרים).

אין בעיה להחזיק 10 ואפילו 20 מיליארד אנשים ברווחה - זה דורש מתקדמת (היתוך גרעיני, שיטות מתקדמות לייצר , שיטות מיחזור מתקדמות, מתקדמת יותר) וזאת דורשת המון זמן והשקעה - בקצב שבו אנחנו מתרבים אין מספיק זמן והשקעה - בנוסף יש הרבה אינטרסנטים (זה היה בכל התקופות) שתוקעים מקלות בגלגלי הפיתוח - כמו חברות האנרגיה והלוביסטים שלהם שמתנגדים באופן עקבי לפיתוחים בתחום, מדינות רבות שמתנגדות לפיקוח על ילודה.

כמו כן - על מנת שהרווחה שהטכנולוגיה הזאת תביא תגיע לכולם - צריך למצוא דרך לחלוקת משאבים הגיונית יותר מהמצב היום - שלפי דעתי גרוע יותר ממה שהיה בהודו בתקופות המהרג'ות - כאשר בוול-סטריט (עדיין!) גורפים משכורות שנתיות של מאה מיליון ויותר בלי להניד עפעף - פי 2000 מהמשכורת החציונית בארה"ב עצמה ופי 30000 ויותר מהפועלים בפוקסקון שמייצרים לאותם מנהלים את האייפונים ושאר הגדג'טים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ממתי לסינים יש כור היתוך פעיל? יש מספר כורי היתוך ניסיוניים בעולם - אולם אף אחד מהם עדיין לא הגיע למצב שהוא יעייל אנרגתית (כולם צורכים יותר אנרגיה מאשר מייצרים).

אתה לעולם לא תייצר יותר אנרגיה משאתה צורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@פאנגי

זו הסיבה שאני טוען שהפיתרון היחידי הוא העלאת המודעות של בני האדם , לא יתכן שגודל האוכלוסיה יגדל והמודעות שלה לא תגדל , המקום קטן מ"לסלוח" ואין לאן לברוח ( עדיין )

דרך אגב זה גם בתגובה להודעה הראשונה שלך , פאנגי באחוזים אנחנו לא גרועים יותר מבחינת כמות ערסים ואני מתכוון גם מדינית וכלכלית , המקום פשוט קטן מאוד ואתה נתקל בהם יותר . הם קיימים בכל מקום בעולם , רק כאן יש פחות לאן לברוח .

@מאיר

לצערי זו השיטה שאליה מוליך דובי , אם בכפיה כלכלית ( מתרחש יום יום ) או בכפיה בכוח הזרוע .

לא , אני בעד הסברה וחינוך והשקעה בעתיד . אני בעד ענישה קשה יותר על הפוגעים בעתיד , נניח מזהמים הן חברתית והן אקולוגית וכו' .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקודה היא שכור ביקוע צורך מסה ומפיק אנרגיה, לעומת כור היתוך, שקודם כל צורך כמויות אדירות של אנרגיה, שבתורן אחרי היתוך גרעיני יפיקו יותר אנרגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האנרגיה היא לא הבעיה

הבעיה היא השימוש ותוצאותיו .

לעניות דעתי האשפה היא בעיתית יותר מאנרגיה .

אולי את זה פאנגי יכול לענות , אם תניח תרבית חיידקים בצלחת פטרי , מה יהרוג אותם קודם , הידלדלות מקורות המזון שלהם או הפסולת שלהם ? ( אני באמת לא יודע )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא יש לה נקודה טובה. המגמה של העשור האחרון לקצר את אורך חיי המוצר ככל הניתן בלי לפוגע במוניטין החברה בהחלט מורגשת. אני, אישית, מעדיף לשלם 20-30% יותר עבור מוצר שיעבוד שמונה שנים לפחות במקום מוצר שיעבוד את תקופת האחריות ויזרק לפח. מוצרי חשמל לבית למעט אלקטרוניקה בידורית כגון טלוויזיות, כמעט ולא התפתחו בשנים האחרונות, אבל אורך חיי המוצר התקצר משמעותית. בעבר מיקרוגל החזיק שנים. היום מוכרים מיקרוגל סיני ב-300 ש"ח שמתחיל להחליד לאחר חצי שנה. זה נכון כמעט לכל המוצרים בשוק. בעבר מוצרים החזיקו מעמד שנים והיה משתלם לתקן אותם. היום המודל הרבה יותר פשוט: קונים מוצר זול > מתקלקל אחרי תקופת האחריות > תיקון פחות משתלם מרכישת חדש > זורקים לפח וקונים חדש. הקצנה של הקריין שמוצר כזה יעלה פי טריליון!#$%R#$ היא שטות מוחלטת. בסופו של דבר אנחנו הצרכנים מוציאים יותר כסף על מוצרים פחות איכותיים. מכריחים אותנו לקנות ולקנות. בנוסף, חברות שוטפות לנו יפה מאד את המוח שאם אין לנו את המוצר החדש שלהם אנחנו חיים בעידן האבן. ע"ע .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א לפחות מבחינה של מוצרי אלקטרוניקה, אורך החיים שלהם התקצר בצורה ניכרת בגלל היפיים מכעורים כמו הבחורה מהסרטון, חומרים "מסוכנים" כמו העופרת בבדיל שתפקידה הוא לתת לבדיל גמישות ועמידות להלחמות, ודבקי אפוקסי בPCB שמאריכים את חיי הרכיבים בצורה ניכרת הצאו מחוץ לחוק בגלל תקנים סביבתיים, עדיף שהיו מחייבים אנשים למחזר ולא להתספק בפתרונות עקומים ודמגוגיים שבסופו של דבר פוגעים באיכות המוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורך החיים של המוצר התקצר הסיבה הייתה החידושים הטכנולוגים הרווח היה צריכה חוזרת ומתמשכת כמו כן תלות צרכנית בחברה והמשך צריכה של חלקי חילוף

החברות ראו כי טוב והחליטו לקצר את חיי המוצר של כל המוצרים ובכך לגרום לצריכה מוגברת גם של מוצרים שנניח היית צריך לרכוש אחד או שניים בכל מהלך החיים , נניח ציוד בייתי , מכונות פשוטות , מנועים , בקיצור הכל למעט מוצרי אלקטרוניקה ומחשבים .

נכון , בהרבה מכונות יש רכיבים אלקטרונים שיכולים להשתדרג אבל נוח יותר וריווחי יותר לחברה להחליף מוצר מאשר לתחזק מוצר קרי לשדרג ,

כמובן שהמיחזור הוזנח בצורה פושעת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבחור בסרטון קיצוני באותה מידה. לכל מטבע יש שני צדדים. להבדיל מאלקטרוניקה שמתפתחת בקצב מהיר מאד והתקדמות טכנולוגית משמעותית היא סיבה טובה בפני עצמה לשדרוג (וגם לא לכולם), מוצרי חשמל ביתיים כמעט ולא התפתחו. מכונת כביסה של סבא שלי עושה את אותה פועלה בדיוק כמו מכונת כביסה מודרנית ולא פחות טוב ממנה. שואב אבק שרכשנו בברית המועצות עבד מעל עשור ועשה את אותה פעולה בדיוק כמו שואב אבק מודרני של שהיה לנו. היצרניות אומרות: "אוקיי לאנשים אין באמת סיבה לשדרג מכונת כביסה אם היא עובדת. אנחנו צריכים למצוא דרך להכריח אנשים לקנות ונעשה זאת על ידי קיצור אורך חיי מוצר מצד אחד והוזלת מחירים מצד שני ובנוסף נייקר את חלקי החילוף". הייצור הועתק למדינות עולם שלישי, חומרים איכותיים הוחלפו בחומרים זולים והתוצאה במקום שואב אבק שעובד עשור בלי בעיות, שואב אבק מודרני עובד את תקופת האחריות פלוס ומתקלקל. מי יטרח לתקן כאשר תיקון יעלה 500 ש"ח ושואב אבק חדש 800 ש"ח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר נכתב כאן - התחלת תהליך ההיתוך דורש המון אנרגיה - כל כורי ההיתוך שיש היום מייצרים פחות אנרגיה מתהליך ההיתוך עצמו מאשר זאת שהוכנסה לתוכו ליזימת התהליך.

אולי את זה פאנגי יכול לענות , אם תניח תרבית חיידקים בצלחת פטרי , מה יהרוג אותם קודם , הידלדלות מקורות המזון שלהם או הפסולת שלהם ? ( אני באמת לא יודע )

ההתרבות שלהם תעצר ממספר סיבות - במודל הבסיסי - תלוי באופי המצע - זה בד"כ בשל חומרי הפסולת, אבל מתברר שיש גם כימיקלים שהם מפרישים וגורמים להם ולשכניהם להפסיק להתרבות - חיידקים יותר מתוחכמים ממה שמקובל לחשוב ולעיתים חיים בסוג של קהילה עם קשר מסוים בין התאים.

אבל זה לא משנה - בני אדם התקדמו בערך מיליארד שנה מאבותיהם הפרוקריוטים - אנחנו אמורים להיות מסוגלים לחשוב מחוץ לצלחת הפטרי שלנו...

היצרניות אומרות: "אוקיי לאנשים אין באמת סיבה לשדרג מכונת כביסה אם היא עובדת. אנחנו צריכים למצוא דרך להכריח אנשים לקנות ונעשה זאת על ידי קיצור אורך חיי מוצר מצד אחד והוזלת מחירים מצד שני ובנוסף נייקר את חלקי החילוף". הייצור הועתק למדינות עולם שלישי, חומרים איכותיים הוחלפו בחומרים זולים והתוצאה במקום שואב אבק שעובד עשור בלי בעיות, שואב אבק מודרני עובד את תקופת האחריות פלוס ומתקלקל. מי יטרח לתקן כאשר תיקון יעלה 500 ש"ח ושואב אבק חדש 800 ש"ח?

זה מדויק חלקית - אל תשכח שאותו שואב אבק מיתולוגי שרכשתם בברה"מ עלה המון כסף, אני לא אתפלא אם הוא עלה יותר ממשכורת חודשית דאז.

יש לי מגבר סטריאו של מרנץ - בן יותר מ-30 ועדיין עובד נהדר, אבל מה - הוא עלה 1800 דולר במונחים של היום (למגבר שנחשב אז יחסית לפשוט).

ד"א - גם המוצרים של "פעם" התקלקלו - אבל מפאת מחירם העצום היה משתלם יותר לתקנם. גם העדר אלקטרוניקה מתוחכמת הפך את התיקון לפשוט יותר (אולם לא תמיד זול יותר).

המוצרים היום הרבה יותר זולים - לרוב אין כוונה לעשות אותם מתפרקים בקלות, אבל בשביל לעמוד בתחרות מעגלים פינות - פלסטיק זול יותר, הרכבה מחופפת יותר, בקרת איכות פחות קפדנית. יש עדיין מוצרים איכותיים - אבל חומרי גלם איכותיים ועבודה קפדנית עולים הרבה כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתרבות שלהם תעצר ממספר סיבות - במודל הבסיסי - תלוי באופי המצע - זה בד"כ בשל חומרי הפסולת, אבל מתברר שיש גם כימיקלים שהם מפרישים וגורמים להם ולשכניהם להפסיק להתרבות - חיידקים יותר מתוחכמים ממה שמקובל לחשוב ולעיתים חיים בסוג של קהילה עם קשר מסוים בין התאים.

אבל זה לא משנה - בני אדם התקדמו בערך מיליארד שנה מאבותיהם הפרוקריוטים - אנחנו אמורים להיות מסוגלים לחשוב מחוץ לצלחת הפטרי שלנו...

בדיוק

לחשוב מ"חוץ לצלחת פטרי" ( כדור הארץ ) שלנו אנחנו מצליחים , אבל להפריש את הרעלים שלנו מחוץ לה , לא .

יש שורה מהשיר של לאונרד כהן שמזכירה לי .

With one hand on the hexagram and one hand on the girl

I balance on a wishing well that all men call the world.

We are so small between the stars, so large against the sky,

and lost among the subway crowds I try to catch your eye.

החומרים שאנו מפרישים בתוך צלחת הפטרי הזו שאנחנו קוראים לזה הפלנטה שלנו זו הבעיה , ממש כמו שהחידקים הורגים את עצמם ו / או מונעים מעצם להתרבות כך גם האנשות על הפלנטה הזו .

במחשבות שלנו אנחנו גדולים , במציאות הקיומית שלנו אנחנו קטנים . - זה מה שהוא אומר בשיר .

תודה על התשובה ,צר לי על הציטוט הודעה מתחת להודעה אבל בקשתי להתיחס רק לחלק לעיל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...