מכתב איומים - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכתב איומים

fungiman

Recommended Posts

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דובי-אין לך ולאף אחד בעולם מושג איך הכושים שחיו בתקופת הטרום ברונזה היו מתפתחים, בגלל שברגע שהמערב יכל להתערב ולהפוך את זה לשלו-הוא עשה את זה. יכול מאוד להיות שהם היו ממשיכים להיות פרימטיביים -למה זה דבר רע? למה להיות בתקופה לפני הנוחות הזאת זה איזשהו משהו פסול? יכול להיות שהם היו מפתחים משהו שהמערב בכלל לא היה חושב עליו אם לא היינו מתערבים להם בחיים. מאיפה בכלל מישהו יודע מה היה יכול לקרות ולמה חושבים שלהיות "מתקדם טכנולוגית" זה יותר "בריא" או "אנושי"- כל עוד אתה שומר על ערכים בחברה שלך אין סיבה שיהיה את הסבל הזה שקיים היום-ואת זה אתה מסרב לראות, כי אתה מאמין שכך העולם צריך לסבוב-החזק עושק את החלש-וזה לא ערך, זה ניצול. ויש הבדל בין חברת שאתה עובד בה לכושי שעובד במאלזיה ומקבל פי 300 פחות מהבוס שלו אם לא הרבה פחות. אז זה שזה ככה-זה אומר שזה בסדר? ויש גם רוצחים ואנסים, על אותו מטבע.

מאיפה לך שהכושי הזה ילך להצטרף לצבא משמידי כפרים כזה או אחר? יש שבטים רבים שחיים בהומוגניות סביבתית יותר טובה מכל אקו-סיסטם שהמדע יכול להמציא.

והקלה במס זה ממש לא אותו הדבר כמו שיעבוד וגניבת משאבים טבעיים. ממש לא. אולי אתה רואה את זה ככה.

הלוואי והיה לי פתרון קסם שהוא לא דמי אבטלה, להיות עצמאי זה אחד הסיוטים הגרועים במדינה שלנו, עדיף כבר להיות שכיר, מניסיון.

ומה שדיברתי לע סין בכלל לא הבנת-לא אכפת לי בכלל מהילד הסיני, מה שבטוח יום אחד הוא יקום בבוקר והוא ירצה יותר כסף, ואז יגמר החגיגה על סין, אני ממש לא מנסה שתזיל דמעה על סין-שברור שהיא כמו שאתה אומר שרצתה להיות מתועשת, אני אומר שהעולם יקום יום אחד למחירים הרבה יותר גבוהים כי הוא כבר לא יוכל למצוא ידיים זולות שיתפרו לו בגדים כי כולם הפכו להיות "מערביים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי חצי מהפתיל הזה בערך (כמה עמודים מההתחלה, וכמה מהסוף) וזה מה שיש לי להגיד. (התבכיינות קלה, כמו כל הת'רד הזה)

תעזבו. זה מה שאני אעשה. הייתי ביותר מדי מדינות באירופה, והדבר היחיד שהבנתי הוא שאמנם אין מקום מושלם, אבל כן, יש מקומות טובים יותר מפה.

בתור בחור עם זוג תארים, אני הייתי מוכן לעבוד גם בעבודות שכר מינימום בזמן המשבר הכלכלי, אבל שמעתי מס' מכובד של פעמים שאני אובר קוואליפייד, גם בראיונות לעבודות הביוטק שחלקן די התאימו לכישורים שלי. במדינה הזאת מחפשים עבדים. לא רוצה להיות כזה. עוד 3.5 שנים תהיה לי תעודת דוקטור ביד, וכרטיס טיסה חד כיווני למדינה מערבית מודרנית שאני בטוח שתסריח בדרכה שלה, אבל לפחות זה יהיה בדרך אחרת מפה. כרגע הכל פה כל כך מסריח, משחיתות, מתאוות בצע, שאני לא רואה את עצמי נשאר, ונכון לרגע זה מכורח הנסיבות, המדינה הזאת לדעתי גם לא כל כך רוצה אותי פה (נקודת מבט שהיא אישית בלבד, למדינה עצמה לא ממש אכפת ממני). מילא אם היתה לי אישה וילדים, אז היה מה שיחזיק אותי פה. אבל אין. אני מעדיף להיות עוד מוח שבורח, ועם הכישורים שזכיתי בהם בשנה האחרונה (ידע בתפעול מכשיר מסוים ונדיר למדי), כל מדינה ומוסד אקדמי בעולם יקבל אותי בשקט. רק עושה הכל כדי לדחוף אותי החוצה, אחרי זה שלא ינסו "לשאוב" אותי בחזרה.

דכאון נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי-אין לך ולאף אחד בעולם מושג איך הכושים שחיו בתקופת הטרום ברונזה היו מתפתחים, בגלל שברגע שהמערב יכל להתערב ולהפוך את זה לשלו-הוא עשה את זה. יכול מאוד להיות שהם היו ממשיכים להיות פרימטיביים -למה זה דבר רע? למה להיות בתקופה לפני הנוחות הזאת זה איזשהו משהו פסול? יכול להיות שהם היו מפתחים משהו שהמערב בכלל לא היה חושב עליו אם לא היינו מתערבים להם בחיים. מאיפה בכלל מישהו יודע מה היה יכול לקרות ולמה חושבים שלהיות "מתקדם טכנולוגית" זה יותר "בריא" או "אנושי"- כל עוד אתה שומר על ערכים בחברה שלך אין סיבה שיהיה את הסבל הזה שקיים היום-ואת זה אתה מסרב לראות, כי אתה מאמין שכך העולם צריך לסבוב-החזק עושק את החלש-וזה לא ערך, זה ניצול. ויש הבדל בין חברת שאתה עובד בה לכושי שעובד במאלזיה ומקבל פי 300 פחות מהבוס שלו אם לא הרבה פחות. אז זה שזה ככה-זה אומר שזה בסדר? ויש גם רוצחים ואנסים, על אותו מטבע.

מאיפה לך שהכושי הזה ילך להצטרף לצבא משמידי כפרים כזה או אחר? יש שבטים רבים שחיים בהומוגניות סביבתית יותר טובה מכל אקו-סיסטם שהמדע יכול להמציא.

והקלה במס זה ממש לא אותו הדבר כמו שיעבוד וגניבת משאבים טבעיים. ממש לא. אולי אתה רואה את זה ככה.

הלוואי והיה לי פתרון קסם שהוא לא דמי אבטלה, להיות עצמאי זה אחד הסיוטים הגרועים במדינה שלנו, עדיף כבר להיות שכיר, מניסיון.

ומה שדיברתי לע סין בכלל לא הבנת-לא אכפת לי בכלל מהילד הסיני, מה שבטוח יום אחד הוא יקום בבוקר והוא ירצה יותר כסף, ואז יגמר החגיגה על סין, אני ממש לא מנסה שתזיל דמעה על סין-שברור שהיא כמו שאתה אומר שרצתה להיות מתועשת, אני אומר שהעולם יקום יום אחד למחירים הרבה יותר גבוהים כי הוא כבר לא יוכל למצוא ידיים זולות שיתפרו לו בגדים כי כולם הפכו להיות "מערביים".

הם לא היו מתפתחים, כי הם עדיין לא התפתחו, תסתכל על אפריקה, תסתכל על איים באוקיאנוס הפאסיפי, הם פאקינג חיים בבקתות קש איפה שהמערב לא קיבל דריסת רגל, כן זה רע צטערת אנשים באפריקה מתים מזיהומים פשוטים, מלריה, ומחלות אחרות שבכל מקום אחר במערב היו פותרים עם 3 כדורי אנטיביוטיקה.

ההישג הגדול ביותר של האימפריה הרומית היה פיזור טכנ' מתקדמת ברוב אירופה, היו אזורים באירופה שהיו בתקופות פרה-היסטוריות עד למאה ה-11 לספירה(כן כן כלומר עד לפני 900 שנה), אתה באמת חושב שהבריטים היו רוצים לחזור לעידן האבן? כי בלי הנורדים במאה ה8 לפנה"ס ולאחר מכן האימפריה הרומית הם היו עדיין בונים סטונהג'ים עם כלי ברונזה ואבן... הסיני לא יקום בבוקר וירצה יותר כסף, סיני אחד אולי כן, מילארד וחצי סינים לא, שוב מחירים לא יעלו, המחירים רק יורדים עד שמילארד וחצי סינים ירצו לקבל 90 אלף דולר לשנה + הטבות סוציאליות או שנפוצץ את עצמנו חזרה לעידן האבן, או שכולנו נבלה את היום בהולודקים עם אנג'לינה ג'ולי ונייצר קונדומים וביג-מאקים מהרפלייקטור שיחליף את המיקרו בכל בית. במקרה הכי גרוע תמיד אפשר לחזור לאפריקה, יש שמה מספיק עבדים תרתי משמע...

ד"א אין כושים במלאזיה בפעם האחרונה שבדקתי, יש סה"כ כמה מלוכסנים, וככל הנראה העובד במפעל מקבל לא פי 300 פחות(כי את זה אתה רואה גם בארץ) אלא פי 30 אלף פחות מהבוס שלו שיושב בבית בסיאטל ומביא ביד על סרט פורנו גרמני שאותו עובד מלזי ארז רק לפני כמה ימים...

אתה לא היית מוכן לגור בבקת קש, אתה לא היית מוכן לעבוד בשביל דולר וחצי ליום בעבודת פרך, אבל אתה מסכים לחיות בעולם כזה, ולהנות ממנו בכל רגע מהיום שלך. ההבדל ביני לבינך שאני לא צבוע וטיפש, אם אתה רוצה את מוזמן לזרוק את הטלפון הסלולארי שלך, לשרוף את הבגדים שלך, ללבוש איזה שק יוטה וללכת לגור ביער ולשרוד על אצטרובלים ושרף עצים. אבל לא, אתה אוהב את העובדה שיש ערבים שמנקים בשבילך את הזבל, סבאלה רוסי שמנקה בשבילך את הרחובות, תאיילנדים שאוספים בשבילך את העגבניות, מקסיקני מסכן ששוחט לך את הפרה, וילד מלזי שתופר בשבילך את הנעליים, ועוד כמה שנים טובות אתה תמות על הפליפינית שתנגב לך את התחת אחרי שתחרבן על עצמך במיטה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא היית מוכן לגור בבקת קש, אתה לא היית מוכן לעבוד בשביל דולר וחצי ליום בעבודת פרך, אבל אתה מסכים לחיות בעולם כזה, ולהנות ממנו בכל רגע מהיום שלך. ההבדל ביני לבינך שאני לא צבוע וטיפש, אם אתה רוצה את מוזמן לזרוק את הטלפון הסלולארי שלך, לשרוף את הבגדים שלך, ללבוש איזה שק יוטה וללכת לגור ביער ולשרוד על אצטרובלים ושרף עצים. אבל לא, אתה אוהב את העובדה שיש ערבים שמנקים בשבילך את הזבל, סבאלה רוסי שמנקה בשבילך את הרחובות, תאיילנדים שאוספים בשבילך את העגבניות, מקסיקני מסכן ששוחט לך את הפרה, וילד מלזי שתופר בשבילך את הנעליים, ועוד כמה שנים טובות אתה תמות על הפליפינית שתנגב לך את התחת אחרי שתחרבן על עצמך במיטה...

אני רואה שחזרת להיות הטרול המגעיל שאתה מצטיין בו כל כך. הייתי מוכן לגור בבקתת קש-אם הייתי סומך על המערב שלא יבוא ויפשוט לי על הבית ויגיד לי שזה הדרך חיים הכי גרועה לחיות. אתה הצבוע והטיפש שחושב שכל התעשיה הזאת שמבוססת על עבדות לא תיגמר מתישהו. אי אפשר לקנות היום מוצרים שלא מסין. אולי לי יהיה חרא מרוח בגיל 90 על המיטה ואיזה פיליפנית תנקה את זה -אבל היא תצטרך לנקות את החרא שלך מהמסך מחשב כי אתה תמשיך להיות טרול קרציה.

אתה תומך בכל העניין המסריח הזה, אני יודע שאי אפשר לשנות אותו כרגע וזה לא הופך אותי לצבוע או לטיפש-יש הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיני לא יקום בבוקר וירצה יותר כסף, סיני אחד אולי כן, מילארד וחצי סינים לא

בוודאי שכן. הגלובליזציה במידה רבה חוזרת כמו בומרנג למערב - מיליארד סינים ומיליארד הודים ומיליארד אפריקאים חיו עד המאה האחרונה פחות או יותר בבועה.

המערב הוא זה שהביא למדינות אלו קדמה, והיום בכל שבט נידח בסוואנה באפריקה אין לך מים זורמים או בתים מבטון, אבל יש לך לוויני. אז כל אותם שלושה מיליארד אנשים מסתכלים על המערב, ורוצים לחיות כמוהו.

אזרח אמריקאי צורך היום פי 10 יותר חשמל מאזרח סיני - והאזרח הסיני רואה את זה, ורוצה שגם לו יהיה אור בבית, ומקרר, וטלוויזיה ואינטרנט. הבעיה היא שכדור הארץ לא מסוגל לספק 7 מיליארד "אמריקאים".

התערבות המערב במדינות הנחשלות שיפרה לאין שיעור את רמת החיים של האזרחים באותן מדינות, אבל בפרספקטיבה רחבה יותר זו הייתה טעות גדולה מצד המערב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאי שכן. הגלובליזציה במידה רבה חוזרת כמו בומרנג למערב - מיליארד סינים ומיליארד הודים ומיליארד אפריקאים חיו עד המאה האחרונה פחות או יותר בבועה.

המערב הוא זה שהביא למדינות אלו קדמה, והיום בכל שבט נידח בסוואנה באפריקה אין לך מים זורמים או בתים מבטון, אבל יש לך לוויני. אז כל אותם שלושה מיליארד אנשים מסתכלים על המערב, ורוצים לחיות כמוהו.

אזרח אמריקאי צורך היום פי 10 יותר חשמל מאזרח סיני - והאזרח הסיני רואה את זה, ורוצה שגם לו יהיה אור בבית, ומקרר, וטלוויזיה ואינטרנט. הבעיה היא שכדור הארץ לא מסוגל לספק 7 מיליארד "אמריקאים".

התערבות המערב במדינות הנחשלות שיפרה לאין שיעור את רמת החיים של האזרחים באותן מדינות, אבל בפרספקטיבה רחבה יותר זו הייתה טעות גדולה מצד המערב.

כדור הארץ לספק 7 מילארד אמריקאים, גם 10, האנושות לא. סין נמצאת במשבר אנרגיה תמידי, יש סיבה למה סין היא גם אחת מהמדינות המתקדמות ביותר מהיבט של מחקר בתחומי האנרגיה(ולא שטויות של היפים, היתוך גרעיני ביייבי). סין לא מסוגלת לספק לרוב האזרחים שלה את דרך החיים של האמריקאי, והיא גם לא מעוניינת בכך, וגם רוב האזרחים הסיניים כרגע לא מעוניינים בכך - אין שכל אין דאגות, כל עוד נשארו מספיק מחוזות בסין ללא חשמל ומים זורמים יש להם עוד לאן לחתור לפני שהם ירצו פלזמות 60" והונדות בחניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@דובי

על מה שאתה מדבר כאן זה שימוש/כילוי/ביזבוז של המשאבים של כדור הארץ , גם כוח עבודה הוא משאב , בצדק טוענים מנגד כי העלות של המשאב הזה תעלה בעתיד ביוקר .

עד מתי אתה חושב שאפשר יהיה בדרך החיים הבזבזנית הזו להערתך ?

עד עכשיו זה עובד פחות או יותר , לא כל כך בתחום האשפה וזיהום ( מאגרי מים ואוויר וכו ) דבר שכבר מרגישים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין שזה "לא בזבזני" כי הטכנ' כל הזמן מתפתחת, וחוץ מזה בפעם האחרונה שבדקתי, האדם זה המשאב המתחדש האמיתי היחידי של הפלנטה אבל עזוב...

לפני 50 שנה היו מרכיבים רכבים ביד, היום אף אחד לא נוגע ברכב עד שלא צריך להבריק את הדאשבורד ולשים את הריפוד. ככל שהטכנ' מתקדמת יותר באופן כללי כוח העבודה משתנה, לפני 30 שנה בסין רוב הפועלים היו עובדים עם הכפיים, היום רובם עובדים בבקרה של פסי יצור, מהצד השני אצרות הברית שהיא אחת מיצרניות הפחם הגדולות בעולם עקב העליה בביקוש יש עכשיו יותר כורי פחם מאשר לפני 30 שנה, הרבה יותר, אז עד כמה שזה ישמע לך מצחיק בזמן שבסין עברו מעבודת כפיים לישיבה על כסא בר ובקרה, בארצות הברית מאות אלפי אנשים נוספים עובדים בעבודת כפיים קשה, כריית פחם הוא אחד מענפי הכריה שאי אפשר "למכן" בדומה לזהב ויהלומים(ששם מפחדים להשתמש בחומרי נפץ כדי לא לפגוע) מכרות פתוחים של פחם כמעט לא קיימים, כי שימוש בחומרי נפץ מאוד מסוכן במכרות האלה עקב ההמצאות של גזים פחממניים(AKA גז בישול וקרוביו) בסביבת הפחם. מכרה רגיל = מפוצצים הר עושים חור ענקי באדמה נכנסים עם כלים בגודל של דינוזאורים ומוציאים הכל, עבודה קשה אבל ברוב המקרים לא עבודת כפיים. פחם = ברוב המקרים יורדים למכרה ועושים את הרוב עם היידיים.. שוב הכל עניין של כדאיות כלכלית, תמיד יהיה כוח אדם זול באופן מוחלט, ובאופן יחסי לעלות הכלכלית של אותו מוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מקורות האנרגיה האלה זמניים. כאשר הענק הסיני יתעורר, לא תהיה ברירה אלא לעבור לאנרגיה גרעינית. כמו שנאמר, לכדור הארץ אין שום סיכוי לתמוך ב7 מיליארד אמריקאים, בלי אנרגיה גרעינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מקורות האנרגיה האלה זמניים. כאשר הענק הסיני יתעורר, לא תהיה ברירה אלא לעבור לאנרגיה גרעינית. כמו שנאמר, לכדור הארץ אין שום סיכוי לתמוך ב7 מיליארד אמריקאים, בלי אנרגיה גרעינית.

ברור, לא רק שהם עוברים לאנרגיה גרעינית, יש להם את כור ההיתוך הגרעיני הפעיל היחידי בעולם.

שוב אנחנו לא קרובים אפילו לניצול של אלפית מהמשאבים שיש לכדור הארץ להציע, תפסיקו לחשוב על נפט יש עוד מספיק דברים אחרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

8. פרסומות- בולשיט גם מה שהוא אומר "תרופה שמצילה חיים" חה, רוב הדברים שמנסים למכור לך אתה לא באמת "צריך" הם יגידו לך הכל כדי שתחשוב שזה מה שאתה צריך, אבל עד עכשיו הסתדרת בלעדיו. עכשיו זה ברור שהבחור שמדבר בטוח קפיטליסט מובהק.

ובכלל זה שאיזה ילד אחד בן 9 לא רצה לקנות לגו זה מצחיק, שההורים שלו יסבירו לו ואם זה באמת בעיה תראו את זה לתיכוניסטים -רק יעשה להם טוב לצאת מהבועה-זה שמראים את הסרט הזה מעורר מודעות ועניין וזה טוב שיש דיונים על הדברים האלה. להגיד שהכל בסדר והמטחנת כסף של הצרכנות היא מאוד נכונה, זה חוסר מודעות מוחלט למציאות- אני לא מבין איך מישהו יכול להיות עיוור כל כך לשיעבוד של הקפיטליזם.

ומה שקבוצת הסרטים הזאת עושה בסופו של תהליך זה להביא אותך למסקנה שהתאגידים בסדר ושהעולם בסדר-כלומר הוא תומך בצד של החברות ענק ששולטות בממשלות בסופו של דבר- ובסוף באורח חיים ההולך ומשתעבד שלנו.

בוא תסביר לי מה האלטרנטיבה שאתה מציע ל "שעבוד של הקפיטליזם"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@מאיר

( אומנם לא היה מופנה אלי אבל בכל זאת )

אני מציע חלוקת נטל ושיתוף רווחים . ( הרי אלו הן הנתיבים ש"דמוקרטיה" "שיוויון" וכו' מטוות )

אני מציע מודעות . ( להלן השכלה וחינוך כדי להשתמש במשאב "היחידי" של כדור הארץ ) אתה רוצה לקרא לזה נאורות , אוקי .

באם הפעולות הללו לא ינקטו , הרי האדם יכלה את עצמו על כדור הארץ וזו עובדה !

התשובה הזו היא גם לדובי .

כלומר אני מסכים לדיבריכם אבל חושב שהם צריכים את ה"טוויסט" הקטן הזה , דרך הקפיטלזם בצורתו הנוכחית מיצתה את עצמה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...