מכתב איומים - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכתב איומים

fungiman

Recommended Posts

17

עם הכנסה משותפת של 17 אלף שקל לאחר מס אתה לא מצליח לקנות דירה? שכר דירה נגיד 3000 אלף, 300 שקל ארנונה לחודש(אם אתה גר באזור יקר) 200 שקל חשמל, 1200 שקל הוצאות דלק(למרות שאם אתה מגיע למשכורות כאלה כנראה יש ליסינג 1 לפחות) נגיד 2500 שקל לאוכל מאוד יפה לזוג ללא 2 ילדים(עדן מרקט, לא שפע שוק) זה עדיין משאיר אותך עם 10 אלף שקל בחודש שאתה יכול לחסוך ללא הוצעות, נגיד אתה אוהב לחיות בגדול אז אתה חוסך "רק" 5 אלף זאת אומר שב-6 שנים חסכון + קה"ש(אחת) אפשר לחסוך חצי מיליון שקל, עם חצי מיליון שקל אתה יכול לקחת עוד מיליון וחצי משכנתא ללא בעיות(במיוחד אם אתה זוג) ולקנות אחלה דירה... ורוב הסיכויים שאתה מבזבז הרבה פחות, ויכול לחסוך הרבה יותר מ5 אלף עם משכורת של זוג, אני מחזיק זוג בגדול על עצמי בלבד ומצליח לחסוך 3 אלף בחודש וזה כולל החזקה של משק בית עם משכורת בודדת...

אלף אפשר בכיף לחסוךמזה 6 אלף ואף יותר, אם אני כרגע רק עובד + שכירות וילד -מכניס 14 אלף -אני שם כל חודש 6 אלף בחיסכון כל שכן שהוא יכול - כדאי כמה שנים לחיות "בצימצום" כדי להגיע למטרה של דירה.

לא ברור לי באיזו מדינה אתם חיים, כי זה די ברור שזו לא אותה המדינה שאני חי בה.

שכ"ד "נגיד" 3000?! 300 ש"ח ארנונה?! 200 ש"ח חשמל?! בהנחה שלא מדובר בערד, דימונה, ירוחם, טבריה או קרית שמונה אלא מקומות שבהם באמת אפשר להצדיק את התואר שלך ולמצוא עבודה אז תספרו לי איפה אתם גרים, אני אקים אוהל מחוץ לבית שלכם ואחכה בסבלנות שיסתיים החוזה שלכם. כנראה שגם שעון החשמל שלכם מזייף בצורה רצינית.

כל מה שיש לי להגיד לפותח הדיון ול-Polk הוא :yelclap: :yelclap: :yelclap:

:goodposting: :goodposting: :goodposting:

אמרתם את כל מה שחשבתי בצורה מאוד יפה ורהוטה, כל הכבוד לכם.

לכל מי שקופץ ואומר "לא קל יותר במדינות אחרות" - אתם טועים.

לכל מי שקופץ ואומר - מה יקרה אם כולם יעזבו? כבר לא איכפת לי. מודה. הציונות והפטריוטיות פסו מן העולם. זה קרה בערך כשלמדינה הפסיק להיות איכפת ממני. אני את שלי נתתי למדינה וממשיך לתת כל חודש, כל שנה. , מיסים, מילואים... אני עושה את חובתי בתור אזרח ורק מקבל עוד ועוד מכות. מה יקרה אם כולם יעזבו? לא יודע, כנראה שכבר לא תהיה מדינה אבל זה ממילא התרחיש הכי סביר. זה נשמע נורא אנוכי אבל חובתי הראשונה היא קודם כל למשפחתי הקרובה. אם אני לא רואה עתיד טוב למשפחתי אז מחובתי לעשות הכל כדי שיהיה להם אחד כזה.

לגבי הבחור שדיבר על מעבר לאוסטרליה - אני לא יודע מאיפה הבאת את ה-500K במזומן וגם לא בדקתי אם זה נכון, אני כן יודע שיש לי חבר שעבר עם אשתו והילדים לאוסטרליה לפני כשנה ואין לו כמות כסף כזו במזומן. אפילו את הדירה שלו כאן בארץ הוא לא מכר. המפתח לעניין הזה הוא עבודה מועדפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אלף אפשר בכיף לחסוךמזה 6 אלף ואף יותר, אם אני כרגע רק עובד + שכירות וילד -מכניס 14 אלף -אני שם כל חודש 6 אלף בחיסכון כל שכן שהוא יכול - כדאי כמה שנים לחיות "בצימצום" כדי להגיע למטרה של דירה.

לא ברור לי באיזו מדינה אתם חיים, כי זה די ברור שזו לא אותה המדינה שאני חי בה.

שכ"ד "נגיד" 3000?! 300 ש"ח ארנונה?! 200 ש"ח חשמל?! בהנחה שלא מדובר בערד, דימונה, ירוחם, טבריה או קרית שמונה אלא מקומות שבהם באמת אפשר להצדיק את התואר שלך ולמצוא עבודה אז תספרו לי איפה אתם גרים, אני אקים אוהל מחוץ לבית שלכם ואחכה בסבלנות שיסתיים החוזה שלכם. כנראה שגם שעון החשמל שלכם מזייף בצורה רצינית.

כל מה שיש לי להגיד לפותח הדיון ול-Polk הוא :yelclap: :yelclap: :yelclap:

:goodposting: :goodposting: :goodposting:

אמרתם את כל מה שחשבתי בצורה מאוד יפה ורהוטה, כל הכבוד לכם.

לכל מי שקופץ ואומר "לא קל יותר במדינות אחרות" - אתם טועים.

לכל מי שקופץ ואומר - מה יקרה אם כולם יעזבו? כבר לא איכפת לי. מודה. הציונות והפטריוטיות פסו מן העולם. זה קרה בערך כשלמדינה הפסיק להיות איכפת ממני. אני את שלי נתתי למדינה וממשיך לתת כל חודש, כל שנה. , מיסים, מילואים... אני עושה את חובתי בתור אזרח ורק מקבל עוד ועוד מכות. מה יקרה אם כולם יעזבו? לא יודע, כנראה שכבר לא תהיה מדינה אבל זה ממילא התרחיש הכי סביר. זה נשמע נורא אנוכי אבל חובתי הראשונה היא קודם כל למשפחתי הקרובה. אם אני לא רואה עתיד טוב למשפחתי אז מחובתי לעשות הכל כדי שיהיה להם אחד כזה.

לגבי הבחור שדיבר על מעבר לאוסטרליה - אני לא יודע מאיפה הבאת את ה-500K במזומן וגם לא בדקתי אם זה נכון, אני כן יודע שיש לי חבר שעבר עם אשתו והילדים לאוסטרליה לפני כשנה ואין לו כמות כסף כזו במזומן. אפילו את הדירה שלו כאן בארץ הוא לא מכר. המפתח לעניין הזה הוא עבודה מועדפת.

באותה מדינה כמוך, שכירות כן כן 3000 לדירת 3-2.5 חדרים זה אחלה, אפילו בגבעתיים, אתה יודע מה ווילה בהרצליה או באחד מישובי השרון היום משכירים ב5-6 אלף שקל, אתה לא חייב להדחס לקופסת שימורים בין אלנבי לרוטשילד. ארנונה לדירת 3 חדרים של 300 שקל(לחודש טמבל... AKA תכפיל להגיע "לחשבון"), זה מאוד יקר, זה בערך פי 2 מת"א(שהארנונה שמה היא בין הזולות בארץ ד"א), חשמל 200 שקל לחודש(שוב טמבל תכפיל פי 2) זאת הוצאה ממוצעת למשפחה בת 4 נפשות בארץ(אני משלם כ-250 לתשלום תקופתי ואין לי שום הנחות), פותח הפוסט בלי ילדים, או לפחות לא טרח להזכיר אותם. אז אין לו הוצאות נוספות של אלפי שקלים לחודש על חינוך וגידול ילדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, באמת לא הבנתי שהתכוונתם לחודש.

אבל השימוש במילה 'טמבל' כל הזמן הייתה באמת הכרחית? לקחת בחשבון שזה עלול להיות מעליב ואני עלול להיות אדם רגיש? :'(

לא לגבי הכל אני מסכים (שכ"ד למשל) אבל אני לא רוצה לדון בזה כאן, הדיון הזה מעניין מדי בשביל לסטות ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי תחלום על 3000 לדירה קטנה סבירה בשרון

אתה אולי מדבר על ביניני רכבת שניראים יותר גרוע מהדירה של רוקי בסרט הראשון

דירה קטנה סבירה לזוג לא במקום יוקרתי בשרון מתחילה היום ב3200 וזה המינימום של המינימום

לדירה כזאת עוד לא שילמתה וועד בית וארנונה

גם לא מים \חשמל\גז \אגרה -ככה שרק ה"זכות" לגור בדירה קטנה תעלה לך מעל 4000 לחודש בלי אוכל \רכב \אינטרנט\וכו

בעניין וויליות 5000 שקל ? -שכח מזה ואני יודע רוב הלקוחות שלי הם מעמד בורגני ומעלה

ווילה עולה היום כמה מיליוני שקלים -השטח עצמו לבד עולה היום כמה מיליוני שקלים בשרון

שכירויות זה באזור ה10000 שקל להתחלה אבל יש יקרות יותר

עם זה היה 5000 שקל הרבה היו מנסים לעשות קומבינות ולהשכיר עם חברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה לי אליך, פותח הדיון - מה אתה חושב שיקרה למדינה, אחרי ש-100,000 משפחות חילוניות יעזבו?

לא יהיו חיילים בצבא, הכלכה תקרוס, המדינה הזאת תיעלם תוך פחות מעשור.

המדינה שלך? מצויין. תשמור עליה, גם מחוץ וגם מבית. אתה לא יכול לקרוא לעצמך פטריוט, או אוהב , אם אתה נוטש אותה כשהמצב קשה. נכון, המצב כבר ממזמן לא בסטטוס "קשה" אלא מעל ומעבר, אך על מנת לשמור את מדינה חיה ונושמת, אנחנו צריכים כל אחד ואחד מהאנשים כמוך - שמשלמים מיסים, שמשרתים בצבא, שמהווים כוח פוליטי נגד החרדים והערבים (אין כאן גזענות בשום אופן, אני פשוט תומך במדינה יהודית שהפרידה את הדת מהחקיקה ונגד מדינת כל-אזרחיה או מדינת הלכה).

אם נוסיף לחוק האמונים גם קיצוצים בתקצוב האוכלוסיה החרדית העלוקתית, אני חושב שעומד בפינו עתיד די מזהיר.

מה זו המדינה? שטח אדמה? ממשלה שלא דואגת לי?

הסנטימנטים היחידים שיש לי הם לאנשים... אם האנשים שאני אוהב ושאוהבים אותי לא יהיו פה, מצידי המקום יכול להפוך למכתש גדול באדמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם אני לא מחזיק פה משפחה כמו פותח הדיון, ועדיין אין לי מחויבות ואחריות של ממש . עדיין ילד (22) אבל כרגע אני לא חושב, שאני אעזוב את המדינה הזו מתישהו. (יכול מאוד להיות שבעתיד אני אסתכל על הכל בצורה שונה)

עם כמה שהמצב פה חרא וקשה, אני משתדל להגיד תודה על מה שיש לי. וזה מה שמחזיק אותי כאן. אני יודע שתמיד יכול להיות יותר גרוע. והמדינה שלנו "סבירה+" ביחס להרבה מדינות אחרות: הודו, סין, רומניה וכל שאר מדינות העולם השלישי.

אנשים סיפרו לי שהם טיילו בהודו, שההודים מאושרים ושמחים בחלקם. ולרובם באמת שאין יותר מדי. חיים עם מה שיש ומצליחים למצוא את הטוב.

כמובן שצריך לשאוף לחיות כאן טוב ובנוחות, מבלי להרגיש ש"מוצצים" אותך מכל הכיוונים.

אבל כמעט תמיד יש לי נטייה להאמין שהמצב שלנו טוב מהרבה מדינות אחרות ואני יכול להסתכל על המצב שלנו בצורה פורפורציונאלית.

אני חלילה לא מבקר את פותח הדיון. זו דעתי בלבד. יכול מאוד להיות שאם הייתי במצב שלו הייתי מביע דעה דומה לשלו.

[br]פורסם בתאריך: 9.11.2010 בשעה 09:32:16

קרירין, יש וילות להשכרה בשרון ב- 5000 -/+ לפי לוח YAD2.

http://www.yad2.co.il/Nadlan/rent.php?AreaID=19&City=&Neighborhood=&HomeTypeID=8&fromRooms=&untilRooms=&FromFloor=&Floor=&fromPrice=&untilPrice=&PriceType=1&fromSquareMeter=&untilSquareMeter=&FreeText=&ad_sr=&Order=price&Desc=DESC&Page=4

ולפני שתגיד שמדובר במקומות מגעילים אציין בפניך כמה: בארותיים, בית הלוי, ניצני עוז.

מדובר במושבים עם אוכלוסיה טובה במעמד בינוני-גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי --

שכ"ד 3 חדרים במקום סביר (לא ת"א) - 3000-3500

ארנונה + מים - 400

חשמל - 250

הוצאות על הילד - 3000 לפחות (שני ההורים עובדים - צריך גן מ-7:15 עד 17:00 + לפחות חוג אחד).

מזון - 2000-3500

רכב - 1500 לפחות - וחייבים (אנחנו לפחות מסתדרים עם מכונית אחת - אבל זה מחייב מגורים בתוך גוש דן).

תקשורת - גם הוצאה נדרשת היום, במיוחד באופי העבודה והחיים המקובל - 600 ואנחנו יחסית צנועים (אין כבלים, לא מחויבים עם פלפונים פלצניים)

הוצאות שוטפות - יותר מ-11000 לחודש לפני "שהתחלת לחיות". תוסיף לזה עלויות נוספות כמו ביטוחי בריאות/חיים/אובדן--עבודה/מקצועי. כל מיני הוצאות פתע לא נעימות שנופלות עליך (כמה אלפי ש"ח עזרה לקרוב משפחה במצוקה לדוגמא, טיפולי שיניים) - ולא נשאר יותר מדי.

עכשיו, מצבי יחסית סביר עד טוב - אחרי שנחזיר עוד קצת הלוואות שנשארו לנו מימינו כסטודנטים נוכל לחסוך 50000 בשנה ויותר - רק שבקצב שמחירי הדיור עולים (5 עד 10 אחוז לשנה) - זה גם לא מספיק.

כאמור הכסף זאת רק בעיה אחת - חלוקת הנטל הלא הגיונית, הממשלה המנותקת, פערי המעמדות ההולכים ומעמיקים, הפשע (או מה שנקרא - תופעת הערסים והפרחות), מפריעים לי יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

בקיצור פטריוט אתה לא. זה שיש כאן ערסים ופרחות ושאתה הולך מכאן כאילו אתה זה שתורם לגנים האינטלגנטים במדינה זה פשוט שחצנות על.

אני מעדיף ערס על אנטיפטיות. הנתונים שלך הם ממש מעולים יחסית להרבה זוגות צעירים! מי שרוצה לפתח את הארץ לא חייב לגור בתל אביב, יש דירות בחצי מיליון-אתה ממיר את זה למשכנתא זה יוצא 2000 לחודש-שזה פחות משכר דירה.

זה שאנשים חושבים שישראל זה תל אביב, זה בעיה שלהם- וזה בטוח לא פטריוטי.

ברור שקשה, אבל יש כאן אנשים שהרבה הרבה יותר קשה להם והם נשארים למרות זאת. אתה חושב שאתה גבר בזה שאתה מאיים עלינו? אתה זה שבורח.

ואם זה קורה כאן בארץ:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3981787,00.html

תראה מה יהיה לך בחו"ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר בדירה עם שותף והחשבונות שלכם הזויים.

אני משלם 200 שקל חשמל (לחודשיים, כן לא תמיד צריך להיות מפונק ולהדליק מזגן). וחוץ מזה, אני מכיר עשרות אנשים כמוכם. אותם אנשים שבוכים שאין להם איך לסגור את החודש, וכל יום אוכלים ארוחת בוקר או צהריים בארומה במחיר מינימאלי של 40 שקלים. לא טוען שזה המקרה כאן, אבל אם אתם לא מסוגלים לסגור את החודש עם משכורת שהיא מעל לממוצע במשק, ללא ילדים, כנראה שאתם צריכים להתחיל להסתכל על החשבון הוצאות שלכם, אתם תופתעו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ריקוס - תטרח לקרוא את כל מה שכתבתי - אני לא רוצה לעזוב את הארץ - אני מרגיש שאני נדחק מכאן החוצה.

הנוסח "מכתב איומים" - כי רק כך כנראה משיגים פה דברים בארץ - כולם מאיימים. זהו האיום השקט של מעמד הביניים האקדמי בישראל.

ברור שקשה, אבל יש כאן אנשים שהרבה הרבה יותר קשה להם והם נשארים למרות זאת.

כמה מתוכם נשארים כי פשוט אין להם אפשרויות תעסוקה בחו"ל?

מר פפו - יש הבדל קטן בין רווק בדירת שותפים לזוג עם ילד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

בקיצור פטריוט אתה לא. זה שיש כאן ערסים ופרחות ושאתה הולך מכאן כאילו אתה זה שתורם לגנים האינטלגנטים במדינה זה פשוט שחצנות על.

אני מעדיף ערס על אנטיפטיות. הנתונים שלך הם ממש מעולים יחסית להרבה זוגות צעירים! מי שרוצה לפתח את הארץ לא חייב לגור בתל אביב, יש דירות בחצי מיליון-אתה ממיר את זה למשכנתא זה יוצא 2000 לחודש-שזה פחות משכר דירה.

זה שאנשים חושבים שישראל זה תל אביב, זה בעיה שלהם- וזה בטוח לא פטריוטי.

ברור שקשה, אבל יש כאן אנשים שהרבה הרבה יותר קשה להם והם נשארים למרות זאת. אתה חושב שאתה גבר בזה שאתה מאיים עלינו? אתה זה שבורח.

ואם זה קורה כאן בארץ:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3981787,00.html

תראה מה יהיה לך בחו"ל

אני מתנדב להיות הראשון שיודה שאני לא פטריוט. כבר לא, בכל אופן. מתייצב לכל קריאת מילואים ולכל צו 8 אבל רחוק מלהיות פטריוט או ציוני והסברתי קודם למה.

אני לא תורם לגנים האינטיליגנטיים כאן ולא מתיימר לתרום. יחד עם זאת, אם אתה מעדיף ערס על אנטיפט שתורם את כל חובותיו למדינה אני אשמח לראות אותך מסתדר בחברה כזו.

את מדינת ת"א לא אני יצרתי ואני לא אחזור על דברים שכבר אמרתי לפחות פעמיים קודם - אני לא מתלהב לגור במרכז וזו לא העדיפות שלי בחיים. אם נרצה או לא אפשרויות התעסוקה מחוץ למדינת ת"א מוגבלות עד אפסיות ולא בחרתי לחיות במרכז אלא אפשרויות התעסוקה הכריחו אותי ואת בת זוגתי. אין לי שום התנגדות לגור בפריפריה, אני אפילו מעדיף לגור בפריפריה וכמה שיותר רחוק מהמרכז - כל עוד תסדרו לי מקומות תעסוקה במקצוע שלי או קרוב אליו.

ואם זה לא היה ברור עד עתה, אז אני אומר את זה בפירוש: אני לא מנסה להיות "גבר" באיום הזה, אני אפילו לא מאיים! אני מתאר את המצב העובדתי לאשורו ומסביר מדוע החיים כאן פחות אטרקטיביים עבורי ולא תהיה לי שום בעיה לארוז את חפציי ולעבור למדינה אחרת בהזדמנות הראשונה שתיקרה על דרכי. איום? לא, בכלל לא. סך הכל למדינה לא איכפת ממני, אז על מי יש לי לאיים?

בעניין הלינק שהבאת: אתה מנסה להיות גבר באיום הזה?

זה שדברים כאלו קורים במדינת , מדינת היהודים, רק הופך את זה לגרוע פי כמה, כך שמפחיד זה לא, זה מחזק את הרגשתי שאין הבדל בין שם לכאן בתחום הזה. בלי שום קשר ללינק שהבאת, אני מציע שתפסיקו עם דמגוגיית שנאת היהודים בגולה. מדינת היא מדינה גזענית לעילא ולעילא יותר מהרבה מדינות מערביות אחרות, רק שאנחנו בצד המתעלל, לא בצד הקורבן. מספיק עם הצביעות הזו! אוסיך ואומר שאני מכיר לפחות 5 משפחות על הוריהן וילדיהן שחיו או חיות במקומות שונים בעולם (החל באוסטרליה, אירופה, ארה"ב ואפריקה אם תתעקשו) שלא מרגישות את גלי השנאה שאתם מנסים לתאר כל פעם. בוודאי שהדברים הללו קורים, אין להתכחש, אבל זה רחוק מהבלון המנופח שאתם מציירים. מה גם שלא בטוח שהיחס שתקבל מיהודי בארץ הקודש תהיה טובה יותר אם חלילה תנסה לנסוע איתו באותו נתיב באיילון או תעמוד איתו בתור בדואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

fungiman - חבל שלא ענית לי לפני יותר משנתיים כשתיארתי מהן הסיבות (לדעתי) שהמדינה מידרדרת ומה צפוי לה ולנו

האזרחים. תוכל לקרוא שנית כאן : http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=347904.msg3007718#msg3007718

עוד סיכום יפה של המצב הוא של Polk:

אתם מעלים בעיות וקושיות שונות ומשונות.

החיים קשים, המדינה מדרדרת, התרבות עלובה, האתוס הציוני נמחק, שחיתות פושעת בכל, האליטות (פוליטיות, אקדמיות, כלכליות) הורסות את המדינה, ובני המיעוטים הורסים את מה שנשאר.

אני אישית לא חושב שתהיה פה מדינה בעוד 10 שנים, ולו רק בגלל הנסיבות הפוליטיות האסטרטגיות (עולמיות) שאנחנו נתונים בהן. חוץ מזה, כבר היום ישראלי לא יכול לנסוע בשעת ערב לבדו לא בנגב ולא בגליל, ולמעשה חלקים גדולים מהמדינה כבר לא שייכים אליה בפועל ומתנהלים לפי חוקים משלהם, כשכולם מעדיפים להתעלם מזה ולטמון את הראש בחול. אבל ברור שמתישהו זה יתפוצץ לכולם בפרצוף.

מי שחי במדינה הזו וער לכל מה שקורה כאן יכול לחשוב שהוא חי בהזיה או ב"עליסה בארץ הפלאות" - כאילו הכל קורה בדיוק לפי תרחיש הגרוע ביותר.

מה הפתרון? לדעתי מזמן אין שום פתרון, מזמן כבר מאוחר מדי, ולהתחיל להיאחז בקשים כדי לא לתבוע, ולנפנף בידיים בכל הכיוונים לא יוביל לשום דבר.

יש רק שתי ברירות - לברוח מפה, והברירה הזו מתאימה לאנשים שיש להם מה לאבד בחיים, שיש להם משפחה, ילדים ותוכניות, ואולי עתיד במקום אחר.

וברירה שניה - לאלה שאין להם יותר מדי מה לאבד - הם ישארו כאן כדי לראות במו עיניהם את ה"חגיגה" האחרונה, ורצוי - גם להשתתף בה - להרוג ולהיהרג, להוציא קיטור, לתת ביטוי לסבל שהם עברו, ולנקום עד כמה שאפשר באלה שצריך להעניש אותם. הם ימותו מוות של גיבורים, ועל הסיפורים שישארו מהם יבנה אולי בעתיד אתוס חדש של מדינה יהודית חדשה, ואם לא - הם לפחות יכנסו לדפי ההסטוריה כאנשים שהעדיפו למות כשהם עומדים על רגליהם, מאשר לחיות כשהם כורעים על ברכיהם. אני, לפחות, מקווה להיות אחד מהם ומוכן לתרחיש הזה מזמן. שיבוא כבר כמה שיותר מהר, נמאס לחכות.

אגב,fungiman,המצב שלך הוא טוב יחסית להרבה אחרים,שאין להם,כמו לך, אפשרות לברוח מכאן.אתה רופא במקצועך,שזה

המקצוע הריווחי ביותר בארה"ב.לפחות לך יש לאן לברוח.כל הכבוד שלא ברחת עד עכשיו,אבל כנראה שבאיזה שלב לא

תהיה לך ברירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר בדירה עם שותף והחשבונות שלכם הזויים.

אני משלם 200 שקל חשמל (לחודשיים, כן לא תמיד צריך להיות מפונק ולהדליק מזגן). וחוץ מזה, אני מכיר עשרות אנשים כמוכם. אותם אנשים שבוכים שאין להם איך לסגור את החודש, וכל יום אוכלים ארוחת בוקר או צהריים בארומה במחיר מינימאלי של 40 שקלים. לא טוען שזה המקרה כאן, אבל אם אתם לא מסוגלים לסגור את החודש עם משכורת שהיא מעל לממוצע במשק, ללא ילדים, כנראה שאתם צריכים להתחיל להסתכל על החשבון הוצאות שלכם, אתם תופתעו.

אני כמעט ולא מדליק מזגן. גם בימים חמים אני הרבה פעמים מסתפק במאוורר. גם לא הולך לארומה (מטעמים עקרוניים, אבל עדיין), אני מביא אוכל מהבית במידה ומקום העבודה לא מסבסד לי את ארוחת הצהריים.

מי בכלל אמר שאני לא סוגר את החודש? סוגר, אין בעיה. אבל לסגור את החודש לא מספיק.

זה יספיק כשיהיה לי בית משלי עם שני ילדים שלא יחסר להם דבר. אז לסגור את החודש יספיק לי. בינתיים אני עוד לא שם והמדינה מרחיקה אותי משם עם כל גזירה חדשה. על זה אני מתלונן ויש לי את הזכות לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שקראתי את השרשור הארוך - ובעל דעות מכאן ולכאן - להלן התרומה שלי לעניין

לחיות בארץ קשה - מכל הבחינות - כלכלית, ביטחונית, תעסוקתית, חינוך, אלימות, ערסים ועמבה.

מבחינה כלכלית זה נכון שאפשר להתנהל בצורה יותר נבונה - אבל עדיין - אם אני פוזל לכיוון חברים שלי שעשו את הצעד לפני 10 שנים ועזבו את הארץ

אף אחד מהם לא מרגיש את העול כמוני.

ככל שהזמן עובר רק נהיה יותר קשה.

עדיין - אני לא רואה את עצמי חי במקום אחר. זו המדינה שלי ואיתה אני נשאר - מה לעשות אולי תקראו לי דפוק - אבל אני נשאר.

אני מנסה לתרום בקטן איפה שאני יכול - להתנדב זה לא מילה גסה. אני מזמן לא סומך על אף פוליטיקאי ובכלל לא מצביע בבחירות - כי אין לזה שום השפעה.

הפגנות לא יעזרו כאן. ולכן אין שום טעם להפגין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...