ROR או Python? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ROR או Python?

Or4more

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני אתחיל מהקדמה קצרה:

בבצפר כרגע אני לומד ASM במסגרת מגמת ..התלהבתי מהקטע של תכנות ואני רוצה להתחיל ללמוד בשפה שאיך שהבנתי מוגדרת כ"שפת עילית"..

ידעתי תמיד ש2 שפות מומלצות הן C ו C++, אבל אני לא יודע למה, דווקא נמשכתי ל Python ו ROR, אולי כי אני מחפש משהו קצת שונה..

רציתי לשאול אתכם המומחים, מה תמליצו ללמוד?

לאיזה שפה יש קהילה גדולה יותר? איזה שפה יותר קלה ללמידה? איזה שפה קל יותר לשלב במסגרת של בניית אתרים גם? ובכלל, מה ההבדלים שנחשבים משמעותיים בין השניים?

תודה !

אם זה משנה אני יודע HTML למרות שאני לא חושב שזה קשור, ו PHP אני יודע מעט מאוד גם( if while do while switch ודברים בסייסים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאתה מדבר על ruby on rails?

למיטב הבנתי זו פלטפורמה שמיועדת ספציפית לאפליקציות רשת והיא בנויה על RUBY. לפייתון יש דברים דומים.

באופן כללי אני יודע שבאופן מעשי, בפייתון משתמשים להרבה יותר מרק לפיתוח . אני מניח שרובי גם שפה כללית ושימושית, אבל באופן אישי לא נתקלתי או שמעתי על מוצר שפותח ב-ruby ואינו איזשהו web service.

מבחינה זו לפחות, נראה לי שעדיף ללמוד פייתון.

קח בחשבון שאני משוחד, כי אני יודע קצת פייתון ומשתמש בה באופן קבוע (גם לפיתוח בתעשיה וגם לצורך מחקר) - ואני נהנה מאוד משניהם. מצד שני אני לא מכיר את ruby כמעט בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה, ואכן התכוונתי לruby on rails..

לפי התשובה שלך אני חושב שאתחיל ללמוד פייתון..

אני מאמין שאני אתחיל ללמוד מהאינטרנט ואם אני אתחבר לזה אני אקנה גם ספר ללמידה מעמיקה יותר של הדברים..ידוע לך אולי על ספר מומלץ ללימוד פייתון?ואם יש ספר בכלל בעברית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש ספר טוב ללמוד תכנות דרך פייתון (בטח שלא בעברית).

אני די בטוח שיש ספרים טובים ללימוד דרך C#, שהיא גם שפה עילית שמעלימה את רוב ההתעסקות והעבודה השחורה. בנוסף הIDE שלה מטורף, הוא כמעט כותב את הקוד בעצמו :P.

אני הייתי ממליץ ללמוד את פייתון אחריכן, כשיש לך מושג מה זה תכנות, מה זה type, class, inheritence ואתה מבין איך הכל מתחבר.

בגלל שפייתון שפה מאוד חופשית ולא כופה כמעט תנאים, לדעתי יותר קל לכתוב בה קוד גרוע וללמוד הרגלים רעים.

אבל אני חושב שכדאי לך לשמוע בעצותיו של zelig, הוא הרבה יותר מנוסה ממני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך אתה מציע להתחיל משפה כמו C#?

איך זה אמור לעזור לי להימנע מ"הרגלים רעים" בכתיבת הקוד שלי?

מחיפוש קצר שעשיתי בגוגל הבנתי שגם פייתון מעלימה הרבה התעסקות בעבודה שחורה וכתיבת הקוד בה הרבה פעמים קצרה משמעותית משפות אחרות כמו C

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פייתון היא שפה מאוד "חופשית". אתה לא צריך להצהיר על משתנים, להגדיר טיפוסים וכו'. היתרון הוא שאתה יכול לכתוב ככה קוד מאוד מהר ובאופן מאוד קריא (קוד פייתון נראה יכול להיראות כמעט כמו סדרת הוראות באנגלית). היתרון הוא שזה יכול להפוך את הקוד שלך לסיוט לתחזוקה - שגיאות מסויימות יתגלו רק בזמן ריצה (בעוד בשפות אחרות הן יתגלו כבר בזמן הקומפילציה), ואם מישהו ינסה להיכנס לקוד שלך על מנת לשנות שם דברים (לדוגמה, לתקן באג) אז הוא צריך לנסות להבין לאיזה טיפוסים הפונקציות שלך מצפות, כי לא תיעדת את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, היא מעלימה יותר התעסקות מ C#, אני אני חושב שזה שלילי בשביל שפה ראשונה.

יהיה לך יותר קשה להבין את הקונספט של types בפייתון, סביר להניח שתעשה שימוש מופרז ולא נכון במשתנים גלובליים, תכתוב תוכנית שלמה בלי פונקציה אחת, וכו'.

פייתון תומכת בפרדיגמות תכנות מרובות, מאפשרת לכתוב בין סקריפטים קטנים, לספריות גדולות ותשתיתיות.

לדעתי הגמישות שלה לא תעזור לך ללמוד תכנות טוב.

שלא תבין לא נכון - פייתון זו שפה מדהימה ואני ממליץ בחום ללמוד אותה, אבל בתור שפה שנייה.

אגב, השפה הראשונה שלמדתי הייתה VB 6 (לפני זה טיפה JS, אבל לא בצורה רצינית), היא הייתה שפה מאוד קלה להבנה ובעזרת התשתיות של MS היה אפשר לבנות בה דברים נחמדים ממש בקלות (אני הכנתי משחק snake קלאסי בזמנו). C# היא השלב העוקב באבולוציה.

אתה תוכל צ'יק צ'ק לראות תוצאות מגניבות של מה שאתה לומד, וזה ידחוף אותך להמשיך.

נ.ב. התחלתי לכתוב את ההודעה לפני ששניצל שלח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניצל ו Jaman, אני מאוד מודה לכם על התשובות המפורטות - אך יש עדיין משהו שלא הבנתי.

איך זה שאני אלמד שפה כמו C# כשפה ראשונה, תעזור לי לכתוב בפייתון בצורה טובה יותר?

לא אכפת לי להתחיל מ C#, אבל עוד לא הבנתי איך זה בדיוק אמור לעזור לי לאחר מכן שארצה ללמוד פייתון..?

למשל, איך על ידי זה שאני אלמד C# אני לא אעשה שימוש מופרז במשתנים גלובליים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

C# שמה יותר הגבלות על מה מותר לך לעשות (וזה חיובי).

אתה לא תוכל להשתמש במשתנה "כל-בו", משתנה גנרי שאתה שם בו כל מיני ערכים לא קשורים אחד לשני. אתה תצהיר על סוג המשתמש מראש, ולא תציב בו משתנים מסוגים שונים.

C# היא לגמרי object oriented, ובתקווה תלמד דרכה לפצל את הקוד לפונקציות ומחלקות בצורה הגיונית.

בC# "אין" משתנים גלובליים, יש רק משתני מחלקה סטאטיים, ואם תקשיב לספרים לא תעשה בהם שימוש מופרז.

אם אתה מרגיש שאתה מפסיד משהו שאתה לומד שפה אחת לפני השנייה, לדעתי אתה יכול ללמוד אותן במקביל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להפסיד ממש לא, להפך, אני מאמין שככל שאני אדע יותר ככה אני ארוויח - ולפי מה שאתה אומר גם אדע לתכנת בצורה חכמה יותר..

כרגע אני חושב שאם כבר ללמוד שפה כלשהי שיש בה מגבלות כלשהן לפני פייתון, אולי כדאי ללמוד שפה כמו C בכלל, שתתן לי פרספקטיבה רחבה יותר לאיך הדברים עובדים?(יכול להיות שאני טועה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי אני מאמין שצריך ללמוד C על מנת להבין איך עובד ה-low level של המחשב יותר טוב, אבל אין באמת סיבה שזו תהיה השפה הראשונה שאתה לומד. היא סתם מסרבלת אותך יותר מדי, וכמו פייתון היא לא מגבילה אותך מספיק (לא מספיק type safe). חוץ מזה היא גם לא מונחית עצמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניצל, פייתון בהחלט object oriented.

בהחלט לא למדתי את פייתון כשפה ראשונה (וגם לא שניה או שלישית). אבל שפה הראשונה בה התחלתי לתכנת היתה דווקא BASIC. אח"כ הגיעו פסקל, ASM ו-C. אבל דווקא כי התחלתי עם BASIC ראיתי שתכנות זה כיף!

מי יודע מה היה קורה אם הייתי מתחיל עם C? אולי הייתי מתכנת טוב יותר, ואולי הייתי נוטש את הכל בגועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פייטון נותנת לך המון חופש, והחופש הזה לפעמים גורם לך לעשות דברים לא נכונים שגורמים לבאגים בסופו של דבר. אם תלמד קודם פייטון, יהיה לך מאוד קשה לעבור לשפה אחרת שלא מאפשרת לך כל כך הרבה חופש.

אם אתה מחפש שפה להתחיל איתה, תתחיל עם C.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים:

באופן כללי אני מאמין שצריך ללמוד C על מנת להבין איך עובד ה-low level של המחשב יותר טוב, אבל אין באמת סיבה שזו תהיה השפה הראשונה שאתה לומד. היא סתם מסרבלת אותך יותר מדי, וכמו פייתון היא לא מגבילה אותך מספיק (לא מספיק type safe). חוץ מזה היא גם לא מונחית עצמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...