חדש באובונטו 10.10, שאלה בקשר למערכת קבצים ועוד כמה - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חדש באובונטו 10.10, שאלה בקשר למערכת קבצים ועוד כמה

Spitted

Recommended Posts

אהלן.

אני דיי חדש בלינוקס.

התקנתי 10.10 בעזרת Wubi. בנתיים אני מאוד מרוצה ושוקל להתקין על מחיצה יעודית, אבל לפני שאני עושה את זה אני צריך לפתור סוגיה חשובה:

יש לי במחשב כונן קשיח אחד שמחולק ל-2 מחיצות. על C מותקן ו-D משמש לאחסון. את האובונטו התקנתי בנתיים על D בעזרת Wubi. הבעיה שלי היא שכשאני הולך ל-Computer ב-Nautilus אני רואה אך ורק את אותה מחיצה שבווינדוס נקראת C. לאחר שקראתי שלינוקס תומכת בNTFS מאוד סמכתי על זה שאני אשתמש ב-D לאחסון ושיתוף בין מערכות ההפעלה. מישהו יודע למה ההמחיצה לא מופיעה?

חוץ מזה, יש לי עוד כמה שאלות קטנות שלא מצאתי להן פתרון:

1) האם אפשר לתת Label למחיצות כמו בווינדוס (אחרת איך מבדילים בניהן)?

2) מה הרעיון של Mounting ולמה צריך את זה במקום פשוט לגשת ישירות?

3) בווינדוס השתמשתי בחבילת הקודקים CCCP ובנגן Media Player Classic. באובונטו יש מספיק נגנים (למשל smplayer) אבל הם יש צורך גם בחבילת קודקים? ואם כן, איזו הכי מומלצת?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מזמן לא התקנתי לינוקס אבל בעניין הנגנים לא צריך קודקים ויש אותו בWIN\מאק \ולינוקס

ינגן לך את רוב פורמטי הווידיאו בלי בעיה

שיש בעיות כן צריך נגן +קודקים

בענין הכוננים יש דרך ליראות את הכוננים של WIN-לא זוכר איך עושים את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר את , אבל הבנתי שעדיף לא להשתמש בו מכיוון שהוא מפר את המתדולוגיה שאומרת שנגן אמור לבקש ממערכת ההפעלה את הקודק המתאים, ובגלל זה לא מאפשר האצת חומרה כמו שצריך (תקנו אותי אם אני טועה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתוך וינדוס אתה כן רואה את d:\ ?

אם הבעיה היא רק מהאובונטו כנראה שהיא קשורה להתקנה דרך wubi ולא תהיה בהתקנה רגילה

ללינוקס יש 2 תמיכות ב ntfs : תמיכה חלקית (ntfs) ותמיכה מלאה (ntfs-3g). התמיכה החלקית תומכת לקריאה בלבד ויכולה לעשות בעיות אם שמות קבצים בעברית. התמיכה המלאה תומכת בצורה מלאה

התמיכה שאיתה המערכת משתמשת תלויה בהגדרות. אתה יכול לבדוק את זה אם ההוראה mount ושם יהיה כתוב לכל כונן באיזה מערכת קבצים הוא משתמש, תבדוק אם זה ntfs או ntfs-3g

יתכן שהכונן d פשוט לא מוגדר להיפתח ויכול להיות ש wubi איכשהוא מפריע לו

תביא את התוצאה של mount ו fdisk -l (ה -l הוא L לא i)

ניתן לתת label לכוננים של , לא יודע אם ניתן לתת label לכוננים של וינדוס מתוך לינוקס

ה mounting מפשט את העבודה שלך אל המחשב. בוינדוס יש לך כונן d:\ לדברים שלך ואתה נכנס אליו כדיי לשמור דברים, כי אם תשים אותם בדסקטופ או ב my documents הם יהיו ב c:\. בלינוקס אתה מגדיר פעם אחת שה home (כמו my documents) והדסקטופ יהיו ב d:\ ואז משתמש במחשב כמו משתמש פשוט ושומר דברים ב home ובדסקטופ בלי לחשוב., ומערכת ההפעלה מטפלת אוטומטית בזה שהם נשמרים / נפתחים מ d:\ ולא מאותו כונן כמו כל המערכת, במקום שאתה תצתרך ללכת ל d:\ בכל פעם )ההסבר קצת לא מדוייק כי קוראת לכוננים בצורה שונה מ c:\ d:\)

כל הנגנים של חוץ מ video lan משתמשים אם מערכת תיאום קודקים, והמערכת משתמשת אם קודקים שמותקנים במחשב

מערכות התיאום הם xine ו gstreamer (יש נגנים שתומכים באחת מהם או בשתיהם)

חבילות הקודקים העיקריות להתקנה הם ffmpeg (לכל הנגנים) ו gstreamer0.10-plugins (לנגנים שמבוססים אל gstreamer).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם על העזרה :xyxthumbs:

אני אכן מעוניין בגישה מלאה לחלוטין לכונן NTFS בדיוק כמו בווינדוס. הקונספט של תיקיית HOME מצויין אבל הוא מאבד מערכו משום שאני לא יכול לגשת אליו גם מווינדוס. אשמח לשמוע אם יש פתרון אופטימלי לבעיה, יותר אלגנטי מלעשות mount למחיצה שאינה native לאובונטו, אני בטוח שאני לא היחיד שמעוניין לעבוד ככה.

בקשר לכונן C, אני חושב שאובונטו מזהה אותו כ-fuseblk. יש מצב? הנה הפלט של mount: (שימו לב לשורה האחרונה)

/dev/loop0 on / type ext4 (rw,errors=remount-ro,commit=0)
proc on /proc type proc (rw,noexec,nosuid,nodev)
none on /sys type sysfs (rw,noexec,nosuid,nodev)
fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
none on /sys/kernel/debug type debugfs (rw)
none on /sys/kernel/security type securityfs (rw)
none on /dev type devtmpfs (rw,mode=0755)
none on /dev/pts type devpts (rw,noexec,nosuid,gid=5,mode=0620)
none on /dev/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
none on /var/run type tmpfs (rw,nosuid,mode=0755)
none on /var/lock type tmpfs (rw,noexec,nosuid,nodev)
/dev/sda5 on /host type fuseblk (rw,nosuid,nodev,relatime,user_id=0,group_id=0,allow_other,blksize=4096)
binfmt_misc on /proc/sys/fs/binfmt_misc type binfmt_misc (rw,noexec,nosuid,nodev)
gvfs-fuse-daemon on /home/eyal/.gvfs type fuse.gvfs-fuse-daemon (rw,nosuid,nodev,user=eyal)
/dev/sda1 on /media/3C9CA7499CA6FD10 type fuseblk (rw,nosuid,nodev,allow_other,blksize=4096,default_permissions)

כך או כך, בכל מצב שהוא לא ntfs-3g, איך אני גורם לו כן להיות ntfs-3g?

תשתמש בנגן שמגיע אם האונבטו הוא ממש טוב הוא מוריד קודקים לבד כשצריך

אחלה. גם Media Player טוען שהוא מוצא לבד את הקודקים שהוא צריך, אבל אף פעם אי אפשר לסמוך עליו. יש לי ציפיות שבלינוקס זה אחרת.

דרך wubi אין גישה לכונן שעליו היא מותקנת

נשמע הגיוני, חבל שלא ציינו את זה במהלך ההתקנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא מWubi יש גישה מלאה לכונני NTFS, אבל לא ההפך.

לא הבנתי מהו בדיוק ההפך...

וחוץ מזה, מה שמעניין אותי הוא גישה מלאה לכונני NTFS מהתקנה רגילה של , בסופו של דבר אני לא אשאר עם Wubi.

חדשות טובות, מצאתי את כונן D! מסתבר שהוא ישב תחת /host

האמת שהייתי רוצה להבין מה הולך שם ב / , יש לכם אולי לינק לאיזשהו הסבר רציני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חברה, עקבתי ככה אחרי הטרד, ועדיין אין תשובה איך לדעת אם אני משתמש עם משתמש ב Ntfs או ב Ntfs-Ng, כי גם אצלי הפלט של Mount ו Fdisk -l לא אומרים שם דבר על אף אחד משניהם.

@11010010110 : מה קרה לך עם כל ה 'א' במקום ה 'ע', גם ה 'ע' לא שייכת רק לתימנים זה קוד-פתוח. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא מWubi יש גישה מלאה לכונני NTFS, אבל לא ההפך.

אתה טועה, או שלא הבנתי מה אתה מנסה להגיד

אין הבדל באובונטו בצורות ההתקנה, הוא כולל את אותם הדברים

ואובונטו כולל ntfs-3g בברירת מחדל.

בטכלס רואים את כל הכוננים בתפריט places, אם לא - כנראה שהwubi הזה מפריע.

בקשר לקודקים, אכן עדיף להתקין קודקים ולא סתם תוכנה שעושה הכל, זה לא פה :lol:

אם אתה רוצה להתקין עכשיו את כל הקודקים, פשוט תתקין את כל החבילות האלו:

gstreamer0.10-ffmpeg

gstreamer0.10-plugins-bad

gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse

gstreamer0.10-plugins-ugly

gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse

מהמנהל חבילות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...