בעיה של רעש מוזר שנגרם ע"י הדיסק הקשיח - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה של רעש מוזר שנגרם ע"י הדיסק הקשיח

lharpaz

Recommended Posts

שלום,

לאחרונה רכשתי מחשב חדש ושמעתי רעש מוזר מהמחשב שהטריד אותי.

קצת קשה לתאר את זה, אבל מדובר במעין רעש עולה ויורד. אם הרעש היה קבוע, זה לא היה מעורר חשד בכלל (כי הרעש לא חזק עבורי).

התוצאה היא מעין "פעימות" בהן הרעש החזק יותר הוא כל שניה בערך.

בהתחלה זה היה נשמע לי כאילו יש מאוורר שמסתובב מהר / לאט לסירוגין, אבל משנה את דעתו אם להסתובב מהר / לאט כל הזמן (לדוגמה: מחליט להסתובב מהר, אחרי חצי שניה מחליט להסתובב לאט, אחרי עוד חצי שניה מסתובב מהר וכך הלאה).

לאחר בדיקות של המאווררים שלא מצאו את הבעיה, דיברתי עם החנות בה קניתי את המחשב והציעו לי לנתק את ההארד-דיסקים ולראות אם הבעיה נפתרת.

הם ניסו לכוון למצב שבו רעידות של ההארד-דיסק (כתוצאה מהסיבוב) גורמות לרעש.

ניתקתי את ההארד-דיסק הישן יותר (הוא בן חמש וחצי והעברתי אותו מהמחשב הישן), ואכן הרעש נפסק.

עכשיו אני מנסה להבין אם הדיסק הקשיח מאותת לי שהוא לקראת סיום חייו, או שרעש כזה הוא משהו סטנדרטי (ואז אני אחליט מה אני עושה עם זה) [בחנות אמרו שזה יכול לנבוע מרעידות גם בדיסקים קשיחים תקינים לחלוטין].

החשש הוא כמובן שההארד-דיסק לקראת סיום חייו, ואז אי אפשר לסמוך עליו להחזיק מידע.

האם רעשים כאלו זה דבר מוכר / שגרתי?

האם צריך לחשוש ולהעיף את הדיסק הקשיח? (אני חייב לציין שלא ניסיתי לנתק את הדיסק הקשיח ה"ראשי" אז אולי הבעיה היא לא בדיסק הקשיח אלא בשילוב של שניים).

איך ניתן לבדוק את אמינות הדיסק? (יש עשרות תוכנות ואשמח לשמוע באיזו כדאי להשתמש. הדיסק, אגב, הוא של WD, והחדש יותר הוא של סמסונג).

האם יש הגדרות כלשהן של הדיסק הקשיח שיכולות לגרום לבעיה כזו? (למשל כמה מתח הוא מקבל או משהו בסגנון שיכול אולי להשפיע על מהירות סיבוב לא אחידה?)

אם אכן מדובר ברעש שנובע מרעידות - איך נמנעים ממנו? (המארז הוא compucase 6A19, ויש מעין גומיות קטנות בברגים שמחזיקים את ההארד-דיסק).

תודה מראש לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך

נתחיל בזה שתאפשר מצב SMART בביוס שיתן לך איתות ראשוני לגבי מצב הדיסק

החשוד כמו גם החדש.

יש בסטיקי בראש הפורום קישור לתוכנת בדיקה של WD.תוריד אותה ותעשה הן בדיקה שיטחית והן מעמיקה,

ותראה מה התוצאה.

ואחרון חביב, תוריד את HDTUNE ותראה מה היא אומרת, יש שם גם לשונית SMART .

לגבי הרעידות - אם יש בולמי גומי אז לא נראה לי שזה סביר, הכי הרבה תשים יד על הכונן ותרגיש אם כן או לא.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מתחיל בגיבוי של המידע החשוב שנמצא בדיסק הישן.

כפי שנאמר מעליי יש קישור בסטיקי כוננים קשיחים לכלי האבחון של WD (כמו של שאר היצרנים) שכדאי תמיד להריץ. בנוסף גם מבחן ביצועים של HDTune לא יזיק.

אגב, האם המידע שבדיסק הישן נגיש? הוא מתפקד כמו שצריך מלבד הרעשים?

לגבי השאלות שלך, לפי סדר הופעתם:

1. לפי מה שתיארת זה לא נשמע כמו רעש שמפיק כונן קשיח תקין.

2+3. אין סיבה למהר, כפי שאמרתי תגבה את המידע ותריץ בדיקות תקינות.

4. לא סביר.

5. רעש שנובע מרעידות אמור להיות תדיר ולא כזה שעולה ויורד אבל אם זה המקרה אז אפשר להשתמש בגומיות בחיבורי הברגים או במוצרים כמו ה-HDD Stabilizer 2 של Scythe (זו רק דוגמא, אני לאו דווקא ממליץ על מוצר זה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...