IPhone 4 נקמתו של הסמארטפון - ביקורת - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

IPhone 4 נקמתו של הסמארטפון - ביקורת

David_K

Recommended Posts

Apple-iphone-4-e1277933138946.jpg

רק בחודש יוני האחרון הושק הIPhone 4 רשמית,מכשיר הדגל החדש של שמתמודד ראש בראש לצד הSGS והDESIRE HD ,

מכשירי הדגל של HTC וSamsung המריצים את המערכת ההפעלה החדשה של הAndroid שתופסת תאוצה בקצב מסחרר בעולם הגאדג'טים.

ובארץ באיחור אופנתי כמובן הגיעה הIPhone 4 והושק רשמית ב24 לספטמבר . ואני ? אני רצתי לקנות אחד לפני שיגמר :D מה שכמובן לא לקח יותר מדי זמן :P

הקופסא

img2044g.jpg

הקופסא עשויה קרטון קשיח , מאופיינת בעיצוב הרגיל של .

תכלות הקופסא :

1.המכשיר עצמו שמוגן על ידי שני מדבקות יחסית עבות

2.ארבע חוברות,שתים בעברית ושתיים באנגלית

3.אוזניות סטנדרטיות של

4.סיכה מיוחדת לפתיחת מגירת הסים

5.כבל סנכון 30Pin סטנדרטי של

6.מטען

עיצוב

אפל בחרה השנה לעדכן "קצת" את עיצוב המכשיר . מה שקיבלנו יצר מכשיר שחלקו הקידמי והאחורי עשוי זכוכית "גורילה" שמתברת כלא כול כך קשיחה כמו שחשבנו ופס פלדת אל חלד כדי להחזיק את כול העסק . העיצוב החדש מאוד מושך ועדכני ,למרות שעדיין שומר על המראה הקידמי של מכשיר הIPhone הראשון ובאותו זמן מביא עיצוב חדשני ומינימליסטי

אבל מצד שני גם מביא כמה חסרונות ,העיצוב החדש יושב קצת פחות נוח ביד ,וגם שביר פי כמה וכמה ממכשיר ה3GS הקודמים ,אז תיהיו בטוחים שאתם מגינים על המכשיר כמו שצריך לפני שמראים אותו לעולם

החומרה

הפרטים העיקריים (אין באמת טעם לכתוב הכול ,יש בשביל זה ):

CPU : Apple A4 (ARM Cortex-A8)[

GPU : Apple A4 (PowerVR SGX 535)

Storage capacity :16 GB or 32 GB flash memory

Memory 512 MB eDRAM

Display :3.5-inch (89 mm) diagonal 1.5:1 aspect ratio widescreen

LED backlit TFT LCD Retina display

960-by-640- resolution at 326 ppi (0.61 Megapixels)

המסך

אפל שילבו בIPhone 4 מסך חדש, LCD עם פאנל IPS ,תאורת הLED באמת עושה הבדל גדול כאשר משווים את המסך של הIPhone 4 למסך של מדור קודם ,בנוסף שדרוג הרזולוציה ל960X640 מציג וטקסט בצורה חדה בצורה יוצאת דופן ,מהנסיון שלי עם המכשיר המסך מתפקד מצויין באור שמש ישיר ,אבל זה לא מספיק בשביל תפקוד מלא כמו לשחק לדוג'

מולטימדיה

בשבילי לא רק המפרט העוצמתי של המכשיר שיחק בבחירה של המכשיר, אלה גם יכולות המולטימדיה ,בסך הכול הוא דומה בתכונותיו לאיפוד טאץ' 4G אז אין טעם להעביר ביקורת ארוכה על הצד הזה ,נגן המדיה בסיס ,ואין אפשרות לקביעת אקולוייזר מותאם אישית ,אין תמיכה בפורמטים כמו AVI או MKV ,הנגן המקורי מנגן גם תכני 720P שקודדו לפורמט MP4 , יש גם את הנגן החינמי שמריץ את רוב הפורמטים .

כנ"ל גם לגבי משחקיות ואפלקציות , המכשיר לא מחדש פה הרבה אז אין כול כך הרבה טעם לדבר פה על זה ,אבל הג'ירוסקופ בתוספת המסך החדש וכוח העיבוד באמת לא מבייש את הIPhone 4 מול שום מכשיר גם לא מול הPSP

המצלמה

המצלמה לא כול כך מיוחדת , סטנדרטית של 5MP דומה לזאת שנימצאת בSGS .למצלמה יש LED שמקנה יתרון קטן על שאר המתחרים לדעתי .

המצלמה בסך הכול מביא תוצאות שאתה מצפה מסמארטפון , כמה שצילמתי

img0060fk.th.jpg

img0041zz.th.jpg

המכשיר גם מאובזר במצלמה קידמית של 0.3MP שמטרתה היא לשיחות (FACETIME) אבל בלי שום פריצות ותוכנות צד שלישי אפשרות זאת מוגבלת רק לWIFI ורק למכשירי איפון 4

img0062zl.th.jpg

בסך הכול משימוש שוטף של כשבוע וחצי המכשיר מאוד מהיר ,כול האנימציות והאפקטים עובדים בלי קירטועים ותקיעות , הג'ירוסקופ החדש באמת מוסיף לחווית המשחק במשחקים שנתמכים ,אבל יש עוד דרך ארוכה עד שהIOS 4 תיהיה מושלמת ,חסרים לה הרבה דברים קטנים שיכלו להפוך אותה למשולמת ,יקח גם עוד הרבה זמן עד שרוב האפלקציות יקבלו אופטימזציה לאיפון 4 וזה דיי גורע מהערך של המכשיר לדעתי , חוץ מזה שכאשרמסתכלים על המחיר שלו מצפים ממנו הרבה יותר ,דברים שבאמת היו יכולים להפוך אותו לכמעט מושלם

יתרונות של המכשיר

-עוצמתי ,השילוב של המאיץ הגראפי והCORTEX A8 במהירות של 1GHZ מביא כוח ביצועים לא קטן שלא מבייש את המכשיר לא ליד הDESIRE HD ולא ליד הSGS

-מסך עם רזולוציה גבוהה

-ממשק נוח

-המון ומשחקים

-עיצוב מעולה

חסרונות :

- ממוצעת לא יותר

-היו יכולים לחדש קצת ולהגדיל את המסך ל3.7"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אפשר אל תתחילו another VS world כי זה סתם מיותר ,ניסיתי להיות אוביקטיבי כמה שאפשר , אין לי שום בעיה נגד אף אחד הפלאפונים האחרים ,גם הSGS וגם DESIRE HD מדהימים לא פחות מהאיפון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים, מה יש לכם שאתם תוקפים אותו?

וחוץ מזה, אם בנאדם חושב שהאייפון הוא פלאפון טוב [וגם טוב מאוד], זה לא אומר שהוא לא אובייקטיבי או שהוא 'פאנבוי', מה לעשות והוא פשוט פלאפון טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה: האם מגן המסך באמת מגן מפני נפילות? או שהוא רק מפחית את הסיכוי להישברות המסך?

ד"א

תתחדש, תודה על הביקורת/סיקור.

ואל תתייחס לחסרי ההערכה שמעלי. חבר'ה, תגידו תודה שהוא בכלל יזם את זה. הוא יזם לפתוח את הת'רד הזה לטובתכם. לא נאה לכם-אל תגיבו. הוא יכל לבחור ללכת לעשות משהו אחר במקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד לא הספקתי לקנות מגן מסך כמו שאתה רוצה בתמונות ,אבל המטרה העיקרית של מגן מסך היא להגן על המסך משריטות , אני לא חושב שהוא כול מועיל נגד שברים כי בכול זאת זכוכית נשברת כמו זכוכית לא משנה על כמה קשיחה היא תיהיה ,בשביל להגן על המכשיר בצורה טובה צריך לקנות קייס בהתאם בנוסף למגן המסך שיגן על המסך משריטות ודברים בסיגנון ,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

לי אין כיסוי בצדדים ואני לא מאבד קליטה.

אומנם היא פוחתת - אבל עדיין קיימת.

יש במכשיר הזה יותר הייפ ממוצר אם אתם שואלים אותי.

אבל עקב היותו כל כך פופולרי בסופו של דבר יש לו הכל - כמו לבחור בתור - אולי היא לא מושלמת אבל יש לה הכי הרבה אופציות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...