חיבור ישיר (מוצלב) של שני מחשבים בנוסף לרשת אלחוטית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור ישיר (מוצלב) של שני מחשבים בנוסף לרשת אלחוטית

avinatbezeq

Recommended Posts

שלום לכולם,

בדיון קודם שפתחתי פה http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=477657.0 (למה כל כך קשה לעשות פה קישור?) דיברתי על הצורך שלי להעביר קבצים ענקיים במהירות בין מחשבים ברשת האלחוטית שלי, ועל זה שהקצב נורא איטי (העברת קבצים בין שני מחשבים בקצב של 1.3MB/Sec).

עזרו לי והמליצו (בעיקר Art Tatum) לעבור לרשת קווית Gbit.

הלכתי עכשיו לפנדה לחפש כבלים, וראיתי שם כבל מוצלב, ונזכרתי שפעם, עוד לפני שהיו אלחוטיות ורשתות בכלל, היינו מחברים סתם מחשב למחשב ישירות עם כבל מוצלב (ואפילו, אם אני זוכר נכון, עם RS-232 :))

עכשיו הפתרון של קווית הוא נכון, ואני אגיע אליו אבל הוא עושה לי בלגאן בגלל הכבלים - אני צריך להעביר כבלים בצורה שלא תחרב לי את הבית. הייתה לי כבר קווית והייתי צריך להעיף אותה כי הבית היה נראה כמו מעבדה עם כבלים תלוים מהתקרות ואי אפשר היה לסגור דלתות וכשהיו מגיעים אורחים הייתה פאדיחה - הנשואים שביננו יודעים אל מה אני מדבר.

ובכן, כשראיתי את הכבל המוצלב חשבתי: פארטו (80/20) - שמונים אחוז מהבעיה שלי זה להעביר קבצים בין שני מחשבים מסוימים ברשת (למעשה ממחשב א' פעם למחשב ב' ופעם למחשב ג'). אז אולי במקום לקנות סוויץ ולחבר קווית קבוע בין כל המחשבים במקום הרשת האלחוטית, אפשר לפתור בינתיים את כל הבעיה בקניה של כבל אחד וחיבור ישיר של שני מחשבים לפי הצורך - כלומר רק כשרוצים להעביר קבצים - בנוסף לרשת האלחוטית שמחוברת קבוע?

אז יש לי שתי שאלות:

א. האם אפשר לעשות את זה, כלומר לחבר חיבור קווי ישיר בין שני מחשבים כאשר במקביל הם מחוברים לראוטר האלחוטי?

ב. איך עושים את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אין שום בעיה.

2. בשביל ליצור את החיבור מספיק להכניס את ראשי הכבל לשקעים במחשבים.

המחשבים יקצו כתובת APIPA ויוכלו לתקשר.

מכאן כבר השאלה על איזו מערכת הפעלה מדובר.

לינוקס/ווינדוס /וינדוס7

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשבים א' ו-ב' הם עם 7, מחשב ג' עם 2003 Server

אבל איך זה יעבוד במקביל לרשת האלחוטית?

נגיד מחשב א' רואה ברשת האלחוטית את מחשב ב' בתור B, ואני מחבר אותם גם בכבל המוצלב. איך הוא יראה אותו, ואיך הוא ידע להעביר את המידע בזמן שהכבל מחובר דרך הכבל המוצלב ולא דרך הרשת האלחוטית, וכשהכבל המוצלב מנותק שיעביר רק דרך הרשת האלחוטית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך עושים את זה? נניח אני רוצה להעתיק קובץ ממחשב A לספריה c:\shared במחשב B. נניח ש-B קיבל כתובת IP 192.168.0.11 (סתם בחרתי מספר מהראש). אז איפה אני רואה את הכתובת, ואיך אני מעתיק מ-A את הקובץ שיגיע למקום הנכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, כשאתה משתף תיקיה. לא משנה מה המיקום שלה במחשב.

משנה רק השם שיתוף שנתת לה.

נגיד ונתת לה שם שיתוף shared ושם המחשב הוא comp1

באופן רגיל אתה ניגש אליה

\\comp1\shared

עכשיו במיקרה שלנו.

המחשב מקבל שתי כתובות IP

אחת מהנתב 192.168.0.11

והשניה כתובת APIPA בוא נגיד 169.254.65.132 (כתובת APIPA תמיד מתחילה ב169.254)

אז בנוסף לאופן הרגיל שאתה ניגש לשיתוף, באפשרותך לגשת גם עם שתי כתובות נוספות

\\192.168.0.11\shared
\\169.254.65.132\shared

אתה תיגש דרך השניה.

וכמובן בשביל לבדוק את כתובת הIP מריצים IPCONFIG או בודקים מצב של חיבור הרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם,

עכשיו הפתרון של קווית הוא נכון, ואני אגיע אליו אבל הוא עושה לי בלגאן בגלל הכבלים - אני צריך להעביר כבלים בצורה שלא תחרב לי את הבית. הייתה לי כבר קווית והייתי צריך להעיף אותה כי הבית היה נראה כמו מעבדה עם כבלים תלוים מהתקרות ואי אפשר היה לסגור דלתות וכשהיו מגיעים אורחים הייתה פאדיחה - הנשואים שביננו יודעים אל מה אני מדבר.

אתה פשוט צריך לעשות עבודה טובה בפריסת הכבלים.

יש תעלות שאפשר לקנות שדרכם עוברים הכבלים.

אפשר להצמיד את הכבלים לקירות עם טבעות מתאימות (שאפשר לקנות בכל חנות) קרוב לרצפה ודלתות ולצבוע אותם בצבע הקירות אם יש צורך.

מקדחה תפתור לך את הבעיה עם סגירת הדלתות וחומר אוטם יסתום את החור שדרכו עוברים הכבלים מחדר לחדר.

אפשר לרשת את הבית בלי להרוס אותו מבחינה ויזואלית ופונקציונלית, ובלי להשקיע סכומים גדולים.

אם אתה לא רוצה להתעסק עם זה פשוט שלם למתקין כבלים מנוסה כמה שקלים.

לדעתי האופציה הכי טובה זה להתקין תעלות שאפשר להחליף ולהעביר בהם עוד כבלים בעתיד.

אבל אם זה מייקר את המחיר משמעותית אז זה לא תמיד כדאי.

חפש מוצרים מתאימים בACE או משהו, ותתיעץ עם המומחה שלהם לעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנה חוט משיכה ("סטלבנד") ותשחיל את כבלי הרשת (בלי ראש) דרך תעלות הכבלים ובסוף רק תלחץ ראשים.

כמה שעות של עבודה ויצרת קווית מהירה בלי לעצבן את האישה.

אם אתה רוצה בכל זאת לחבר את המחשבים באופן זמני תוותר על חיבור Cross ותשים מתג 4 פורטים ב-50 שקל ליד אחד מהמחשבים ותפרוש אליו כבל מהמחשב המרוחק כשאתה צריך.

להתעסק עם רגילה ו-Cross במקביל סתם מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פשוט צריך לעשות עבודה טובה בפריסת הכבלים.

יש תעלות שאפשר לקנות שדרכם עוברים הכבלים.

אפשר להצמיד את הכבלים לקירות עם טבעות מתאימות (שאפשר לקנות בכל חנות) קרוב לרצפה ודלתות ולצבוע אותם בצבע הקירות אם יש צורך.

מקדחה תפתור לך את הבעיה עם סגירת הדלתות וחומר אוטם יסתום את החור שדרכו עוברים הכבלים מחדר לחדר.

אפשר לרשת את הבית בלי להרוס אותו מבחינה ויזואלית ופונקציונלית, ובלי להשקיע סכומים גדולים.

אם אתה לא רוצה להתעסק עם זה פשוט שלם למתקין כבלים מנוסה כמה שקלים.

לדעתי האופציה הכי טובה זה להתקין תעלות שאפשר להחליף ולהעביר בהם עוד כבלים בעתיד.

אבל אם זה מייקר את המחיר משמעותית אז זה לא תמיד כדאי.

חפש מוצרים מתאימים בACE או משהו, ותתיעץ עם המומחה שלהם לעניין.

מה לא עשינו? תעלות, צ'ופציקים שנתקעים בקירות עם מסמר (פלסטקים לבנים כאלו), תעלות נדבקות, תעלות עם קידוחים, אזיקונים...

מתישהו אני אביא בעל מקצוע שיעשה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם השקעת מאמץ לפרוש למה לא עשית זאת בצורה חכמה?

ביום שמשי ומואר נתק את החשמל פתח את שקעי הכבלים בקיר והשחל דרכם כבל .

אם אתה חייב תוכל גם לנצל את מסילות החשמל למרות שלא מומלץ.

ניתן להתקין בצמוד לשקע הכבלים שקע וכך אין שום קטע בו הכבל (או מסילת פלסטיק) חשוף לעין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם השקעת מאמץ לפרוש למה לא עשית זאת בצורה חכמה?

ביום שמשי ומואר נתק את החשמל פתח את שקעי הכבלים בקיר והשחל דרכם כבל .

אם אתה חייב תוכל גם לנצל את מסילות החשמל למרות שלא מומלץ.

ניתן להתקין בצמוד לשקע הכבלים שקע וכך אין שום קטע בו הכבל (או מסילת פלסטיק) חשוף לעין.

אתה מדבר על הצנרת של החשמל? של ה-220V? ואתה מציע ברצינות שמישהו שהוא לא חשמלאי מוסמך יתעסק עם זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התשובות הנהדרות!

הזמנתי D-Link DGS-2208

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16833127082

ואני חושב שאני אתחיל עם כבל מוצלב (שזה עלות של איזה 60 שקל ומהיר להקים סטאפ), ובמקביל אלך על הפיכת הרשת לקווית - בשלב ראשון נפרסת ומתקפלת אד-הוק במקביל לאלחוטית, ואח"כ סלולה וקבועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...