שאלה אחת פשוטה בקשר לOC לI5 760 לוח P55-US3L - עמוד 4 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה אחת פשוטה בקשר לOC לI5 760 לוח P55-US3L

NaorYfrach

Recommended Posts

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

העלאה של המכפלה תשיג יותר תדר..אבל לא יותר יציבות..

כמו כן לגבי הQPI העלאת המתח תגרום ליציבות רק במקרים שהם העלאת המתח למעבד ולשאר הרכיבים לא עזרה..

המערכת במנוחה לא נמצאת בטמפ קבועה והיא משתנה בין איזור 52 ל57 זה הגיוני ?

מה גם שליבה אחת תמיד מעל כל ה5 והיא הליבה שלפייה אני אומר את הטמפ' המקסימליות

אז QPI להחזיר למצב אוטומטי או לייצב אותו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.

Vcore - מתח של המעבד.

VTT - המתח ללוח הצפוני של הלוח אם שאחראי על התקשורת של המעבד.

QPI - המהירות שעליו רצה התקשורת בין המעבד ללוח אם.

BCLK (Bus Clock) - המהירות של המעבד.

עשית סלט טורקי בין המון דברים...

המערכת במנוחה לא נמצאת בטמפ קבועה והיא משתנה בין איזור 52 ל57 זה הגיוני ?

הגיוני כן, שפוי לא (הטמפרטורה הגבוה במנוחה).

הסיבה לכך היא שמישהו פה "המליץ" לך עם יד קלה על ההדק לבטל את כל אופציות החיסכון באנרגייה כאילו גילו כאן כפתור שלוחצים עליו והוא מייצר זהב. אז לא זה המצב ויש לכך מחיר. אתה פשוט מזרים למעבד ולמערכת שלך חשמל וחום בכמויות וקצב עצבני כאילו מפטמים אווז לארוחה במסעדת אווזי. אפשר גם לעשות טוב יותר אם טסים לאנטרקטיקה ומבצעים אותו שם, השאלה כמה אתה שפוי או לא בשביל לעשות זאת, כנ"ל עם ביטול כל אופציות החיסכון באנרגייה ועל ידי כך יצירת תנור חימום קבוע עם מעבד שניצלה על לפחות 50 מעלות גם עם מוגן 2 (הטוסטים שלי סובלים פחות).

כמובן הכל לשיקולך, לי אישית זה פשוט נראה לא שפוי לעבודה קבועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הVTT אחראי על המתח של הUncore והQPI, כאשר הUncore מקושר ברובו לCache, בקר הזיכרון וחריצי PCIE.

הQPI אחראי על התקשורת בין הצ'יפסט למעבד.

הBCLK אחראי על המהירויות של הUncore, , QPI וכמובן המעבד.

מה זה נתן לו ההסבר הזה? ברוב המקרים מסבך עוד יותר אז אני פישטתי לו את זה עד כמה שניתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

......

מה זה נתן לו ההסבר הזה? ברוב המקרים מסבך עוד יותר אז אני פישטתי לו את זה עד כמה שניתן.

אני באמת לא יודע מה זה נתן לו, אני חושב שסלט בטעם אחר ;) .

הסלט העיקרי שנעשה פה הוא בין P55 לבין X58 שאין בינהם שום קשר, אפילו לא דומים, האחד הוא גשר צפוני והשני הוא גשר דרומי שעבר MOD.

הQPI למשל בP55 ממש לא מקשר בין הצ'יפסט למעבד.

אני לא חושב שכדאי לפשט יותר מדי תיאור של מתחים ומה הם עושים כי זה פשוט תחום מסוכן ועדיף לדעתי לא לדעת כלום מאשר לדעת בערך. מה שצריך זה מדריך קטן שלא מספר מה עושה מה (בצורה נכונה או שגוייה) אלא למה צריך כל דבר.

אני אנסה לעזור פה טיפה:

Important Voltages when Overclocking

There a few important voltages which you will need to manipulate while overclocking, below are the main ones. Every motherboard differ but all of them have the voltages as set out below.

V- – Directly related to the CPU frequency. As you increase the CPU frequency you would need incrementally increase the v- as well.

QPI voltage/CPU Vtt – Increase in this voltage is necessary from the default as you increase your RAM speed, tighten the timings or increase QPI frequency. It also helps to stabilize your at higher base clocks.

VDIMM/DRAM – This is directly related to your memory modules and increase will assist in stabilizing increase in speeds. Care should be taken not to increase this voltage more that 0.5 volts above your Vtt as you could cause permanent damage to your CPU.

IOH Voltage- This voltage aids when increasing base clocks above say 200. In most cases leaving it at auto works best.

ICH Voltage- This voltage feeds the chip that regulates the communication from the peripherals to the CPU via the DMI. It is best to set this at auto.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...