רשת ביתית באמצעות TP-Link WR1043ND - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשת ביתית באמצעות TP-Link WR1043ND

kresa3333

Recommended Posts

היי קניתי לפני כמה ימים מחשב חדש וכמו כן את הנתב המדובר. כרגע יש חיבור בינו לבין המודם והמחשב בצורה קווית (הם על אותו שולחן) הבעיה שלי היא שאני רוצה שיהיה חיבור אלחוטי בינו לבין המחשב הישן שלי ואני לא מצליח . בשניהם יש מערכת הפעלה win 7 (64bit) במחשב החדש הכל תקין, יש לי לוח עם ישן על המחשב הישן GA-M61PMS2 ויש בעיה עם ה local area conection יכול להיות בגלל שהויינדוס 7 לא נתמך טוב על ידו? ניסיתי להתקין דרייברים אך שום דבר לא השתנה גם מקודם הייתה לי בעיה איתו ולכן תמיד נשארתי איתו על ווינדוס אקספי. אני לא כל כך מבין בזה אבל האם אני יכול לקנות כרטיס רשת חדש ודרכו המחשב הישן יתחבר לנתב שלי? או שאולי צריך להחזיר לגירסה של ? (הלכתי על וינדוס 7 בישן גם כן כי ראיתי שהיה רשום כשהגדרתי רשת ביתית במחשב החדש שזה עבור 7 בלבד אולי אני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי יש לי מחשב חדש עם ראוטר של TPLINK WR1043ND שמחובר קווית אליו -יש אינטרנט והכל תקין . אני רוצה שהמחשב הישן שלי יהיה מחובר אלחוטית אליו.

הלוח אם על המחשב הישן שלי הוא GA-M61PM-S2. מותקן לי WIN 7 על שניהם.

אני ניסיתי להתחבר לרשת מהמחשב הישן (connect to a network( אבל זה לא נותן לי זה רק מראה לי שאין חיבור לאינרנט. ומה שאני שואל זה ממה זה יכול לנבוע?

ייתכן שהכרטיס רשת שמובנה על הלוח אם לא תומך ביצירת קשר אלחוטית?

או שאולי בגלל שהלוח אם ישן ולא תומך ב WIN 7 כמו שצריך? ואז אם אני אחזור ל WIN על המחשב הישן זה יכול לפתור זאת? (האם רשת ביתית יכולה לעבוד עם WIN 7 בחדש ו WIN בישן?)

ואם אכן אין תמיכה אלחוטית טובה האם אני צריך לקנות כרטיס בנפרד שדרכו יעשה החיבור?

מקווה שעכשיו זה ברור יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מסביר אף פעם לא יצא לי להתעסק בדברים האלו אז לא ידעתי. אז אני מניח שאני צריך לקנות כרטיס אלחוטי? האם יש משמעות לכרטיס שאני אקנה

יש לי ראוטר של TP LINK WR1043ND יש לי חבילה של 12Mega

למשל TP-Link TL-WN851N האם זו תהיה בחירה טובה לכרטיס למחשב הישן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש את ה-851N, הוא בסדר גמור וה-Windows מזהה אותו מיד ומתקין את הדרייברים בעצמו.

אם אתה מתכנן העברת קבצים נרחבת בין המחשבים, שווה שתשקול את ה-951N. הוא עולה 30 ש"ח יותר ובא עם 3 אנטנות, מה שאמור לשפר את עוצמת הקליטה וכן את מהירות התקשורת בינו לבין הראוטר.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=747244

אם אתה צריך כרטיס בעיקר לצרכי גלישה, קח את ה-851N.

למען הסר ספק, גם ה-851N מסוגל להזרים בזמן אמת תכני 1080p (עד כ-30Mbps).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כרטיסים פנימיים נתקלתי בהרבה פחות תקלות ובעיות יציבות מאשר עם התקני . יש לי חבר עם דונגל של Edimax ואין שבוע שאין לו איזה בעיה איתו.

לכן, אם אין כל סיבה לנייד את הכרטיס האלחוטי - עדיף ללכת על כרטיס פנימי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבלי להעליב, הבחור לא ידע בכלל שצריך מתאם בשביל לגלוש בWIFI , הוא חשב שזה מגיע מובנה.

העצה שלי הייתה למנוע "הסתבכויות" מיותרות , יש דונגלים של TPLINK ב100 ש"ח שיעשו לו את החיים קצת יותר קלים מאשר לפתוח את המחשב להכניס כרטיס....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כרטיסים פנימיים נתקלתי בהרבה פחות תקלות ובעיות יציבות מאשר עם התקני . יש לי חבר עם דונגל של Edimax ואין שבוע שאין לו איזה בעיה איתו.

לכן, אם אין כל סיבה לנייד את הכרטיס האלחוטי - עדיף ללכת על כרטיס פנימי.

הניסיון שלי הפוך. הרבה יותר קל למקם כרטיס עם כבל מאריך קצר. כרטיס PCI תקוע במקום שבו כמעט בוודאות הקליטה גרועה (כי המארז מתכתי וחוסם את השידור). למצוא אנטנות חיצוניות וחוטים מאריכים מתאימים זה כאב ראש גדול יותר מאשר לחבר כרטיס .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכח שכרטיס לוקח רוחב פס מהמערכת הכללית ויכול להאט\לנתק ציוד אחר (במיוחד במחשבים ישנים) - שלא נדבר על כך שהצריכת חשמל שלו היא גדולה יחסית להתקנים אחרים מה שקרוב לוודאי יביא לבעיות בכל הקשור לעוצמת קליטה.

יש לא מעט כרטיסי PCI עם אנטנה חיצונית בעלת חוט שאפשר למקם הרחק מהמחשב - פתרון מומלץ למחשב ישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכח שכרטיס לוקח רוחב פס מהמערכת הכללית ויכול להאט\לנתק ציוד אחר (במיוחד במחשבים ישנים)

אחד הרעיונות מאחורי תקן הוא שחיבור התקן לא מנתק ציוד אחר, ואכן לא נתקלתי במצבים שבהם כן היה ניתוק כזה.

לגבי האטה, יש לך נתונים על ההבדל בצריכת זמן המעבד של כרטיס מול כרטיס PCI? אני לא נתקלתי בתופעה של האטת המחשב (ע"י התקן USB) גם עם לאפטופים בני יותר מ-5 שנים.

- שלא נדבר על כך שהצריכת חשמל שלו היא גדולה יחסית להתקנים אחרים מה שקרוב לוודאי יביא לבעיות בכל הקשור לעוצמת קליטה.

מספרית, מה ההבדל בצריכת החשמל בין כרטיס USB וכרטיס PCI?

יש לא מעט כרטיסי PCI עם אנטנה חיצונית בעלת חוט שאפשר למקם הרחק מהמחשב - פתרון מומלץ למחשב ישן.

איזה דגם למשל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחד הרעיונות מאחורי תקן הוא שחיבור התקן לא מנתק ציוד אחר, ואכן לא נתקלתי במצבים שבהם כן היה ניתוק כזה.

לגבי האטה, יש לך נתונים על ההבדל בצריכת זמן המעבד של כרטיס מול כרטיס PCI? אני לא נתקלתי בתופעה של האטת המחשב (ע"י התקן USB) גם עם לאפטופים בני יותר מ-5 שנים.

מספרית, מה ההבדל בצריכת החשמל בין כרטיס רשת וכרטיס רשת PCI?

איזה דגם למשל?

הניתוק נגרם עקב מחסור זרם או\ו מחסור רוחב פס זה לא קשור לתקן אלא לחלקים במחשב שלך.

תריץ חיפוש בגוגל לגבי PCI BUS ותבין לבד שהOVERHEAD של ה USB הרבה יותר גדול.

מה שגם הרבה כרטיסי PCI יכולים לקחת חלק מעומס התעבורה עליהם ומתקשרים ישירות עם ה SOUTHBRIDGE מה שמשמעותית משפר את רמת ביצועי ה WIFI.

ואני לא מדבר בכלל שבPCI יש לך זרם ייעודי לכל סלוט ולא משותף כמו ב USB.

יש דגם כזה לכל חברה - אני אישית קניתי EDIMAX ב 50 שקל

הסיבה היחידה שהיתי קונה USB היא רק ענייני נוחות \

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...