החוק החדש "אין אזרחות - אין נאמנות", מה יהיה עכשיו? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החוק החדש "אין אזרחות - אין נאמנות", מה יהיה עכשיו?

radioactive

Recommended Posts

אין קשר בין השניים (אם אני לא טועה).

שלילת אזרחות על ידי שר הפנים בכל מקרה אפשרית - אם כי אני לא יודע על סמך איזה טיעונים ניתן לשלול אזרחות.

החוק הוא לגבי כך שמי שרוצה להתאזרח (ואינו יהודי) חייב להישבע אמונים למדינה.

אני אישית תומך בחוק (איפה כל האלה שיצעקו שאני שמאלני עכשיו?) אם כי אני חושב שהוא צריך להיות תקף

לכל המתאזרחים - כולל היהודים - בגלל עקרון השיווין.

והאמת שאני אשמח לראות נוסח של ההצהרה שמדובר עליה, כי עד עכשיו לא ראיתי את הנוסח השלם בשום אתר אינטרנט.

ולמי שצועק שזה פאשיזם:

The United States Oath of Allegiance (officially referred to as the "Oath of Allegiance," 8 C.F.R. Part 337 (2008)) is an oath that must be taken by all immigrants who wish to become United States citizens

אם ארה"ב מרשה לעצמה לעשות את זה, למה אצלנו לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל השמאלנים ויפי הנפש צריכים להיות מרוצים מהחוק החדש,כי זה אומר שיהיה אפשרי לעובד זר ולילדיו להיות אזרח,כל מה שהוא צריך זה להצהיר נאמנות למדינה.ובמילה "נאמנות" אפשר להתייחס כ-אתה רוצה לגור בבית הזה אתה תהיה חייב לכבד אותו ואת חוקיו ואת הדברים היקרים לו.

ובמילים פשוטות אתה רוצה להיות ישראלי-אתה תהיה חייב להרוויח את זה,ועכשיו יש לו צ'אנס להרוויח

וחוק לעולם אינו תקף רטרואקטיבי.אלא מהיום שהוא נחקק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא נכון, חוק יכול להיות תקף רטרואקטיבית אם מחליטים שהוא תקף רטרואקטיבית.

הדוגמא הכי טובה זה החוק לעשיית דין בנאצים ועוזריהם (ציטוט מתוך ויקי):

החוק קובע תחולה פלילית רטרואקטיבית על פשעים שבוצעו בתקופת השואה

לא רק שהחוק חל רטרואקטיבית, הוא בכלל על אירועים מלפני קום המדינה ולא בשטח במדינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחשבו פשעים לפי מי? לפי מדינת ישראל שלא הייתה קיימת?

אתה כתבת: "חוק לעולם אינו תקף רטרואקטיבי.אלא מהיום שהוא נחקק" שזה פשוט לא נכון

אין לי דוגמאות נוספות בנוגע לישראל, אבל אתה מוזמן לקרוא כאן על חוקים רטרואקטיביים:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ex_post_facto_law

ולדוגמא, נסתכל על בריטניה, שהיא הדמוקרטיה הכי "דמוקרטית" (לדעתי) בעולם:

In the United Kingdom, ex post facto laws are frowned upon, but are permitted by virtue of the doctrine of parliamentary sovereignty

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל השמאלנים ויפי הנפש צריכים להיות מרוצים מהחוק החדש,כי זה אומר שיהיה אפשרי לעובד זר ולילדיו להיות אזרח,כל מה שהוא צריך זה להצהיר נאמנות למדינה.ובמילה "נאמנות" אפשר להתייחס כ-אתה רוצה לגור בבית הזה אתה תהיה חייב לכבד אותו ואת חוקיו ואת הדברים היקרים לו.

מה? מה הקשר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב:

1-אם מחר ב-8 בבוקר יגדירו שמהירות הנסיעה בכביש מהיר היא 60 קמ"ש,לא יעצרו אותך אם נהגת 100 קמ"ש בשבוע שעבר.

ומעשי הנאצים נחשבו פשעים מהיום שהם ביצעו אותם,לא רק אנחנו רדפנו אחר הנאצים גם בעלות הברית.להזכירכם את משפטי ננינברג-או איך שקראו להם.

2-שים לב מה אומר החוק"מי שרוצה לחיות כישראלי בארץ יהיה חייב להצהיר נאמנות למדינה כמדינה יהודית דמוקרטית".בינגו! .

אני לא משפטן ולא נעליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

JohnnyBravo,

הבנתי שאתה לא משפטן, כי רואים שאתה לא יודע על מה אתה מדבר.

חוק תקף רטרואקטיבית אם הוגדר בחוק שהוא תקף רטרואקטיבית שזה בדיוק מה שכתבתי קודם!

אם היום עובר חוק שקובע שמי שנסע בכביש יותר מ-60 קמ"ש דינו קנס/מאסר ושהחוק תקף רטרואקטיבית, אז כן, יכולים לעצור אותך אם שבוע שעבר נסעת 100 קמ"ש באותו כביש.

כמובן שהחוק הזה ספציפית כנראה לא יעבור במבחן בג"ץ, אבל זאת לא הנקודה.

ולגבי הנאצים - המעשים שלהם נחשבו פשעים לפי מי? לפי גרמניה הנאצית אלה לא היו פשעים, וגם לא לפי מדינות אחרות

אתה מוזמן להמשיך לטעון שזה "נחשב פשע מהיום שהם ביצעו אותו" אבל אתה חוטא לאמת כי כשאתה אומר את זה אתה חייב לציין לפי מי זה נחשב לפשע

וכנ"ל לגבי החוק הישראלי בנושא - לא משנה איך תנסה לסובב את זה, או איזה שטות תכתוב - החוק תקף רטרואקטיבית

עריכה:

תקרא כאן ואולי תשכיל קצת:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%A7%D7%99%D7%A7%D7%94_%D7%9C%D7%9E%D7%A4%D7%A8%D7%A2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. למה לדרוש רק מלא יהודים הצהרת נאמנות?

ב. נראה לי כמו צעד מתריס ולעומתי כזה... לא יודע מה אני מרגיש לגבי זה.

בדיוק זה , לי זה נראה כאילו זה מפספס את הפואנטה שלו (יכול להיות שלא הבנתי את החוק :facepalm:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

על איזה צעד אתה מדבר? על הצהרת נאמנות למדינה?

כמו שהיה כתוב בערך של ויקי שאליו קישרתי, העדות הראשונה להצהרת הנאמנות האמריקאית היא מ-1778, לא בדיוק חדשות טריות...

כלומר, ארה"ב לא בדיוק "לקחו את הצעד הזה" אתמול... (בהנחה ועל זה אתה מדבר)

וחוץ מזה, ארה"ב ממש לא היחידה:

http://en.wikipedia.org/wiki/Oath_of_Allegiance

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים רק הממשלה אישרה להגיש הצעת חוק ממשלתית בנושא.

הדרך עד שיהיה חוק עוד ארוכה מאוד...

ובכל מקרה, אני מאוד מקווה שההצהרה תתחייב גם ממי שהוא יהודי ועולה לפי חוק השבות.

ובנוסף שכל נער בן 16 שמקבל תעודת זהות יתחייב גם לפי אותו הנוסח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...