החוצפה עוברת כל גבול - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החוצפה עוברת כל גבול

omrij

Recommended Posts

אין לי שום בעיה עם זה שדתיים לא יתרמו איברים כל עוד הם לא יקבלו איברים בעצמם...

רוני, הגוף הוא חתיכת בשר שמפעיל המוח. לא פחות ולא יותר

בלי להיכנס לוויכוח מה זה נשמה והאם היא קיימת, במידה והיא כן קיימת אני מניח שמקום מושבה הוא במוח שהוא מהות האדם ולא בחלקי החילוף שלו

אחרת אתה תיכנס לוויכוח אידיאולוגי האם תרומה של איבר מורידה מנשמתו של אדם או שחולקת אותה עם הנתרם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה לא נכון , אם היה אסור גם באדם מת לתרום אז מדוע לקבל?

אך מותר לתרום אך באופן הלכתי, הממשלה לא מכירה בזה לכן התרומה מועטה.

אין מה להכנס לוויכוח , אתה תאמין במה שתרצה, שומרי התורה הולכים לפי השקפתם -זה הכל. מי שרוצה שיעלה התרומות מהצד שלהם [על אף שבציבור הכללי גם חסר ] שיתחשב בהם.

הנשמה זה אתה, הגוף הוא רק ליבוש ,אין דבר כזה שהיא מתחלקת .

הגיון:אדם לא יכול לבוא ולומר זה ככה ונראה לי זה ככה אם מעולם לא למד זאת על פי תורה [שבה נלמד קיום הנשמה ], בוא נעזוב את זה -זה לא שייך לדיון -זאת השקפת התורה ועל פיה שומריה הולכים -זה הכל.

יכולים לבוא בני-אדם שדעתם שאין נשמה אין חיים אחרי כאן - בקיצר אין כלום -אנחנו רק חיה מפותחת ובוא ננהג כמו חיי הג'ונגל החזק הוא השורד

- ולדעתם אדם פצוע קשה שהרופאים נותנים לו שבוע לחיות -רצוי מעכשיו לקצור איברים ולא מוסרי לחכות.

הכל מתרכז בשאלה מוסרית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משה בא לחבר שלו חיים ומבקש ממנו 10 שקלים לקנות שוקו ולחמניה, חיים נותן לו 10 שקלים ברצון ובשמחה

למחרת חיים רואה שחסר לו 10 שקלים ומבקש ממשה שיתן לו 10 שקלים לשוקו ולחמניה.. אבל משה אומר לו:

מצטער אך איני יכול לתת לך כי אבא שלי לא מסכים לי שאתן כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמא מוטעת כי האבא שמכוון לרבנים - כן מסכימים לתרום -ואף מצווה על פי ההלכה אך לא על חשבון אדם שמוגדר חי על פי ההלכה.

http://arevim.bua.co.il/

http://www.hods.org/Hebrew/index.asp

"משה בא לחבר שלו חיים ומבקש ממנו 10 שקלים לקנות שוקו ולחמניה, חיים נותן לו 10 שקלים ברצון ובשמחה

למחרת חיים רואה שחסר לו 10 שקלים ומבקש ממשה שיתן לו 10 שקלים לקנות בירה.. אבל משה אומר לו:

מצטער אך איני יכול לתת לך כי אבא שלי לא מסכים לי שאתן כסף למטרה זאת כי אינה מוסרית לגילך:"

קוראים ומשתתפים [ בעל יושר ] לצומת ליבם רק בגלל שאני רוני נמצא תחת אותם הודעות - ישנם חברה כאן המסלפים משקרים ומקללים [ הודעה אחריי ] , זאת הבעיה שאין יושר.

טוב, זה כבר מעל לכוחותי לחזור על אותם דברים שוב ושוב .... שהכל מסתכם בשאלה מוסרית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלא נדבר על כך שלהגיד שקביעת מוות זאת שאלה מוסרית זה טמטום מוחלט

כמו שכבר כתבתי:

מה הלאה, אתה רוצה רב שימדוד אם השולחן ישר מכיוון שלא מספיק לך הפלס של הנגר?

או אולי משגיח כשרות שיבדוק אם מי שתורם לך דם הוא יהודי כשר השומר מצוות?

ומה עם רב לצד הקופאית בסופר, אשר מודדת את משקל הירקות שאתה קונה? אולי הוא צריך לבדוק שהמשקל כשר למהדרין?

רוני, אתה יכול להמשיך לזיין בשכל עד מחר, או עד מתי שבא לך.

קביעת מוות אינה סוגיה מוסרית, אלא רפואית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבנות הראשית ועוד רבנים גדולים -מספיק גם ממוות מוחי , יש כאן מחלוקת הפוסקים -הדין הוא כשיש ספק שמא המוטל לפנינו עדיין מוגדר כחי - אין לגעת בו .

בקיצור שיקרת כשאמרת שיש רבנים שמכירים כדי שנבזבז עמודים כדי להבין מה טענתך ולבסוף לגלות שאין לך כזאת.

כל הדברים שציינת שאנשי דת אמורים לבדוק אלה דברים שכבר היום בודקים אותם.

חוץ מלזיין את השכל בשאלות הלכתיות שיש להן כבר תשובה מדעית(ולהרויח כסף) אני לא שום דבר שאנשי דת צריכים לעשות.

ושתבין, תרנגולת(בניגוד לאדם), אחרי שתכרות לה את הראש, הגוף שלה ימשיך ללכת במשך כמה זמן אז מה? זה אומר שיש בה חיים?

וחוץ מזה, אם אני חבר באיכ"ס-אגודת ידידות החסה והסלרי(מהפרק הראשון של הפיג'מות)?

אז אני מחליט שאני לא נותן איברים אלא אם יהיה פיקוח של צמחונים-אנשים מוסריים שאינם רוצחים!

למה לשומרי מצוות מותר ולשומרי החסה והסלרי אסור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז חיים אומר לו

אני לא חייב לך דין וחשבון למה אני רוצה את ה 10 שח' שקיבלת מימני

אז משה אומר לו "פראיירים לא מתים הם רק מתחלפים "

אז חיים אומר לו תחזיר את מה שאתה חייב

אז משה אומר לו לך תוכיח שאני חייב

אז חיים אומר לו אתה גנב

אז משה אומר אתה גנב

אז חיים אומר אתה קיבלת מימני 10 שח' ולא רוצה להחזיר

אז משה אומר לו זה בגלל שאתה מטומטם

אז מה היה לנו ?

תיתן למשה 10 שח' והוא ישלם לך בצרות תמורתן .

כמה אהבה אני מרגיש כלפי הציבר שרוני מייצג , הממממ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור שיקרת כשאמרת שיש רבנים שמכירים כדי שנבזבז עמודים כדי להבין מה טענתך ולבסוף לגלות שאין לך כזאת.

היה עלי כבר להכניס אותך לקבוצת הכת הלצנית ישר מהפרטי דאז, אז נעשה עכשיו קליק .

טוב רק זה , אין רבנים לא רק בעבר אלא היום [ פוסקי דור ] שהלב והנשימה?

http://www.mymc.co.il/Hospital_Bnie_Brak_Israel_news_and_events/events/113.htm

אין אחרי מוות המוח פוסקי דור היום ?

ראה ויקי תחת תרומת איברים - יש כמה פסוקי דור לגבי מוות מוחי .

"מן הפוסקים שהתייחסו לשאלה: הרב שמואל הלוי וואזנר קבע כי "אין מיתת המוח קובע אלא מיתת הלב, היא מיתת האדם" ועל-כן אדם שליבו פועם (ואפילו באמצעות מכונת לב-ריאה) נחשב כחי, ואסור לנתקו מן המכשירים לצורך תרומת איבריו. לדעה זו מצטרף הרב אליעזר ולדינברג, בעל שו"ת 'ציץ אליעזר', הקובע בעקבות הרמב"ם ש'החיות תלויה בלב'. הרב משה פיינשטיין קבע להפך, "אף שהלב עדיין יכול לדחוף לכמה ימים, מכל מקום כל זמן שאין לחולה כוח נשימה עצמאית, נחשב כמת". דעה ממוצעת היא של הרב שלמה זלמן אוירבך, לפיה מות גזע המוח איננו מוות, אך מות המוח כולו ייחשב כמוות. בדיקה שמטרתה וידוא מות כל המוח מחייבת הזזת גופו של התורם, דבר שלדעת הרב אוירבך אסור באדם כזה משום שהוא "ספק גוסס". לפיכף, כיום אין לדעתו אפשרות להתיר תרומת איברים בישראל, אולם מתוך ראיית העתיד הגדיר הרב אוירבך עוד בחייו את התנאים שבהם תהיה התרומה מותרת, אם וכאשר יווצרו

בהחלטתה משנת 1987 קבעה ועדה של הרבנות הראשית לישראל כי כדי להתיר השתלת אברים יש לעמוד על כמה תנאים:

א. הוכחות קליניות מפורטות שגזע המוח נהרס לחלוטין.

ב. הוכחות אובייקטיביות על הרס גזע המוח, כגון בדיקת BEAR.

ג. הוכחה שנשימה העצמונית נפסקה לגמרי ולא חל כל שינוי במשך 12 שעות.

ד. לרופאים הקובעים את המוות אין שום קשר ישיר או עקיף לרופאים המשתילים את האברים בחולה.

ה. שיתוף נציג הרבנות הראשית בצוות הקובע את המוות (נציג זה יכול להיות רופא המכיר את ההלכה, שיקוליה ודרך חשיבתה).

לכן כמו שכתבתי יש מחלוקת הפוסקים בשאלה מוסרית זאת."

1286246990.jpg

בעהית"ש, בשני בשבת י"ז אדר ב' התשס"ח

דעת-תורה.

בישיבתנו היום לפני מרן הראש"ל פוסק דורנו מופה"ד רבינו עובדיה יוסף שליט"א,

הופיעו הפרופסורים הר"ר אברהם שטיינברג הי"ו והר"ר יגאל שפרן הי"ו ועוד, ואחר שמסרו סקירה מפורטת ותמציתית בדבר הבדיקות הנעשות בימינו אלה, לקביעת המוות, ואחר בירורים שונים,

מרן שליט"א חיוה דעתו דעת תורה, שמעיקר הדין המוות נקבע, עם מות המוח כולו כולל גזע המוח, והפסקת הנשימה באופן בלתי הפיך.

ובלבד שהכל יעשה ע"פ נאמנים, שיקימו וועדה מיוחדת הכוללת ת"ח בקיאים בעניין זה, שתברר בדקדוק ובאמיתות שאכן ננקטו כל הצעדים הדרושים, ונערכו כל הבדיקות הראויות בזה, בלא יוצא מן הכלל.

וגם זאת דורש מרן שליט"א, שתינתן זכות מפורשת לכל אדם או למשפחתו, שלא ינתקוהו מן המכשירים, ולא יטלו ממנו אברים, ולא תיעשה שום פעולה מהסוג הזה, עד אחר הפסקת פעילות הלב לגמרי, ודרישתו תכובד בקפידא.

ולראיה מהימנא באעה"ח ביום הנ"ל ש.מ. עמאר

הדברים הנ"ל נעשו בהסכמתי המלאה ע"פ דעת תורה. והכל ברור ויציב ונכון וקיים.

עובדיה יוסף "

לכן צויין מחלוקת הפסוקים ומה הדין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמוכיח:

א. שהרבנים מתערבים במה שאין להם מקום להתערב בו.

ב. שהם אסופת צבועים.

ג. שאין זה משנה אם במות הלב או במות המוח אלא בלבד שהכוח, השליטה, הסמכות והסחטנות יהיו בצד שלהם.

במיוחד מענינת השטות של האויירבך שמות גזע המוח אינו מוות אלא אם כל המוח מת אבל מאידך אסור לבדוק זאת כי אסור להפריע למנוחת הגוסס.

לא נראית כאן איזו סתירה לוגית?

ועוד מענינת הדעה שבמסמך המצורף, לפיה מותר לקחת איבר להשתלה אבל רק אחרי שהאיבר הנתרם מת ואינו ראוי להשתלה.

לא נראית כאן איזו סתירה לוגית?

ואני שואל: למה לכל הרוחות צריך שיתוף של נציג סחטני הדת היהודית בצוות קביעת מוות?

ומה עם נציג הדת הנוצרית או המוסלמית? או שלמעשה המוסר הרבני המעוות הוא שאמי שאינו יהודי כשיטתם לא בחזקת אדם אלא מותר לרצוח אותם כדי שישמשו מאגר איברים בעבור החרדים?

וזה מזכיר לי באמת את המוסר ואהבת האדם של הטיפוסים האלה.

בהפגנות הגדולות בירושלים נגד ניתוחי מתים היה רב אחד שהיה מהבולטים באלימות נגד כל מה שאינו כדעת חבר מרעיו. לא מעט עגלות אשפה שרופות הוחלפו כתוצאה מההסתה שלו והאלימות שהנהיג נגד ניתוחי מתים.

יום אחד הוא נעלם. לא ראו אותו בהפגנות.

אז אחד העיתונאים התחיל להתענין ולחקור. מסתבר שהוא נזקק להשתלת כליה. פתאום ניתוחי מתים או השתלות כבר לא היו נושא שלילי כל כך...........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=475633.msg4071830#msg4071830

כמו שכבר אמרתי, אני לא רואה שום דבר שאנשי דת צריכים לעשות מלבד להתפלסף על שאלת קביעת המוות. שאלה שלמדע הרפואה כבר יש תשובה עליה.

כאילו אם בבית חולים אחד יהיה רב שמכיר המוות מוחי ובבית חולים אחר לא אז יהיו החלטות שונות? זה פשוט טרוף

לפני הרבה שנים אנשים האמינו שכל עוד הלב פועם האדם חי, זה נראה להם הגיוני.

היום אנחנו יודעים שהנשימה היא בסה"כ פעולה שנועדה לספק חמצן והלב הוא בסה"כ משאבה שנועדה להזרים לכל תאי הגוף דם עשיר בחמצן ודברים אחרים.

האישיות של האדם קשורה במוח שלו-ברגע שתאי המוח מתים האדם כבר לא קיים יותר.

כמו שכבר אמרתי, התרנגולת בלי הראש ממשיכה ללכת, זה לא אומר שיש בה חיים.

יש 3 גישות(נשמה,מטריאליסטית,דואלית), רובם המוחלט של חוקרי המוח תומכים בגישה המטריאליסטית לאור הידע המדעי הרב שנצבר(שמצביע רק על דבר אחד-האישיות נוצרת מתוך המוח). מי שרוצה להאמין בגישה הדואלית, מוזמן להאמין שאחרי מות המוח הנשמה עוזבת את הגוף. אין שום בעיה.

אבל מה? לאנשי הדת לא אכפת מהידע המדעי. לפני כך וכך שנים מישהו אמר שהחיים תלויים בפעילות הלב אז הם לא יכולים להודות שהוא טעה.

מי שרוצה לחקות להפסקת פעולת הלב-זכותו אבל זאת החלטה לא מוסרית/אגואיסטית/ילדותית וכו'

יש את כל הסיבות שבעולם להאמין שאחרי מות המוח הנשמה עוזבת את הגוף ולכן מותר לקחת איברים. תן לי סיבה אחת הגיונית להאמין שהיא עדיין נמצאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

מהשבוע: קדימות בתור להשתלה לחתומים על אדי

השבוע יוצאת לדרך תוכנית מהפכנית בתחום השתלות האיברים בישראל: מעתה מי שיחתום על "כרטיס אדי" לתרומת איברים יקבל קדימות בתור, במקרה שיזדקק בעצמו לתרומה. בטור אישי מסביר פרופ' יעקב (ג'יי) לביא, אחד מיוזמי התוכנית, מה הוביל אליה. "עיני רבים בעולם נשואות כעת אלינו", הוא כותב

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3981771,00.html

כי מציון תצא תורה ??? אמן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...