החוצפה עוברת כל גבול - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החוצפה עוברת כל גבול

omrij

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3961475,00.html

חייה של טויבה בריזל, ירושלמית בת 60, ניצלו היום לאחר שריאה של מושתלת לב יהודיה שנפטרה הושתלה בה. למרות זאת, גם היום היא נחרצת: תודה למשפחה שהחזירה לי את החיים אך תרומת איבר מותר לקבל רק מגוי - לא נחתום על אדי

היא לא מכונה לתת תרומה אבל אין לה בעיה לקבל תרומת איבר מיהודיה

חייבים לחוקק חוק בנושא

כמו שביבי אמר: "יתנו יקבלו"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ישראל חייבת לעבור לשיטת OPT-OUT בתרומת איברים, כלומר, כל אזרח יהיה חתום באופן אוטומטי על תרומת איברים ורק מי שיבקש מפורשות ייגרע מרשימת התורמים. במקרה כזה, אדם שייגרע מרשימת התורמים ייגרע מרשימת הנתרמים ולא יוכל לקבל תרומת איברים או שיקבל עדיפות נמוכה יותר לעומת תורמי האיברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא חוצפה זאת טיפשות. אין לי דרך אחרת להגדיר את ההתנהגות שלה ואת דרך המחשבה שלה.

מדובר באישה בורה וטיפשה ללא שמץ של מחשבה חופשית (או מחשבה בכלל)

באופן כללי המסר המרכזי הוא שהכל הוא בידי פסיקת הרבנים, וכל אחד צריך לשאול את הרב שלו מה עליו לעשות".

"בעיקרון הרבנים אינם מאשרים השתלות איברים, אלא אם זה איבר של גוי, ואז מותר. אבל במקרה הספציפי שלי, קיבלתי אישור כיוון שהייתי ממש בסכנת

חיים".

.. בניגוד לאנשים אחרים שזקוקים לתרומת איברים סתם כי בא להם איזו כליה או לב משודרגים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי בקרוב יהיה תעדוף ברשימת ההמתנה לאיברים לאנשים חתומים אד"י.

אני לא דואג לגדולי הרבנים - הם ימשיכו להתנגד ואם חו"ח מישהו מהם או אנשי שלומם יצטרך איבר - אני בטוח "שמשמיים" (קרי - פרוטקציה) ידאגו לו כהרף-עין.

מדובר באישה בורה וטיפשה ללא שמץ של מחשבה חופשית (או מחשבה בכלל)

אני חושש שאכן כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי בקרוב יהיה תעדוף ברשימת ההמתנה לאיברים לאנשים חתומים אד"י.

עד כמה שאני יודע, אין לחתימה על כרטיס אד"י שום מעמד משפטי

המשפחה יכולה להחליט שהאיברים לא יתרמו גם אם אותו אדם חתם בחייו על כרטיס אד"י

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא חוצפה זאת טיפשות. אין לי דרך אחרת להגדיר את ההתנהגות שלה ואת דרך המחשבה שלה.

מדובר באישה בורה וטיפשה ללא שמץ של מחשבה חופשית (או מחשבה בכלל).. בניגוד לאנשים אחרים שזקוקים לתרומת איברים סתם כי בא להם איזו כליה או לב משודרגים

+1

אני חתמתי על הכרטיס לפני שנים. אם האיברים יצילו אנשים אחרים תרמתי יותר במותי מאשר בחיי.

+1

"בתקווה, כי אוכל לעזור לזולת, אני מצווה בזה ותורם לאחר מותי:

כל איבר מגופי שהזולת יוכל להיעזרבו להצלת חייו. לרבות כליה, לבלב, כבד, לב, ריאות, קרנית, עור, עצמות"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(4) לקבוע הנחיות לעניין הקצאה של אברים שניטלו לפי חוק האנטומיה והפתולוגיה או שהובאו לישראל בהתאם להוראות לפי סעיף 6, ובלבד שבעת הקצאת אברים כאמור יובאו בחשבון, בין היתר, שיקולים אלה:

(א) הסכמת אדם, בחייו, לנטילת אבר לאחר מותו כאמור בסעיף 28, אם הוא או בן משפחתו מדרגה ראשונה זקוקים להשתלת אבר;

(ב) תרומת אבר שניטל מאדם לפי חוק האנטומיה והפתולוגיה, אם בן משפחתו מדרגה ראשונה זקוק להשתלת אבר;

(ג) תרומת אבר שניטל מאדם בחייו, שלא לנתרם מסוים, אם אותו אדם או בן משפחתו מדרגה ראשונה זקוקים להשתלת אבר;

המחוקק התייחס לעניין של אד"י באופן עקיף ותיעדוף איברים (אם כי לא באופן ישיר אלא בהנחיות לוועדת ההיגוי העוסקת בענין).

הסכמת משפחה

28. (א) המרכז להשתלות רשאי, בעצמו או באמצעות גוף שהשר הכיר בו לעניין סעיף זה, לקבל את הסכמתו של אדם, בחייו, ליטול אבר מגופו לאחר מותו, לשם השתלתו באחר, וכן לקבל את הסכמתו של אדם למתן תמורה לקרובו לפי סעיף 29(א); המנהל, לאחר התייעצות עם ועדת ההיגוי, יקבע את הדרכים למתן הסכמה, לתיעודה, לבקרה על אמיתותה, וכן את פרטי ההסכמה, פרטים נוספים שנותן ההסכמה יידרש למסור ואופן החזרה מהסכמה.

שוב פעם התייחסות עקיפה לעניין אד"י.

אולם לפי חוק האנטומיה והפתולוגיה - תיקון מ-1980 (בלחץ חרדי)

(א) השאיר הנפטר בני משפחה, לא תנותח גווייתו לפי סעיף 6 - למעט ניתוח בנסיבות כאמור בסעיף 6(ג) - אלא אם נתקיימו גם שתי אלה :

(1) מדרג ההסכמות במשפחה - הסכים לכך בן זוגו של הנפטר, ובהעדר בן זוג - ילדיו, ובהעדר ילדים - הוריו, ובהעדר הורים - אחיו או אחותו ;

(2) העדר התנגדות בן משפחה אחר - לא התנגד לכך בכתב בן משפחה שבאותה דרגת קרבה של מי שהסכים כאמור, או בן-משפחה שבדרגת קרבה שלאחריו בנסיבות המקרה בהתאם לסדר דרגות הקרבה שבפסקה (1).

אין התייחסות ישירה לעניין של אד"י והעניין מעורפל בכלל (יתכן ובכוונה - לחץ החרדים) בד"כ - אם מישהו חתום על אד"י, אזי בן/בת-זוגו יחלקו איתו את הדעה בנוגע להשתלת איברים. בישראל לא חסרים מקרים שהאדם הקרוב ביותר לנפטר מסכים לתרומת איברים ואז צץ בן/אח/בן-דוד חוזר בתשובה, אוחז בידו איזה פשקוויל ומסרב בכל תוקף לתרומה.

לציין - על פי פרשנות משפטית "יבשה", החזיק הנפטר כרטיס אד"י, או כל הצהרה משפטית אחרת המאשרת שילקחו אבריו לאחר שקבע מותו המוחי - לא חייבים את הסכמת המשפחה כלל. אולם המצב בשטח ועל פי נהלי משרד הבריאות מחייב את הסכמת המשפחה, גם אם החזיק כרטיס אד"י.

כך שיש חשיבות משפטית לכרטיס, אבל היא לא מיושמת בפועל.

אני רק מקווה שאותם חרדים מבינים את ההשלכות של המעשים שלהם. מבחינתי האירוע הזה רק מגדיל את הכעס שלי כלפי הממסד הרבני בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה לתרום איברים ההפך מצווה גדולה - כמו מאדם בריא התורם כליה וכדו` .

אין היתר של הרבה רבנים והגדולים ביותר לחתום על כרטיס אדי.

מהסיבה שכל עוד והרופאים מתנגדים על פיקוח רבני בעניין - אין לחתום על הכרטיס. גם אותם רבנים מעטים שהקלו בעניין, התנו להוסיף על החתימה 'באישור רב'

כי הדבר תלוי בהרבה פרטים -האם הנצרך להשתלה נמצא לפנינו? מה גדר הנצרכות פיקוח נפש? מהו מוות, שניתן מאותו שלב ליטול אברים בלי לפגוע בגדר החי של החולה? ועוד הרבה שאלות קשות - לשם כך אדם דתי/חרדי מתנהל ואין שום קשר לאנשים חילוניים שיעשו מה שרוצים , מי שלא מתאים את עצמו להשקפה הזאת - אדם דתי לא צריך לחתום לו. אבל מזה לקשר לאיסור לתרום? זה טעות -יש היתר לתרום איברים אך בדרך הנכונה .

.........

מי שמסתמך רק על וינט -מה אני אגיד ומה אספר.

על השאלה שהאישה השיבה רק מגוי [ קודם כל זה לא מדוייק - יש הרבה פרטים שאפשר מיהודי - לשם כך אדם צריך לבדוק במקורות שהם ההלכה ] מצד שני השאלה צריכה להיות האם מותר לקבל, ולא בכלליות האם מותר לתרום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוסים רוצים לקבוע ולהשתלט על הכל - זה מה שזה !

הם הכת אומרים אנחנו לא מתנגדים אבל אנחנו לא נסכים רק בתנאי שאנחנו נחתום - אם יש משהו יותר מטומטם מהדבר הזה זה רק אישה שפועלת על פי זה , להסתכלותי האישה הזו היא נציגה ברורה של הכת שלה - לוקחת ולא נותנת בחזרה , מישהו אמר טפיל ?

כמו באוכל

כמו בחיי אישות

כמו בכל משרד ממשלתי שהם מגיעים אליו

כמו בנושאים של חיים ומוות - הם רוצים בילעדיות

אתם תראו שאם מישהו יהיה מספיק מטומטם לתת לרבנים לאשר - בחתימה , הם יתחילו לגבות על זה כסף .

מדינה מטומטמת לא תוכל להתקיים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...