איזה כרטיס מסך מריץ GTA IV ב- 1080p בצורה חלקה? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה כרטיס מסך מריץ GTA IV ב- 1080p בצורה חלקה?

oren

Recommended Posts

שלום רב,

ברשותי המפרט הבא:

לוח אם GIGABYTE GA-EP43-DS3L

מעבד Intel Core 2 Duo E8400

2 כרטיסי זיכרון (DUAL) של 2 ג'יגה כל אחד Geil PC2-6400 DDR2-SDRAM UDIMM Ultra

מארז Antec SONATA III + ספק כח מקורי 500W

כרטיס מסך MSI R4850) ATI RADEON HD 4850)

אני מקווה שלא החסרתי פרטים...

יצאתי מנקודת הנחה שהכרטיס מסך שלי הוא צוואר הבקבוק ומה שמונע מהמשחק לרוץ חלק ב- 1080p.

למעשה, בינתיים רק ניסיתי לשחק ב- 720p וכבר בקטעים שבהם תנועה רבה על המסך, אני חש בקיטועים קלים (20-30FTP לפי תחושה שלי...), מה שפוגע במשחקיות.

השאלה שלי היא - איזה כרטיס מסך (שיתאים למערכת שלי המופרטת מעלה) עליי לרכוש על-מנת להריץ את המשחק באופן חלק, גם בקטעים ה"קשים" והמהירים?

נ.ב. מערכת ההפעלה שלי היא 7 למקרה שעדיף כרטיס תומך DX11...

רב תודות,

אורן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על תגובותיכם.

בעזרתם הופתעתי לגלות כי במקרה שלי המעבד מהווה צוואר בקבוק.

הבנתי גם כי מעבד מרובע ליבות יעזור רבות בשיפור ה- FTPים במשחק IV (גם מתגובת Klayton וגם מחיפושים בגוגל).

בחרתי ללכת על אפשרות ה- OC לפני רכישת מעבד חדש מרובע ליבות.

חיפוש "E8400" באתר הנהדר OverClock.net הניב תוצאות יפות ולמדתי רבות.

,omri09

אודה לך באם תוכל לכתוב לי את הנתונים הבאים:

1. מהם הנתונים אותם הגדרת ב- (מבחינת מתח, באס וכד')?

2. באיזה אתה משתמש למעבד?

3. שמתי לב (קראתי בכרטיס שלך) שהזיכרונות שלך הם של , אני מאמין שיועדו מראש ל- OC מבחינתך, האם לדעתך הזיכרונות שברשותי יהוו בעיה לביצוע OC?

רב תודות על העזרה :xyxthumbs:

אורן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהזכרונות לא יועדו ל- OC, וגם באוברקלוק עד ל- 3.6GHZ אין צורך לגעת להם בהם. :)

קבעתי מכפלה על 9, FBS על 400, מחלק זיכרונות ל- 2.00D.

מתחים- VCORE הורדתי ל- 1.15V, קבעתי שישאר על 1.8V, את שאר המתחים השארתי ב- NORMAL.

הקירור שלי כפי שרשום- Alpine 11 Pro Rev.2 והטמפ' קצת מעל ה- 50 בעת מאמץ מלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

תודה על תגובתך.

למעשה, עוד הבוקר פרסמתי הודעה באותו פורום (OverClock.net) וכרגע קראתי שהם לא ממליצים לבצע O/C עבור IV (עם המעבד והלוקח שלי), אלא שלחו אותי ישר לרכוש מעבד Quad... הנה תגובתם של 2 משתמשים באותו פורום:

JadedFloridian:

if you want GTA IV to "run great", you'll need a quad-.

TwoCables:

The amount of improvement in IV that you would gain by overclocking to 4.0 GHz might not be worth the effort at all.

אך בכל אופן, מאחר והמחירים של Quad יקרים עבורי (כ- 900 ש"ח עבור Q9550 וכ- 1,200 ש"ח עבור Q9650), חשבתי לעשות O/C וניסיתי לעשות לפי מה שכתבת, אך לצערי לאחר פעולת ה- Post, ה- לא עלה (מסך כחול/ריסט/תקיעה).

מה גם שלא מצאתי היכן לשנות את מחלק הזיכרונות (כדי להגדיר 1:1, מאחר ובתוכנת אבחון CPU-Z אני רואה שהיחס הוא FSB:RAM 5:6) - מצ"ב תמונה.

בכל אופן, העליתי את ה- FSB ל- 400 (כדי לקבל 3.6 GHz).

ואז ניסיתי לשחק עם המתח, בין 1.15 ל- 1.25 , ניסיתי גם Auto. ניסיתי להוריד את מהירות הזכרונות מ- 400 MHz ל- 333 MHz ואף 200 MHz , ניסיתי לנעול את PCI-E על 100 Hz - אך בכל המקרים ה- לא עלה, כפי שכתבתי מעלה.

התייאשתי והחזרתי את המצב לקדמותו... נראה כי אני בכיוון של בכל זאת להשקיע במעבד חדש:kopfpatsch:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קבעת מחלק , הזכרונות שלך עובדים ב- 800/960 :-\

יש לך שם SYSTEM MEMORY MULTIPLIER(SPD תקבע אותו על 2.00D

את ה- LATCH טוב שהגדרת 400MHZ(תכפיל ב- 2 ותקבל את המהירות האמיתית של הזכרונות שלך)

את ה- PCI EXPRESS תנעל על 100MHZ(לפי התמונה זה AUTO)

ואוברקלוק ל- 3.6GHZ כן יתן תוספת ביצועים נחמדה, תמיד טוב להוציא כמה שיותר מהמעבד.

כשתשמור את ההגדרות, המחשב יעשה RESTART פעמיים וידלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או, מעולה :xyxthumbs:

לאחר שביצעתי בדיוק את אשר כתבת, המחשב עלה :)

אך לצערי, חוויתי ריסוקים...

פשוט נכנסתי לבדוק ב- "מד חוויה" של Windows 7 בכמה השתפרה ה"חוויה" ( :silly: ) של המעבד, כאשר במקביל בדקתי טמפ' בעזרת Real Temp ו- Temp (ב- IDLE כ- 46c ובמאמץ לא עבר את 55c) אך לאחר מס' שניות קיבלתי מסך כחול וריסטרט למחשב.

כאשר עלה מחדש, ניסיתי שוב, או-אז קיבלתי מיד מסך כחול שוב ריסטרט.

כאשר שוב עלה מחדש, ניסיתי לבצע בדיקת מאמץ בעזרת Orthos (אני מאמין שאתה מכיר), ולאחר 4-5 שניות קיבלתי שוב ריסטרט למחשב.

בכל 3 בפעמים, כאשר ה- עלה, קיבלתי פירוט של המסך הכחול וביצעתי Print Screen, מצ"ב תמונה עם שלוש הריסוקים, בהתאמה (ראשון למעלה, שני באמצע, שלישי למטה).

ניתן לראות כי הנתונים בהם זהים כמעט לחלוטין ורק הערך לצד BCP3 שונה.

אין לי כ"כ זמן כרגע לחפש על ה- BCPים השונים בגוגל ולקרוא כל מה שכתוב, רק בעוד כמה שעות אתפנה לכך שוב.

בינתיים אשמח ואודה מאוד באם יש לך כיוון כלשהו שאוכל לנסות לפני שאני שוב חוזר לאחור :hi:

רב תודות לך איש יקר :xyxthumbs:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא למעבד הזה יש יכולות מצויינות, 3.6 קטן עליו, גם אם נפל על מעבד חרא.

בכל מקרה תנסה להוסיף מתח (לא יותר מדי) ותנטר טמפרטורה. אין שום סיבה לקנות מעבד חדש בשביל משחק אחד, מה גם שהוא פורט לא משהו שזולל מעבד לשווא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעלה מתח למעבד במדרגה אחת כל פעם ותבדוק.

מעולה!!! תודה רבה!!! :yelclap:

כך עשיתי, רק שקרה דבר מוזר שאשמח לשמוע כיצד הוא יתכן:

הבוקר העליתי את המתח במדרגה אחת בלבד (ל- 1.15625v) ובדקתי עם Orthos, לאחר 10 דקות ללא ריסטרט הייתי שמח וחשבתי שסיימתי :)

כיביתי את המחשב והלכתי לעיסוקיי ובערב שוב, ליתר ביטחון, בדקתי עם Orthos והפעם תוך 2 דקות המחשב ביצע ריסטרט.

התוכנות שרצו היו אותן תוכנות והמצב היה אותו מצב - לאחר הפעלה מחדש של המחשב. השאלה שלי היא - האם קיימות סיבות מסויימות/ידועות לעניין זה? (שפעם אחת יעבוד תקין דקות ארוכות ופעם אחרת לא יחזיק ויתרסט לאחר מס' דקות...)

בכל אופן, לאחר הריסוט, בשעה 16:52 העליתי מדרגה נוספת (ל- 1.16250v) ובדקתי - לאחר מס' דקות - שוב ריסט.

בשעה 16:59 העליתי מדרגה נוספת (ל- 1.16875v) ומאז ה- Orthos רץ עד לפני מס' דקות (משך 3 שעות ו- 25 דקות), ללא ריסוט - ואין מאושר ממני :smile1:

טמפ' מקסימלית 61c כאשר המזגן בבית כבוי וטמפ' החדר היא 27.2c, כך שנראה לי בסדר גמור.

רב תודות!

ושוב - אשמח לדעת מה יכול לגרום למה שקרה הבוקר ואחה"צ כאשר המתח היה על 1.15625v :nixweiss:

אורן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs:

מתח מתחת 1.2V בשביל 3.6GHZ זה מצויין.

אני לא מכיר את התוכנה שאתה בודק איתה, אני עובד עם OCCT, אבל בשביל לקבוע יציבות מלאה צריך בכל תוכנה לתת לבדיקה לרוץ לפחות שעה.

יחסית לקירור סטוק גם הטמפ' שלך בסדר גמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח לשמוע :yelclap:

מחר יהיה לי קצת זמן שוב להתעסק עם ה- O/C ואבדוק גם עם OCCT.

אגב, הציון של המעבד ב"מד חווית משתמש" של 7 עלה מעט (מ- 6.4 ל- 6.8 ) ו"מד החוויה הכללי" גם עלה בעקבות זאת (מ- 5.4 ל- 5.5) - כיף לראות זאת :)

אני מתכוון גם לעשות O/C לכרטיס מסך בעזרת AfterBurner ולכוון את המאוורר כך שתגבר מהירותו ביחס לטמפ' (קראתי באתר שלהם שיש אפשרות כזו בתוכנה). אבל גם לכך אתפנה רק מחר.

דבר אחרון - מותקן לי במחשב AC Freezer 7 Pro , זה לא סטוק... אבל מאז הקניה (בסוף 2008) לא החלפתי משחה תרמית בין המעבד לגוף , רק ניקוי אבק מדי פעם, אז אולי בגלל זה הטמפ' כך.

לדעתי הטמפ' בסדר כך למרות שמדובר בקירור שאינו סטוק כך שאני מעדיף בינתיים לא להתעסק עם פירוק גוף הקירור והחלפת משחה תרמית.

תודה על הכל ו... עדכונים בהמשך (בנוגע לכ. מסך ו- OCCT).

לילה טוב :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפרטורה תקינה, אתה יכול אפילו לעלות עוד, אבל אין צורך ממשי.

ההסבר למה ששאלת הוא שזה לא קבוע מתי המערכת מאבדת יציבות.

בכל מקרה תשאיר את הorthos לאפילו עוד שעה-שעתיים ואם זה יציב מה טוב. יש לך עוד להעלות מתח למעבד כך שהכל בסדר גם אם המחשב יקרוס.

תבדוק אם אתה רואה שינוי במשחק (אני ראיתי עם המעבד שלי)

בקשר לכרטיס המסך, אם תגדיר את המאוורר להיות על 100% הרעש שלו יהיה בלתי נסבל. תנסה לעלות ל-60-80% ושיסתובב ב-100% במאמץ מלא. אל תפחד אם תגיע ל-100 מעלות, זה נורמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...