למה מחשבים ניידים באים קומפלט? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה מחשבים ניידים באים קומפלט?

Fighter

Recommended Posts

למה עד היום אי אפשר להרכיב לבד והכל בא בתור חבילה במחיר מופקע שבאותו הזמן מחשב נייח עם חומרה דומה יעלה גרושים?

אני מסתכל על מפרטים של ופשוט בא לי להקיא מהעובדה שהם עולים כמות כזאת של כסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מספר דברים שמשפיעים על מחיר יותר מנייחים:

1. תכנון והרכבה.

בנייד יש תכנון מדויק של פיזור חום יעיל, סידור רכיבים וקיבועם בצורה שטלטולים לא יהרסו, והרכבה בצורה רובוסטית הרבה יותר מנייח

בהתאם לזה, בנייח כל חלק בנוי להתאים לכל מערכת - בניידים כל חברה בונה לעצמה את המפרט והמוצר שלה - ולכן דורש תכנון רציני יותר

בין החברות קיימות כאלו עם איכות הרכבה טובה יותר ופחות, וגם לזה שיקול חשוב במחיר הסופי של המוצר

נייח לא אמור לזוז הרבה ולכן להרכבה טובה ותכנון של הרכבה יש בו הרבה פחות פיתוח ולכן מחיר זול

2. אחריות

בנייד האחריות היא גלובלית - כלומר לכל המערכת ביחד, ולכן יקרה יותר ממחיר של אחריות לכל מוצר בנפרד.

3. מזעור וחום

בניידים עקב בעיית מזעור וחום רכיבים פועלים במהירויות שעון נמוכות יותר מהמקבילים הנייחים שלהם ולכן "פחות טובים" להגדרתך

מכאן שלדוגמה ליבת gtx480m שתפעל במהירות שעון נמוכה ותהיה שווה בביצועים לליבת gtx460 רגילה תראה לך שווה בביצועים אבל מחירה יהיה כמעט פי 2 שכן הייצור שלה יקר כמו ליבת gtx480 רגילה

תוסיף לזה את הצורך בפיזור חום הרב שעולה ככל שכוח המערכת עולה ותקבל עלות לא מבוטלת בנייד

בנוסף קיימים עוד מספר דברים שמשפיעים כמו מחירים קצת יותר יקרים למספר רכיבים (דיסק קשיח וכו)

עריכה:

4. מערכת הפעלה **

רוב הניידים נמכרים עם מערכת הפעלה מהיצרן - דבר שמעלה את המחיר מול מערכת נייחת בה אתה קונה מה שאתה רוצה

הכוכביות הן כי לא כל נמכר עם מ"ה, ולכן המחיר לא חייב תמיד להיות מושפע מגורם זה

זה נגזר בעיקר מכך שאי אפשר להרכיב לבד , יותר מאשר חובה - החברות מוכרות לך מוצר ככה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת, כנראה שזה באמת בעייתי כל הקטע של תכנון הרכיבים בצורה שהם לא יתחממו יותר מדיי ועלות הפיתוח שלהם...

אני מקווה שבעתיד ימצאו דרך לאפשר לאנשים להרכיב הרבה יותר זול בעצמם נטול אחריות ומערכת הפעלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היית פעם מפרק הייתה מבין כמה עלה רק התכנון ויצור של כל החלקים

שלו.

המחיר של הפיתוח והיצור מתחלק בכמות שמוכרים.

ויש הרבה נידים שאתה יכול לבחור קונפיגורציה פנימי שמתאים לך (לא כל כך זמין בארץ.)

נייד ראשון שלי עלה 10800 דולר.......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והוא בטח חלש יותר מאייפון היום :P

לא ממש, זה היה סה"כ לפני 5 שנים. :)

10800 דולר

אבל זה לא אני ששילם ...............

אה, אם אתה הולך על הנייד הראשון שאי-פעם השתמשתי בו, ולא זה ששילמתי עליו - אז אין לי מושג כמה הוא עלה. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...