החיישן של המעבד משקר.. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החיישן של המעבד משקר..

Ran B

Recommended Posts

אוקי ככה חבר'ה..היום התקנתי את החיישן של הפנל של הemerex

שמתי חיישן על המעבד..כמובן הורדתי את ההיט-סינק שמתי את החישן על הליבה..ועליו את ההיט סינק..

עכשיו זה פועל מצויין..הפנל מראה לי טמפרטורות של 25-40

כמו שצריך..

עכשיו נכנסתי לביוס סתם לראות את החיישן שקבלתי עם המחשב..כי לפני הפנל שקניתי היה לי חיישן של המעבד..

שהראה בביוס את הטמפרטורה..(למרות שהוצאתי את ההיטסינק אז לא ראיתי חיישן..יכול להיות ששמו אותו במקום אחר..)..

אז רציתי לראות כמה החיישן שקבלתי עם המחשב אומר לעומת הפנל..נכנסתי לביוס וחשכו עייני!! :o

77 מעלות על המעבד!!

וזה פשוט שיקרי לגמרי אין סיכוי!!

חשבתי בהתחלה שלא חברתי טוב את ההיטסינק בחזרה אבל ההיטסינק היה קר וממש לא חם!

נגעתי בו..והפנל הראה טמפרטורה של 35 ואחרי זה שיצאתי מהביוס והמחשב אלה (שזה עכשיו..)..

המחשב עובד חלק, נקי, בלי בעיות, בלי תקיעות ,בלי כלום..

אז הסקתי את המסנקה שכנראה החיישן של הביוס נדפק..

זה הגיוני? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

גם לי הייתה את הבעיה הזאת עם הלוח שלי בהתחלה. החיישן נמצא בד"כ מתחת למעבד עצמו ולא על הליבה.

מה שקרה אצלי זה שהרמתי את החיישן ככה שיגע חזק בליבה ממתחת, מה שלא אמור להיות. והיה לי את אותה הבעיה כמוך עם הטמפרטורות. אחרי זה פירקתי מחדש ושיטחתי את החיישן חזרה למטה ואז גם הטמפרטורות חזרו להיות נורמליות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי הייתה את הבעיה הזאת עם הלוח שלי בהתחלה. החיישן נמצא בד"כ מתחת למעבד עצמו ולא על הליבה.

מה שקרה אצלי זה שהרמתי את החיישן ככה שיגע חזק בליבה ממתחת, מה שלא אמור להיות. והיה לי את אותה הבעיה כמוך עם הטמפרטורות. אחרי זה פירקתי מחדש ושיטחתי את החיישן חזרה למטה ואז גם הטמפרטורות חזרו להיות נורמליות.

אתה אומר שהחיישן מתחת למעבד..ואני לא הוצאתי את המעבד אז סביר להניח שגם לא נגעתי בחיישן שמתחת..

כי רק הוצאתי את ההיטסינק ואז שמתי חיישן והחזרתי זה הכל.. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחח

שמת משחה טרמית?

אתה מודע שהחיישן לא מעביר חום טוב כמוה... והחוצץ ששמת בין הליבה להיטסינק די מפריע להעברת החום...מכאן המסקנה שהביוס לא משקר לך....החישן נמצא מתחת למעבד על הלוח אם...

אני אומר שתעיף משם את החיישן...זה לא אמור להיות המקום בשבילו....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא אמור לשים את החיישן בין המעבד להיטסינק !!! אתה עוד תשרוף את המעבד - הביוס לא משקר !!!

הרי החיישן, דק ככל שיהיה, מפריד בין ההיטסינק לליבה של המעבד ובכך מונע כמעט לחלוטין את מעבר החום ביניהם.

אתה אמור לשים את החיישן כמה שיותר קרוב לליבה, אך לא עליה.

מכיוון שהליבה מוגבהת יותר מכל המעבד יש מקום לשים את החיישן ליד הליבה על המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעיף מבין המעבד לHSF את החיישן!! החיישן עוד לא נהרס לך!?!? תוציא אותו מייד! אסור להפעיל לחץ רב על החיישן בסוף אתה תאבד אותו!

הביוס לא משקר, הסיבה שהגוף הוא קר זה בגלל שהחום לא עובר כמו שצריך בין המעבד לHSF!

תוציא את החיישן משם ותדביק למאחורי המעבד את החיישן (בעזרת צלוטייפ) ואת החוטים שלו תעביר בין הפינים של המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי הפכתי תודה על העזרה..

אבל עכשיו אין לי כל כך הרבה מידע על אבל המעבד שלי הוא מלמעלה ריבוע קטן ממש של 5 סנטימטר רחוב

5 סנטימטר אורך והוא רק ממתכת...

אולי אם אני מוציא אותו אז אני אראה את החיישן שקבלתי יחד עם המחשב ואולי שם יהיה לי מקום להכניס חיישן..

כעקרון עכשיו שמתי את החיישן על הפלסטיק שתופס את המעבד כדי שלא יפריע לחום לעבור..וזה לא מפריע לחום לעבור

הביוס אומר לי שהטמפרטורה 35~45

רגיל..

רק שהפנל אומר 12 מעלות..מין הסתם לא נכון..וכנראה בגלל שהוא על הפלסטיק..

אז איפה למקם את החיישן?

להוציא את המעבד מהמקום ולשים את החיישן למטה? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו פתחתי את המארז..והוצאתי הכל את המעבד וזה..אבל אין לי איך לשים את החיישן..

מכיוון שמין הסתם יש לו חוט לחיישן

אני יכול לשים אותו במרכז איפה שאין פינים אבל אחר כך אני לא אוכל להחזיר אותו למקום כי החוט יפריע לפינים..

וניסיתי להכניס את החיישן מתחת לפלסטיק שעליו המעבד ולא הצלחתי להכניס את החיישן מתחת לפלסטיק, אז איפה אני יכול לשים אותו?

::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בטוח הבעיה אבל בד"כ ביוסים שמקבלים עם הלוח לא מורים על הטמפ' הנכונה של החיישן - החיישן משקר .

עדכון ביוס זה כבר תהליך אחר ... תעשה חיפוש {יציג לך כמה תוצאות טובות}

איזה לוח יש לך ? (תעשה חיפוש !! ;))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...