שאלה| ברצוני לקנות אל פסק (UPS) למחשב חזק ואיני יודע איזה לקנות \: - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה| ברצוני לקנות אל פסק (UPS) למחשב חזק ואיני יודע איזה לקנות \:

CoinWalk

Recommended Posts

אם תסתכלו במפרט מחשב שלי תראו שיש לי ספק 1050W של חברת אנרמקס, אני חייב לקנות אל פסק בגלל נפילות מתח חוזרות באזור המגורים שלי.

בחנות מחשבים נאמר לי שאני לא יכול לקנות UPS רגיל כי יש לי ספק מעל 1000W ואני צריך לקנות UPS אינטראקטיב סינוס (שעולה כפול במחיר מUPS רגיל).

הדילמה היא כדלהלן ;)

אם אני קונה את הUPS הרגיל 1050W אז אני משלם 970 ש"ח (שזה לא סכום קטן) ובסוף אני אצטרך את המתקדם יותר אז נדפקתי ב1000 ש"ח.

אם אני קונה את הUPS אינטראקטיב סינוס היותר מתקדם אז אני משלם 1300-2100 ש"ח (שגם זה בהחלט סכום לא מבוטל) ובסוף אני אגלה שהייתי יכול לקנות את הרגיל אז בגלל נדפקתי :(

שמישהו יעזור לי בבקשה! אני מתחרפן! :s07: ועוד מעט מתחיל החורף ואיתו הגשמים הברקים והנפילות מתח..

תודה לכל מי שיעזור או ינסה לעזור.

עריכה:

יש לי תיקון הUPS היותר מתקדם עולה 1800-2700. :angryfire:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך,

קודם כול אם אתה רוצה שה UPS ישמש כ "מציל" לנפילות מתח אני לא ממליץ לך להשקיע ב UPS יקר.

\אתה צריך UPS פשוט שמחזיק חצי שעה גג.

ואני לא רואה את מרט המערכת שלך אז תתן לי אותו בשביל שנהיה יותר חכמים.

וד"א אני ממליץ בנוסף ל UPS לקנות שקע מגן נגד עליות מתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Intel™ 2 Quad Q8200 3030 MHz (OC)

ATI HD 5870 VaporX

Asus Xonar D1 Sound card

Gigabyte GA-EP45-UD3P

G.Skill Trident 1066 2Gb X4

Enermax Evolution Pro 85+ 1050W

Cooler Master HAF 932 Case

Cooler Master V8 CPU Cooler

Western Digital 500GB (OS)

Western Digital 1T

Western Digital 1T

Western Digital 320GB

Western Digital 1T External

Microsoft SideWinder™ X6 Keyboard

SideWinder™ X8 Mouse

Razer Megalodon Headset

אני צריך UPS לא רק בשביל להציל מנפילות או עלליות אני צריך UPS כדי שבמידה ותיהיה הפסקת חשמל אני יוכל לכבות את המחשב כמו שצריך.

רציתי לקנות UPS שמחזיק רבע שעה והוא לא כל כ"כ יקר הבעיה שאמרו לי שמכיוון שהמחשב שלי חזק מאוד אני לא יכול לקנות UPS רגיל

[br]פורסם בתאריך: 21.09.2010 בשעה 17:51:58

אז אף אחד שיכול לעזור לי? :s05:
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא כ"כ מבין בחוקי הפורום אז אני לא יודע אם אני עובר על החוקים כשאני מקפיץ את ההודעה הזו שוב או לא.. :nixweiss:

אבל בבקשה שמישהו יעזור לי כי זה ממש חשוב לי אפילו תשובה חלקית תהייה טובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיימים 2 סוגים של UPS לפי המבנה שלהם :

אונליין (המרה כפולה)

אינטראקטיב (המרה בודדת)

למחשב שלך מספיק אינטראקטיב שהוא הזול יותר

בכל אחת מהקבוצות קיימים UPSים שנותנים צורת גל שונה

גל מרובע square wave

גל שלבים modified wave - יכול להיות אם כמות שונה של שלבים. כאלה של שלב אחד או 2 הם דיי כמו גל מרובע. כאלה של 3 שלבים ומעלה הם דיי כמו גל סינוס

גל סינוס sine wave

למחשב שלך צריך גל סינוס או גל שלבים שיש לו מספיק שלבים כדיי שיהיה דומה לגל סינוס

הסיכום עד עכשו

המחשב שלך לפניי הספק לוקח כ 750 W כלומר אחריי הספק כ 950 W

מסך וכו' יקחו תוספת של 100 - 150 W. אבל נניח שאנחנו לא שמים UPS למסך (אלא רק מגן ברקים) כדיי לנסות להסתפק ב UPS של 1000 W ולא לחפש UPS חזק ויקר יותר

ה UPS המינימלי שאנחנו צריכים למחשב בלבד הוא : אינטראקטיב + גל שלבים של 3 שלבים + הספק 1000W שהוא כ 1250 VA בערך

אבל בתכלס

זמן סוללה לא קריטי אבל אנחנו לא רוצים בעיות אמינות. UPS של סוללה אחת יקח 100A מסוללה - ניתן לפסול מראש כל UPS שיש לו סוללה אחת כי הוא לא יהיה אמין. 2 סוללות זה 50A לסוללה שעדיין זה המון אבל יספיק אם ה UPS רק מגשר אל נפילות מתח קצרות. 3 סוללות או יותר מומלץ

אם תמצא UPS אינטראקטיב שמתאים לכל הדרישות האלה - הוא מתאים לך (שוב - רק למחשב ללא אפשרויות שדרוג ולא כולל את המסך)

יש סיכוי גבוה שלא תמצא (רוב הדגמים של אינטראקטיב שנמכרים הם קטנים יותר) ובמקרה כזה תהיה חייב לקחת UPS אונליין

הערה - ואט ו VA ב UPSים זה לא אותו דבר. ככלל ה VA של UPS הוא בערך 1.25 מה W שלו. כלומר UPS 1000 W הוא בערך 1250 VA. תיקח את זה בחשבון כשאתה בוחר את הגודל ל ה UPS

אם אתה תשדרג את המחשב ותגדיל את העומס אל הספק הוא יקח כ 1250 W כלומר 1500VA ותצתרך UPS גדול יותר בהתאם

אם תוסיף את המסך / ציוד רשת וכו ל UPS תצתרך תוספת של כ 80 - 100 VA בשביל המסך ו 80 - 100 VA לציוד רשת / רמקולים וכו' - עד 200 VA אקסטרה. אבל ניתן לקנות UPS אינטראקטיב קטן בשביל המסך בנפרד וכך אוליי לא תצתרך לקנות UPS ראשי עוד יותר גדול שיכול להיות יקר יותר בהרבה

אם הבעיה היא הגנה אל המחשב משקיעות מתח / הפסקות חשמל קצרות (ואכפת לך רק שלא יקרה נזק למחשב - לא מפריע שיעשה ריסט לא מסודר) ניתן להסתפק במגן ברקים איכותי אם מעגל השהייה ולא ב UPS

אם אתה כן רוצה הגנה מוחלטת למחשב אבל לא צריך הגנה מהפסקות חשמל של יותר משנייה אז ניתן לשים UPS רק למחשב ומגן ברקים בלבד למסך

הסבר נוסף אל בחירת UPS - http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=462368.msg3948565;topicseen#msg3948565

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי.. קודם כל תודה רבה על העזרה! אין לך מושג כמה עזרת לי :D

אבל עוד שאלה קטנה ברשותך:

זה:

http://www.advice.co.il/Productdetails.aspx?PID=1610&PcatID=905

אם אני יקנה כזה של 1050W זה יהיה מספיק? (בהנחה ששלוש-ארבע שנים מהיום אני קונה עוד כרטיס 5870 VAPOR X) או שכדי לקנות כבר 1250W?

סליחה על הבורות פשוט כשזה מגיע לW ו VA אני קצת מסתבך.. יש לי הפרעות קשב וריכוז ככה שזה די כבד עליי :D

תודה תודה תודה!!! אתה מלך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ההבדל בין W לפניי ואחריי הספק ?

החלקים של המחשב (המפרט לא כולל הספק) לוקחים הספק (W) מסיים של חשמל שתלוי במפרט של המחשב + בעומס אל המעבד / כרטיס מסך באותו רגע + אם יש

כשהספק מעביר חשמל למחשב הוא מתחמם והחום הזה הוא חשמל שמתבזבז בספק. הוא לא מגיע לתוך המחשב אבל כן נלקח מה UPS ולכן יש להביא אותו בחשבון כשבוחרים UPS

לספק איכותי של 80+ יש יעילות של 80 % מה שאומר שאם נניח הוא לוקח מה UPS 100 W אז מתוכם 80 W הולכים לתוך המחשב ו 20 W להתחממות של הספק

אבל אנחנו מנסים להגיע לזה בכיוון ההפוך. אנחנו יודעים כמה המחשב לוקח נניח 100 W. אם 100 W זה 80 % מהחשמל אז 125 W זה כל החשמל כלומר הספק יקח מה UPS פי 1.25 ממה שהוא נותן למחשב

המפרט הקיים שלך לוקח כ 750 W כלומר הספק יקח כ 950 W מה UPS (זה יעלה אם תשדרג את המחשב או תעשה אוברקלוק)

מה ההבדל בין W ו VA ?

בתאוריה מתח (וולט) X זרם (אמפר) = הספק (ואט). במקרה שלנו למשל 240 וולט (זה מה שיש בחשמל ולא תלוי בספק) כפול כ 4 אמפר (זה הזרם שהספק מנצל) נותן 950 ואט (זה החשמל שהספק לוקח)

הבעיה שהספק לוקח קצת יותר זרם ולא מנצל אותו. במקום זה הוא מחזיר את הזרם הזה ל UPS. התוספת זרם הזאת היא בין 50 % לספקים גנריים ל 10 % לספקי active PFC במקרה הטוב ו 25 % במקרה הממוצע (כולל מקדם ביטחון)

אם למשל הספק לוקח 5 A שמתוכם הוא מנצל 4 A (שנותנים 950 W) ומחזיר 1A לתוך ה UPS אז הספק עדיין מנצל רק 4A שהם 960 W. אבל ה UPS חייב לעמוד ב 5 A כולל ה 1A המיותר. אם נחשב כמה זה 240 V כפל 5 A נקבל 1200 VA

מכאן הופיע ההבדל בין VA ו W

W - החשמל שהספק לוקח ומשתמש

VA - סך הכול החשמל שה UPS מייצר כולל מה שהספק מחזיר ל UPS

בגלל זה ב UPS ה VA תמיד גדול יותר מה W. מחשבים כמה המחשב לוקח ב W ואז ממירים ל VA (לפי הסוג של הספק שיש במחשב) כדיי לקבל את הגודל של ה UPS ב VA[br]פורסם בתאריך: 24.09.2010 בשעה 17:09:47

בלינק שהבאת :

לפי W כולם חלשים מדיי

לפי VA הכי חזק מה 4 יכול להספיק (למרות שאתה טוחן אותו עד המקסימום ולא נראה לי שהוא מתאים לזה) והיתר חלשים מדיי

הכי חזק יכול להיות שיתאים אבל לא הייתי סומך אל זה / אל זה שיחזיק מעמד זמן ארוך בעומס כזה

חוצמזה אני לא יודע כמה יש בפנים ולא כתוב ב PDF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:s05:

חח עשית לי כאב ראש מטורף :D

קיצר אחי תודה רבה כנראה שבכל זאת אני יהיה חייב לקנות את הSL1500 שעולה בערך 1800 שקל :(

כיוון שגם המעבד שלי וגם הכרטיס מסך שלי נמצאים באוברקלוק

תודה רבה לך על העזרה אחי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש את : אל פסק אינטראקטיב גל סינוס Advice SMARTLINE SL-1000

הוא מחזיק לי את המחשב טוב ועוד כמה חיבורים טוב מאוד, הבעייה זה שחבל שהוא לא יכול להשאיר דלוק בהפסקת חשמל את הרכיבים האלו : מודם טלפון של הוט sb5202 או משהו, ראוטר DlinkDir-655 , את הטלוזיה philips 42"LCD, ואת ה PS3.

למרות זאת הוא ממשיך להפעיל את הרמקולים לוגי'טק Digital 5500, את המודם אינטרנט הוט 5101e והמסך מחשב 24" BENQ.

הזמן שהוא יכול להחזיק לי את המחשב בסביבות 15-20 דקות במצב מנוחה ללא משחק או סרט פעילים.

אם משחק פעיל כנראה שדי פחות 12 דקות לפחות.

מקסימום מנורות 5.

בתוך משחק לרוב 3 מנורות דולקות, 4 מנורות זה די נדיר.

ובדרך כלל במצב רגיל זה 2 מנורות ולפעמים משום מה מנורה 1 חח.

עדיין לא הבנתי למה הם לא מסוגלים לעבוד בהפסקת חשמל אם יש מישהו אם תשובה שיזרוק כמה הצעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלדים שיש ל UPS מקדימה לא ממש מדוייקים. יכול להיות שאתה לא רואה את זה אליהם אבל הדברים האחרים עושים עומס יתר

אם כל ה UPS הוא שלך 1000 אז כל לד הוא 200. הלד ה 4 מראה שיש בין 800 ל 1000 - מה שיכול להיות גם 990 ואז כל דבר קטן שתוסיף כבר יהיה מעל 1000

יכול להיות שה UPS שלך לא באמת סינוס למרות שכתבו אליו. יצא לי לראות מלא UPSים של גל ריבועי שמכרו אותם בתור גל שלבים. יכול להיות שמרמים ככה גם בקשר לגל סינוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...