בעיה בשורש כף היד - מחפש עכבר ארגונומי שיוכל לעזור בבעיה - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בשורש כף היד - מחפש עכבר ארגונומי שיוכל לעזור בבעיה

amit.w1986

Recommended Posts

אהלן,

אני אשמח לדעת אם למישהו יש את הבעיה והצליח לנטרל אותה ע"י שימוש בעכבר ארגונומי?

ואשמח לקבל המלצות..

כמובן שלכל אחד זה מגיע בחומרה שונה אבל אשמח לדעת ולקבל המלצות על עכברים טובים

תודה רבה

עמית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרעקבול זה הפתרון האידאלי.

היד שלך לא זזה בכלל, היא פשוט שוכבת שם.

אני עם אחד כזה ומבלה לפעמים 15 שעות מול המחשב והיד אפילו לא מתעייפת.

הייתי מציע את הmicrosoft trackball explorer, אבל כבר אי אפשר להשיג אותם, אז תנסה את מה שכן יש ותראה מה הכי פחות נורא לך. אחרי חודש יהיה לך קשה לחזור ליותר מכמה דקות לעכבר רגיל.

(אני גם לא קטן, והדרעקבול לא מונע ממני להיות טוב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון, אם אתה מעוניין בעכבר סטנדרטי (לא Trackball או וריאציות אחרות), לך לחנות דוגמת באג ותבקש לראות את ה- MX518.

לי אישית יש ידיים גדולות יחסית ובשל כך סבלתי מה-LX 8 הקטן שבא בסט Cordless Wave. זה הגיע עד למצב שאחרי 4 שעות שימוש כבר מתחילים כאבים ביד.

ה-MX518 התאים לי כמו כפפה ליד, גם משום שהוא יותר גדול וגם בשל צורתו שמאפשרת אחיזה נוחה לכל האצבעות.

שלב אותו עם משטח ג'ל בסיסי וקיבלת נוחות מירבית 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי בחומרת הבעיה, האם מחפשים באמת פתרון של עכבר ארגונומי רגיל, או שמחפשים פתרון ארגונומי אמיתי.

1. אם מדובר בכוונה להישאר עם עכבר רגיל אז יש מספר עכברים ארגונומיים בשוק (חלקם הוזכרו כאן) שבטח יהיו יותר נוחים מהעכבר הג'נרי שיש לך. חשוב לקנות עכבר שמתאים לגודל כף היד ונוח.

2. Trackball הוא בהחלט פתרון טוב. רק שלמיטב ידיעתי אין מבחר גדול כל כך.

3. מומלץ לבדוק גם Vertical Mouse (הקישור הוא למטרות הדגמה בלבד למקרה שלא מכירים. יש עוד יצרנים ודגמים בשוק אבל אני לא בטוח לגבי זמינותם בארץ).

ולפני הכל. לפני שמחליפים עכבר, מקלדת וכו' צריך לוודא שסביבת העבודה שלך תקינה מבחינה ארגונומית. שהכיסא בגובה הנכון, שהמסך בגובה ובזווית הנכונים, שמשטח העבודה (עליו בין היתר אולי ניצב העכבר) בגובה המתאים. אחרת שום עכבר או מוצר ארגונומי בודד בפני עצמו לא ממש יעזור. הנחיות לדגשים ארגונומיים לעבודה עם מחשב ניתן למצוא ברחבי הרשת ואפשר כמובן לפנות לרופא/מומחה אחר בנושא לקבלת המלצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע אני לא יודע אם היית אצל רופא או לא, אבל אני מציע לך לקפוץ אליו בהקדם. הבעיה בשורש כף היד מוכרת לי היטב ואני יכול להגיד לך ששום עכבר ארגונומי לא יפתור לך אותה.

10 שעות עבודה מול מחשב זה המון ואתה צריך ללמוד איך לעשות הפסקות נכון ואיך לשבת נכון. לדעתי גם מנוחה של כמה ימים ללא מחשב היא חובה מדי פעם בפעם עם המצב שלך. בעקרון דלקת בשורש כף היד מתפתחת די מהר אם לא נחים ומטפלים בה זמן. מה שקורה אחר כך זה שהגידים שלך יהפכו לקשים ואתה תסבול מכאבים גם לא מול עבודה על המחשב! הפתרון היחיד לזה הוא ניתוח וכמו שאתה מבין זאת לא חוויה נעימה.

יש טיפולים לבעיות בשורש כף היד, אבל כמו שאמרו כאן לפניי ארגונומיה טובה היא חיונית אבל מומלץ מאוד מנוחה והפסקות מרובות. לי זה עזר המון. אני משתמש בעכבר די סטנדרטי של ובמקלדת הארגונית של שהיא בעיני נפלאה, אבל יש כאלה שלא אוהבים אותה.

בכל מקרה, אל תזניח את הבריאות שלך זה חשוב הרבה יותר מהלימודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...