שאלה לחיילים - לחתום יום ד' ביום ראשון - בלתי אפשרי? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לחיילים - לחתום יום ד' ביום ראשון - בלתי אפשרי?

X_Dror

Recommended Posts

רציתי לבדוק אם מישהו יודע אם יש איסור על חתימת ימי ד' ביום ראשון?

במקרה שלא - אם המפקד האישי שלי אישר לי יום ד' ביום ראשון, האם גורם שלישותי ביחידה, או מפקד שמעליו יכול לקבוע באופן גורף שאי אפשר לחתום על יום ד' ביום ראשון?

אשמח אם מי שעונה יוכל גם להפנות אותי לאיזה מסמך\נוהל שכתוב בו על זה.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר כזה דבר,אבל האמת היא גם שאני לא כזה בקיא.

אבל במידה וזה אושר ע"י המפקד זה אומר שזה אושר גם ע"י הקצין,היחידה לא יכולה להתערב בזה(רק אם יש עוצר יציאות מכל סיבה שהיא)

שוב אם כבר אישרו לך אין שום סיבה לדאוג,מקוה שעזרתי אם לא אתה יכול לפנות לקצינים שלך או לפניות הציבור(המספר מפורסם בלוחות של השלישות ביחידה או בעיתון במחנה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יום ד' אי אפשר לקחת ביום א' או ביום ה', וגם צריך הפרש של 7 ימים ביניהם. לחייל יש בשנ"ע 10 ימים אותם הוא יכול לנצל (ובדרך כלל גם מנצל).

כאשר חייל יוצא ליום ד' חותם המפקד על טופס שהוא אכן אישר את הישארותו של החייל בבית ומעביר אותו לגורם השלישותי ביח'. הדבר נבדק בביקורות שלישותיות שכן לכל יום היעדרות צריכה להיות אסמכתא. אם זה יום חופשה - טופס חופשה, יום מחלה (ג') - טופס מרופא צבאי/ביקורופא.

אין ימים במתנה הכל מחושב ומתועד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם שתדע מבחינת הצבא לא קיים כזה דבר יום ד ,כמשדווחים עלך בבסיס אסור למפקד שלך להגיד שאתה ביום ד' :facepalm:

סמכות המפקד למתן יום ד

72. לעניין פרק זה:

1. "מפקד" - מפקדו של החייל שהוא קצין בדרגת סגן, לפחות ונגד בדרגת רס"ב, לפחות.

2. "חייל" - חייל בשירות סדיר כמשמעו בחוק שירות ביטחון [נוסח משולב], התשמ"ו-1986.

73. המפקד רשאי לאשר לפקודו יום ד, כהגדרתו בסעיף 1, סעיף משנה ח לעיל.

74. יום ד יינתן בהתאם לצורך, ומשכּו לא יעלה על 24 שעות; הוא יסתיים, בכל מקרה, בשעה 8:00 בבוקר, ביום למחרת היום שניתן.

75. המפקד רשאי לתת לאותו חייל, לכל היותר, יום ד אחד, בשבעה ימים רצופים, ולכל היותר 10 ימי ד בשנה קלנדרית.

76. אין במתן יום ד כדי למנוע מהחייל פנייה לגורם רפואי מטפל במהלך היום או בסיומו.

77. אין במתן יום ד כדי למנוע מהמפקד להפנות את החייל לגורם רפואי מטפל, במהלך היום או בסיומו.

78. שליש היחידה יעקוב אחר רישום והזנת ימי ד, כמפורט בהוראות הקשל"ר.

dover.idf.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

. סמכויות המפקד למתן ימי "ד".

מפקד (שהוא קצין בדרגת סגן לפחות, או נגד בדרגת רס"ב לפחות) רשאי לאשר לפקודו, שהוא חייל בשירות החובה (בלבד) להיעדר מהשירות או להקלה בשירות עקב בעיה שהחייל הגדירה כבעיה רפואית. אישור זה ( יום "ד") תקף ליום שבו ניתן, ועד ל-08:00 בבוקר למחרת. המפקד רשאי לתת לאותו חייל, לכל היותר, יום ד אחד, בשבעה ימים רצופים, ולכל היותר 10 ימי ד בשנה קלנדארית.

http://www.aka.idf.il/rights/asp/info.asp?moduleId=3&catId=22704

אם זה כל התוכן של החוק אז לא כתוב שום דבר לגבי ימי חמישי או ראשון.

בכל מקרה, מה קורה אם לקחתי ד' היום, והיה לי חופש לפני זה? (לקחתי ברביעי חצי יום חופש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד ביקשת - ואישרו לך את היום ד', אז אף אחד לא ידבר איתך גם אם אסור.

זה לא עניין של ראש קטן זה עניין של סמכויות - אם המפקד שלך אישר לך אז סור דאגה מלבך :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...