בעיית חימום בכרטיס מסך / עיוות תמונה וקריסת המחשב - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית חימום בכרטיס מסך / עיוות תמונה וקריסת המחשב

Alonleibo

Recommended Posts

שלום.

לאחרונה הכרטיס מסך שלי התחיל לעשות בעיות. מדובר ב-HD4850 של Club3D.

עכשיו נכון, אני יודע שמדובר בכרטיס שהוא בכל מקרה חם מאוד, אבל הטמפ' שלו לאחרונה שוברות שיאים.

במנוחה עם קירור סטוק על 50% הוא על 88 מעלות בערך.

במנוחה עם קירור סטוק על 100% הוא על 75 מעלות בערך.

וכשאני מפעיל משחקים(אפילו לא דברים מטורפים, אלא לדוגמא - Heroes 5) המחשב קורס לאחר כחצי שעה או פחות.(חום של מעל 100 מעלות לכרטיס מסך, כל שאר הרכיבים של המחשב בטמפ' סבירה בהחלט של כ-40 מעלות).

זאת הבעיה הראשונה. ועכשיו - לשניה.

בגלל שלאחר כחודשיים עם הכרטיס הבנתי שבעיות החום שלו רציניות, קניתי קירור - AC TwinTurbo.

הכל היה מצוין, המעלות ירדו בצורה משמעותית ולא נרשמו יותר בעיות - עד לפני כחודש.

פתאום המחשב התחיל להתקע, המסך החל לזייף(להראות פסים בכל מיני צבעים לא קשורים, לפעמים המסך כבה, אבל המחשב ממשיך לעבוד כולל המוזיקה) ודברים כאלו - עד קריסת המחשב וריסט(כשהמחשב מאשים את Ati2mtag). זה הגיע למצב שלא יכולתי אפילו לראות או סרטונים ביוטיוב בלי שזה יקרה.

מה שעשיתי - חזרתי לקירור סטוק והדברים האלו פסקו - אבל המעלות עלו למעלות שהצגתי בבעיה מס' 1.(אבל המחשב עושה את הבעיות האלו גם בטמפ' של 80-85 מעלות באמצע משחק)

כשה-TwinTurbo מחובר - יש את הבעיות. כשהקירור סטוק מחובר - הכל בסדר(פרט לטמפ')

האם יש סיכוי שהייתה בעיה עם ה-Twinturbo שפגעה בכרטיס מסך והוא לא תקין כרגע? האם יכול להיות שזאת רק המשחה הטרמית?(למרות ששמתי חדשה וזה עדיין עושה את הבעיות האלו).

תודה מראש,

אלון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכון קטן:

גם בזמן שאני רואה סרטים יש לי בעיות עם עיוותים במסך. ובעיות גם כשאני משנה את הגודל של החלון של הסרט.

אפילו כשאני מגלגל למטה באתרי הוא עושה לי את זה בצורה לא חלקה.

הוא כל פעם אומר לי שהוא היה צריך לאתחל את המעבד הגרפי לאחר שהוא הפסיק להגיב לפקודות של מנהל ההתקן.

בעצם, כל פעם מחדש ה-VPU Recover מטפל בזה, אבל לפעמים גם הוא לא מצליח ויש לי מסך כחול.

יש פיתרון?

אולי הכרטיס גמור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחפש סימנים של שרוף בתוך הספק

תוודא שהספק איכותי ומספיק חזק בשביל המחשב

כשהמחשב עובד תמדוד את המתחים של הספק ב 3.3 ו 5 ו 12 V (כל המסילות של 12 V)

כל אלה יכולים להראות בעיה אבל יכול להיות שיש בעיה בספק ואתה לא תראה אותה בבדיקות האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחפש סימנים של שרוף בתוך הספק

תוודא שהספק איכותי ומספיק חזק בשביל המחשב

כשהמחשב עובד תמדוד את המתחים של הספק ב 3.3 ו 5 ו 12 V (כל המסילות של 12 V)

כל אלה יכולים להראות בעיה אבל יכול להיות שיש בעיה בספק ואתה לא תראה אותה בבדיקות האלה

אין סימני שריפה.

הספק נראה לי איכותי: VX550.

המערכת שלי היא:

AMD 5400X2 2.8GHz 65NM(G2)

Gigabyte GA-MA770-DS3

Club3D HD4850 512MB GDDR3

Mushkin 2x1GB HP(High Performance) 800MHz CL4

Seagate 500GB SATAII 32MB Cache

Seagate 120GB SATA 8MB Cache

Raidmax Aztec - 2x120mm + 3x80mm All LED

ושמע, באמת התקלת אותי פה עם "תמדוד מתחים" הזה... אך בדיוק אני אמור לעשות את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק שהכרטיס מסך / הבאס לא באוברקלוק

אם לא אז בעיית תוכנה או בעיית חומרה בכרטיס מסך

אין שום דבר ב-OC.

אז אתה אומר או תוכנה(רק דריוורים או שיכול להיות משהוא אחר?) או שהכרטיס מסך עצמו.... הבנתי.

יש דרך לדעת את זה? כי אם הבעיה היא הכרטיס מסך - אני קונה חדש כמה שיותר מהר בשביל שאני אוכל בעבוד עם המחשב הזה.

מה שכן, התקנתי מחדש את ה-CATALYST ואת הדריוורים של ATI. ועדיין יש את הבעיה הזאת.

אני גם שם לב שהדבר הזה קורה גם בלי קשר לטמפ'. ה-Catalyst מראה שהטמפ' על 75 מעלות... שזה חם, אבל לא טירוף לכרטיס הזה.

ועדיין יש לי את העיוותים האלו...(למרות שבשביל לשמור על טמפ' כזאת אני צריך 100% מאוורר)

לדוגמא בתמונה:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שצדקת בהתחלה.

החלפתי את המשחה התרמית והכל בסדר.

כנראה שהמשחה התרמית שאיתה החלפתי את הישנה(של Spire) לא טובה בכלל... שמתי עכשיו MX-3 והכל מעולה.

גם כרגע הצלחתי להחזיר את ה-TwinTurbo בלי בעיות על איוורר נשלט מתח בלי שאני אשמע אותו והמעלות הן על 50 בערך.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכנראה שזאת לא הייתה הבעיה.

בדיוק התקנתי את C&C4. התחלתי לשחק הכל היה בסדר.

פתאום - המסך קופא לכמה שניות ולאחר מכן חוזר לעצמו(ואומר לי שה-VPU הפעיל מחדש את המעבד הגרפי). זה קרה בערך פעם בשעה.

היום(אחרי שבוע בצבא שהמחשב היה סגור) חזרתי לשחק וכבר אחרי בערך דקה הוא התחיל לעשות לי את העיוותים האלו ושוב לקרוס ככה שצריך את ה-VPU, למרות שהוא בקושי התאושש מזה.

ניסיתי להחליף לדריוור החדש(10.9 נראה לי) וגם לחזור אחורה(ל9.12). לא משנה מה - לא עוזר.

הטמפ' הפעם טובות מאוד: כ-48-50 במנוחה. כ-57-60 במאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק שוב את הבדיקות שעשית מקודם

הכרטיס מסך קורס גם בשומר מסך 3D פשוט ? (אלה שמגיעים אם המערכת הפעלה)

תנסה גם לאמץ את הכרטיס מסך מ CD של לינוקס

כשהכרטיס מסך נתקע תיגע באזורים שונים שלו - מאחוריי הציפ + + קבלים + מוספטים (כמו ציפים שחורים שטוחים שנמצאים באותו אזור ביחד אם הקבלים)

זכרונות ומוספטים מותר שיהיו חמים אבל לא הרבה

קבלים מותר שיהיו קצת חמים אבל ממש קצת - יותר מזה יש תקלה. אם יש קבוצה של קבלים זהים ששונים מאוד אחד מהשני בהתחממות שלהם יתכן שחלק מהם דפוקים

תבדוק אם הכרטיס מסך נתקע אם אתה שם מולו מאוורר של מחשב (בנוסף למאוורר שיש לו) ככה שיזרים אוויר אל כל הכרטיס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי את הבדיקת GPU מ-OCCT. הוא לא הצליח, הופיעו ארטיפקטים וה-VPU ניסה לשחזר שוב...(הטמפ' עלתה עד 60 מעלות ל-GPU ו-70 לזכרונות).

אין לו שום בעיה עם שומרי מסך למיניהם...

הקבלים לא יותר מידי חמים. הכרטיס חם, אבל לא כמו שהיה לפני ששמתי את ה-Twinturbo.

יש לכרטיס כבר עכשיו מאוורר שמכניס אליו אוויר(ממש מהצד שלו יש אחד שמכניס ואחד שמוציא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

70 לזיכרונות זה דיי חם

יש סיכוי גבוה שהכרטיס מסך לא תקין / הולך להידפק בקרוב אבל לא חייב ויכול להיות שהוא ימשיך לעבוד ללא בעיה

תמצא גופי קטנים מאלומיניום ותצמיד אותם לכל הציפים של הזיכרונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה אני יכול למצוא כאלה?(היטסינקים מאלומיניום/נחושת)

ו-70 זה היה כשעשיתי את הבדיקה במאמץ לכרטיס... בד"כ הם על 50 והכרטיס על 47.

בכל מקרה, אז בעצם אין לי מה לעשות לגבי העובדה שאני לא יכול לשחק כרגע שום דבר רציני?

אתה ממליץ אולי לנתק את הכרטיס ולתת אותו למעבדה לבדיקה?(לדוגמא KSP)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...