מדענים ישראלים פיתחו טיפול לאיידס . - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדענים ישראלים פיתחו טיפול לאיידס .

Los

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

11 מיליון מחוץ לאפריקה. 22 מיליון באפריקה (נכון לשנת 2008).

ל-22 מיליון באפריקה אין מספיק כסף בשביל להפוך את זה לרווחי.

וגם ה-11 מיליון מחוץ לאפריקה כולל מדינות אחרות שהן עניות ואין להם או לתושביהן כסף בשביל לממן טיפולים יקרים.

וצריך לזכור שעלות הפיתוח של תרופה תהיה בעשרות מיליונים, לפחות.

וגם (וזה חשוב) צריך לזכור שכל עוד אין תרופה, אלפי בני אדם צריכים לקחת את ה"קוקטיילים" למיניהם

שמונעים התפתחות נוספת של המחלה, ושם יש הרבה מאוד כסף.

ועם תהילת עולם, עד כמה שזה נחמד לאגו, לא הולכים לבנק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כולם מוכרים את הקוקטילים הללו ולכן לא מרוויחים מהם.

המון מחקרים היום מגלים דברים שספק אם יהיה שימוש בזה ובטח לא תועלת רווחית.

אז אולי יש תקנה בעולם שלנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רובם המוחלט של פיתוחי התרופות כיום, נוצרים ע"י חברות התרופות הגדולות. עבורם, השיקולים הם השורה הכלכלית הסופית.

אגב, אם הבנתי נכון, המחקר הזה רוצה לפתח תרופה שתמנע את התדרדרות המחלה, אבל לא תחסל את הנגיף כליל מהגוף. שזה אומר שאותו אדם עדיין יוכל להדביק אנשים אחרים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה אני חושב שצריך להתמקד בפיתוח תרופות לדברים הרבה יותר חשובים, כלומר מחלות שאי אפשר למנוע (סרטן, אוסטיאופורוזיס, סכרת וכו')

איידס אפשר להעלים מהעולם תוך דור אחד. מי שמגן על עצמו לא צריך לפחד מאיידס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לפתח סכרת כתוצאה ממשקל גוף לא תקין או צריכת יתר של סוכר, כפי שקורה לא פעם אצל אנשים במשקל-יתר.

בנוסף לזה, ישנם סוגי סכרת שנובעים כתוצאה מאי יכולת ליצור אינסולין או אי יכולת לספוג אינסולין כראוי,

שאלה יכולים לנבוע בגלל גנים או בגלל מחלות אחרות (כמו סיסטיק פיברוסיס למשל).

אז לא, לא תמיד אפשר למנוע סכרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרפואה למרות שהיא די מתקדמת יש עוד הרבה להתקדם

לא חסר מחלות כרוניות שדורשות טיפול קבוע תזונתי,תרופתי,וגם באמצעות תוספים/ויטמינים

הרפואה צריכה להתקדם לריפוי מלא של המחלות

המצב היום sucks

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרפואה למרות שהיא די מתקדמת יש עוד הרבה להתקדם

לא חסר מחלות כרוניות שדורשות טיפול קבוע תזונתי,תרופתי,וגם באמצעות תוספים/ויטמינים

הרפואה צריכה להתקדם לריפוי מלא של המחלות

המצב היום sucks

לחברות תרופות אין שום עניין בלרפא מחלה כרונית, אלא רק להאריך את אורך חיי החולה.

כמו שנאמר הכי טוב באנגלית, treatment is more profitable than a cure..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקווה לא קשורה לנושא.

כל תחום הרפואה (וגם תחום אחר כמעט), הוא קודם כל כסף, ואח"כ רפואה. כסף זה אחד הגורמים המניעים החזקים ביותר שקיימים. האחרים הם כוח ותהילה. זה הטבע האנושי.

בלעדי זה, היינו עדיין 50 שנה לאחור ברפואה, והיינו משתמשים במחשבי .

לגביי הרפואה והתקדמותה בכלל: אנו עדיין בחיתולים שלה. כן, התקדמו כמה רמות מאז התקופה של הקזת-דם. אבל עדיין, אולי ידוע 5% ממה שיש לדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אני מאוד מקווה שאתה טועה :\

אני לא טועה, אם מחר מוצאים "תרופה" ג'נרית לכל המחלות ממה בדיוק כל החברות האלה יעשו כסף? אתה יודע מי המתנגד הגדול ביותר נגד תקצוב מדיני למחקרים בתחום מחלות כרוניות שמועברים לחברות תרופות? איגודים של החולים האלה, תסתכל גם על החברות עצמן ובאיזה מחקרים הם מתעניינים, תרופה לאיידס לא, קוקטייל שממתן את הנגיף שצריך לקחת אותו כל החיים כן. למה? כי תרופה = סדרת טיפולים חד פעמית, במיוחד תרופות אנטי ווריאליות שעובדות תוך שבועות בודדים אחרת הן לא תרופות אלא טיפול.

אתה אפילו לא רוצה לדעת כמה כסף חברת תרופת מרוויחה על נשא איידס שחי 30 שנה, מדובר על עשרות כדורים ביום בשלבים המתקדמים של המחלה.

ולמה חברות תרופות דוחפות שימוש חופשי באנטיביוטיקה? כי הן יודעות שזה יגרום ליותר חיידקים חסינים, מה שייתן להם "סיבה" למכור אנטיביוטיקות אקזוטיות ויקרות בהרבה. טיפולים חדשניים בסרטן מגיעים לסכומים של מאות אלפי דולרים לטיפול, אתה באמת חושב שחברת תרופות תוותר על זה בשביל למצוא תרופה?

יש אנקדוטה קטנה ונכונה, אם תקח את עשרת האנשים העשירים ביותר בעולם, תתן להם את כל המחלות הקשות ביותר כיום, ותתקע אותם על פלוטו תוך חודש תיהיה לך תרופה לכל מחלה ומסע בין פלנטרי פעיל.

עזוב את זה מספיק שתקח חברה אחת כמו רק במקום המילארדים על איפודים הם ינסו למצוא תרופה לאיידס, תוך מספר שנים תיהיה לך תרופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחברות תרופות אין שום עניין בלרפא מחלה כרונית' date=' אלא רק [s']להאריך את אורך חיי החולה להכניס לעצמן כסף.

כמו שנאמר הכי טוב באנגלית, treatment is more profitable than a cure..

בדיוק. איזה אינטרס יהיה לחברות התרופות, להשקיע במחקר ופיתוח ולמכור תרופות שמרפאות?

הרבה יותר משתלם להן, למכור תרופות שמטפלות אך ורק בסימפטומים עצמם. תרופות שאנשים צריכים לקחת על בסיס יום-יומי.

זה קצת גובל בתיאוריות קונספירציה כאלו ואחרות. אבל אני אישית מאמין.

תהליך פיתוח וייצור תרופות:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%94#.D7.A4.D7.99.D7.AA.D7.95.D7.97_.D7.95.D7.99.D7.99.D7.A6.D7.95.D7.A8_.D7.AA.D7.A8.D7.95.D7.A4.D7.95.D7.AA

עריכה: עולות טענות שונות, שלחברות התרופות יש אינטרס מובהק להתנגד ללגליזאציה של המריחואנה הרפואית.

http://stopthedrugwar.org/speakeasy/2008/jul/09/do_pharmaceutical_companies_supp

נ.ב

אני יכול להביא לכם דוגמא מהחיים:

אני סובל מלקות נוירולוגית מסויימת, לטענת הרופאים. הפתרון הכמעט יחיד למעט ניתוח שיש לרפואה הקונבנציונאלית להציע לי; הוא טיפול תרופתי ע"י תרופות מעכבות דופאמין. טיפול סימפטומטי בלבד. זאת אומרת שהתרופה לא מטפלת בבעיה עצמה, אלא רק "יכולות" להקל על הסימפטומים. ניסיתי לפחות 6 סוגים שונים של תרופות. (תרופות שחלקן יקרות מאוד, עם תופעות לוואי חזקות) כולל תרופה מאוד יקרה, שהעלות שלה מסתכמת בערך בכ- 1000 שקלים עבור חבילה שמכילה 100 קאפסולות.

לצערי, שום תרופה לא הועילה לי וטוב שכך. זרקתי את כולן לפח. מרוב ייאוש, הצלחתי לעזור לעצמי.

שום רופא נוירולוג שבקרתי אצלו, לא נתן לי אופציות אחרות מלבד לקיחת תרופות. להכל הייתי צריך להגיע בכוחות עצמי.

למה בעצם לא לרשום תרופות? זה קל, זה נוח ומכניס כסף טוב לכיס...

(אני מודע לכך שיש מצבים של חוסר ברירה, ואין מנוס מלקחת תרופות)

בגלל בירוקרטיה, אנשים כמוני ורבים אחרים שסובלים ממחלות קשות נאלצים לסבול. אני באופן אישי לא ניסיתי אבל ייתכן, שקאנביס רפואי היה יכול להקל עליי מאוד.

בשורה התחתונה: לדעתי, יש לרופאים עוד הרבה מה ללמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי, אם מה שאתה אומר נכון, הרי שלביל גייטס וכל הפילנתרופים הגדולים יש יעד חדש - אחרי שסיימו עם בצע כסף הם יכולים לתרום לאנושות "על אמת" ולא לכל מני עמותות וארגונים (שפעילותם מבורכת) שבהם הכסף עובר הרבה בירוקרטיה וממנות בעיקר טיפולים ולא תרופות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...