מדענים ישראלים פיתחו טיפול לאיידס . - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדענים ישראלים פיתחו טיפול לאיידס .

Los

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה שטיפשי זה שאיידס זאת מחלה שכל כך קל (יחסית) להעלים מן העולם.

סה"כ, הנשא שלה שמדביק אנשים אחרים הם פשוט אנשים אחרים.

כל עוד שומרים על כללי קיום יחסי מין באמצעות קונדום הסיכוי להידבק הוא אפסי,

וכל עוד בודקים מנות דם לפני השימוש ומחטאים כראוי כלי ניתוח אין שום סיבה שמישהו

יידבק באיידס.

ומעבר לכך, אין אף גורם כלכלי שיש לו באמת אינטרס להילחם באיידס, כי זאת בעיקר

מחלת עולם שלישי, ולכן אפילו אם תהיה תרופה למחלה, הרי שלא יהיה ניתן להרוויח ממנה הרבה כסף (יחסית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יידבק באיידס.

מחלת עולם שלישי, ולכן אפילו אם תהיה תרופה למחלה, הרי שלא יהיה ניתן להרוויח ממנה הרבה כסף (יחסית)

נראה עד כמה תתנגד לזה כאשר תדבק באיידס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יום אחד, מישהו ילמד אנשים שאין צורך לצטט את התגובה שישירות מעליהם...

מה אתה מפגר? אתה חושב שאני מתנגד לפיתוח תרופה לאיידס? למדת לקרוא מתישהו בבית ספר?

אני לא מתנגד לפיתוח החיסון/תרופה/טיפול/מה שלא יהיה לאיידס.

אני פשוט טוען שאין אינטרס כלכלי מובהק לחברות תרופות לעבוד על חיסון/תרופה לאיידס,

מכיוון שזאת מחלת עולם שלישי, ולכן אין בזה כל כך הרבה כסף (ביחס לתרופות למחלות אחרות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יידבק באיידס.

אז כנראה הרבה מדינות הם מדינות עולם שלישי לטענתך, ולא רק מדינות באפריקה !

מצד שני מעניין על באמת תוך כמה זמן התרופה תהיה שימושית באופן מעשי לבני האדם

וכמה היא תעלה בסופו של דבר לאדם פשוט כי מה שבטוח בישראל היא לא תיכלל בסל התרופות ככל הנראה אבל זאת סתם ספקולציה לפי סל הבריאות של היום שלא מכיל ממש תרופות מצילות חיים אמיתיות

ימים יגידו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.avert.org/worldstats.htm

מתוך 33 מיליון נשאי איידס בעולם בשנת 2008, 22 מיליון מתוכם (66%) חיים באפריקה.

ואם נסתכל על שיעור התמותה, מתוך 2 מיליון נשאי איידס שמתו ב-2008, 1.4 מיליון (כ-70%) היו באפריקה.

ואם נסתכל על האוכלוסיה באפריקה מתוך אוכלוסיית העולם, נראה שבאפריקה יש רק כ-14% מאוכלוסיית העולם.

כלומר, למרות שיש שם מעט אוכלוסייה (ביחס לשאר העולם) אז רוב חולי האיידס נמצאים באפריקה.

מסקנה? איידס היא בעיקר מחלת עולם שלישי.

אין בכך כדי להגיד שאין חולי/נשאי איידס בעולם המערבי (ואני גם לא אמרתי את זה) אך זאת בעיקר מחלת עולם שלישי.

חוץ מזה שצריך לזכור שחברות התרופות מרוויחות מלא כסף מחולי איידס בעולם המערבי, כי הם צריכים לקחת כמויות

של תרופות כל הזמן בשביל להישאר בחיים. בעוד שאם יהיה חיסון/תרופה שמרפאת לחלוטין, אז ההכנסות יירדו

בצורה דרסטית, בגלל שהן יפסיקו להרוויח מקוקטייל התרופות שהן מוכרות כיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקופים חיים עם אידס כבר מיליוני שנה, בדיוק כמו שהעופות חיים עם שפעת בסופו של דבר האבולוציה תכנה לפעולה ותיהיה סמביוזה עם הווירוס אלא אם ימצאו תרופה אנטי ווריאלית תואמת.

מה שכן כ-10% מהאוכלוסיה "עמידה" בפני איידס, וכ-1.5% חסינה מאיידס, מוטציות מסויימות מונעות מהנגיף להתחבר לממברנת התא, ולפי רמת המוטציה או שהנגיף לא מצליח להתחבר לשום תא ולהזריק את המטען הגנטי שלו, מה שיחסית נדיר, או מצב שבו רוב התאים עמידים בפני הנגיף מה שקצת יותר שכיח במקרה כזה הבן אדם יהיה נשא כל החיים שלו אבל רמת הנגיף תשמר נמוכה מספיק כדי לאפשר למערכת החיסונית להתקיים במקביל לנגיף.

"החיסון" לאיידס קרי התרופות שהיום נותנים לנשים הרות שמורידות ב99% את הסיכוי למעבר הנגיף לעובר, והקוקטייל לאחר החשיפה עובדים על המנגנון הזה, פשוט מונעים מהנגיף להתרבות בכמות שהמערכת החיסונית לא מצליחה להתמודד איתה. וד"א הקוקטייל לאחר החשיפה מאוד מאוד מאוד יעיל, הסיכוי למניעת הדבקות במחלה גם לאחר חשיפה לנגיף כל עוד הטיפול מתחיל עד שבוע אחרי החשיפה הוא מעל ל-90%.

בכל מקרה הטיפול שלהם תקף רק לHIV-1(וכרגע יש שלושה סוגים של איידס), הם גם לא המציאו שום דבר חדש בדיוק, קרי לא תרופה חדשה אלא דרך טיפול שלפי טענתם יעילה יותר, AKA "קוקטייל" חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יום אחד, מישהו ילמד אנשים שאין צורך לצטט את התגובה שישירות מעליהם...

מה אתה מפגר? אתה חושב שאני מתנגד לפיתוח תרופה לאיידס? למדת לקרוא מתישהו בבית ספר?

אני לא מתנגד לפיתוח החיסון/תרופה/טיפול/מה שלא יהיה לאיידס.

אני פשוט טוען שאין אינטרס כלכלי מובהק לחברות תרופות לעבוד על חיסון/תרופה לאיידס,

מכיוון שזאת מחלת עולם שלישי, ולכן אין בזה כל כך הרבה כסף (ביחס לתרופות למחלות אחרות)

אם לא הייתי מצטט את התגובה שלך, התגובה שלי היתה יכולה להיות מופנה לפותח הדיון, אבל כנראה שלפי ההתלהמות שלך גם אתה היית מבין שדיברתי אליך, ובזה אתה צודק, ישיר כוח :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל עדיין לפי הכתיבה הוא מציג עובדה בנייטרליות שזה באמת נכון שהם לא יוציאו את זה לאור כי אחרת מי יקנה את הקוקטיילים האלה של העיכוב

זה לא היה במקום לכוון אליו "אם לך היה איידס"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יידבק באיידס.

ברור! מה הבעיה? הרי בני אנוש לעולם לא טועים, הם הרי :screwy:

טעות אנוש זה הרי הדבר שהכי קל למנוע, זה לא שמערכות שלמות בכל תחומי החיים מבוססות על העובדה,

שבנאדם בטעות יכול לפקשש משהו. :facepalm:

לגבי אינטרס כלכלי מובהק, חבל מאוד שזוהי נקודת המבט העגמומית שלך.

שבעיה כלל עולמית שאין בה אינטרס כלכלי לא מצריכה פתרון, למזלינו היו אנשים במאה הזאת שלא חשבו כמוך,

למשל ג'ונאס סולק: http://en.wikipedia.org/wiki/Jonas_Salk, ממציא החיסון לפוליו.

אני מקווה שאנשים כאלה ימשיכו להתקיים ולקדם את המין האנושי לא רק כי "משתלם להם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

לא אמרתי שבני אדם לא טועים. אך עם זאת, אין להקל ראש בכך שרוב מקרי ההדבקה באיידס הם בפירוש באחריות הנדבק.

כמובן שיש מקרים שהקונדום נקרע או כל מיני דברים כאלה, אבל עדיין, רוב המקרים הם כתוצאה

מאי שימוש בקונדום ושימוש חוזר במזרקים בעת הזרקת סמים.

ואם לא היו מקרים כאלה, אז היינו נשארים עם מעט מאוד מקרים של איידס שנגרמים כתוצאה מ"טעות" כלשהי (למשל קונדום

שנקרע, כלי ניתוח שלא חוטאו כראוי, מנת דם נגועה וכד') ואז אחוז החולים היה מצטמצם מאוד ומתישהו היה נעלם כנראה.

כמובן שיש אנשים שפועלים גם לא רק לפי אינטרסים כלכליים. מצד שני, כל העולם כל הזמן "בוכה" על הרעב באפריקה,

בעוד שבעולם יש מספיק אוכל בשביל להאכיל את כל העולם. רק שאף אחד לא טורח להשקיע מספיק כסף בשביל להעביר

מספיק אוכל לאפריקה ולהאכיל שם את כולם.

אז נכון, לא כולם פועלים על פי מניעים כלכליים בלבד. אבל כסף זה עדיין מה שמניע את העולם (לא אמרתי שזה טוב, ולא אמרתי

שזה רע. אני רק מציין שעובדתית, זה המצב)

זה לא היה במקום לכוון אליו "אם לך היה איידס"

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא באמת יכול לתת לינק לגבות את זה, אבל אני חושב שכל כמה שנים צצים כמה אנשים שאומרים שהם מצאו פתרון לאיידס, ואז הם נתקעים עם הפיתוח מאחורי חומות של בירוקרטיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...