התנהגות מוזרה של מחשב חדש לחלוטין, נתקע במס' אפליקציות פשוטות - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התנהגות מוזרה של מחשב חדש לחלוטין, נתקע במס' אפליקציות פשוטות

Yellow Slider

Recommended Posts

טוב, נכנסתי לביוס ומצאתי את הגדרות הזיכרון, הכל שם על auto, אין שם משהו שמקונפג ידנית, יש הרבה הגדרות, אבל שוב רוב ההגדרות במערכת הן auto, היה משהו לצד המעבד שהיה כתוב x 6.

בנוגע לHD, משהו הזוי.

יש הגדרה שנקראת OnChip Sata type ו3 אופציות לבחירה -

Native IDE

RAID

AHCI

כרגע ה Native IDE מוגדר, כל מצב אחר גורם למערכת לא לעלות, ברגע שהIDE מוגדר יש הגדרה נוספת בשם

OnChip Sata Port 4/5 Type שמוגדרת דיפולטית לIDE (ולא ניתן לשנות את זה).

ברגע שאני בוחר בהגדרה הראשונה "sata type", כRAID, האופציה של הPORT מאפשרת לי לבחור AS SATA, כמובן שווינדוס מסרב לעלות בתצורה הזאת.

קרה לי עכשיו שוב הקטע עם זה שנתקע המחשב, במקרה מנהל המשימות היה פתוח, אין חריגה גדולה בצריכת הזיכרון \ CPU..

FF והפרוסס של הפלאגין שלו היו בTOP, אבל לא בצורה מטורפת, התקיעה התרחשה שניסיתי לראות סרטון בג'ימייל (יש איזה קטע כזה עכשיו בבטא שהם מציגים) זה נתקע בעליה, הקטע שהפעם לא סגרתי את הפרוסס, אלא חיכיתי (בינתיים יצרתי דאמפ של הפרוסס וניסיתי לפתוח אותו, דבר שלעצמו לא היה חכם כי הקובץ שוקל 200MB, בכל אופן, המחשב כולו קפא שוב, זה מתחיל לעצבן..

אני אבדוק אם יש עידכונים לכרטיס מסך שאפשר להתקין, אולי אני אתקין משהו מATI..

ובנוגע להרחבות, אין לי הרחבות פרט לפלאש.

נעלם לי הCPUZ מהמחשב, אני עוד מעט אתקין שוב ואעדכן, אני חייב להגיד שזה ממש מוזר,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם תשנה עכשיו ל-AHCI המערכת לא תעלה לך עכשיו. קרא פרטים בנושא בסטיקי של פורום אמצעי אחסון.

SATA 4/5 עובדים בדרך במצב של בקר ה-SATA של ערכת השבבים וגם זה לא מפתיע.

תעבור על הגדרות ה-BIOS בחוברת לוח האם. אתה צריך לשנות את הגדרת תדר הזיכרון מ-AUTO ל-Manual כדי להגדיר הכל ידנית.

מה שמופיע לך לצד המעבד זאת המכפלה. האם המכפלה מוגדרת כ-x6 או שההגדרה על AUTO והמספר מופיע בצורה שאתה לא יכול לשנות אותו?

תוריד את מנהל ההתקן מאתר היצרן (במקרה הזה -ATI), חשבתי שכבר עשית את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגביי כמות הזכרון המזוהה ע"י הוינדוס.

קודם כל אם אני לא טועה, הכרטיס מסך שלך, (שהוא חלק מלוח האם) משתמש בחלק מהזכרון פנימי של המחשב. בדר"כ ניתן להגדיר בביוס עד כמה ישתמש.

בנוסף, וינדוס 32 ביט בדר"כ מזהה עד 3.25 או 3.5 ג'יגה . (תלוי בכמה גורמים) יכול להיות שזו הסיבה, בנוסף לכרטיס מסך המשולב, לזיהוי הזכרון הנמוך אצלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תכף אענה לכל השאלות (אני קורא את החוברת של הביוס..)

בעיקרון המערכת השניה (שוב היא כמעט זהה לחלוטין, רק עם כ.מ ולוח פחות יקר) כרגע המחשב הודלק ועלה ה Memory Diagnostic tool שכרגע רץ ומחפש שגיאות, נתתי לו לבצע בדיקה על extended, יכול להיות שדחפו לנו חומרה בלאי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החומרה בסדר גמור. לפחות מה שציינת.

קורה מדי פעם שחומרה חדשה מגיעה פגומה.

אני חושב שאפילו אם ה MEMTEST עובר תקין, עדיין יכול להיות שמדובר בתקלת חומרה. בעייה בלוח, (chipset פגום במקצת, כ.גרפי פגום, וכו') דיסק קשיח, אפילו יכול להיות .

האם התקנת את כל הדרייברים ? של ה CHIPSET, כ.גרפי, כ. , כ. קול ? או שהשארת את הברירת מחדל של הוינדוס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת קיבלתי את 2 המחשבים מותקנים עם ווינדוס 7, הבנתי שהווינדוס מוריד את כל הדרייברים לבד, היו כמה תוכנות בדיקה מותקנות על המחשב ואני די בטוח שהחנות התקינה את כל הדרייברים, יכול להיות שבעזרת מערכת ההפעלה, יש טעם להוריד את הדרייבר של הצ'יפסט מAMD ולהתקין מחדש? להסיר קודם את ההתקן?, אני מנסה למצוא דרייבר ל ATI HD 4200 ולא ממש מוצא, הכרטיס לא מופיע כאן בכלל http://support.amd.com/us/psearch/Pages/psearch.aspx?type=2.4.1&product=&contentType=KB+Article&ostype=&keywords=&items=20

ומה שיש באתר של ATI זה גנרי לכל ה4XXX, בכל אופן, כשאני מעדכן דרך הווינדוס את ההתקן (באינטרנט) הוא אומר שההתקן הזה הכי חדש (גירסא 8.681.0.0)

אני די אובד עצות, אם אני אפנה לRSM הם לא בטוח יגיעו למסקנה שיש בעיה גם אם יש בעיה (זה דבר שלא קל לשחזר).

ד"א חיפשתי בסטיקים של פורום אמצעי ואני לא מצליח לפתור את הבעיה עם הSATA \ IDE (אני רוצה לעבוד בSATA)

בנוגע להגדרות הזיכרון, יש טעם להגדיר את כל ההגדרות ידנית? אני אמור לדעת מה להכניס בכל הגדרה?[br]פורסם בתאריך: 2.09.2010 בשעה 23:04:51

טוב, עידכנתי את הדרייבר של הכ.מ לחדש יותר (8.762.0.0) דרייבר שנכתב ב2010, שזה כבר יותר טוב..

נקווה שיהיה שיפור, עכשיו נותר לי לטפל בHD \ , לעדכן גם את הדרייבר של הצ'יפסט ידנית?[br]פורסם בתאריך: 2.09.2010 בשעה 23:16:34

טוב זה מצחיק, אחרי שסיימתי להתקין את הדרייבר, ניסיתי לראות את הסרטון שוב והכל קפא, ואז ראיתי שיש הודעה מההתקנה שצריך לרסט, אחרי ריסטרט אני יכול לצפות בסרטון, נקווה שזה יחזיק מעמד :)
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להגדיר את הזכרונות, תדר, מתח ותזמונים לפי נתוני היצרן. בכלל לא בטוח, אבל כבר ראיתי מקרים בהם הגדרה לא נכונה של הנתונים הלאה גרמה לכך שלא זוהה מלוא הזיכרון על ידי מערכת ההפעלה.

כאמור, תעלה לפה את התמונות מ-CPU-Z.

כמו כן, בסיום כל ההגדרות תבצע שוב את הבדיקה של ה-Windows Experience Index אם שם מופיעים לך ה-2.75GB זיכרון.

פרטים על AHCI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מחשב עם מפרט כמעט זהה (מעבד + לוח אם זהים, של G.Skill) אם אותן בעיות ב-FF.

אחת לכמה זמן FF נתקע - לפעמים אפשר לסגור אותו ב-Task Manager ולפעמים חייבים Reset. אצלי מותקן 7 64bit.

לדעתי זו בעיה כלשהי של FF, ולא של החומרה.

עריכה: איך יוצרים dump עצמאית? סימנתי לווינדוס ליצור Extended Dump, אבל בפועל לא נוצר כלום בתיקיית system32\minidump.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצרתי את הדאמפ דרך הtask manager -> לחיצה ימנית על התהליך -> צור קובץ Dump.

הקובץ נשמר בתיקיית ה user temp.

זה יוצא 200 מגה בערך, אתה יודע לקרוא דאמפ כזה?

ניסית לעדכן את הדרייבר של הכ.מ? נכון לעכשיו נראה שזה פתר אצלי את הבעיה (היה גם עידכון שadobe עשו אח"כ)

הנה התמונות מCPU-Z -

http://img266.imageshack.us/img266/6424/cpuzmemspd.jpg

אני עדיין צריך לעדכן ידנית או שזה בסדר ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגדרות של הזיכרון נראות בסדר לעת עתה.

הגרסה העדכנית ביותר של מנהל ההתקן היא 10.8 ניתן להוריד אותה מהאתר של AMD.

בשדות צריך לבחור:

Integrated Motherboard Graphics

Radeon Integrated HD Series

Radeon 4200 Series

את גרסת המערכת ההפעלה.

לפני העדכון יש להסיר את Flash ואת מנהל ההתקן הישן. לבצע ריסטרט, להתקין את מנהל ההתקן החדש, לבצע ריסטרט ואז להתקין מחדש את Flash.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, במנוחה המעבד מוריד מכפלה לאזור x4-x6. אני מסכים כמובן עם ההמלצה לבצע בדיקת מאמץ כדי לוודא זאת, אך ב- הכל מוגדר על AUTO כך שאני די בטוח שהמעבד מעלה מכפלה במאמץ ולא נשאר "תקוע" על מכפלה נמוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני בדיקת מאמץ?

וכן, שמתי לב שזה נע בין 1800-800.

[br]פורסם בתאריך: 3.09.2010 בשעה 14:33:23

בחוברת של הלוח אם אין הסברים על קנפוג SATA, יש הסברים על עבודה עם מערכי RAID וכו'.

בעיקרון הOnChip Sata Controller מוגדר כ Enabled.

וזה נותן לי לשנות את הOnChip Sata Type לAHCI \ Native IDE \ RAID.

אם אני בוחר ב-Native IDE, אוטו' הOnchip Sata Port4/5 Type קבוע על IDE (ואי אפשר לשנות את זה), רק כשאני בוחר בRAID \ AHCI ניתן לשנות את הפורט ל As SATA Type, ואז מערכת ההפעלה לא עולה.

יכול להיות שצריך להתקין את מערכת ההפעלה מראש עם RAID ו AS SATA TYPE כפורט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיקת מאמץ אתה עושה עם כלי יעודי כמו OCCT (פרטים במדור הורדות באתר), אבל לא זאת הבעיה ככל הנראה.

אתה צריך להגדיר את מצב ה-SATA כ-AHCI. צריך להגדיר RAID רק אם מתכוונים להשתמש במערך RAID.

בעקרון את מערכת ההפעלה צריך להתקין לאחר שבקר ה-SATA הוגדר ב- כ-AHCI, אולם, בקישור שהפנתי אליו באחת ההודעות הקודמות יש הסבר כיצד לשנות מצב לאחר שכבר הותקנה מערכת ההפעלה. בכל מקרה, גם אם תשאר במצב IDE זה לא סוף העולם, זה בסדר וזה לא המקור לבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאבא שלי יש מערכת די דומה מעבד 630 אותו לוח ו 4 גיגה זגרון

המערכת מזהה רק 2.75 כי הכרטיס המסך המובנה לוקח עוד 500 מגה

אבא שלי משתמש בCHROME ולא שמעתי ממנו על בעיות מיוחדות

כדי להפעיל את הSATA כ AHCII אתה צריך קדום לאפשר את זה בווינדוס יש מדריך בפורום כונניים ואז הווינדווס יעלה ולא יקרוס ב AHCII MODE

אם עידון הדריבר פתר את הבעיה אז כנראה שהדרייבר שהתקין WIN 7 היה עם איזשהו בעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...