התלבטות בין CABLE & DSL - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין CABLE & DSL

amit.w1986

Recommended Posts

יש לי 8 מגה בבזק והיה לי 12 מגה בהוט.

אני רק אמרתי את ההעדפה האישית שלי ואני גם מאותו איזור מגורים שלך.

לדעתי התשתית של יציבה יותר (כמעט שאין ניתוקים אם בכלל ובהוט היו לי הרבה ניתוקים)

ומקבלים מהירות טובה יותר לאורך היום וגם בשעות העומס.

אבל שוב, זו רק דעתי האישית ויש כאלה שיחלקו עליה וכמובן שזה משתנה לפי איזור מגורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תשמע, ניתן להסיק רק לגביי איזור קטן, ולפעמים אפילו ברמת בניין.

אצל אדם א' יכול להיות הרבה בעיות בתשתית , ואצל אדם אחר בתשתית HOT.

אני באופן אישי מרמת גן. ותמיד העדפתי את HOT. מהסיבות:

1. כמעט לא היו לי תקלות הדורשות טכנאי כבלים. בממוצע פעם בשנתיים.

2. המחיר יותר זול, ובלי טריקים של יקור לאחר השנה הראשונה, המצריכות שוב משא ומתן מול המוקד הטלפוני.

3. למרות שרמת השירות היא פחותה מבזק, עדיין, היקף השירות הוא גדול מבזק. וכוונתי היא, אחריותם של הכבלים לתקשורת תקינה מגיע עד למודם עצמו. של היא מגיע עד לכניסה לדירה שלך. זאת אומרת, שעל בעיות הנובעות מהתשתית בתוך הבית, ו/או התנגשויות עם מכשור טלפוני אחר, הם עלולים להתנער מהם.

אבל שוב, אנשים שונים עם התנסויות שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

amit.w1986, אם היית מנסה להבין את מה שאני כותב ולא רק קורא את התגובות שלי אולי היית מבין שהדרך היחידה היא רק לשאול אנשים שגרים איתך באותו בניין (וגם זה לא בטוח ב100%).

תקלות ובעיות יכולות להיות משני הצדדים בצורה שווה.

לגבי התשתיות: מכיוון שהתשתיות של DSL ו DOCSIS מבוססות על טכנולוגיות שהיו קיימות לפני זה לאספקת שירותים אחרים (טלפונייה וטלוויזיה רב ערוצית) גם המאפיינים הפיסיים שלהן תלויות בטכנולוגייות אלו.

מה שקורה זה שתשתית הטלוויזיה בכבלים החיבור של בניין אחד (לצורך הדוגמא) עובר באותו "צינור" ולכן דורש הגברה מרכזית (אחת החסרונות של כבלים קואקסיאליים מול זוג שזור). לא יודע אם יצא לך פעם לראות מה יש בארונות תקשורת, אבל הרבה פעמים תוכל למצוא שם גם "קופסא" שמחוברת לחשמל.

לעומת זאת בטלפונייה הזוגות הולכים לארון סעף ומשם למרכזת. כאשר ה DSLAM נמצא במרכזת ואין צורך בהגברה בדרך כל עוד המרחקים לא חורגים מההגבלות של DSL, שבמקרים אלו משתמשים ביחידות רחק (כלומר DLC שיושב בדרך).

מה שאומר ששימוש בDOCSIS הוא בעצם שיתוף של כל המשאבים לפי אותו בלוק ובחיבור DSL כל circuit הוא קו מפני עצמו.

http://en.wikipedia.org/wiki/Parallel_communication

http://en.wikipedia.org/wiki/Serial_communication

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לספר על ההתנסות האישית שלי מאחר ועברתי מבזק להוט ונשארתי עם אותו ספק ובאותה המהירות (לתקופה מסויימת).

הכבלים מהירים מבזק וטורנטים עובדים יותר טוב עם הכבלים

כאמור הדבר הכי מדהים היה עם הטורנטים, יש מצבים שבתוך שניות בודדות קיבלתי את מקסימום החיבור ויש כמובן הרבה מצבים שלא אבל לעומת זה הישג כביר, גם שם קיבלתי בסופו של דבר את מקסימום החיבור אבל מדובר בתהליך שלקח יותר זמן.

יש לי מנוי פרימיום בראפידשייר ובהוטפייל, לא משנה באיזה שעה ובאיזה יום, תמיד אני מקבל את מקסימום החיבור.

יום חמישי שעבר התנתקו לי הכבלים מחצות ועד הבוקר אבל גם בבזק היו ניתוקים ארוכים ככה שאין כאן משהו גורף לצד זה או אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מולטיקור אני מבין שאתה התייחסת לנושא במלוא הרצינות ואני מעריך זאת ואם הבנתי את מה שרשמת אז עקרונית מן הסתם שהחיבור הטורי כלומר DSL הוא יהיה עדיף על ה CABLE. אבל אחד אומר שאצלו הכבלים עובדים יותר טוב מאשר וההפך.

לגביי העניין של לעשות השוואה בבניין אז אין לי כול כך אצל מי לעשות.

רוב הבניין זה אנשים מבוגרים שהשימוש שלהם הוא מייל ו YNET כנראה אז אין לי כול כך אפשרות לדבר עם מישהו לגביי מהירות הורדה ובאיזה שעות הוא נתקל בעומסים/ MS בשעות מסוימות וכיוצא בזה.

גם הבנתי מכמה אנשים שהיה להם בעיה בבזק בינלאומי בכבלים ואז הם עברו וחזרו שוב וזה היה בסדר..

לא ברור...

תאמת שאני יצאתי בסופו של דבר מבולבל מכול העניין.... ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האנשים שהיה להם בבעיה בכבלים, עברו וחזרו שוב ואז הבעיה נפתרה נובעת מכמה סיבות:

1. לרוב המודם הוא ישן והתדר שהטכנאי הכניס לפני 6 שנים הוא לא אותו תדר שהוא צריך לעבוד איתו היום, כמו שהיה אצלי, לאחר ששידרגו את התשתית המודם שלי פעל כמו זקנה בת 100 אבל לאחר התעקשות ודיברתי עם מנהל בתמיכה הטכנית הוא בדק את זה לעומק ושינה לי לתדר הראוי ומאז המהירות לא יורדת.

2. עוצמות, כנראה שאחרי שהתקינו שוב את הציוד אצל אותם אנשים סידרו את העוצמות מבחינת מגבר, מנתחת, מפצלים וכו.. לצערי התמיכה הטכנית של האינטרנט חושבים שהם רואים הכל במחשב אבל זה לא נכון., לפעמים האינטרנט דפוק רק בגלל מגבר תקול.

עד כאן הסיבות של האנשים שהתנתקו וחזרו.

3. לעיתים רחוקות פעם באמת האיטיות הייתה נובעת מעומס על התשתית, עד סוף השנה יסיימו לשדרג את ציוד הקצה של התשתית ברחבי הארץ אשר אמור להקנות פס רחב הרבה יותר ולא אמור לסבול מאיטיות כאשר כל השכונה גולשת\מורידה\צופה, אנחנו בעיצומו של שדרוג כביר של שני חברות התשתית בארץ כבר מספר שנים ולכן התקלות קיימות עד לסיום השדרוגים.

אני אישית גר בבית פרטי אז אני מניח שאני חולק את הארון עם לא יותר מ 5 בתים מסביבי, ולכן לא אוכל להעיד לגבי בניין מגורים אישית, האינטרנט אצלי כרגע עובד כרגע מצויין, ואני מניח שיעבוד יותר טוב עוד חודשיים שהוט יסיימו לשדרג את התשתית שלי לUFI.

נ.ב תתעלמו מסעיף 3 אם יש למספר אנשים אצלכם בשכונה חיבור של 100 מגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר בבנין של 8 קומות בשכונה של בתים גבוהים (יחסית)

אני מקבל בהוט תפוקה מלאה, ספק אורנג'

לעומת זאת העברתי הבוקר מישהו מחיבור 2.5 ל- 12 בשכונה של בתים פרטיים

הוט עם ספק בינלאומי

הוא מקבל בערך 10.5 ... לא ברור למה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם רואים? המיתוס של ככל שיש יותר אנשים יש יותר עומס לא קיים יותר, אלא סיבות אחרות, אצל מי שהעברת אותו למהירות 12 מגה,

במהירות זו המודם יותר רגיש לעוצמות תקינות, יש להתקשר לתמיכה הטכנית של ולבקש לבדוק אם העוצמות של המודם שלו תקינות יחסית לאיזור שהוא גר בו וגם כן אם המודם שלו נמצא על התדר הנכון של השכונה שלו, במידה והכל תקין אולי המודם לא עומד בדרישות(אם זה מוטורלה אז תשלול אפשרות זו), או שיש ראוטר מאחוריו שלא מצליח להעביר את הרוחב פס הזה, ואחרון אחרון יהיה המחשב ו\או כרטיס הרשת, לעבודה :).

מתי האזור שלו השתדרג לUFI?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר בבנין של 8 קומות בשכונה של בתים גבוהים (יחסית)

אני מקבל בהוט תפוקה מלאה, ספק אורנג'

לעומת זאת העברתי הבוקר מישהו מחיבור 2.5 ל- 12 בשכונה של בתים פרטיים

הוט עם ספק בינלאומי

הוא מקבל בערך 10.5 ... לא ברור למה.

אז תגיד שאתה עובד HOT.. נראה לי שזה צריך להיות גילוי נאות בפורום ואינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם רואים? המיתוס של ככל שיש יותר אנשים יש יותר עומס לא קיים יותר, אלא סיבות אחרות, אצל מי שהעברת אותו למהירות 12 מגה,

במהירות זו המודם יותר רגיש לעוצמות תקינות, יש להתקשר לתמיכה הטכנית של ולבקש לבדוק אם העוצמות של המודם שלו תקינות יחסית לאיזור שהוא גר בו וגם כן אם המודם שלו נמצא על התדר הנכון של השכונה שלו, במידה והכל תקין אולי המודם לא עומד בדרישות(אם זה מוטורלה אז תשלול אפשרות זו), או שיש ראוטר מאחוריו שלא מצליח להעביר את הרוחב פס הזה, ואחרון אחרון יהיה המחשב ו\או כרטיס הרשת, לעבודה :).

מתי האזור שלו השתדרג לUFI?

יש לו מודם לבן (אצלי זה שחור)

הראוטר שלו בסדר גמור TP-LINK בתקן N

האיזור שלו השתדרג כנראה רק לאחרונה מאחר והוא אמר לי שבעבר הלא רחוק ניסה לשדרג ואמרו לו שאי אפשר

האמת הופתעתי ממהירות השידרוג, גם הוט וגם בינלאומי העבירו אותו ממהירות 2.5 וקצב עולה 0.2 ל-12 (10.5) עם קצב עולה 1 , מיידית.

בזק בינלאומי לקחו 65 ש"ח לחודש על 12, נראה לי מחיר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...