שאלות לגבי יצירת מערך raid 1 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות לגבי יצירת מערך raid 1

tgen

Recommended Posts

חלק מהחומר שיש לי במחשב מאוד חשוב לי וחשבתי לעשות גיבוי בצורת raid 1.

רציתי לדעת, במידה ומערך כזה מאט את העברת המידע במחשב, אם אפשר לעשות

מערך raid של 2 כונני הארדיסק בנוסף להארדיסק שבו נמצאת מערכת ההפעלה שלא יהיה קשור אליהם.

גם הבנתי שבקר ה-raid המובנה בלוחות האם לא כל כך אמין.

איך זה מתבטא והאם באמת כדאי להשקיע בבקר רייד נפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. RAID 1 הוא לא גיבוי, מעולם לא היה גיבוי ולעולם לא יהיה גיבוי... RAID זה יתירות של קשיחים שנועד להציל ממקרה קיצוני של כשל פיזי

2. לא מעט כלום

3. אפשר לעשות מערך כזה בנוסף לקשיח אחר

4. בRAID1 אין לך שום צורך בבקר מיוחד, זה RAID פשוט וקל לביצוע על ידי סביר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערך RAID הוא לצורך יתירות ולא גיבוי.

מערך RAID מדרגה 1 הוא מערך "מראה" כלומר כל מה שנכתב לכונן אחד במערך נכתב גם לאחרים (או לכונן האחר בתצורה הנפוצה ביותר). מחיקת חומר יזומה (שאחר כך תתברר כטעות), מחיקה בשוגג או כל תקלה תוכנתית אחר שתוביל למחיקת חומר תגרום למחיקתו מכל המערך ולכן מדובר ביתירות ולא גיבוי.

לצורך גיבוי מומלץ תמיד לגבות את המידע באופן תדיר ומסודר (בעזרת תוכנה או סקריפט) לכונן אחר שישמש רק לשם אחסון הגיבויים.

1. בקר ה-RAID של הלוחות הוא לא בקר RAID אמיתי והחסרון הגדול ביותר שלו הוא שלא תוכל להעביר את המערך ללוח אם אחר בעתיד (במקרה של שדרוג חומרה או אם לוח האם מתקלקל). לא מדובר פה על בעייה של אמינות. כמו כן זה המקום לציין שאם תיצור עכשיו מערך RAID כשכבר יש לך מידע על הכונן, כל המידע זה יאבד במהלך יצירת המערך.

2. ניתן לבנות מערך RAID ולהשתמש בכוננים אחרים במערכת ללא קשר אליו.

3. אם כדאי להשקיע או לא זאת תשובה שרק המשתמש יכול לענות עליה בהתאם לתקציבו ומה הוא מחפש להשיג.

עריכה : iakovl הקדים אותי בדיוק כשחיפשתי לקשר אל המדריך הנהדר שכתב בנושא RAID

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיבוי שהתכוונתי אליו הוא גיבוי פיזי - במידה שאחד מההארדיסקים יהרס.

אני מודע לזה שכל מה שקורה בהארדיסק אחד ייקרה בשני אני פשוט דואג

שההארדיסק שלי ייהרס וכל המידע שהיה לי בו יימחק.

בקר ה-RAID של הלוחות הוא לא בקר RAID אמיתי והחסרון הגדול ביותר שלו הוא שלא תוכל להעביר את המערך ללוח אם אחר בעתיד (במקרה של שדרוג חומרה או אם לוח האם מתקלקל). לא מדובר פה על בעייה של אמינות.

זה תופס גם אם מערכת ההפעלה לא נמצאת בתוך המערך?

ואם לא raid 1 אז על איזה תוכנת גיבוי אתם ממליצים שיכולה כל כמה זמן להעתיק את המידע שנמצא בהארדיסק אחד לאחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להעביר באופן עקרוני, ואני מדגיש עקרוני... RAID מצ'יפסט אחד לצ'יפסט דומה אבל זה לא 100%

אין שום קשר לזה שהמערכת הפעלה נמצאת או לא נמצאת על הRAID

לגבי גיבוי ולא RAID, כל תוכנת גיבוי סבירה מכילה אופציה לגיבוי לפי פרק זמן קבוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי חשוב לזכור בגיבוי - לשמור על שני עותקים או יותר.

תקצה כונן אחד שיהיה הכונן הראשי בו תעבוד עם המידע ותבצע גיבוי מסודר (בעזרת תוכנה כמו Cobian Backup, סקריפט של Robocopy או כל כלי אחר) של התוכן החשוב.

אם אתה רוצה גיבוי גם למערכת ההפעלה תיצור Image של מחיצת מערכת ההפעלה עם תוכנה כמו Acronis True Image או Clonezilla ותשמור עותק כפול (אחד על כל כונן) של קובץ ה-Image.

כך תוכל ליצור מערך גיבוי מספק גם ללא שימוש ב-RAID.

אני עובד עם מערך דומה, כונן אחד לכל החומר עליו אני עובד באופן שוטף ואת הגיבוי אני למערך RAID1 לצורך יתירות (מעדיף 3 עותקים של המידע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...