מחפש מצלמה ראשונה...בסביבות 1300 ש"ח - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מצלמה ראשונה...בסביבות 1300 ש"ח

Vaz

Recommended Posts

טוב ככה, אני בסוף מתלבט מאוד האם לקנות את הTZ10 או את הקאנון SX20 שהיא דמויית SLR.

המצלמה הזו : http://www.digitalcamerareview.com/default.asp?newsID=4103&p=2

איזה יתרונות יש ל TZ10 מול הקאנון? חוץ מזה שהיא יותר נוחה וקטנה?

האם צריך להיות עם נסיון צילום כדי להוציא תמנות טוב מהקנון?

ממה שאני מבין הקנון היא מצלמה שתוציא תמונות הרבה יותר איכותיות והמחיר שלה גם סביר, החסרון היחיד זה הכבדות?

ועוד יתרון בולט זה שהיא עובדת על סוללות רגילות.

יש למישהו פה נסיון עם הSX20 ?

או שזה מיותר לגמריי כי לצילומים של טיולים ופייסבוק וכדומה לא צריך שום דבר מעבר לפנסוניק?

למשל את האיכות תמונה של החתול בלינק שנתתי הפנסוניק תצליח להוציא?

אגב איך הפנסוניק fx60? שהיא עולה 1100 שקל באתר הזה

http://www.camera4less.co.il/product.asp?f=3063&p=20

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ה TZ10 תוציא יותר מהחתול- אבל הכל תלוי- גם מהאייפון שלי אני מוציא תמונה מדהימה עם תאורה נכונה,זווית טובה, קומפוזיציה טובה ו... פוקס :)

נראה שהקנון תוציא טובות, בגלל חיישן ועדשה, אך אם תראה למשל שלי מטיולים עם ה TZ7 שלי- תחשוב שזה עם מצלמת SLR מקצועית.

"תמונה טובה" תלויה בהרבה דברים ולאו דווקא דגם של .

הXS20 נראית מקצועית, יש לה אופציות טובות (חיבור לפלאש,עינית,מסך מסתובב) יש לה מוד אוטומטי- אבל היא מיועדת יותר למי שמבין צילום ותמיד מחפש "להוציא יותר" מהתמונות שלו.

היא גדולה, כבדה (מאוד עם סוללות), ולא נוחה לטיולים. הוידאו בה לא משהו- אם זה חשוב לך (לעומת ה TZ10 שהיא מצלמת ייעודית,פשוט ככה).

אם זה רק לפייסבוק ו"שטויות"- הייתי קונה משהו ב 600 שקל.

טיולים? הקנון תגרום לך לאי נוחות לדעתי- מה שיגרום לך להחסיר (תתעצל להוציא אותה כל פעם לצלם משהו שאתה רואה, ואני בטוח שלא תשים אותה על הצוואר).

תלוי בצרכים- החלטה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה, השיקולים שלי:

1. הקנון יותר זולה, ותוציא תמונות יותר איכותיות, ויש לה סוללות A4 רגילות שאפשר להטעין, למרות שסוללות לתיום הרבה יותר חזקות.

2. אם אני יכול להשיג את הTZ10 במחיר שפוי של 1500-1600, אני אלך עליה, אבל יותר מזה זה כבר נראה לי מוגזם.

3. עוד 2 מצלמות שהציעו לי הן: הקאנון s5 is , שיש עליה מבצע עם כ.זיכרון ב1500 שקל

http://www.getit.co.il/Prod/54505/12

מישהו שמע על המצלמה הזו?

4. על פ'וגי s1000fd - http://www.dagesh.co.il/htmls/%D7%9E%D7%A6%D7%9C%D7%9E%D7%94_%D7%93%D7%99%D7%92%D7%99%D7%98%D7%9C%D7%99%D7%AA_Fuji_S1000FD.aspx?c0=14558&bsp=14054

שני המצלמות האלו שהצעתי יתנו יותר טובות מהפנסוניק או שהן יותר מיושנות? תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי הבנתי תודה, טוב אז ההתלבטות הסופית היא:

1. TZ10 - הציעו לי אותה ב1450 שקל, בלי כלום, רק אחת כבלים וכדומה - אחריות של 3 שנים.

2. SX20 - יותר ביוקר - 1600 שקל! אחריות ל4 שנים....והמוכרת אמרה שהיא עובדת בתחום 7 שנים, ואישית היא מחזיקה את הדגם הזה בבית.

ושאין מה לדבר, האיכות של התמונות תהיה הרבה יותר איכותית.

אז אני שוקל ללכת על הSX20, הציעו לי עוד סוללת לתיום לפנסוניק אבל לא מקורית ב190 שקל, ולא ברור אם היא תתאים בכלל.

עכשיו לקנון יש רגילות, אבל אני יודע שסוללת לתיום אחת יותר חזקה מ4 כאלו, וגם המשך טעינה יותר מהיר.

האם המחירים שנתנו לי הם באמת הנחה או סתם? 1450 על הTZ10 ו1600 על הSX20? שהמחיר שלה יותר יקר ב100 שקל מזאפ, בגלל שמדובר ב4 שנים אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא החלטתי לקחת את הקנון בגלל הסופר זום, מה שמעניין אותי זה שמדובר בעדשה יותר רחבה וגדולה.

שהאיכות של התמונות תצא יותר טובה נטו....לא ככ הבנתי מה הלינק שנתת אומר, זו לא מצלמה משתלמת לדעתך?

http://www.getit.co.il/Prod/54737/436

באתר הזה יש ב1400 שקל? זה אומר שזו משומשת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין שבכל חנות תמיד למוכר יש בבית את הדגם שאתה מתלבט, ואם לא לו- אז לסבתא שלו...

אם המוכר לא קרוב משפחה- אל תשמע לאף אחד, זה פשוט שעל הדגם "המומלץ" היא מרוויחה יותר, (כמו שבמסעדה יש "מנת היום" -שזה מה שנשאר הרבה במקרר מאתמול, וצריך לחסל לפני שיתקלקל).

- לגבי סוללת לתיום- אתה טועה, 4 סוללות רגילות יחזיקו לך פי 3 מסוללת לתיום,במיוחד עם פלאש מנסיון. (הפלאש נטען לאט עם לתיום).

- מה זה מחיר שפוי? הכל יחסי... אני קניתי את ה TZ7 שלי ב 2100 שקל !!! (רק שהגיעה לארץ)

- היה לי את הפוגי שנתת פה, לשבוע. נחמדה וזהו. שום דבר מעבר... חוץ מיכולת פנורמה טובה- שום דבר לא אהבתי, והיא מיושנת.

- אחריות- אתה תמיד יכול לעשות אחריות ל MACל ל 5 שנים בחצי מחיר,אז אל תתן לזה להשפעי על הקנייה.

- עדשה רחבה? לפנסוניק היא רחבה יותר...

50 שקל לכאן או לכאן לא אמור להשפיע על בחירת דגם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא באמת בגלל 100 שקל לפה או לשם, השיקולים נטו מבחינת איכות וסוג סוללות:

* הפנסוניק יותר קטנה, נוחה לצילום, ואולי יותר טובה באיכות וסוללות ליתיום.

* הקנון דמויית SLR, יותר כבדה, אבל תפיק איכות יותר טובה עם קצת סרבול, והסוללות רגילות.

אני בכלל לא אמרתי למוכרת שאני רוצה את הSX20, היא התקשרה לתת הצעת מחיר על הפנסוניק, ואז ששאלתי אותה על הקנון

היא התחילה לדבר ואמרה שזה עולם אחר ואין על מה לדבר בכלל, ושבטווח מחירים של עד 1800 היא ממליצה רק על הקנון מנסיון אישי..

קשה לי להאמין שהיא שיקרה..אבל מי יודע..

אבל השיקול העיקרי שלי נכון? הפנסוניק יכולה להיות יותר טובה בצילום ויותר נוחה וקומפקטית? אבל הקנון עם קצת כבדות ויותר השקעה תוציא דברים יותר איכותיים? אני ממש בדרך להזמין את הSX20, אז אם יש למישהו עוד הערות והארות, אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מובן שבתחום הקומפקטיות יש שתי שולטות בתחום(קנון ופנסוניק) ועוד אחת שנגררת בכבוד אחריהם וסובלת מחוסר פירגון(פוג'י).

אני לא מתיימר להיות אחד שמבין בציוד צילום, אבל מהחפירות שביצעתי בתחום בחודש האחרון והניסיון היחסי שיש לי בעברי-

בתחום הקומפקט סופר זום במדרגה העליונה- יש את הTZ10 וה SX210, שלמעט ארגונומיה נותנות כמעט את אותו איכות התמונה(בוא לא ניכנס לפרטים היותר קטנים יש יתרון אחד או שתיים לכל אחת על השניה אבל לא בהפרש שימנע לקנות אותה כי האחרת נגמרה בחנות- כולל מחיר)

בתחום הספור זום- יש את הSX20 והFZ38 ששתיהם טובות לכאן או לכאן- ולא לשם המלצה של מוכרת אחת או שתיים ואחריהם ניקון שבדרך כלל הפסיקה כבר לייצר לשוק הנמוך מצלמות על חשבון חיסכון בחומרה.

ושוב, התמונות שיצאו לכל מי שבא לקחת את המצלמה ליד אם הוא מבין את עקרונות הצילום או לא(קרי: צילום אוטומט, לבין צילוםן מתקדם קמעה) הוא אותה איכות תמונה במגע ראשון איתה.

אין פה הרבה התלבטות, כי ההבדלים למי שלא ממש נגע במצלמות(מצלמת פלאפון לא נחשבת!!!) הוא מינורי ולא ירגיש את החסרון של כזו או אחרת באופן מובהק עד אשר ישדרג למצלמה אחרת ויבין את ההבדל ואת רמת הדרישה שלו ממצלמה.

אין מה לחפור ולהטריד את המחשבה, מרגע שהוחלט סוג המצלמה(סופר זום ולא קומפקטית)- וחשוב מאוד -המחיר- ביצעת את ההחלטה הכי חשובה-

דילמה בין 2 מצלמות שנותנות את אותה איכות תמונה במצבים דומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אני רק יוסיף- אתה מתלבט בין 2 קטגוריות שונות.

זה כמו להתלבט בין 2 רכבים- מיני קטנה, לבין משפחתית גדולה. לפני שאתה מחליט על חברה ודגם- אתה צריך להחליט באיזה קטגוריה אתה לפי הצרכים שלך (רווק, או עם משפחה ו 2 ילדים)

אתה "רוקד" בין 2 קטגוריות שונות, שלכל אחת הבדלים משלה.

ברור שהמוכרת אמרה לך שקנון זה "עולם אחר" אולי יש לה נסיון עם SLR שלהם- והם באמת טובות (ויקרות).

אגב, אני לא יודע למה אתה חושב שלתיום טובה יותר- היתרון היחיד שלה שהיא קטנה וקלה. חוץ מזה- הכל חסרונות ביחס לסוללות אצבע רגילות (יקרות,נגמרות מהר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נעשה קצת סדר-הSX20 זו מצלמת סופר זום והTZ10 זו מצלמת סופר זום קומפקטית -שתי קטגוריות שונות

בקישור להשוואה שנתתי לך בדק את הקנון SX20 מול יריבות בקטגוריה שלה-ודרך אגב זכה \בבחירת העורך יחד עם הפנסוניק FZ-35.

זה שאמרתי לך לבדוק למה המוכר המליץ לך על הקנון זה לא אומר שהיא לא טובה-נהפוך הוא רק תבדוק קודם ביקורות מקצעויות ברשת.

השאלה מה אתה בדיוק רוצה- שניכנסת לכיס ועושה עבודה טובה (וידאו ותמונות)או שלקחת דמויית SLR שנותנת לך קצת יותר אם אתה צריך

בכל מיקרה זנ לא ברמה של SLR

אז אם קומפקטית אתה רוצה הTZ10 בחירה מצויינת

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב' date=' אני לא יודע למה אתה חושב שלתיום טובה יותר- היתרון היחיד שלה שהיא קטנה וקלה. חוץ מזה- הכל חסרונות ביחס לסוללות אצבע רגילות (יקרות,נגמרות מהר)

[/quote']

גם אני חשבתי כך. אבל --

* סוללות AA איכותיות (eneloop, imedion) עולות 15-20 ש"ח ליחידה (דרך - בחנות בארץ בד"כ יותר) - שמדובר בזוג ובוודאי שברביעיה לא הבדל משמעותי במחיר ביחס לסוללת ליתיום חלופית באיכות סבירה.

* ביחס של אותו משקל - סוללת הליתיום היא בעלת תכולת אנרגיה גבוה משמעותית (יותר מכפולה). ליתיום במצלמות קומפקטיות אולי נגמרות מהר יחסית (200 חשיפות בשימוש עתיר LCD והבזקה מדי פעם) אבל הן מאוד קטנות וקלות (גם בשביל לשמור על המצלמה כולה קטנה וקלה) וסוללת NiMH במשקל מקביל לא תחזיק אפילו 100 חשיפות.

* AA איכותיות יחזיקו יותר מחזורי טעינה ביחס לסוללות ליתיום. אבל - מיצוי משך החיים המהולל הזה עד תומו דורש מטען איכותי (רמז - לא המטען שמקבלים עם הסוללות) ושימוש נכון בסוללות - הרוב המוחלט של המשתמשים לא מחזיקים מטען איכותי ולא משתמשים בסוללות כראוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז שהרוב המוחלט לא יבוא בטענות.

אני עובד עם ציוד צילום שדורש "אמינות" ואינו ניתן "לנפילה" בזמן עבודה.

לכןאני עובד עם אלה:

http://www.rabhobbies.com.au/estore/catalog/images/400/400GP2700AA.jpg

מטעין עם מטען איטי, וטוב.

אלה מעולות למצלמות, ונשמרות זמן רב. עכשיו אם יש לך גדולה, בטח יש לך תיק גדול יחסית, אז לוקחים עוד 2 מלאות רזרווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איזה מטען צריך לקנות לסוללות נטענות? יש מטען מיוחד? איזה סוג צריך לבחור?

יש למישהו עוד איזשהי הארה עו הערה לפני שאני מזמין את המצלמה? החלטתי ללכת על הSX20

http://www.photolight.co.il/search_advanced.php?search=camera%3D3708%2Ccamera_brand%3D1&type=adv_photo

התמונות שראיתי שצלמו איתה ממש מוצאות חן בעניי, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...