המלצה למצלמת SLR ראשונה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למצלמת SLR ראשונה

hamutaln

Recommended Posts

מה התקציב הכולל למצלמה, עדשה, סוללות וכרטיס זכרון? 5000 ש"ח אבל גמיש

האם אתה מתכוון לקנות עם אותו תקציב גם ציוד נוסף (עדשות נוספות, פלאש וכו')? לא במסגרת התקציב הראשוני

האם לאחר הקנייה הראשונית יש לך כוונה לרכוש בהמשך ציוד צילום נוסף (עבור מצלמת ה-DSLR)? אם כן, איזה סכום בשנה אתה מתכוון להקצות לכך? כן יש בכוונתי, אני מעוניינת לקנות עדשת מקרו בהמשך ואולי גם עדשה עם אורך מוקד קצר אם יאפשר זאת התקציב, לא ממש יודעת עדיין איזה סכום אקצה לכך בשנה

האם יש לך נכונות לקנות מצלמה ו/או ציוד משלים בשוק היד שניה? אני לא חושבת שיש לי מספיק נסיון על מנת לשפוט האם ציוד יד שנייה ספציפי הוא תקין או לא אז אני מעדיפה שלא לקחת את הסיכון, לפחות לא עם הגוף, אולי עם העדשות בהמשך, אלא אם כן מדובר במקור אמין במאה אחוז ואם זה כולל אחריות

האם יש לך ציוד קודם ממצלמת DSLR או ממצלמת SLR פילם? אם כן, פרט לא

אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? הנושאים יהיו בעיקר טבע, אנשים, עיר, אכן חשוב לי איכות הצילום בתנאי תאורה חלשים, זה משהו שתמיד הציק לי במצלמת ה P&S שם התוצאות לרוב אינן איכותיות

האם אתה מתכוון לצלם מרחוק? ציפורים במעוף? חרקים מקרוב? כן, בעיקר חרקים מקרוב מאוד.

האם אתה מתכוון לצלם ספורט? אם כן, איזה ענף ספורט ובאילו תנאי תאורה? כרגע לא

האם אתה מתכוון לצלם פורטרטים? כמה חשוב לך לקבל עומק שדה מצומצם? כן, חשוב לי מאוד

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ) אכן אני מעוניינת, חורה לי איך שהפלאש הורס את התמונה, ייתכן שבעתיד ארצה להתנסות בפלאש המוקפץ אבל בעיקר אעדיף לצלם ללא הפלאש

האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, חצובה הכרחית לצילום נופים ליליים. העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח כן

האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? לידיעתך, פלאש חיצוני מאפשר לצלם בקלות תחת תאורת חדר - ללא מריחות תנועה כתוצאה מרעידות היד או תנועה בנושא, ועם תוצאות הרבה יותר מחמיאות מאשר עם פלאש פנימי. העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש ייתכן ובהמשך

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? בדף הזה תוכל לראות תמונות שמדגימות את ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ) כפי שכבר נאמר, כן

האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה? כן, משתמשת בRICOH CX1, מה שחסר לי בה קודם כל הם מאפיינים שקיימים רק במצלמות slr, כגון ההרגשה של החזקת אמיתית ביד,השימוש בעומק שדה מצומצם, השפעה ידנית יותר על הצילום,תוצאות טובות בצילום תחת אור חלש, הזום (היא נפלה לי ולכן טווח הזום שלה הצטמצם עוד יותר), איכות התמונה, וכמו כן התמיכה הטכנית שלא קיימת כמעט למצלמה מחברה זו, וכן חיות התמונה והצבעים, שבהשוואה לתוצאות ממצלמות אחרות, לרוב של קנון, נראים מתים משהו. מה שאני כן מבסוטה עליו מהמצלמה בכל זאת היא המהירות המטורפת שלה, ויכולות הצילום שלה במקרו יחסית למצלמה קומפקטית וכן נוחות התפעול שלה

האם אתה מתכוון להדפיס את התמונות או לצפות בהן על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? מועניינת גם להדפיס על מנת לתלות כתמונה על קנבס למשל, בגודל של כ100X80

מהו טווח העדשה (או העדשות) במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים קשה לי כרגע להגיד, אולי החל ב18 (או 17) עד 200 לא בהכרח בעדשה אחת, לפי מה שהבנתי רצוי אפילו שלא בעדשה אחת. בכל אופן אפשר להתחיל בקטן ומשם להתקדם

האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? לא מעוניינת להנעל אלא לשמוע את היתרונות והחסרונות של כל דגם בנפרד, אבל רצוי שתהיה תמיכה מהימנה ליצרן ולא כמו שהיה לי עם הריקו

אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

קצב אש גבוה - ציין את כמות התמונות המקסימלית לשניה שדרושה לך (3, 4, 5 או יותר) חשוב למדי, 5 ואולי מעלה

צילום רצפים ארוכים מ-5 תמונות מבלי שהמצלמה תעצור כדי לכתוב את התמונות לכרטיס‏ חשוב

מייצב תנועה מובנה במצלמה (שעובד עם כל העדשות) מול מייצב תנועה בעדשות (שמייצב גם את התמונה בעינית). על ההבדלים בין שתי השיטות תוכל לקרוא כאן נראה לי שמייצב במצלמה

עינית גדולה במיוחד לא קריטי לדעתי

תצוגה חיה (צילום באמצעות מסך ה-LCD במקום בעינית). האם אתה מתכוון להשתמש בתצוגה החיה כדי לצלם נושאים בתנועה (כגון אנשים או בעלי חיים) או נושאים דוממים כשהמצלמה על חצובה (כגון נופים או צילומי מקרו)? נושאים דוממים בעיקר

נקודות פוקוס מוצלבות נוספות למרכזית לא יודעת במה מדובר

פנס עזר לפוקוס באור חלש (AF assist)‏ לא יודעת

עדשות עם מנוע פוקוס שקט לא קריטי

אפשרות לגריפ ?

מסך מפרקי לא קריטי

מצב צילום ווידאו. שים לב שרוב מצלמות ה-DSLR לא כוללות מצב ווידאו, והמעטות שכן מוגבלות בד"כ לצילום ללא פוקוס אוטומטי חשוב אך לא קריטי

כמות פיקסלים. הקשר בין התכונה הזו לבין איכות תמונה רופף למדי ולכן עדיף להתעלם ממנה התעלמתי

יצרן. גם התכונה הזו לא מעידה על איכות המצלמה. ישנן לפחות 8 חברות שלא כדאי לפסול על הסף - קנון, ניקון, סוני, אולימפוס, פנטקס, סמסונג, פנסוניק ופוג'י לא פוסלת מלבד מה שציינתי לעי"ל

אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור אחריות רשמית בלבד

תכונות אחרות כפי שציינתי בעלת "גב" , כלומר תמיכה טכנית אמינה, צבעים חיים, רצוי מהירות ואפשרות צילום באורך מוקד קצר עם העדשות המתאימות כמובן, נוחות תפעול, לא מצליחה לחשוב על עוד תכונות מאחר ואין לי הרבה ניסיון בשימוש עם מצלמות מסוג זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמים תגובת "מעקב" כדי לעקוב אחרי תגובות חדשות בשירשורים שונים...

המלצה שתעמוד בדרישות שלך עם תקציב מאוד גבולי, לדעתי תהיה ניקון D90 (הגוף הכי קרוב ל- DSLR מקצועיות, הרבה גם עובדים איתו באופן מקצועי) עם עדשת קיט 18-105VR ובעתיד תוסיפי עדשת טלה או מיקרו. קחי בחשבון שאחריות יבואן רשמי (הדר במקרה של ניקון) תעלה בכ- 1000ש"ח יותר מאחריות יבואן אפור/MACK, כיום לא הייתי פוסל זאת, להיפך.

עוד אופציה לשקול היא D90 עם עדשת 18-55VR+ עדשת 55-200VR (אבל כאמור עם אחריות הדר, זה יוצא הרבה מעבר לתקציב).

אגב,

פלאש איכותי, לא הורס אם יודעים איך להשתמש בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, אין חסרון, אם את קונה ממקום שידוע כנותן שירות טוב (אני יכול להמליץ על Camera Mia או "רואים עולם"), בד"כ אין סיבה לדאגה, דווקא אם משווים את השירות שנותן היבואן הרשמי לעומת יבואן אפור, לא תמיד היבואן הרשמי יותר טוב (למשל על "הדר" יש המון תלונות על שירות לאחר קניה, הכי טוב זה לחפש בנט ולהיווכח).

כשאת קונה מיבואן אפור, עפ"י החוק הוא מחוייב לתת לך שנה ראשונה אחריות שלו, ובד"כ יבואנים אפורים מוסיפים לחבילה אחריות MACK ל-3 שנים (סה"כ כ- 4 שנים*), או שניתן לרכוש אחריות מורחבת של 3/5 שנים (בנוסף לשנה המחוייבת בחוק) במחיר מוזל.

*שימי לב, ישנן חנויות שעושות "תרגיל" ונותנות רק אחריות MACK ללא אחריות שלהם בשנה הראשונה, זה בניגוד לחוק.

ניסיון אישי שלי עם "הדר" - אני קניתי את ה- DSLR הראשונה שלי מ"הדר" עם אחריות לשנה, לאחר כחודש הם הגדילו לאותן מצלמות את האחריות לשנתיים, כשפניתי אליהם לגבי זה התייחסו אלי בזילזול ושללו את דברי (רק שאלתי אם זה תקף גם לגבי המצלמה שלי). את מצלמת ה- DSLR השניה שלי כבר רכשתי דרך יבואן אפור עם סה"כ 4 שנות אחריות (שנה של היבואן+3 של MACK) וחסכתי כ- 2Kש"ח.

לגבי מייצב בגוף המצלמה, רוב מצלמות ה- DSLR לא באות עם מייצב בגוף, המייצב בא בעדשות, למשל סדרת ה- של ניקון וסדרת ה- IS של קנון, ישנם דגמים של ופנטקס שבאים עם מייצב בגוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל D90, כמו לכל מצלמות ניקון או קאנון, אין ייצוב במצלמה. הייצוב נמצא בעדשות.

שימי לב, מאקרו הוא תחום טכני תובעני ויקר.

תצטרכי חצובה, עדשת מאקרו / עדשה הפוכה / דיופטרים - 2 האחרונים זולים יותר על חשבון איכות. ואביזרים נוספים כבר על פי שיטת העבודה.

אני ממליץ לך להתחיל צילום כללי ולהחליט בהמשך בנוגע לדרך ההתקדמות במאקרו, אם זה עדיין ימשוך אותך.

אם חשקה נפשך בעבודה ידנית נוחה (M), תתחילי בגופי ה D90 / 50D.

בגופי הפתיחה יש גלגלת אחת, אומנם שילוב לחיצה על כפתור וגילגול ייתנו פונקציות נוספות, ולרוב זה מספיק ומספק, אבל אם שיטת העבודה שלך היא ידנית זה מאט מעט את הקצב. קפצי לחנות ותתנסי בהבדל.

כמו כן כדאי למשש ולשחק עם הגופים השונים של החברות, ולראות מה מתחבר לך ליד.

לצילום בתנאי תאורה קשים יותר, טמרון 17-50 2.8 מתאימה לרוב צורכי החובבים ומתאימה כעדשת רחוב כללית.

אופציה נוספת (הבחירה האישית שלי) - עדשה כללית טובה ליום, וכיסוי של טווח שנחוץ לך לתאורה דלה ע"י פריים (במקרה שלי 35/1.8 50/1.8 105/2.5)

כעדשה כללית אני משתמש ב18-105 ומוצא אותה טובה מאוד לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פחות ממליץ על פנטקס. לטעמי החסרונות הן מבחר עדשות בארץ, שוק יד 2 של עדשות וציוד וארגונומיקה.

עריכה:

לfungiman יש פנטקס, ותכף הוא יבוא לסנגר עליה :) כיוון שהוא מחזיק פנטקס, כדאי להקשיב לו בעניין. אני עצמי ניקוניסט.

מלבד זאת ה Kx היא מצלמת רמת פתיחה. אין בזה פסול, אבל ראי פוסט קודם לגבי הדרישות שלך מהגוף.

חוץ מזה היא קצת מיושנת, ניקון בקרוב מוציאים את הליין החדש של המצלמות, אולי כדאי לחכות למחירים וביקורות אם את יכולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאם התקציב שלי היה פתוח לחלוטין הייתי כנראה הולך על D700 כמצלמת DSLR (אם כי נכון לעכשיו הייתי ממתין למחליפה שלה) ולייקה M9 כמצלמת רחוב ולמקרים שצריך קלה וקטנה.

אבל התקציב שלי (ושל רובנו) לא חופשי וכאן בדיוק נכנסת פנטקס - value for money. אם אתה מוכן לסבול את המגבלות של המערכת של פנטקס (או לחילופין המגבלות האלו לא רלוונטיות אליך) - כדאי מאוד לשקול אותם. לצורך העניין - יש שוק יד-שניה אבל הוא קטן ואיטי יותר (צריך יותר סבלנות), מבחינת ארגונומיקה - אני חושב שפנטקס לא נופיל םניקון באופן מורגש - ולפעמים באותה רמת מחיר אפילו עדיפים (אבל זה עניין מאוד אישי).

חשוב מאוד לזכור ששוק ה-DSLR נמצא כעת ברעידת אדמה - מצלמות ה-EVIL (מצלמות עם עינית אלקטרונית, עדשה מתחלפת, ללא מראה ופריזמה) נעשות מתוחכמות מיום ליום וגם ענייני מהירות פוקוס ואיכות העינית, שהיו עקב האכילס של מערכות אלו הולכים ומשתפרים. לפי דעתי, בסופו של דבר מצלמות SLR יכחדו מהעולם בתוך כעשור משום שלא ישאר להם שום יתרון יחסי בתמורה לגודל, משקל ועלות הייצור הנוספת שלהם ביחס ל-EVIL. הבשורה הטובה היא שככל הנראה מרבית העדשות יוכלו לעבוד למערכות החדשות בסיוע מתאמים (אם כי בלי הייתרון של משקל וגודל קומפקטיים המאפינים עדשות EVIL). מבחינת הזווית של פנטקס - עד כה היה עדשות K (של פנטקס) הפגינו תאימות מרשימה ופשוטה יחסית לכל מערכות ה-EVIL שצצו עד כה.

אם את לא ממהרת - הייתי ממתין עד אחרי תערוכת פוטוקינה 2010 בסוף ספטמבר - שוק השמועות רותח במיוחד השנה וכנראה שצפויות באמת הרבה הכרזות מעניינות וקריאות כיוון חדשות.

ככל הנראה עוד יצרניות יצטרפו לקלחת ה-EVIL או אולי אפילו יציעו rangefinder אמיתית כתחרות ללייקה שכרגע זוכה לפריחה מחודשת עם ביקושים גבוהים ל-M9 (לזכור שבעבר קנון וניקון היו חזקות בתחום).

מלבד זאת - ניקון עם ליין מצלמות שמתחיל להזדקן - כבר הכריזה על מחליפה ל-D3000 וכעת מחכים למחליפות ה-D5000, D90 ו-D700 ואולי גם ל-D300S. כל אחת מאלו מעניינת במיוחד - ספציפית אליך הייתי שם עין על ה-D3100 או מחליפת ה-D5000 (מחליפת ה-D90 תהיה מחוץ לתקציב שלך).

אני מאמין שקנון ישחרורו רענון קל - אם כי הם רק לאחרונה הציעו את ה-550D ואת ה-7D, אולי ה-1DS המתבגרת או מחליפה ל-50D (אם יש מקום בכלל לכזאת בין ה-550 ל-7), אולי שדרוג ל-1000D שגם היא מתחילה להיות מיושנת ולא עומדת בתחרות.

מבחינת פנטקס - הם דומים לקנון עם החשאיות שלהם וכמו ההכרזה המפתיעה על ה-645D (אחרי שנים של שמועות והכרזות שווא) קשה לדעת מה צפוי - מבחינתך שימי עין על המחליפה של ה-K-x או על דגם שאולי יצוץ בין ה-K-x ל-K-7 (יורש ל-K200). ייתכנו גם הכרזות על עדשות חדשות שירחיבו מעט את הקטלוג המצומצם יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב מאוד לזכור ששוק ה-DSLR נמצא כעת ברעידת אדמה - מצלמות ה-EVIL ...

אבל מה הקשר להמלצת קניה כרגע ? אולי יום אחד ה evil יהיו שם במקום המראה. ואולי לא.

בוא נודה בעובדות - כרגע הם לא. לשקול כיוון כזה כי אולי עוד כמה שנים טובות זה יהיה הכיוון ? לא נראה לי נכון. היום הטכנולוגיה שלהם לא טובה מספיק בשביל להחליף אופטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלטתי לכתוב את התמונה הגדולה כפי שאני רואה אותה, מלבד זאת שאני לא יועץ בתשלום וזכותי לרשום מה שאני רוצה, בסופו של דבר אני מכוון לכך שבגלל איך שהשוק מתקדם (כפי שאני רואה זאת), אדם (חובב, אצל מקצוען התמונה שונה) צריך היום לקנות מה שהכי מתאים לו בלי לבנות מגדלים אדירים באוויר לגבי השנים הבאות.

היום הטכנולוגיה שלהם לא טובה מספיק בשביל להחליף אופטיקה.

זה כל העניין - לא צריך להחליף אופטיקה! במיוחד אם יש לך עדשות שידועות בתאימות שלהן... לדוגמא - ניתן להרכיב עדשות K-mount של פנטקס על חלק גדול ממצלמות ה-EVIL בעזרת מתאם - לעיתים בלי לאבד שום פונקציונליות.

בסופו של דבר אין לי ממש המלצה קונקרטית כרגע - מלבד אולי לרכוש D90 עם 18-105 ולהוסיף 35/1.8, מבזק וחצובה בהמשך. במחיר הנוכחי D90 נותנת תמורה מעולה ואמנם היא כנראה תוחלף בקרוב, אבל מחליפתה תהיה מחוץ לתקציב.

ה-K-x טובה, אם כי מבחינה תפעולית ליגה מתחת ל-D90 (אבל היא גם זולה יותר), יחד עם זאת, הייצוב בגוף הוא יתרון גדול - שמאפשר לך להנות מייצוב בהרבה עדשות טובות וזולות יחסית (טמרון 90 מאקרו, טמרון 17-50, טמרון 70-300, טמרון 28-75, פנטקס 50/1.4 - יד שניה).

מבחינת פנטקס בהחלט עדיף לשבת כרגע על הגדר ולהמתי לפוטוקינה.

אני לא מבין גדול בקנון, המלצות עליהם ממישהו אחר.

אני לא מת על התוצרת של , התמורה שלהם בסופו של דבר לחובב צילום רציני לא מרשימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי שהטכנולוגיה לא מסוגלת עדייו להחליף עיינית אופטית. (בהירות, חדות, קונטרסט של הצג בעיינית)

אגב להשתמש באופטיקה של SLR על EVIL -

http://www.flickriver.com/photos/realityscans/4647687633/#large

זה מאוד נוח ועושה חשק לצלם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שאתם ממליצים בשורה התחתונה היא לחכות בכל מקרה, בין אם החלטתי ללכת על ניקון, לחכות שייצאו המצלמות החדשות ואז תהיה ירידת מחירים של הונכחיות (מתי זה צפוי לקרות), ובין אם החלטתי ללכת על פנטקס, לחכות למחליפה של ה K-X?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי בך, יקח כמה שבועות עד חודשים שמחירי הציוד ירד בארץ מהיום בו המוצרים החדשים יהיו זמינים (אצלנו ההצתה היא מאוחרת). אם יש לך סבלנות, חכי, אם לא אז צאי וקני מה שאת צריכה. אני אישית לא הייתי מחכה (אלא אם תקציבי היה מאפשר לי לקנות את המוצרים החדשים, מה שאצלך הוא לא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...