בעיה עם מחשב חדש שהרכבתי ולא נדלק - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה עם מחשב חדש שהרכבתי ולא נדלק

shloosh

Recommended Posts

אוקיי זה המפרט

i5 760

p55m - ud2

8400gs

2x2gb kingston

עכשיו הספק כח הוא ממחשב ישן hec win 420w

הוא אמור להחזיק חלקים כמו שקניתי.

חיברתי את כל המחשב ,המעבד והכל אבל הוא לא נדלק בכלל.

יש משהו אחד שאני לא חושב שחיברתי נכון וזה החיבור של הספק ללוח.

חיבור אחד גדול atx מחובר היטב ,ויש עוד חיבור atx 4x12 שאין לי בספק כח.

לי יש לפי דעתי 3x12 שהיה מחובר קודם לdfi lanparty.

אני יכול לחבר רק את ה-3x12 (חור אחד קטן כזה פתוח) אבל המשחב לא נדלק.

אם אני מנתק את החיבור ומשאיר רק את ה- atx הרגיל המחשב נדלק לשניה וחצי ונכבה מיד.

זה בגלל ה- 4x12 שאין לי?? אני יכול לחבר פשוט מתאם או שצריך להחליף ספק???

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרכבתי לא מעט מחשבים בחיי, ועדיין אין לי מושג למה אתה מתכוון שאתה אומר "חיבור 4X12 פין" או 3X12 פין" או "ATX 3X12" או כל דבר אחר בסגנון. אתה מוכן להעלות צילום של החיבור שאתה מדבר עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על הלוח החיבור נקרא atx 12v 2x4 . יש פה 8 פינים.

זה החיבור:

http://www.photo-pimp.com/gambrose/pc_stuff/pc_power%20003.jpg

לי בספק כח אין חיבור כזה בדיוק, יש לי דומה שהוא 6 פינים בלבד , כלומר 2x3.

כזה:

http://img.tomshardware.com/us/2005/11/23/pc_interfaces_101/conn_eps_2.jpg

מה לעשות?

*הכבל של ה3 פינים שיש לי מתחבר ללוח אבל עדיין המחשב לא נדלק,וניסית גם עם כבל של 2 פינים והוא נדלק

אבל מצפצף ארוכות...

יש מצב לשרוף בטעות משהו ככה ? אני מפחד שבכלל שרפתי משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי. עכשיו כשהחלטת לדבר במושגים קיימים במקום להמציא מושגים שאינם קיימים (ובנוסף תסכים איתי שחיבור של 8 פינים לא בדיוק ניתן לתאור של 4X12), אני מבין מה עשית...

החיבור עם ה8 פינים זה חיבור המתח למעבד. הכבל מהספק שמתאים לחיבור הזה אמור להיות בתצורת 4+4, שכן יש לוחות אם עם חיבור דומה של ארבע פינים בלבד. אם יש לך חיבור של 4 פינים בלבד מהספק ולא 4+4 לרוב זה עדיין יהיה בסדר עד כמה שאני יודע - רוב המעבדים, לפחות ללא OC רציני, לא זקוקים לחיבור המתח הנוסף.

לעומת זאת, החיבור עם ה6 פינים אמור להתחבר בכלל לכרטיס המסך במידה והיה לך כרטיס מסך חזק שדורש יותר הספק ממה שהחיבור ללוח האם יכול לתת. לכרטיס המסך שלך, שהוא בערך הדבר הכי חלש שיש בשוק, אין חיבור שכזה ולכן הכבל הזה אמור להשאר אצלך ללא שימוש.

בקיצור, מה שעשית זה לחבר את הכבל שאמור ללכת לכרטיס המסך לחיבור של המעבד. האם שרפת משהו? אם הלוח מצפצף, הייתי אומר שלא (אחרת הוא לא היה אפילו מצפצף אלא סתם לא נדלק). מה שאני לא מבין זה איך הצלחת לחבר את זה ככה באופן פיזי - אמנם הפינים הם באותו גודל אבל לחלקם יש פינות "מנוסרות" בכוונה בשביל לאפשר הכנסה באופן הנכון ולחיבור הנכון בלבד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*עידכון*

חיברתי את החיבור 4 פינים לשקע 8 פינים, וגם שיניתי סלוטים של הזכרונות.

הזכרונות היו בדואל על שני סלוטים כחולים, והעברתי אותם לדואל בשני הסלוטים הלבנים.

עכשיו המחשב עולה ויש צפוף אחד בודד והכל טוב אבל אני לא יכול להתקין .

כשההתקנה של הווינדוס עולה והוא טוען קבצים,הלוח כאילו נכבה (אין אורות) וחלק מהמאווררים ממשיכים להסתובב,

אבל ההתקנה נתקעת והוא אומר שאיזה רכיב (cd rom, hard disk) כשלו.

הניחוש שלי שזה קטע של הספק..... רשום בחוברת של הלוח שצריך 500w ,ועוד אני חיברתי 420w עם ה4 פינים ולא 8...

מה עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדהים אותי שאנשים לא קוראים קצת לפני שהם בונים מחשב.

עריכה:

http://skypc.co.il/pl_product~HLC-2M1P-15~109~0.htm

אתה יכול להשתמש בדבר כזה לבינתיים, אישית בבנייה חדשה הייתי משקיע עוד 250-300 ש"ח לספק נורמאלי בלי כאבי ראש, לך תדע כמה וואט עוד הספק הזה מייצר. ככל שהם מתיישנים הם מאבדים מיכולתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהספק שלי hec win 420w דווקא אמור להיות לא רע .

העניין שעבר עליו כבר 3-4 שנים בערך.

אתם חושבים שזה הספק??

בהתקנה של הווינדוס שהוא נתקע ,הוא אומר שרכיב מסוים - cd rom או hard disk כשלו,

והנורות על הלוח כובות.

כנראה אין מספיק חשמל / מתח מהספק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, יש לך לינק למוצר שיכול לספק יותר חשמל למעבד שלך מכיוון שכרגע אתה לא משתמש בחיבור תקין של חשמל, על מנת שנשלול אתה תהיה חייב להשתמש בחיבור חשמל למעבד "אמין" יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, יש לך לינק למוצר שיכול לספק יותר חשמל למעבד שלך מכיוון שכרגע אתה לא משתמש בחיבור תקין של חשמל, על מנת שנשלול אתה תהיה חייב להשתמש בחיבור חשמל למעבד "אמין" יותר.

עזוב להציע קניות לפני שמנסים להסתדר עם החומרה הקיימת. הספק הנוכחי, במידה והוא תקין, אמור להיות מעל ומעבר למערכת שכזו - ואני לא רואה שום קשר ישיר בין קריסת כוננים לבין חיבורי המתח למעבד.

פותח הדיון הנכבד, למה שלא תעשה את מה שהיית אמור לעשות מלכתחילה - לפתוח את חוברת ההוראות ולבדוק טוב טוב שחיברת הכל כמו שצריך (בפרט חיבורי SATA)... בנוסף, תבדוק את החיבורים של הכוננים לספק ותוודא שלא מיקמת יותר משני כוננים על "צמה" אחת (אם יש לך יותר משני כוננים או הרבה מאווררים שמחוברים ישירות לספק עדיף לחברם לצמה נפרדת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...