מתלבט בין EOS 7D VS EOS 50D אולי משהו אחרי - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט בין EOS 7D VS EOS 50D אולי משהו אחרי

SMAZ

Recommended Posts

Milford Cubicle:

זה אחת מהסיבות שרציתי לקנות מצלמת DSLR כי אפשר לפתוח את הצמצם לחצי דקה ואפילו יותר אם שלט מסויים.

הזמן צמצם הכי ארוך שהמצלמה דמוי SLR הישנה שלי מגיעה היא עד ל 8 שניות.

גם התמונה לא יוצאת חדה שוב בגלל שאין לה עדשה טובה מה שיש לDSLR.

כמו כן גם בגלל שאין אפשרות לשים עדשה מגדילה טובה הכול "נראה רחוק" בצילומי נוף ורחוב וכו'

fungiman:

כן אני מודע לזה שמצלמה יקרה לא תהפוך אותי לצלם טוב .

ואני עדיין לומד מהרשת את התאוריה ולהתאמן אני צריך שאני יוכל לבדוק את התאוריות האלו נכון?

כמו כן גם מה שהרוב אמרו לי שהמצלמה לא מתאימה לי הבעיה היא שאני קונה ואז לא יוכל להחליף או לקנות חדשה ליותר מ5 שנים לפחות.

לכן 7D מושך אותי יותר מכיוון שיש בו יותר פוקציות מאשר למשל לNOKON D90.

בין לבין אני יוכל לקנות עדשות למטרה שאני יצטרך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני עדיין לומד מהרשת את התאוריה ולהתאמן אני צריך שאני יוכל לבדוק את התאוריות האלו נכון?

אני חובב צילום (אם כי לא מאוד "כבד") מגיל העשרה שלי אולם את ה-DSLR הראשונה שלי רכשתי בגיל 30+ (אילוצי תקציב וסדרי עדיפות בחיים).

צילמתי עם מצלמות פילם שונות - קומפקטיות ו-SLR וכן עם דיגיטליות קומפקטיות. כשקניתי את ה-DSLR הראשונה (והנוכחית) שלי - פנטקס K20D כבר ידעתי מה אני רוצה ולאיזה צורך.

רוצה להתאמן על "הכל" - לך על ניקון D90, עדשת 35/1.8 (עדשה "נורמלית" על גוף DX), מבזק סיני ידני זול (+שלט רדיו לניסיונות בצילום עם מבזק off camera), חצובה ב-300 ש"ח - סך הכל 5000 ש"ח - ויש לך מערכת שתוכל ללמוד איתה 98% מטכניקות הצילום ולהוציא מדהימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל עדשה היא טובה.

בדרך כלל עדיף גוף פשוט יותר עם עדשה טובה מאשר גוף מתקדם עם עדשה פשוטה.

אני חושב שבשבילך עדיף ללכת על גוף כמו ה-550D שייתן לך תמורה יותר טובה לכסף מאשר 7D או אפילו 50D.

ואת ההפרש להשקיע בעדשה טובה יותר או חיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התמונות לילה שהעלת כאן אפשר לעשות גם עם עדשות קיט לא חייב בשביל זה עדשות יקרות בגלל שגם ככה אתה צריך לסגור צמצם כמעט למקסימום .

לצילומי לילה בסגנון אחר כגון צילום הופעות אתה כן צריך עדשה יקרה עם צמצום של הרבה פתוח מ2.8 כגון 1.8.

עם התחום הזה של צילומי לילה מושך אותך אז תלך על ניקון D90 שכן החיישן שלו מתמודד ממש טוב בISO גבוהה(לסוג צילומי הלילה של ההופעות).

בכל אופן אני לא מתחבר למצלמות של קנון במיוחד עכשיו שדחפו להם 18MP בחיישן שלפי דעתי רק הורס ובמיוחד עם הממשק שלהם שממש לא נח.

תבדוק אופציות אחרות מקנון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה עכשיו הבנתי למה משתמשים בISO גבוה ומהירות צמצם מהיר .

אבל עדיין למרות של DSLR רואים פחות את הרעש בתמונה אבל עדיין יש שם זה לא מפריע לכם כשאתם מסתקלים את זה מהתמונה של המחשב למשל?

בכללי אם אני יצלם אנשים למשל או כול דבר שזז מהר בחושך אני יצלם בISO גבוה.

יש לי שאלה מישהו פה צילם פנורמות בחושך?לצלם פנורמות אם הרבה תמונות בחושך אם מהירות צמצם ארוכה למשל איזה חצובה צריך?והאם זה אפשר לעשות משהו ברמה מיקצועית-גבוהה ידנית?האם יש בארץ שמוכרים אולי ראש מיוחד?

יש לי הרבה שאלות כדאי לסגור קצבות שאני לא מבין למרות שיש לי גם קצבות פתוחות לחומר התאורטי ולמצלמה עצמה ונראה לי עד שאני לא משיג ובודק הכול עדיין יהיה מבולגן אצלי בראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבלבל בין תריס וצמצם.

ובכלל נראה קצת אבוד בכל הידע שנגעת בו.

קנה DSLR מרמת הכניסה עם עדשת קיט, ולך ללמוד את היסודות. בין אם לבד, בעזרת ספר, או בעזרת קורס.

תפסיק עם רשימת הקניות הגרנדיוזית שלך. לך קודם תלמד את הבסיס.

אתה עושה סלט מהמושגים, לא מבין מה אתה מבקש, מדבר על רמה "מקצועית" בזמן שאתה אפילו לא חובב.

צר לי אם אני נשמע נוקשה, אבל אתה צריך צלצול השכמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לצלם נוף פנורמיות בחושך אתה צריך לסגור צמצם וISO נמוך ככל האפשר. באופן כללי צילום נוף לילי(עם הרבה אורות כמו שאתה רואה) מצלמים עם עדיפות לתריס ולא עם עדיפות לצמצם(לא חייב) משמע אתה שם את המצלמה על TV ולא על AV ואז מכוון לזמן חשיפה של כמה שניות (מהתמונות שהעלת זה בערך 20 שניות חשיפה).

בקשר לחצובה, לא קשור לאיזה סוג צילום החצובה משמשת יכול להיות כל סוג צילום (נוף, פנורמי, לילה, ציפורים , חיות וכו) צריך חצובה שתיהיה במשקל של לפחות כמו המצלמה יחד עם העדשה ורתוי יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנה DSLR מרמת הכניסה עם עדשת קיט' date=' ולך ללמוד את היסודות. בין אם לבד, בעזרת ספר, או בעזרת קורס.

תפסיק עם רשימת הקניות הגרנדיוזית שלך. לך קודם תלמד את הבסיס.

אתה עושה סלט מהמושגים, לא מבין מה אתה מבקש, מדבר על רמה "מקצועית" בזמן שאתה אפילו לא חובב.

[/quote']

לפני שאתה מצלם פנורמות מורכבות תלמד את עקרונות הצילום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלא יפחידו אותך כאן האנשים תקנה מצלמת SLR ותלמד עליה ורצוי אחת מתקדמת. את הכל אתה תלמד בפורומים השונים. זה מה שאני עשיתי ללא ניסיון עם SLR רכשתי את הפנטקס K20 שלי ולמדתי עליה הכל, אומנם לקח לי יותר מחצי שנה אבל למדתי. בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ה-500D יודעת לצלם ועולה אולי רבע מה-7 שהיא מצלמת ספורט מקצועית לכל דבר, והיא המצלמה החדשה והטובה ביותר של קנון מלבד ה-1Dmk4 שעולה כמעט 20 אלף שקל..

חוץ מזה, ב-DSLR שונה באופן מהותי מוידאו במצלמה קומפקטית, בכלל נושא עומק השדה והפוקוס. זה בעייתי ולא נוח על גבול הבלתי אפשרי לצלם "סנאפשוט" עם DSLR, נכון לדגמים שקיימים בשנת 2010.

סתם ככה בקשר לוידאו,אם דיברתם- למי שלא יודע, עם ה5D וה 7D במיוחד, מפיקים היום סרטים, קליפים לזמרים, והפקות גדולות (עם ציוד מתאים ולא להחזיק אותה ביד), כי פשוט מבחינת יכולות היא "זולה" ומגיעה לרמת מצלמות RED שעולות כמו בית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...