מתלבט בין EOS 7D VS EOS 50D אולי משהו אחרי - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט בין EOS 7D VS EOS 50D אולי משהו אחרי

SMAZ

Recommended Posts

מה התקציב הכולל למצלמה, עדשה, סוללות וכרטיס זכרון? בסביבות 8000

האם אתה מתכוון לקנות עם אותו תקציב גם ציוד נוסף (עדשות נוספות, פלאש וכו')? לא

האם לאחר הקנייה הראשונית יש לך כוונה לרכוש בהמשך ציוד צילום נוסף (עבור מצלמת ה-DSLR)? אם כן, איזה סכום בשנה אתה מתכוון להקצות לכך? כן ולא ידוע כמה בדיוק

האם יש לך נכונות לקנות מצלמה ו/או ציוד משלים בשוק היד שניה? לא

האם יש לך ציוד קודם ממצלמת DSLR או ממצלמת SLR פילם? אם כן, פרט אין

אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? גם וגם אני רוצה שיצאו תמונות ממש טובות בלילה ברמה גבוהה-מיקצועית וגם תמונות ביום באותה רמה

האם אתה מתכוון לצלם בעלי חיים מרחוק? ציפורים במעוף? חרקים מקרוב? כן

האם אתה מתכוון לצלם ספורט? אם כן, איזה ענף ספורט ובאילו תנאי תאורה? לא

האם אתה מתכוון לצלם פורטרטים? כמה חשוב לך לקבל עומק שדה מצומצם? כן

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ) מעדיף לצלם ללא פלאש רק אם יצטרך במקומות סגורים בחושך למשל

האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, חצובה הכרחית לצילום נופים ליליים. העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח כן ומתכוון לקנות אחת אחרי חודש

האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? לידיעתך, פלאש חיצוני מאפשר לצלם בקלות תחת תאורת חדר - ללא מריחות תנועה כתוצאה מרעידות היד או תנועה בנושא, ועם תוצאות הרבה יותר מחמיאות מאשר עם פלאש פנימי. העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש לא

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? בדף הזה תוכל לראות תמונות שמדגימות את ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ)

האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה? מיקצועית לא רגילות מה שחסר הוא האיכות של התמונות כגון איכות וצילומים ליליים

האם אתה מתכוון להדפיס את התמונות או לצפות בהן על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? אולי בעתיד

מהו טווח העדשה (או העדשות) במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים אם הזמן יקנה

האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? ניקון או קנון לא יודע למה זה משהו ריגשי לא יודע איך להסביר

אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

קצב אש גבוה - ציין את כמות התמונות המקסימלית לשניה שדרושה לך (3, 4, 5 או יותר) לא משנה כמה שיותר יותר טוב

צילום רצפים ארוכים מ-5 תמונות מבלי שהמצלמה תעצור כדי לכתוב את התמונות לכרטיס‏ גם זה לא משנה כמה שיותר

מייצב תנועה מובנה במצלמה (שעובד עם כל העדשות) מול מייצב תנועה בעדשות (שמייצב גם את התמונה בעינית). על ההבדלים בין שתי השיטות תוכל לקרוא כאן

עינית גדולה במיוחד

תצוגה חיה (צילום באמצעות מסך ה-LCD במקום בעינית). האם אתה מתכוון להשתמש בתצוגה החיה כדי לצלם נושאים בתנועה (כגון אנשים או בעלי חיים) או נושאים דוממים כשהמצלמה על חצובה (כגון נופים או צילומי מקרו)? כן

נקודות פוקוס מוצלבות נוספות למרכזית

פנס עזר לפוקוס באור חלש (AF assist)‏ אממ

עדשות עם מנוע פוקוס שקט בעתיד

אפשרות לגריפ

מסך מפרקי

מצב צילום ווידאו. שים לב שרוב מצלמות ה-DSLR לא כוללות מצב ווידאו, והמעטות שכן מוגבלות בד"כ לצילום ללא פוקוס אוטומטי זה פלוס

כמות פיקסלים. הקשר בין התכונה הזו לבין איכות תמונה רופף למדי ולכן עדיף להתעלם ממנה

יצרן. גם התכונה הזו לא מעידה על איכות המצלמה. ישנן לפחות 8 חברות שלא כדאי לפסול על הסף - קנון, ניקון, סוני, אולימפוס, פנטקס, סמסונג, פנסוניק ופוג'י ניקון או קנון

אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור

תכונות אחרות

הערות:

התלבטות היא בין זה :http://www.wallashops.co.il/ws/a/ap.aspx?pi=MFFCF91D73

לזה :http://www.wallashops.co.il/ws/a/ap.aspx?pi=MF50D18200

עכשיו המחיר של המצלמה אם עדשה אליו זאתי קנייה ראשונית וזה לא ישפיעה אל הקנייה של הציוד אחרי ולפי הפרטים של 7D יש לי נטייה אליו

מה אתם ממליצים בתור DSLR מקצועית ראשונה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אאהמ לא משהו אני יודע את רוב הפונקציות ומה הם עושים אבל בתאוריה אם ניסיון בכמה בהם במצלמות זולות שהרוב הפונקציות נשלטות אוטומטית ואני יכולתי מקסימום רק לראות את הפונקציות משתנות כמו מהירות צמצם,F וכו'

פלוס הרבה צילומים מהמצלמות האלו וסוני אריקסון סאטיו

במילים אחרות אני יודע את הפונקציות בתיאוריה ברמה סבירה אבל מעשית לשחק בהם אף פעם לא ניסתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני יודע שהD7 רמה מעל D50

אז אני בטוח הולך על 7D?

האם היא טובה יותר לצילומי לילה מה שאני ירצה להשקיע יותר

למרות שזאת שאלה טיפשית כי היא רמה אחרת לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שה-7D טובה יותר מה-50D, היא גם עולה כפול.

המצלמה הזאת לגמרי overkill למשתמש מתחיל. זו מקצועית לחלוטין ואין לך שום סיבה לקנות אותה לדעתי.

מצלמת DSLR בסיסית כמו ה-550D של קנון או D90 של ניקון (שהמחיר שלה ממש נמוך עכשיו כי המחליפה אוטוטו מגיעה) תספיק לך מעל ומעבר.

מה שחשוב זה העדשות.

ואתה כל הזמן חוזר על המושג "צילומי לילה". תוכל לתת דוגמה לתמונה שאתה מצפה לקבל? כי אני חושב שאתה יוצא מנקודת הנחה (שגויה) שאם תשלם עכשיו 7,000 שקל על יקרה אז פתאום תהיה לך עם ראיית לילה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את ה-50D כבר שנתיים ואני מאד מרוצה.

לא היה לי הרבה ידע בצילום ולמדתי עם המצלמה הזו.

אחד הדברים שלמדתי, זה שאין טעם לצלם ב-15 מגה עם עדשת הקיט (18-200), כי היא לא מספיק חדה. גם בחצי מזה (7.1 מגה) הפיקסלים לא מוגדרים לחלוטין.

זה לא אומר שהתמונות לא טובות, רק שאי אפשר להגדיל לגודל של פוסטר גדול ולשמור על החדות.

ה-7D כבר יודעת לצלם . פיצ'ר שחסר לי לפעמים ושקיים במצלמות קומפקטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ה-500D יודעת לצלם ועולה אולי רבע מה-7 שהיא מצלמת ספורט מקצועית לכל דבר, והיא המצלמה החדשה והטובה ביותר של קנון מלבד ה-1Dmk4 שעולה כמעט 20 אלף שקל..

חוץ מזה, ב-DSLR שונה באופן מהותי מוידאו במצלמה קומפקטית, בכלל נושא עומק השדה והפוקוס. זה בעייתי ולא נוח על גבול הבלתי אפשרי לצלם "סנאפשוט" עם DSLR, נכון לדגמים שקיימים בשנת 2010.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שנאמר כאן ה-7D היא overkill מוחלט בשבילך, היא לא מתאימה למישהו חסר ניסיון שאמור ללמוד ולהשתפשף.

מלבד זאת, החזקת פעם 7D ביד שלך?

נראה לי שתפיק יותר ממשהו בסגנון של הניקון D90 , מדובר במצלמה בפורמט ידידותי יותר למשתמש המתחיל ועדיין עשירה בתכונות ועם איכות תמונה מעולה (לא נופלת מה-7D במובן זה).

קשה לי להמליץ לך על קנון, אישית אני לא מת על המצלמות שלהם (צילמתי ב-50D כמה מאות חשיפות וכמה עשרות ב-5D הישנה וב-450D ולא התלהבתי מאף אחת מהן) - עצות על קנון תשמע מהקנוניסטים.

פנטקס מציעה את ה-K-7 שמציעה המון תכונות של מקצועית בגוף מאוד קומפקטי וקשיח, אבל חסרה קצת בתחום איכות התמונה באור חלש (ביחס ל-D90 ול-7D) והמערכת ככלל מציעה פחות מבחר של עדשות. פנטקס (כמו גם סוני) מציעים ייצוב תמונה בתוך הגוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Milford Cubicle

אני רוצה להוציא תמונות כגון http://a.img-dpreview.com/reviews/CanonEOS5DMarkII/Samples/Night/5D2_LENR_Off.JPG

כמו כן גם רציתי להוציא פנורמות של ערים בלילות כמו פה http://fc08.deviantart.net/fs25/f/2008/160/b/0/Darling_Harbour_HDR_Panorama__by_SnipePhotography.jpg למרות שאני יודע שזה HDR

וכמו כול התמונות באתר פה http://newyorkpanorama.com/page/2/

זה הרמה של התמונות שאני רוצה להשיג בלילה

ולצערי היום אני לא יוכל לקרוא את כול מה שכתבו פה כי יש לי עוד פחות מ 5 שעות שינה לישון לפני העבודה בצהריים אני יחזור ויקרא את התשובות ויתן מענה לשאלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התמונה הראשונה למשל צולמה ב-ISO 100 (!!) מה שמבטל לחלוטין את יתרון הצילום ברגישות גבוהה של ה-5DMK2 (ובכלל מצלמות DSLR) לעומת מצלמות קומפקטיות פשוטות, בצמצם 14 וזמן חשיפה של 30 שניות.

אתה בכלל לא צריך DSLR בשביל זה. אפשר לצלם את זה גם עם קומפקטית, וחצובה ב-50 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שראיתי במספר אתרים שנותן טיפים לצילומי לילה איכותיים שצריך להוריד לISO הכי נמוך שהמצלמה יכולה להגיע ולזמן צמצם ארוך

כמו כן צילום בISO גבוה נותן תמונה אם הרבה רעש מה שמצלמה DSLR טובה מפחיתה את הרעש אבל הוא עדיין קיים

פלוס צילמתי כמה אם המצלמות קומפקטיות שאצלי אל משטח יציב כמו שולחן מבטון וכו אם כמה וריאציות שונות ועדיין התמונות יצאו חשוכות לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצלמה יקרה לא תהפוך אותך לצלם טוב.

כמה מתמונות הרפורטאז' האהובות עלי ביותר צולמו עם זאת או זאת.

כמה מתמונות הנוף המדהימות בכל הזמנים צולמו במצלמות פרימיטיביות להפליא.

תתאמן המון, תלמד לא רק טיפים אלא את כל הבסיס הטכני והתאורטי ותתקדם משם כולל עיון בעבודותיהם של גדולי הצלמים לקבלת השראה. תבין מושגים כמו קומפוזיציה, בניית תמונה, תלמד קצת על אומנות ויזואלית בכלל (הכללים זהים בין הדיציפלינות).

אתה יכול לעשות את כל זה גם עם פוקט. רוצה להתאמן על בקרה ידנית של המצלמה ועומק שדה - כל DSLR תספיק, גם קנון 1000D.

את העודף תשמור לקורס צילום טוב ועוד יותר מזה - לעדשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...