מה עדיף ללמוד ,הנדסת תוכנה או הנדסת מכונות ? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה עדיף ללמוד ,הנדסת תוכנה או הנדסת מכונות ?

RGod

Recommended Posts

אז ככה אני מתכנן להתקבל למכללת אורט בראודה בכרמיאל ללימודים

עכשיו הייתי מעניין לדעת מה יותר כדאי ללמוד ?מה יותר מעניין ?

קצת רקע על עצמי :אוהב מאוד להתעסק עם חומרה של מחשב (לא נגעתי אף פעם בתכנות האמת ,כי פשוט לא יצא לי )אוהב להתעסק בברזלים כלומר מכניקה של מכוניות נגיד .

מה אתם חושבים שכדאי לי ללמוד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה. אין הרבה קשר בין הדברים. באחד מתעסקים עם תפעול ותכנון מערכות אנרגיה ומנועים וכו', באחד מתעסקים עם תיכנות והבנת תכונות של תוכנה ויותר במחשב. (כמובן שלומדים חדו"א ומתמטיקה ברמה גבוהה אבל העיסוק היומיומי די שונה).

כיום המצב בשוק שמהנדסי מכונות ללא ניסיון מרוויחים מקסימום 10 לפי מה שאני יודע (בוגרי טכניון) ואילו בוגרי תוכנה מעל 15. זה הקריטריון היחיד שאני יכול להציע לך כהשוואה קונקרטית בין הדברים כי מדובר בתחומים שונים של עיסוק. השאלה היא למה דווקא בראודה ולא מוסד גבוה אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה בראודה ?כי לטכניון אני כרגע לא יכול להתקבל ,ולבאר שבע גם לא ...

יש לי שם כמה חברים שלומדים ,בקשר למשכורות כן זה ידוע שבהנדסת תוכנה המשכורת ההתחלתית הרבה יותר גבוהה .

אתה סיימתה מכונות בטכניון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה בראודה ?כי לטכניון אני כרגע לא יכול להתקבל ,ולבאר שבע גם לא ...

יש לי שם כמה חברים שלומדים ,בקשר למשכורות כן זה ידוע שבהנדסת תוכנה המשכורת ההתחלתית הרבה יותר גבוהה .

אתה סיימתה מכונות בטכניון ?

אישית אני לא לומד בטכניון (או הנדסה),אני רק מכיר מחברים ששאלתי אותם על הנושא ומכמה מהנדסים בכירים בכמה חברות שהסכימו להסביר לי את מי בעצם הם לוקחים לעבודה. אורט בראודה בתור מכללה הוא מוסד מצויין. אני לא מכיר את תוכניות ההנדסה שלו רק את תוכניות ההנדסאי. אני כן יכול להגיד לך שאם הייתי מעוניין ללמוד הנדסה X הייתי הולך לאונברסיטה. למה? זה מקום יותר טוב ללמוד הנדסה,בעיקר בגלל שיש עדיפות ברורה בקבלה לעבודה,יש נטוורקינג טוב יותר, הרמה יותר מאתגרת,וסביר להניח שבוס ששוכר אדם יעדיף לעבוד עם אדם ממוסד שהוא מכיר.

בסוף,יש כמה מכללות שנחשבות טובות (שוב,לא מכיר את בראודה),אבל היתרונות של האונברסיטה פה ברורים לטעמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי ,בראודה באמת ידוע כמקום טוב ללמוד בו ,ורמת הלימודים טובה ,זה שיש עדיפיות לבוגרי אוניברסיטה לא יודע אני מכיר אנשים שעובדים בחברות מובילות בשוק שסיימו שם את לימודיהם ,ומה שמשנה זה בעיקר הממוצע שלך !

לדוגמא בוגר שסיים בבראודה בממוצע 85 ואחד שסיים בטכניון עם 80 אז את מי אתה חושב שיקחו ?

כמובן זה גם הכל תלוי בשוק !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר לא בן אדם אחד ולא שניים שסיימו תואר ראשון במכללות נחשבות (בראודה, HIT וכו') עם ממוצע גבוה (מעל 80), ולא הצליחו למצוא עבודה במקצוע.

לדוגמא בוגר שסיים בבראודה בממוצע 85 ואחד שסיים בטכניון עם 80 אז את מי אתה חושב שיקחו ?

כנראה שאת בוגר הטכניון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...