בודק אופציה של קניית DSLR, ולא מבין כלום בנושא. - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בודק אופציה של קניית DSLR, ולא מבין כלום בנושא.

1nstall

Recommended Posts

אהלן חברים,

אני בודק אופציה של קניית מצלמת DSLR כמתנה לחברה שלי,

אין שמץ של מושג בתחום ואני צריך את עצרתכם בנושא.

ממה שאני זוכר מהפעמים שדיברתי איתה על הנושא, שהמצלמה שהיא רוצה היא ניקון d90.

ראיתי שהמחיר הנמוך ביותר הוא 3400, ניתן להשיג דגם זה בזול יותר?

עכשיו העזרה העיקרית שאני צריך היא בנוגע לעדשות, ממה שהבנתי ממנה יש צורך בזוג עדשות,

ופה באמת שאני לא מבין כלום, ואני צריך שתכוונו אותי לזוג עדשות.

בנוסף איזה ציוד מסביב יש לרכוש בנוסף?

קיוויתי לגמור את כל הסיפור באזור החמש אלף, הגיוני?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-D90 טובה אבל בסוף דרכה, אני מסופק אם המחיר ירד עוד יותר ממה שהוא היום (ייתכן ואפילו יעלה ככל שהמלאי ילך ויאזל).

הבעיה היא שמערכת DSLR זה דבר מורכב - אתה לא בוחר רק , אלא מערכת שלמה שהמרכיב היקר בה הוא דווקא העדשות.

כדי לשים דברים בהקשרם - 5000 ש"ח למערכת, אפילו בסיסית, מבוססת D90 זה מאוד גבולי במקרה הטוב. אתה יכול לרכוש במחיר הזה את ה-D90 עם עדשת 18-105 שהיא עדשה לא רעה בכלל, אבל היא עדיין עדשת קיט עם צמצם משתנה ואיטי (קטן) יחסית. זאת עדשה טובה לצלם מתחיל שעדיין רוצה לטעום קצת מכל דבר ו/או לשימושים כלליים, אבל אם חברה שלך מאוד אוהבת לצלם פורטרטים זאת לא העדשה בשבילה.

תשוחח עם חברה שלך, תבין ממנה את הצרכים שלה במדויק ותחזור לכאן עם רשימת דרישות מגובשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

5000 ש"ח לסיפתח זה לא גבולי. פשוט לא קונים בזה ארסנל מלא. אז מה ?

כדאי לבצע תעדופים על פי שימושים. כלומר - להתאים לה ועדשות לפי הצרכים שלה.

אם זו לא הפתעה - תעלה אותה לפורום, ושתענה על כמה שאלות כמו מה רמת הידע שלה, איזה תחומים מושכים אותה יותר בצילום, מה הצרכים שלה מהגוף, וכו'.

כעצה כללית ולא מכוונת מטרה - ה D90 אחלה גוף. וה 18-105 עדשה כללית נהדרת וסופר שימושית.

מה גם שהיא מאפשרת טעימות טובות (טווח שימושי) כדי להבין למה זקוקים בהמשך, וזו עדשה שכנראה תישאר בארסנל שלה זמן רב כעדשה כללית (היא חדה דיה)

בהחלט סט טוב לפתיחה.

אם היא נמשכת לתחומים ספציפים בצילום וכבר יודעת מה הכלים להם היא זקוקה, אולי כדאי להתאים עדשות ספציפיות. אם היא עדיין מחפשת להתנסות ולחפש כיוונים, העדשה הזו תעזור, ואחרי השימוש היא תקבל אוריינטציה למה חסר לה ומשם תתקדם.

אגב אם מראש היא מחפשת סט, אפשר להתעניין ביד שניה. 18-105 יש מספיק בשביל למצוא במצב טוב, והחיסכון הכספי ייעזור לקראת הרכישות הבאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב אם מראש היא מחפשת סט, אפשר להתעניין ביד שניה. 18-105 יש מספיק בשביל למצוא במצב טוב, והחיסכון הכספי ייעזור לקראת הרכישות הבאות.

אם כבר הצעת יד שנייה,

יש לך טיפים איך לבדוק שהעדשה במצב טוב ?

( חוץ ממבט שאין שריטות )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום "בעיה", אבל ה-D90 היא כמה רמות מעל, ונמצאת היום במחיר מגוחך שזה פשוט פשע לא לקנות אותה.

עם זאת שים לב שקניה של D90 בחודש הקרוב היא כמעט הבטחה ברורה להתבאסות, כי המחליפה שלה אוטוטו מגיעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם זאת שים לב שקניה של D90 בחודש הקרוב היא כמעט הבטחה ברורה להתבאסות, כי המחליפה שלה אוטוטו מגיעה.

למה התבאסות ה-D90 וותיקה אבל במחיר הנוכחי שלה נותנת תמורה מעולה.

כמקובל במסורת ניקון - המחליפה תציע התקדמות מאוד מרשימה אולם במחיר מפולפל שירד בהדרגה רק לאורך זמן רב.

לציין שלהבדיל מה-D80 שבסוף חייה כבר פיגרה מאוד באיכות התמונה ותכונות אחרות ביחס למתחרות - ה-D90 גם לעת "זיקנה" עדיין בין המובילות בתחומים רבים.

יעשה הרוכש את שיקוליו בעניין. זה לא גאדג'ט - אם היא טובה בשבילך, לא צריך להתבאס מזה שיצא דגם מתקדם יותר. אישית רכשתי את ה-K20D קרוב לסוף חייה ואני ממש לא התבאסתי - משום שמדובר במצלמה טובה ובתמורה טובה למחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התבאסות מסיבה מאוד פשוטה: ברגע שתצא המחליפה, יהיו הרבה פיצ'רים מלהיבים שאתה תתבאס שלא חיכית להם + המחיר של הנוכחית ירד + יהיו הרבה ביד שניה.

ברור שבמבחן "קר" אתה עדיין קיבלת בדיוק אותו דבר עבור הכסף שלך, ואם עכשיו זה טוב לך אז גם בעתיד זה יהיה טוב בדיוק באותה מידה.

אבל ממתי "התבאסות" היא חישוב קר?

אם אתה קונה היום משהו במחיר שמבחינתך הוא מצויין בכל קנה מידה, ולמחרת המחיר יורד בחצי. אתה לא תתבאס? תתבאס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי כדאי לרכוש D5000 ב 2400 ש"ח, אתה חוסך 1000 ש"ח

http://www.dpreview.com/reviews/nikond5000/

אותו חיישן, אותו מעבד תמונה, מספר נק' פוקוס זהה, למעט איכות מסך אחורי אך הוא מפרקי,

חוסר במנוע פוקוס פנימי (גם ככה רוב הסיכויים שהיא לא תשתמש בעדשות ישנות)

ב D90 ארגונומיה יותר טובה וכפתורים נוספים שחוסכים נבירה בתפריטים.

תוסיף 18-105 1500 ש"ח

לדעתי חשוב מאוד חיצוני, זה משדרג כל תמונה שתצולם בצל/חדר/חושך על ידי הקפצת ולא ישיר

יש SB 600 ב 1200 ש"ח

סט מצויין.

סה"כ 5100 ש"ח

מחירים נלקחו מזאפ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוסר במנוע פוקוס פנימי (גם ככה רוב הסיכויים שהיא לא תשתמש בעדשות ישנות)

הנחה לא טריוויאלית. אתה מכיר אותה ? יודע באילו עדשות היא תרצה להשתמש ?

אפשר להסתדר בלי מנוע פוקוס, וזה אכן חוסך כסף בגוף.

צריך לדעת על מה מוותרים בתמורה. עדשות מהירות או מאקרו עם AFS זה לא דבר זול.

לדעתי חשוב מאוד חיצוני, זה משדרג כל תמונה שתצולם בצל/חדר/חושך על ידי הקפצת ולא ישיר

להגיד שפלאש משדרג כל תמונה זו קצת הגזמה.

פלאש הוא לא קוסם.

זה לא אביזר חיוני, וזה משהו שהצרכים בצילום מאוד משפיעים על המחיר שלו.

אולי היא תזדקק ל SB900 ואולי לפלאש סיני ב100 ש"ח. לא הייתי קונה לה את זה. כשהיא תגיע לרגע שבניית תאורה תעניין אותה - שתחליט לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנחה לא טריוויאלית. אתה מכיר אותה ? יודע באילו עדשות היא תרצה להשתמש ?

אפשר להסתדר בלי מנוע פוקוס, וזה אכן חוסך כסף בגוף.

צריך לדעת על מה מוותרים בתמורה. עדשות מהירות או מאקרו עם AFS זה לא דבר זול.

הנחה מאוד הגיונית, כל העדשות היום (חוץ מה 50 1.8 ) הם AF-S.

לקנות סימגא או ניקון 70-300 ללא AF-S זאת טעות, הפוקוס איטי מאווד (מניסיון)

להגיד שפלאש משדרג כל תמונה זו קצת הגזמה.

פלאש הוא לא קוסם.

זה לא אביזר חיוני, וזה משהו שהצרכים בצילום מאוד משפיעים על המחיר שלו.

אולי היא תזדקק ל SB900 ואולי לפלאש סיני ב100 ש"ח. לא הייתי קונה לה את זה. כשהיא תגיע לרגע שבניית תאורה תעניין אותה - שתחליט לבד.

כאשר צלם חובב ירצה למצוא את ההבדלים בצילום עם פלאש מובנה בין מצלמת פוקט ל DSLR הוא לא ימצא!

פלאש חיצוני זה הבדל מאוד משמעותי בין אם אתה צלם ארועים לבין צלם חובב שרק יצלם משפחה בבית.

התמונות טבעיות ואין את אפקט הפלאש במצח....

לא הכרחתי לרכוש, רשמתי את דעתי.

בתקציב כזה חבל לא לרכוש פלאש.

מתור האתר של קרמר http://www.kramery.com/DUarticles/detail.asp?iArt=665

בהרבה מצלמות חובבים מותקן כיום מבזק והוא שימושי למדי במצבי תאורה קשים.

חסרונותיו של המבזק אף הם מתגלים בשימוש חובבני – הוא יוצר צללים קשים ועיניים אדומות.

כאשר נבזיק על מישהו, בגלל היות המבזק מקור אור כמעט נקודתי, ייווצרו על פני המצולם צללים קשים שעלולים להיות ממש לא נעימים לצפייה. בנוסף, ברוב מצלמות החובבים, המבזק מצוי קרוב לעדשה, כך שאם נצלם פני אדם למשל, יוחזר לעדשה (בגלל הזוית השטוחה) האור שמשתקף ברשתית העין שלו.

רשתית העין מלאה כלי דם, ומה שיוחזר לחיישן זה פני אדם עם עיני חייזר אדומות.

הואיל ומצלמים עם מבזק בתנאי תאורה לקויים כאשר האישון של העין פתוח לרווחה, לא ניתן להימנע מעיני החייזר.

הפתרון הוא להרחיק את הפלש מהעדשה אם על ידי פלש חיצוני (אם מתאפשר) מוגבה, או להשתמש באופציית העיניים האדומות המותקנת ברוב המצלמות.

באופציה זו, עם הלחיצה על המחשף, יורה המבזק צרור הבזקות של אור עז ורק אחרי כן הוא מבזיק שנית ואת מתבצעת החשיפה.

צרור זה מסנוור את המצולם וגורם לרפלקס סגירת האישון אצל המצולם, כך שבשעת הצילום בפועל, אישוניו סגורים ומידת החייזרות שלו מוקטנת. אבל – המסכן נשאר אחרי זה מסונוור לדקות ארוכות.

מה עושים?

מכוונים ויורים את המבזק לתקרה, כך פותרים את שתי הבעיות. התקרות בדרך כלל בהירות/לבנות ומקבלים אור יפה ומפוזר, ללא צללים קשים וללא עיניים אדומות כפי שנראה מיד בדוגמאות.

רועי גליץ

http://www.galitz.co.il/articles/flash.shtml

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצחקת אותי פעמיים.

גם הפכת אותה לצלמת אירועים, וגם החלטת שאין לה צורך לחסוך בעתיד כסף, כי יש AFS.

אני תוהה אם אנחנו קוראים את אותו פוסט...

אל תסביר לי מה זה .

פלאש יש גם ב100 שקלים. מוציא את אותו אור. מוקפץ מרוכך או ככה סתם.

נבדלים אחד מהשני בתכונות.

צריך לשלוט על מערכת CS, קריאת אור TTL, הבזקה מרובה, זמן טעינה, עבודה אלחוטית... נשמע שאתה כבר יודע מה היא צריכה, לא צריך לברר את הפרטים הקטנים... למה לטרוח, SB600 - מתאים לכ-ו-ל-ם.

ואם לא אכפת לך, ה600 יכול להיות רק סלייב, וה D5000 לא יכול להיות MASTER.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...